18.08.19, 18:15Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Matka Kurka: Totalni będą teraz ŁGAĆ NA POTĘGĘ!!! Przygotujmy się

"Proszę potraktować niedzielny felieton bardzo poważnie, chociaż będę się starał, żeby było śmiesznie. Zgodnie z przewidywaniami kampania wyborcza „opozycji” przypomina medialny bilard. Nie ma tematu, który zagościłby na stałe, no i z natury rzeczy być nie może, ponieważ nie „narzuca się narracji”, ale czeka na cud. Stąd też wszystkie dotychczasowe akcje opierały się o bieżące tematy dnia. Było ich kilka i każde wydarzenie medialne próbowano uczynić motywem przewodnim kampanii, co się z oczywistych powodów nie udało."-pisze Piotr Wielgucki "Matka Kurka".

"Po pierwsze jest za wcześnie i mamy wakacje. Po drugie oprócz lotów Kuchcińskiego, co zrobiło najwięcej szumu, dopóki się nie okazało, że latali wszyscy, pozostałe „afery” były odgrzewanymi kotletami. Niby z tego porządku wyłamuje się „faszyzm w Białymstoku”, ale pamiętajmy, że to nic innego jak technika wypracowana w trakcie „relacji” z „Marszów Niepodległości” i wafelków na torcie dla Hitlera. Próba zlinczowania arcybiskupa Jędraszewskiego, za „tęczową zarazę”, to też rytualne zachowania, takich akcji mieliśmy setki. Wreszcie chyba najsłabsza fala medialna wywołana wokół podpisów pod listami sędziów KRS. Tutaj zupełnie nic nie zażarło, Polacy na sam dźwięk słów „wolne sądy” albo „konstytucja”, rzucają mocnym słowem i sięgają po pilota."-zauważa bloger.

"Mniej więcej tak wyglądała końcówka lipca i więcej niż połowa sierpnia. A potem? Potem wszyscy zlecili badania i się kazało, że to działa, ale nie tak, jak miało dziabać. PiS urosło, POKO spadło, Kukizo-ZSL pod kreską. Mam nieodparte wrażenie, że ośrodki medialne i polityczne świadomie lub podświadomie czują, jak ich wysiłki spełzają na niczym i są całkowicie bezsensowne, bo oparte od desperację. Czasami jest tak, że jakieś głupstwo, na przykład „szczyt maltański,” robi karierę, ale kto dziś pamięta o co chodziło ze „szczytem maltańskim”? Nie ma czego się uchwycić i jest do tego stopnia beznadziejnie, że w siedzibach propagandowych zaczynają się pojawiać już nie odgrzewane kotlety, ale obierki ziemniaków smażone na starym oleju."-ocenia publicysta.

"We wczorajszym serwisie TVN pojawiły się dwa „nowe” tematy polityczne. Pani reporterka przebiegła się po bazarze, inny pan reporter zrobił wywiad z rolnikiem, no i wyszło im, że za chwilę człowiek nie zje placka ziemniaczanego, taka drożyzna. Dla wzmocnienia politycznego przekazu puszczono drugi materiał, a w nim strzelanie, nie, nie do dzików i korników, ale tym razem do kaczek – ewidentna aluzja polityczna. Zapomniałem o jakie liczby „pomordowanych” kaczek chodzi, w każdym razie były to bardzo wysokie wartości i do tego odpowiednia oprawa. Psy, flinty, sztucery, trupy leżące pokotem, co zawsze robi wrażenie i to jednoznaczne – mordują, będzie wojna."-podkreśla Piotr Wielgucki.


"Z opisanego krajobrazu, na mniej niż dwa miesiące przed wyborami, da się wyciągnąć tylko jeden wniosek. Będzie jeszcze gorzej, z każdym kolejnym dniem. Wbrew pozorem to nie jest do końca bezpieczna sytuacja, w której trudno się uczepić tematu przewodniego. Jeśli takiego tematu nie ma, to się go na siłę poszukuje, gdy i to nie wychodzi, to się po prostu wymyśla kompletna bzdurę i na tym jedzie do urny. Takie próby zostały podjęte, na przykład przez niedoszłego senatora Giertycha, który połączył śmierć recydywisty w więziennej celi z „aferą podkarpacką”, czyli mitycznym powiązaniem PiS z ukraińskim półświatkiem. I w tym miejscu pojawia się pytanie. Co oni jeszcze wymyślą?"-zastanawia się Matka Kurka.

"Pojęcia zielonego nie mam co nowego wymyślą, ale wiem na pewno, że do samego końca będą wymyślać łgarstwa największego kalibru. Innego wyjścia zwyczajnie nie mają, tylko i wyłącznie jakaś piramidalna blaga, którą kupią Polacy może zmienić wyniki wyborów, ale nie tak, że PiS wybory przegra, tylko wygra mniejszą liczbą głosów. Dlatego też jest i śmiesznie i poważnie. Nie sposób się nie ubawić skoro tacy spece moskiewscy jak TVN jadą na cenie pietruszki i strzelaniu do kaczek, z drugiej strony to pokazuje skalę desperacji i wyczerpanie możliwości w tematach, które mają jakikolwiek związek z rzeczywistością. Przez najbliższe dwa miesiące będą łgać na potęgę i na to warto się przygotować."-podsumowuje bloger.

Kontrowersje.net

Komentarze

Barbara2019.08.19 23:58
"POLACY, UWAŻAJCIE ! te tworzone teraz "Wspólnoty Samorządowe" czy "Obywatelskie", to TYLKO NOWE szyldy TYCH SAMYCH wieloletnich złodziejskich lokalnych układów PO, PSL , SLD, KODU itp. Nie dajcie się nabrać na ich "nowość" i "niezależność" TYLKO uczciwość, TYLKO PIS ! "
edi2019.08.19 14:11
OPATRZNOŚĆ CZUWA - FATIMA - CUD SŁOŃCA - NIE CHCIAŁBYM BYĆ W SKÓRZE TOTALNEJ oPOzycji 13 października 2019 r. W MIESIĄCU MARYJNYM będzie ich POtężny POgrom - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Max Fiend2019.08.19 11:31
Przecież PiS już nas dawno do tego przygotował.
Piotr13132019.08.19 10:49
Oni muszą łgać. Ich cel to utrzymanie poparcia tych 20-25 % krzyczących j... ć PIS, na 60 procent obywateli uczestniczących w wyborach z pośród 100 procent ogółu uprawnionych do głosowania. Oni boją się, że ci co krzyczą j... ć PIS przy urnach pomyślą PiS jaki jest taki jest, ale pińcset dobrze przytulić. Cały ten cyrk jest pod wyznawców POKOmuny.
Bartek2019.08.19 7:15
Czytam tu i na Kontrowersjach Pana teksty, z satysfakcją. Faktycznie , PO i akolici, mówiąc językiem zaborców, tutejsi, za wszelką cenę chcą posad, a deklamatorzy, czyli PIS chcą Polski. I ci pierwsi kuszą życiem ułatwionym, bezproblemowym, płazim, wegetacją i to bardzo bierze. Ci drudzy antyopurtynistyczni, wręcz heroiczni, niezłomni oczekują erupcji wartości, tradycji, męczeństwa nawet. I to jakoś u wielu wywołuje dystans.W tym symplistycznym ujęciu widzę największy, przedwyborczy problem. Co weźmie górę: żabia perspektywa czy romantyczne, ojczyznę moją widzę ogromną.Fake newsy, trafiające do tych i tamtych, mogą więc jak to złoto i srebro na szalach ważących zwłoki św. Wojciecha, dużo nabroić.
jozef2019.08.19 6:31
Jeżeli chodzi o kłamstwa to PiS - owi nikt nie dorówna.
judasze mysla ze beszczelnoscia zdobeda wladze2019.08.19 5:38
dzielnicowy zydek znowu w akcji opluwania polski i polakow kiedy w koncu da mu ktos w ten koszerny ryj
JONASIK2019.08.19 5:02
Jest już pierwsze kłamstwo: "Auto, które prowadziła Beata Szydło, wyjeżdżało z drogi podporządkowanej i zostało uderzone w tył przez samochód jadący główną ulicą" To oczywista nieprawda, ponieważ Beata Szydło jeździ tylko głównymi drogami. To jej się po prostu należy.
AB2019.08.19 2:59
Polecam filmik dla włoskiej prasy, w ktorym chodzi o prowokacje gliwicką w 1939 roku, ale bardziej o to, czy Gliwice są niemieckie czy polskie, a Piłsudski jest wodzem polskich nacjonalistów. Na początku pojawia się kuriozalna mapa z 1939 roku. Kto robi takie filmiki i po co? Link: https://video.corriere.it/esteri/gliwice-finto-attacco-1939-che-causo-seconda-guerra-mondiale/3dfc5eda-be97-11e9-a77b-3ae559b41f58
Tom Bombadil.2019.08.19 2:36
A niechta se łżą. Polacy już się na nich poznali. Że nic innego nie potrafią.
MJ2019.08.18 22:26
Prawopis 19.8.19 0:01 A PiSdomendy potrafią coś oprócz przekładania pieniędzy z kieszeni do kieszeni? Cała totalno-tęczowo-lewacka argumentacja i agitacja w jednym zdaniu. Chwała Panu, że odebrał totalno-tęczowo-lewackim dzieciom diabła rozum.
Ewa2019.08.18 21:41
Czy opozycja totalna jest w stanie podać choćby szkic /pozory/ jakiegoś programu? Bo PIS jest be a my chcemy władzy /nawet nie władzy ale do koryta/ to trochę mało.
Prawopis2019.08.18 22:01
A PiSdomendy potrafią coś oprócz przekładania pieniędzy z kieszeni do kieszeni?
Prawopis2019.08.18 20:20
Frondziarze, sami jesteście totalni. Totalnie głupi.
Tadeusz 2019.08.18 20:08
Dlaczego Fronda pozwala na obrażanie nas wyborców PISu przez dopuszczanie tak ochydnych komentarzy.
Polak2019.08.19 13:18
Prawda ciociu boli?
Cenisz dobre dziennikarstwo?2019.08.18 20:06
https://web.archive.org/web/20160704075857/http://www.fronda.pl/a/naukowcy-potwierdzaja-znak-krzyza-zabija-zarazki,74375.html
Kazimierz2019.08.18 19:43
"Totalni będą teraz ŁGAĆ NA POTĘGĘ!!! " Nic nowego. Cała ich egzystencja oparta jest na kłamstwie.
Grzegorz2019.08.18 19:03
choćby kłamali non-stop tzw "telewizji publicznej" nie przebiją
Majestic2019.08.18 19:13
dowcipy sobie opowiadamy, to ja mam taki oto : w TVN brzydzą sie kłamstwami :)
Urszula2019.08.18 19:28
Weź człowieku wybierz sobie bezstronnego informatora. Nie musisz słuchać propagandy TVP tak jak nie muszę słuchać TVN. Albo słuchaj wszystkich i wyciągaj wnioski.
JONASIK2019.08.18 19:45
Tylko, że jest jeden nadawca publiczny, abonamentowy, misyjny i wielu prywatnych. Prywatni np. TvTrwam mają prawo lansować swój światopogląd. Ale TVP musi być neutralne światopoglądowo. Argumentacja, że TVP jest przeciwwagą dla TVN, to kretynizm, niezrozumienie roli mediów publicznych. Niech TV Republika walczy z TVN, ale nie TVP. W państwie Pissdzielskim wszystko jest popiśdzielone na maxa.
Majestic2019.08.18 20:16
I TVP takie w istocie jest, nie robią przedstawien z ustawionymi urodzinami Hitlera i nie puszczają filmów propagandowych autorstwa Sekielskiego. W TVN masz obiektywizmu tyle ile kod naplakal nad demokracja, nie rozumiesz ze klamstwo ktore saczy sie z tvn jest niwelowane dzieki mediom publicznym, A moze wlasnie o to cie glowo boli ze klamstwa tvn nie znajduja poklasku bo odtrutka jest w tvp.
Majestic2019.08.18 20:12
bezstronny informator to taki który w TVN informacje podaje, słuchasz tego po czym opowiadasz na forach że loty Tuska to nic w porównaniu do lotów marszałka Kuchcińskiego :)
Karol2019.08.18 19:35
Chlapnales jak krowa po koniczynie !!
anonim2019.08.18 19:00
Diabeł jest kłamcą i zabójcą od początku - mówi Pan Jezus do nas w Piśmie św. Dlatego pozostający pod jego wpływem będą tego samego próbować wobec nas. Boją się jednak autentycznej świętości i modlitwy, wreszcie sakramentaliów: woda święcona, egzorcyzmowana , sól egzorcyzmowana, autentyczne św. obrazy poświęcone (zły duch nie boi się fałszywych świątków odpustowych czy licheńskich fałszywek ks. sodomity Machulskiego, itp.; bo te pokraczne sprofanowane pseudo świętości opętani zboczeńcy LGBT produkują i obnoszą by obrażać i wyśmiewać wiarę katolicką) Tego też możemy się spodziewać w obecnym czasie zwłaszcza od polityków PO, a nie tylko od lewicowych ! Na czas przed wyborami jesiennym prosimy o modlitwę za Polskę i Polaków: Modlitwa do św. Michała Archanioła Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy; a Ty wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe. które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Daniel K2019.08.18 18:43
Skąd fronda już wie że będą kłamać? Szkoda że niewiedziała wcześniej że np. Kuchciński będzie kłamał.
Majestic2019.08.18 18:44
jak skłamał, tak samo jak Nauman w zeznaniach ?
Karol2019.08.18 19:32
Jak ty mi chlopie zaimponowales !!!!Od kogo uczyles sie tej dedukcji ?! Od shreka ?!
Polak2019.08.18 18:40
Mafia zlodziejska zawsze lżejsze i nigdy nie przyzna się. Tak uczono każdego przestepce. PelO to największe zło
Polak2019.08.19 13:18
Przepraszam że tak źle napisałem o PelO. Miałem na mysli PIS czyli Pychę i Szmal
#czarnazaraza2019.08.18 18:29
Za łganie na potęgę polski sąd skazał prawomocnym wyrokiem Mateusza Morawieckiego....
Majestic2019.08.18 18:34
często wyroki są absurdalne, oni też się mylą i są podani na zewnętrzne oczekiwania. Taki sedzia który wystepuje na tle baneru Kon sty tucja nie wyda bezstronnego wyroku, wiadomo co mu w glowie się kolebie, a prawo to ostatnie na jego liscie "wartosci".
abrakadabra2019.08.18 19:00
Czyli jak wyrok nie nie waszemu to do doopy, a jak po waszemu to ok.
Majestic2019.08.18 19:12
Wyrok został wykonany, natomiast Julia Pitera wyrok miała gleboko w d... takie to standardy w PO obowiazuja.
Urszula2019.08.18 19:25
Tak jak ziobro ma w d...pie wyroki więc nie ma się z czego cieszyć.
Majestic2019.08.18 19:51
To w TVN ie ci powiedzieli, wiesz nie bierz wszystkiego na serio o czym ci mówią, oni lubią wam wciskać kit że demokracja jest łamana i sądy zagrożone :)
Polak2019.08.18 18:43
Ty tęczowy zboku pamiętaj szanuj swą ojczyznę. Zboczency takiej nie mają. Mają za to popiera........ lone we łbi
Majestic2019.08.18 18:28
Prawda Platformie nie przejdzie przez usta, Schetyna przy Tusku zdobył doświadczenie w kłamaniu, oni w łgarstwie się prześcigają, choć Tusk nadal na tym polu nie znajduje przeciwnika który mu czapkę z Peru zabierze.
szcze na PiS i rydzykowi prosto w ryj2019.08.18 18:20
PiSdziaki ta ciemna, zagubiona, amoralna i bezkształtna ludzka zbieranina, która zatraciła instynkt samozachowawczy przekupiona plus-coś tam, zmierzająca do przepaści. A partyjni PiSi łajdacy, krzyczą: Ja, was uratuje tylko mnie wybierzcie.
Majestic2019.08.18 18:30
jesteś Michnika wydmuchem, dajesz sie wykorzystywać i sądzisz że to PiS cię krzywdzi, ci którzy zrobili z ciebie wycieraczke są przeciw PiS.
Kazia2019.08.18 18:41
Panie dzielnicowy- proszę wskazać mi tą właściwą moralność, ponieważ w opozycji nie mogę jej się dopatrzeć, w żadnej mierze. A tym czasem będę amoralnym, elementem ludzkiej zbieraniny, która zatraciła instynkt samozachowawczy. W mojej ocenie pan zatracił wszystko co może posiadać rozumny człowiek.
Polak2019.08.18 18:46
Twoja matka to suka tyś jest skurw.... n
abrakadabra2019.08.18 19:03
Podpisz się cwelu pod takim tekstem nazwiskiem własnym. No cóż, w internecie, jak widać, każdy DEBIL, może pisać co chce. Jesteś tego typowym przykładem. Jesteś IDIOTĄ.
Urszula2019.08.18 19:23
Jest jeden szkopuł - w internecie nikt nie jest anonimowy. Dane osobowe tego coś są łatwe do ustalenia.
Karol2019.08.18 19:28
Ty z obsranym przez muchy mozgiem ( choc to za duzo powiedziane ) jak masz jaja, to pojedz tam gdzie PIS robi spotkania z ludzmi i wykrzycz ,ze sa " ciemna, zagubiona, amoralna bezksztaltna ludzka masa "!!! Masz jaja, to jedz tam, a nie potrafisz tylko bluzgac tutaj, bo nikt tu ci nie wp....doli !
Urszula2019.08.18 18:17
Każdy sądzi wg siebie