08.07.19, 10:30(fot. flickr/PiS)

Matka Kurka: PiS wygrywa wybory i ,,opozycja'' już to wie

Jaki dziś mamy dzień? U mnie, w Biskupinie na Dolnym Śląsku, bardzo przyjemny, lekki wiaterek, ani za gorąco, ani za ciepło, biometr korzystny, pyli tylko lipa. Poza tym mamy 7 lipca 2019 roku i nie jest to jakaś wyjątkowa data związana z ważnym wydarzeniem, ale jest to ważny punkt odniesienia. Do wyborów zostało 3 miesiące, co niechcący i między wierszami, ogłosił premier Mateusz Morawiecki. 13 października odbędzie się bitwa o wszystko, a tym czasem tylko jedna armia jest uzbrojona, posiada sprawdzony sztab i niezawodną strategię.

Po drugiej stronie okopów mamy kompletną partyzantkę, tam nawet nie wiadomo kto z kim będzie maszerował i do kogo strzelał. Pewne jest jedynie tyle, że generał największego pułku nazywa się Grzegorz Schetyna, cała reszta miesza się w chaosie i umysłowym rozwolnieniu. Dosłownie każdego dnia pojawia się nowa koncepcja, nowa galopada pomysłów, nowe perspektywy i wizje, ale żaden z tych „pomysłów” nie żyje dłużej niż parę dni albo i godzin. Prawdopodobnie nikt już nie kontroluje, jakie rozmowy są prowadzone i w ramach jakich koalicji. Biedroń jednocześnie zgłosił się do SLD i POKO. PSL biega do Kukiza’15 i chyba zapadła decyzja, że z PO nie pójdą na pewno, bo SLD i Wiosna z tęczowym sztandarem dobiją PSL razem z ich „stuletnią tradycją”.

W efekcie stworzył się taki chaos, że po raz pierwszy przestała działać strategia wszyscy strzelają do PiS. Przeciwnie pułki i bataliony opozycyjne zaczęły strzelać do siebie nawzajem. PSL strzela do PO, Biedroń strzela sobie w stopę, SLD strzela do PSL, no i jeszcze w PO połowa strzela do Schetyny, połowa do Tuska. Wszystko to dzieje się na trzy miesiące przed wyborami, chociaż tak naprawdę na dwa, bo w urlopowym i wakacyjnym sierpniu Polacy żadnej kampanii nie zauważą. Opisany stan rzeczy świadczy jednoznacznie, że po porażce w wyborach europejskich, w których miał nastąpić przełom w postaci sukcesu wielkiej antypisowskiej koalicji, nikt po stronie opozycji nie miał planu awaryjnego.

W założeniu miało wyglądać to tak, że partie od lewa do prawa idą kupą przeciw PiS i wygrywają najtrudniejsze dla PiS wybory. Na tej fali optymizmu ta sama formacja, być może poszerzona o Wiosnę, poszłaby do jesiennych wyborów i nikt nie pytałby o program, bo wiadomo, że „program” to „odsunąć PiS od władzy”. Nawiasem mówiąc jestem więcej niż pewien, że ewentualne zwycięstwo Koalicji Europejskiej nie dałby zwycięstwa w wyborach krajowych, no ale to tylko dywagacje, ważne jest coś innego. Załamał się jedyny pomysł na wygraną z PiS, co świadczy, że Schetynę i całą resztę „opozycyjnych strategów” dzieli od Kaczyńskiego tak ze 3 lata świetlne, jeśli chodzi o układanie figur i pionków na politycznej szachownicy.

PiS nie ma prawa przegrać kluczowych wyborów i wiem, że zaraz usłyszę jak to pycha kroczy przed upadkiem, ale jest dokładnie odwrotnie. Jest tak jak w przypowieści biblijnej i w bajkach. Roztropne panny, które wyszły na spotkanie z panem młodym wzięły ze sobą nie tylko lampy, ale i zapas oliwy na dłuższą drogę. Trzy świnki schroniły się w trzech różnych domach i tylko jedna wygrała, ta w solidnym domu z cegieł. PiS nie pychą, ale pokorą i ciężką pracą wygra. Elementarne prawdy życiowe i podstawowe reguły gry są bezlitosne. Nie da się wygrywać bez zbudowania silnej armii, sztabu, strategii i oręża. O PiS można powiedzieć wszystko, ale nie to, że się do bitwy nie przygotował. Co więcej, znając generała Kaczyńskiego, należy się spodziewać wielu zaskakujących szarż, na które przeciwnik zupełnie nie jest przygotowany.

Pycha i głupota i owszem występują tyle tylko, że w rozbitym obozie „opozycji”, gdzie panuje jeden wielki chaos, brak przygotowania i jakichkolwiek narzędzi koniecznych do prowadzenia batalii. Ciężko się oprzeć wrażeniu, że szeregach „opozycji” ktokolwiek wierzy w zwycięstwo PiS. Jeśli tam istnieją jeszcze jakieś realne cele, to sprowadzają się wyłącznie do wewnętrznych wojenek. Schetyna chce wygrać bój o PO z Tuskiem, Kukiz i Kosiniak-Kamysz walczą o własne życie, podobnie Biedroń i SLD. Jedynie PiS nie zajmuje się sobą, ale uzbroiło się po zęby, zbudowało strategię, a za chwile wytoczy armaty i w moim przekonaniu strzelać będzie do wróbli.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

Foster2019.07.8 16:59
Ale kiedyś przegra i co wtedy zrobią ?
edi2019.07.8 13:44
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - NA NIC LEWACKIE PODRYGI - POLACY JUŻ NIE POPEŁNIĄ BŁĘDÓW Z PRZESZŁOŚCI - Prawo i Sprawiedliwość WYGRAŁO wybory do UE i następne wybory TEŻ WYGRA dlatego że PiS TWORZY NOWY SYSTEM SPOŁECZNY - SOLIDARNY - już Jan Paweł II w encyklice napisał, że "system kapitalistyczny się nie sprawdził, tym bardziej nie sprawdził się system komunistyczny - LUDZKOŚĆ MUSI WYPRACOWAĆ NOWY SYSTEM SPOŁECZNY SOLIDARNY" myślę że OBECNIE JESTEŚMY ŚWIADKAMI TWORZENIA TAKIEGO SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU SPOŁECZNEGO W POLSCE, KTÓRY ZAPOCZĄTKOWAŁ P. Jarosław Kaczyński z PRAWEM i SPRAWIEDLIWOŚCIĄ a dzisiaj realizuje ten plan P. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda - I TAKI SYSTEM BĘDZIE WZOREM DLA INNYCH PAŃSTW NA CAŁYM ŚWIECIE
moher2019.07.8 12:26
Frondziarze, nauczcie się wstawiać cudzysłów.
nikt2019.07.8 12:06
Ktoś wspomniał o reparacjach wojennych w stosunku do Niemiec . To był tylko szantaż ." Jeśli wy nie zaakceptujecie tego , co robimy to my będziemy tych reparacji żądać " .Jest cisza . Obie strony doszły do zgody . Jedna przestanie się wtrącać a druga te reparacje odpuści . Ale w kraju są jeszcze Słowianie a nie tylko Żydzi . Genetycznie odważni i bojowi a nie tchórzliwi jak druga nacja .
nikt2019.07.8 11:44
Niezależnie od partii , która rządzi - politycy zapominają o tym , że połowa Polaków nie bierze udziału w wyborach . Patrzy , słucha i milczy . W przeważającej mierze są to Słowianie . A kogo należy się obawiać : tego kto głośno krzyczy , czy tego , który milczy ? Pies , który szczeka nie gryzie .Milczą Słowianie , Żydzi jazgoczą . Wygrane w wyborach nie są miarodajnym czynnikiem nastrojów społecznych . Ja nie chcę , by PO i pokrewne przejęło władzę w Polsce , ale nie zamierzam też bezkrytycznie akceptować tego , co w PiS mi się nie podoba i dlatego o tym piszę . Ja jestem gadułą inni milczą . A że wojska amerykańskie stacjonują w Polsce ? Wcześniej stacjonowały radzieckie . Nic się nie zmieniło . Ludzie tej ziemi genetycznie są tacy sami . To tak ogólnie odnośnie polityki .
lelek2019.07.8 11:54
A może tym, co nie chodzą na wybory (a przynajmniej jakiejś części z nich) jest po prostu obojętne, kto będzie rządził?
nikt2019.07.8 12:11
W pewnym sensie masz rację . Wielu jest takich , którym jest to obojętne , gdyż niezależnie od tego kto rządzi , to zawsze jest tak samo . Niegospodarność , korupcja , kumoterstwo wyzysk przez obcych .Ale przychodzi taki moment , że każdy powie : dość .
Mateusz2019.07.8 11:10
PIS wygrywa dzięki wspaniałej propagandzie, którą serwują ciemnemu ludowi codziennie o 19:30, oraz socjalistycznym programom, przez które zapadnie się Polska gospodarka. Ale ciemny lud się cieszy, bo rząd daje pieniądze. Gdyby ta banda małp tylko wiedziała, że żeby rząd dał musi zabrać 2 razy więcej, niż obiecuje, że da.
edi2019.07.8 13:50
socjalistyczne programy istnieją w całej UE - i przestań się wymądrzać - I WYZYWAĆ LUDZI OD MAŁP - zadufany mały człowieczku, a o ekonomii NIE MASZ BLADEGO POJĘCIA - a poza tym GDZIE BYŁEŚ JAK PO okradało nas z 40 Miliardów rocznie przez 8 lat !!!!!!!!!!!!!!! SPADAJ RUSKI TROLLU do twojego geniusz PU-tinka
AB2019.07.8 11:02
Nie chodzi o to, żeby PiS wygrał, musi wygrać tak, żeby samodzielnie rządzić. Inaczej koniec Dobrej Zmiany. Może też wygrać PiS, ale pozostałe ugrupowania w sumie będą miały więcej. I to też koniec Dobrej Zmiany. PiS mądrze mówi, że NIC JESZCZE NIE JEST PRZESĄDZONE!!!! i wzywa do poparcia. Tylko pożal się Boże dziennikarze pieją, że PiS ma pewną wygraną, demobilizując elektorat. Skrajna głupota.
JONASIK2019.07.8 10:57
Tak, są i były kraje w których było wiadomo kto wygra wybory. Niestety nasza Ojczyzna powraca do takiego stanu. Wygląda na to, że łatwiej komunę wypędzić z Polski, ale trudniej z Polaków.
bona2019.07.8 10:56
Ostatnie wybory zostały sfałszowane .Najlepiej aby z tych partii nikt nie wygrał.Wszyscy co nami rządzili , to nas okradali nasze narodowe dobra, ten system musi zniknąć,. musi nastać sprawiedliwość społeczna i powstać listy społeczna . Partie precz Ta jedna partia może nas jako naród zlikwidować. PO CZY PiS czy inne rządzące do tej pory parie nie powinny wygrać Władzę musi przejąć naród a tu może pomóc sam Pan Jezus i Maryja jako królowa Polski. Czyli Różańce w dłoń katolicy.
AB2019.07.8 11:13
Tak. Pan Jezus razem z Maryją zstąpią z nieba, zasiądą w pałacu prezydenckim i w sejmie. Nie opowiadaj głupot. Pan Bóg posyła odpowiednich ludzi, którzy Mu służą i nimi kieruje. Tak było z Janem Pawłem II. Teraz okazał Polsce wielką łaskę, wspierając takich ludzi jak Morawiecki, Szydło czy Kaczyński. Przecież premier Szydło jest matką kapłana!!! Pamiętaj o tym. Lepszych rządów w Polsce nie będzie. Oczywiście modlić się trzeba jak najwięcej za ludzi dobrej woli i poskromienie zła. A naród zachęcać do pójścia na wybory.
anonim2019.07.8 10:53
" "Wyborcza" wygrała proces z PiS w sprawie warszawskiej afery reprywatyzacyjnej Wojciech Czuchnowski" 8 lipca 2019 | 11:37 No to sędziowie orzekający mają przechlapane.
AB2019.07.8 11:05
To się w głowie nie mieści, jak można bronić łajdaków i oszustów w majestacie prawa.
robaczek 2019.07.8 10:52
JAREK JAREK JAREK ;] brawo wy!!! komuniści znowu rządzą!! tak jak chcieliscie ;] Wódz jest? --> jest! Wróg jest? --> jest! Partia jest? --> jest! ideaologia jest? --> jest! Propaganda jest? --> jest! no to wszystko gra ;] no to nie przegramy! ŁYKAJĄ!!! jak pelikany!!!! tylko Polski szkoda.
lelek2019.07.8 11:00
Komuniści wjechali na plecach Platformy do Parlamentu Europejskiego - Cimoszewicz, Miller, zaczynali w PZPR a teraz uwieńczyli kariery polityczne stołkami parlamentarzystów europejskich. Brawo PO.
lelek2019.07.8 10:48
I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno PO nie miała z kim przegrać...
PlatformaChceŚwiętować1Września!NazistowskieSkurw2019.07.8 10:47
.....syny!!!!! platformiarze chcą świętować rocznicę napaści socjalistycznych Niemiec na Polskę 1 września 1939. czyste kierwiństwo nazistowskie
west2019.07.8 10:45
A tak na wszelki wypadek lepiej być bardziej powściągliwym i pokornym. Do tego każdy dobry wódz wie, że przeciwnika nigdy się nie lekceważy do samego końca. Nigdy nie wiadomo, na co się desperat może porwać... Dobrze mieć taką przewagę, ale lepiej pamiętać o czujności.
Wyborco!PlatformaObywatelskaToTwójSzwab!!!!!2019.07.8 10:44
Ziutek2019.07.8 10:44
Tak wygramy i sromotnie popedzimy to zgnile robactwo🐞😁🐗
sara miriam2019.07.8 10:34
Prawo i Sprawiedliwość ! Brawo !
bbb2019.07.8 12:23
Tak samo pewny siebie był Bronisław Komorowski, miejmy nadzieję że sytuacja się powtórzy
moher2019.07.8 12:29
Prawo i Samojebliwość