10.12.19, 13:00(fot. flickr/PO)

Matka Kurka: Tusk zostawił ugór. Schetyna spaloną ziemię

Medialny przekaz dotyczący dwóch wrażych obozów zawsze posługiwał się tym samym fałszywym schematem. W PO panuje demokracja, w PiS Kaczyński wszystkich wycina i trzyma za twarz. Z medialnymi przekazami jest też tak, że im bardziej są oddalone od faktów, tym lepiej dla przekazów i dokładnie taka prawidłowość zachodzi w tym przypadku. Kaczyński nie tylko nigdy nie był wodzem zamordystą, ale wręcz się mówi o wyjątkowo tolerancyjnym podejściu szefa PiS, żeby nie powiedzieć naiwności, jeśli chodzi o partyjne kadry. Przykłady można mnożyć bez końca, najbardziej aktualny to powrót Ziobro i Jakiego do dużej polityki i niestety Kurskiego do TVP - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Tusk z kolei był medialnym demokratą, co samo w sobie jest beczką śmiechu, bo wszyscy w PO wiedzieli, że nikt tak nie gnoił, choćby łagodnych krytyków, jak Tusk i nikt tak nie wycinał konkurencji. Tuskowi udało się wyrżnąć wszystkich głównych rywali, pierwszym był śp. Płażyński, potem Olechowski, Rokita, ostatni Gowin. Nie udało się Tuskowi tylko ze Schetyną, to znaczy nie udało mu się do końca. Po ucieczce do Brukseli Tusk zostawił po sobie intelektualny ugór, dość powiedzieć, że za intelektualną awangardę PO robiła Kopacz i Komorowski. Co by nie mówić o takim Nowaku, czy Piskorskim, to jedno jest pewne, przy Kopacz wyglądają jak Cyceron i Seneka. Zresztą sprawy nabrały takiego tempa, że trzeba było przekazać partię biernemu, miernemu, ale wiernemu i tak inspektorka od kotletów i jajecznicy została szefową PO. W między czasie odpadła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Sikorski i Vincent Rostowski, dwóch ostatnich załatwiły taśmy Sowy, „bufetową” afery z „reprywatyzacją”.

Na takim bezrybiu Schetyna, który jako jedyny ze starej kadry PO przetrwał nawałnicę, został nie rakiem, ale rekinem. Było jasne, że Kopacz nie przetrwa i PO przejmie „Grzegorz Zniszczę Cię Schetyna”, tak też się stało i trwa do dziś. Na szczęście dla Polaków i na nieszczęście dla PO, Schetyna nie stosuje innej strategii niż Tusk, ale jeszcze mocniej podkręcił śrubę. W efekcie teraz za awangardę intelektualną PO robi „debil” Halicki, manieryczny i irytujący Borys „Wiesław” Gomułka, gorsza od Kopacz Kidawa-Błońska i ci wszyscy zagończycy w gatunku: Gasiuk-Pihowicz, Szczerba, Nitras, Kierwiński. Co więcej najmniej połowa z wymienionych i pominiętych z pierwszego szeregu PO, to kandydaci do wycięcia, z Kidawą-Błońską na czele. Schetyna dostał od Tuska ugór intelektualny w kadrach i konsekwentnie tę jałową ziemię wypala.

 

Stąd wzięły się wszystkie problemy PO, te wizerunkowe również. „Nagle się okazało”, że druga siła polityczna w Polsce po prostu nie ma w swoich szeregach kogoś, kto choćby się zbliżył do poziomu kandydata na prezydenta RP. Taki kandydat w PO nie istnieje, a sam Tusk nie tylko przyznał, że z Andrzejem Dudą nie jest w stanie rywalizować, on przyznał, że przegrał z Kurskim i jego TVP. Tak się skończyła „demokracja” w PO i żadne magiczne zaklęcia, żadne szkolenia z PR nie zrobią z Kidawy-Błońskiej drugiej Beaty Szydło, tym bardziej Jaśkowiak nie zostanie drugim Andrzejem Dudą. Nie koniec problemów w PO, tam przede wszystkim ciągle trwa wojna o wewnętrzne wpływy i nadal trwa ostra wycinka. Prawybory nie służą niczemu innemu, Schetyna ośmiesza Kidawę-Błońską i jej zapalcze w postaci Borysa Budki, głównego kontrkandydata w zbliżających się wyborach na przewodniczącego PO.

Przesłanie jest proste, to wy, moi wrogowie, chcieliście zmian, „świeżości” i nowych twarzy, no to proszę bardzo, oto Kidawa-Błońska niech pokaże jak się powinno prowadzić PO do zwycięstwa. Przypomnę raz jeszcze, że Schetyna to prosty umysł, ale polityczny cwaniak i póki co rozgrywa konkurencję wewnętrzną jak dzieci. Co nie znaczy, że Schetyna przetrwa, w PO nie ma na niego siły, ale TVN i GW są go w stanie zabić w tydzień. Dlatego trzymam się swojej tezy, że ten rok będzie przełomowy dla POKO, jeśli dojdzie do spektakularnej porażki w wyborach prezydenckich, na co wszystko wskazuje, to na tej wyjałowionej przez Tuska i spalonej przez Schetynę ziemi, nawet TVN z GW nie zasieją propagandy zdolnej do pokonania PiS. Skutkiem będzie porzucenie przez TVN i GW zgliszczy i przeniesienie się na inne pole uprawne.

 

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

B522019.12.10 20:52
POganie to nie plemię na wymarciu słońce peru przyjedzie i z komuchów zrobi teraz umiarkowanych katolików dla niego polityka to slalom ważne miejsce na mecie na lewo elektorat został wyssany został znowu środeczek czyli koniec z LGBT teraz będzie chodził do kościoła aczkolwiek nie będzie miał nic przeciwko odmieńcom bo to również boże dzieci czyli zaczyna od nowa ale nie od zera
wacula2019.12.10 14:57
W szalonej wizji Jarosława Kaczyńskiego. Nasza wizja na Polskę to warunki dla wzrostu i wsparcie rozwoju gospodarczego, a nie realizacja ideologicznej wizji wodza kacz-prezesa. A kacz-prezes Prawa i Sprawiedliwości wprost oznajmił, że jest gotów poświęcić polską gospodarkę na rzecz przeforsowania swojej ideologii.Niesamowite z jaka pogarda odnosi sie Kaczyski do wszystkiego co nie jego, nie przez niego wymyslone, nie jemu podlegle
yre2019.12.10 14:27
troll "Bishop" to cadyk z Czerskiej
yt2019.12.10 14:26
do glizdy wacka wacula: korwin zostawi onucę a braun z bosakiem zostawią walonki
wacula2019.12.10 14:01
Tusk zostawił ugór. Schetyna spaloną ziemię.A kacz-prezes potworne zadłużenie Skarbu Państwa jak komunista Gierek
yt2019.12.10 14:24
korwin zostawi onucę a braun z bosakiem zostawią walonki
wacula2019.12.10 14:31
yt ==PRAWDA MASZ RACJĘ
Imowicz2019.12.10 13:55
Nie podszywaj się, wielonikowcu.
lady chapel2019.12.10 13:36
PiS zostawi Polskę zaoraną, zabronowaną, zmiażdżoną
Viola2019.12.10 14:23
całuj się w dupę degeneracie komunistyczny
Marek2019.12.10 17:01
no to jest merytoryczna odpowiedź, sorki mam pytanie, kiedy cię można spotkać pod żabką, rzucę złocisza
mosieczki2019.12.10 16:19
no drugi analfabeta liczyc nie potrafi, jak POKO nas okradło policz
katolik 2019.12.10 13:30
Dno po =Erozja,skamieniałośc =erozja tych co na nich głosują
anonim2019.12.10 13:25
Panie Kurka! takimi bzdurami chcesz przykryć aferę Jakiego i defraudację 150mln.?
Tarkowski2019.12.10 14:40
Jesteś debilem wszarzu
satyr2019.12.10 15:45
Jak nie potrafisz durniu napisać coś merytorycznego to lepiej nic nie pisz. Ten kraj musi upaść skoro tacy debile jak ty w nim żyją.
mosieczki2019.12.10 16:18
a ty analfabeta nie umiesz liczyc i nie wiesz co piszesz,. policz ile ukradli z POKO
Marek2019.12.10 16:57
a ty policzyłeś to podziel się z nami
Imowicz2019.12.10 13:18
Ten PO-je-b Schetyna jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
vivi2019.12.10 13:17
Tyle złego, ile zrobili Tusk i Schetyna dla polskiej polityki i polskiego parlamentaryzmu, nie zrobił dotąd nikt ! Zamiast budować konkretne programy wyborcze i polityczne i walczyć o ich akceptacje wśród wyborców, wybrali inną drogę – drogę nienawiści do innej partii politycznej – do PIS. Oboje reprezentują poziom intelektualny Afrykańczyków z Rwandy, gdzie w końcu z nienawiści doszło do rzezi pomiędzy dwoma zwaśnionymi plemionami Tutsi i Hutu. Ci dwaj PO-je-by planowali to samo w Polsce. I podobnie jak Afrykańczycy z Rwandy nazywali siebie robactwrm, tak ci dwaj pseudopolitycy nazywali swych przeciwnikłw politycznych od watach, szkodników czy szarańczy ! To, odsunieęcie ich od władzy i od koryta korupcji w 2015 roku wywołało u tych osobników takie zachowania, taką nienawiśś, taką zajadłość, mściwość i zacietrzewienie ! Posługując się kłamstwami i zdradą opluwali rządzących z PIS dążąc permanentnie do konfrontacji i siłowego przejęcia władzy. Jeden z nich Tusk ostatecznie stchórzył i zrezygnował z polskiej polityki, drugi zaś Schetyna, stoi na krawędzi bankróctwa politycznego. Trybunał Stanu oceni ich działalność polityczną, a historia oceni ich obu jako zdrajców narodu polskiego ! Oby Polska zapomniała o nich jak najszybciej !
ridado2019.12.10 13:16
Jakże my Polacy cieszyliśmy się, kiedy do kraju wracali Sobieski spod Wiednia, Kościuszko, czy Piłsudski, Paderewski ..... i jakże my Polacy cieszymy się, gdy po 2 kadencjach król Europy Tusk stchórzył , zdradził wiernych PO kumpli i durnowatych jego zwolenników - wręcz miłośników, postanawiając nie wrócić do kraju ! Jakie szczęście ! Jeszcze nigdy nie przeżyliśmy takiej ulgi i radości z tego, że rudy polski niemiec, który zrobił dla Polski tyle złego, tyle nienawiści, który ma smoleńską krew na rękach, dla którego Polskość jest nienormalnością, okazał się tchórzem i zdezerterował ! My Polacy wierzymy, że w niedalekiej przyszłości CBA zapuka do jego drzwi z „zaproszeniem” na przesłuchanie przed Trybunałem Stanu ! Jesteśmy szczęśliwi i czekamy aż reszta PO-je-bów pójdzie w jego ślady – w ślady jedynego ich idola !!! Granice są otwarte !!!
Henryk 2019.12.10 23:59
ridado! Macie tu rację. Bardzo dobrze byłoby, aby nie tylko granice były dla nich otwarte , ale i Cela +" była dla nich też otwarta ! Niech zapłacą w Celi za grabież Majątku Narodowego, za rozwalenie wielu naszych przedsiębiorstw, za kradzież Vatu, naszych skł.emerytalnych z OFE ....itp. Długoby wymieniać te wszystkie afery, a kasa skradziona w taki sposób wyciekała z Polski do "rajów podatkowych!
Lennon2019.12.10 13:14
Ludziom chcącym się szybko dorobić – podaję wypróbowane metody PO-wców: - jeźdźić autem z otwartym oknem, - przy każdej, nawet małej firmie założyć fundację, a klientów zmuszać do wpłat „dobrowolnych”, - grać w toto-lotka i każdego tygodnia wygrywać, ale tylko systemem dostępnym od Bolka, - zapisz się do PO i trzymaj z Neumannem – bo będzie co dzielić , - wystawiaj fałszywe faktury i szmal z WAT kasuj z budżetu państwa, - założyć piramidę finansową i zatrudnić w niej syna Tuska.
JONASIK2019.12.10 13:13
Chwaląc się zdjęciem „Strzał w plecy” Donalda Trumpa, Donald Tusk sięgnął szczytów kabotynizmu. To facet niedojrzały psychicznie, jak zwykły prostak kompromituje siebie, PO i Europejską Partię Ludową. Nie, nie Polskę, bo to Niemiec z krwi i kości, a urodzony tylko na terenie Polski ! Czemu to zrobił ? Czy po to, aby przypodobać się tym, którzy Trumpa nie lubią? Czy po prostu z głupoty?. Niebezpieczne w jego przypadku jest to, że prawdopodobnie nie zrobił tego poza kontrolą własnej świadomości. Prawdopodobnie postradał zmysły. Ten gest świadczy o psychicznej niedojrzałości lub chorobie Donalda Tuska. Stąd zrozumiała reakcja zszokowanej Angeli Merkel. Tusk, który na chwilę przybiera postać kabotyna, człowieka, który jest gotowy sięgnąć po marne sztuczki, tanie efekty, wyłącznie po to, żeby za wszelką cenę zaimponować innym. Po prostu kretyn i zajob !!!
Jack Em2019.12.10 13:12
Przypomnijmy, jak wyglądała Polska, "kiedy za PO było, jak było" : "JOLANTA BRZESKA ZOSTAŁA SPALONA ŻYWCEM. Warszawska prokuratura jest pod wpływem zorganizowanej przestępczości" ! Dziesiątki afer. Ukradziono setki miliardów zł. Obniżono bezpieczeństwo kraju (i tym samym wschodniej flanki NATO) poprzez zamienienie Polski w dziki kraj a państwa w tzw. ChDiKK. Krajem rządziły prawa buszu (silniejszego, praworządność została przez najsilniejszych zdeptana i zgwałcona), niesprawiedliwość osiągnęła wielkość Himalajów. Z giełdy "wyparowało" min. 640 mld zł, złotówka straciła na wartości ca 50 %, a to znaczy, że indywidualny majątek Polaków liczony w walutach twardych tyle samo. Polacy zbiednieli o połowę. Likwidacja przemysłu, ucieczka młodzieży z gnojowicy zwanej III RP (dzikiego UBekistanu), obniżenie bezpieczeństwa, bezprawie, masowa korupcja, całkowicie niesprawne skorumpowane sądy, koszmarna biurokracja, koszmarne prawo, zdziczenie, chamstwo - czy to aby nie oznaki upadku państwa ? (Patrz : http://www.bibula.com/?p=67555 ). I ci neo bolszewicy chcą, "aby nadal było jak było" ? To na tym POlega praworządność, demokracja, wolność, sprawiedliwość, nowoczesność, mądre zarządzanie krajem dla dobra ogółu ? Naprawdę ?
robaczek2019.12.10 13:11
Czym jest lewactwo w Polsce ? Stalin po wojnie „przysłał” do Polski 200 tys. swoich zaufanych, 100% ateistów, rozstawiając ich w wojsku, policji, UB, sądach, administracji i szkołach, głównie w dużych miastach. Sprawdzam zatem: 200 tys. tych ruskich wieprzy pożeniło się między sobą i z innymi co daje 250 tys par. Pierwsze pokolenie okres 25 lat, 1945-1970: licząc po 3 dzieci = 500 tys rodziców + 750 tys ich dzieci = 1 mln 250 tys osobników, Drugie pokolenie 1970-1995: 500 tys dziadostwa, 1 mln 500 tys rodziców i po 2 dzieci = 1 mln 500 tys dzieci = 3 mln 500 tys osobników, Trzecie pokolenie 1995-2020: mln 500 tys dziadostwa, 3 mln rodziców i 3 mln dzieci, co daje razem 7 mln 500 tys osobników ! To jest dokładnie tyle samo ilu lewaków ateistów głosowało 13.10.2019 na PO i Lewicę : 5 mln +2 mln 300 tys = 7 mln 300 tys osobników i 200 tys. głosujących na PO w Wielkiej Brytanii i Norwegii ! No to teraz wszystko jest jasne skąd wy obecni ateiści w Polsce pochodzicie !!! Wy jesteście potomkami ruskiej czerwonej zarazy, zawszonej swołoczy i sowieckich tępaków !!! Wy jesteście Homo sowietikusami !!! Czy można dziwić się zachowaniu i postępowaniu homo sowietikusa, wymagać od niego polskiej tożsamości ? Polsko języczne homo sowietikusy mieszkające w Polsce nie mają polskiej tożsamości, nie są więc Polakami. Czy u homo sowietikusa znajdziemy rozum, prawdomówność, uczciwość, roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, moralność, etykę lub choćby elementarną przyzwoitość ? Oczywiście, że nie znajdziemy. Oni nie mają polskiej tożsamości, są tylko tubylcami, są produktem cywilizacji turańskiej, azjatyckiej, mongolsko-rosyjsko-sowieckiej ( Lenin, cytat : „Nasz kodeks moralny jest całkowicie nowego typu, nam wszystko wolno.”). Homo sowietikusy udają demokratów, liberałów, wolnościowców, miłośników praworządności, lecz przecież można ich rozpoznać po tym, że co innego mówią, a co innego robią. Być może w swojej głupocie rzeczywiście wierzą, że to oni najlepiej wiedzą i rozumieją, co to takiego jest, ta demokracja, wolność, sprawiedliwość czy nowoczesność. Czy nie widać jak na dłoni u homo sowietikusów monstrualnej głupoty ? Nie widać u nich całkowitego braku empatii, niebywałego nieuctwa, okrucieństwa, kwintesencji egoizmu, pogardy dla sprawiedliwości i poszanowania prawa, braku zasad i uczyć ludzkich ? Skąd takie zezwierzęcenie ? Czy to nie są po prostu na pół dzicy ludzie, polsko języczni zsowietyzowani tubylcy, gatunku homo sowietikus, neo bolszewicy ?
Henryk 2019.12.10 23:45
A tobie " robaczku" co odbiło? Przecież ty jesteś za komuną i stalinizmem! Widać to cały czas powpisach ! Nie mniej jednak, to co piszesz, to prawda, chociaż nie cała! Zapomniałeś napisać, o mordowaniu po II Wojnie polskich patriotów w więzieniach ubeckich !
Stalker2019.12.10 13:10
Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem.Młody Donad miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
Trol «Redaktor» to dupa wołowa2019.12.10 13:09
:-P
Bishop2019.12.10 13:08
Ten matka zapędził się w kozi róg.
Redaktor2019.12.10 13:06
troll "proboszcz" to degenerat komunistyczny
Marek2019.12.10 16:56
ciekawe kim ty jesteś, uchylisz rąbka tajemnicy
proboszcz2019.12.10 13:01
Matka kurka w pseudoobiektywnym i pseudoeksperckim artykule xD dobre....
Redaktor2019.12.10 13:05
pocałuj się w dupę, debilu wielonickowy
2019.12.10 13:12
Spokojnie redaktorku, bo ci hemoroidy popękają ;-[
Marek2019.12.10 16:55
cóż za inteligentna konwersacja, widać kto tu rządzi
Henryk 2019.12.10 23:34
No jak to, nie wiesz kto w tej chwili rządzi w tym wpisie? Przecież to wielonickowy Lech Keller, Karlsson ........itp ! Lech K. nic innego nie napisze ! BYLE CO JE I BYLE CO PISZE ! TEN TYP TAK MA! TU NIE MA ZASKOCZENIA!.