22.12.19, 14:30(fot. flickr/PO)

Matka Kurka: Wariant ,,ulica'' zdechł i nie zmartwychwstanie, wariant ,,zagranica'' dogorywa

- Teraz wszyscy mądrzy, bo „opozycja” zebrała po czterech literach od swojego elektoratu i swoich mediów, co zaowocowało chóralnym ogłoszeniem końca współpracy pomiędzy KOD-ami i politykami. Nie do końca tak to wiedzę i pozbawiam złudzeń, ten układ się na nowo sklei i będzie dalej funkcjonował, co prawda w kalekiej formie, ale przecież nigdy nie było inaczej. Natomiast przegrane głosowanie „opozycji” postawiło kropkę nad „i”, która zamyka pewien etap tragikomicznej rewolucji. Od wielu miesięcy, może lat, aktywność uliczna słabła, co było widać gołym okiem. Największa demonstracja odbyła się zaraz na początku rządów PiS i miała około 50 tysięcy uczestników, potem już nigdy do takiej liczby „opozycja” nie doszła. - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Przed fatalnym dla POKO i „Lewicy” głosowaniem, mieliśmy ostatnie podrygi, w sumie może 6 tysięcy wyszło na ulice i to w całej Polsce, z czego połowa to aktywiście partii politycznych. Tak zwanego „szarego człowieka” i ze świeczką trudno było znaleźć, pewnie dlatego, że świeczek tym razem również zabrakło. Nigdy się nie udają takie przedsięwzięcia jeśli nie mają tendencji wzrostowej. PiS i w ogóle wszyscy rządzący mogą i powinni się bać, gdy z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc i z roku na rok rośnie liczba niezadowolonych obywateli i do tego stopnia są niezadowoleni, że wychodzą na ulice. Niczego takiego nie obserwowaliśmy, wręcz przeciwnie, spadała liczba niezadowolonych z rządów PiS i rosła liczba przekonanych, że ta władza radzi sobie całkiem nieźle. W takim klimacie pozostało sztucznie pompować nastroje i wielkości, czym się rzecz jasna zajęły usłużne media.

 

Efekt? Nie ma potrzeby się rozpisywać, każdy widzi, nie wyłączając samych zainteresowanych. Jakieś demonstracje nadal będą organizowane, pod byle pozorem, dziwię się, że w tym roku zabrakło ulicznych zadym w obronie karpia, ale nie ma mowy, aby akcja „ulica” nadal była głównym filerem strategii opozycji. Z taką „mocą” niczego w politycznej rzeczywistości zmienić się nie da, chyba że mówimy o działaniu na własną szkodę. Wariant „ulica” zdechł i z całą pewnością nie zmartwychwstanie, co najwyżej po ewentualnych dużych błędach PiS narodzi się coś zupełnie nowego i przez to groźnego. Proces degradacji wariantu ulicznego trwał od dawna, jednak zgodzić się trzeba, że symbolicznym momentem końca było czwartkowa porażka w głosowaniu sejmowym.

 

A Jak się ma kondycja wariantu „zagranica”? Tutaj jest trochę bałaganu wywołanego psychologiczną wojenką. Istnieje spora grupa komentatorów, po prawej stronie też, którzy zauważają zaostrzenie kursu? Przyglądam się temu zjawisku od lat i muszę powiedzieć, że i pod mikroskopem zaostrzenia nie dostrzegam. Ostatni wyrok TSUE był absolutnie rozczarowujący dla „europejskiego” obozyu. Wszyscy po tej stronie oczekiwali, że TSUE uzna KRS i nowe Izby SN za „nielegalne”. Tak się nie stało, TSUE wydał bełkotliwe orzeczenie, sprowadzone do przypomnienia treści traktatu i całą resztę oddaje sądownictwu polskiemu.

Najświeższa akacja „zagranicy”, czyli wygłupy czeskiej komisarz Viery Jourovej, zostały potraktowane przez PiS z uśmieszkiem politowania. Całkowicie poza proceduralna szopka, bez żadnej mocy prawnej, typowa „podkładka” i komunikat do „opozycji”, że Komisja Europejska robi co może, ale niestety wiele nie może. Gdzie jak gdzie, ale w Brukseli obowiązuje ścisła biurokracja i dobrze wiadomo, że KE sama w sobie nie jest w stanie zablokować polskich ustaw i musi to zrobić z udziałem TSUE, po wyczerpaniu wewnętrznej procedury. List Viery Jourovej to prymitywna gra psychologiczna, która miała przestraszyć Polskę, ale tak naprawdę czeska komisarz obnażyła swoją niemoc i miękkie stanowisko.

Poza wszystkim, jeśli rzeczywiście dla KE nowelizacja ustaw sądowniczych jest absolutnym priorytetem, to chciałbym zapytać gdzie znajdę stanowisko Ursuli von der Leyen, szefowej Komisji Europejskiej? „Zagranica” jest zmęczona wybrykami „opozycji”, co więcej sporna materia staje się bardzo niebezpieczna dla pozostałych krajów i to w naturalny sposób hamuje zapędy Brukseli. Nie kto inny tylko Tusk powiedział, że UE niczego za Polskę nie zrobi i jeśli nie będzie ostrego sprzeciwu Polaków, to nie będzie ostrego stanowiska UE. Wszystko się zgadza i taką widzę przyszłość. Gra pozorów, psychologiczne sztuczki, zamiast konkretów. Cała strategia „opozycji” legła w gruzach, a innej nie mają.

Matka Kurka/Kontrowersje.net

 

Komentarze

jula2019.12.23 9:57
Nie ma Timmermansa, więc KE osłabło,najbardziej zajadły zakrawający o aberrację vice przewodniczący,Francja na granicy wojny domowej,to za mocno powiedziane ale poważna ruchawka domowa trwa,Niemcy jak bezbronne dziecko bez Merkel,zbyt długie kanclerstwo wcale nie wzmacnia ,tylko powoduje obumieranie kadr.Możemy w Polsce wziąć,się za porządki.Ze szczętem i do imentu.
GabaGaba2019.12.23 6:10
Myslalam, ze jaksie troluje z pieniadze tona chlodno. A tu prosze! Przegrana boli? Kto by pomyslal, ze zlewozmywaki czuja?
m2019.12.22 22:48
KON STY TUC JA
Nina2019.12.22 20:08
Jak przedstwiciele prostytucji zasłaniali sięe za napisem Konstytucji to musiało to zdechnąć.
program cela plus i złodziej minus 2019.12.22 19:42
Dlatego, co bardziej rozgarniętym lemingom sugerujemy szybko zmienić światopogląd i zacząć być "zagorzałym zwolennikiem PiS". Póki to jeszcze wśród innych lemingów nie jest modne, później nikt wam już nie uwierzy. A POniektórym politykom i celebrytom proponujemy emigracje do wyznających "wartości europejskie" krajów unii, albo załatwienie sobie żółtych papierów, bo na samym odcięciu od koryta się nie skończy, zaś jako czubków może was nie zamkniemy
Urszula2019.12.22 20:05
No, nie żartuj, gościu. Trzeba być kompletnym idiotą żeby zostać zwolennikiem PiS. No chyba, że się ma moralność Piotrowicza. Wtedy ok, dzisiaj można "kochać" PiS, a jutro inną partię, która będzie przy korycie. Ty już, jak widać, trenujesz. :D
Mirek2019.12.22 19:15
Brawo PiS !!! . Prawda jest taka że ludziom jeszcze nigdy nie żyło się tak dobrze jak za rządów Prawa i Sprawiedliwości . Ubecja , lewactwo , totalni złodzieje a także nadzwyczajna kasta złodziei robią wszystko aby nie podlegać prawu !!! . Ale ich dni są policzone !! . Następnym posunięciem PiS-u powinna być likwidacja immunitetów . Nie może być tak aby pijany poseł , senator , sędzia czy prokurator zasłaniali się immunitetami . Immunitet jest potrzebny posłowi i senatorowi ale tylko podczas wystąpienia gdy mówi z mównicy w sejmie czy w senacie . I nigdzie więcej ! .
Urszula2019.12.22 20:00
Wam, pismatołom, niewiele do szczęścia potrzeba. Siwucha, pajda razowca i kiszony ogórek i jesteście szczęśliwi. Gdyby nie 500+ to nie byłoby wam tak kolorowo. Na kieliszek chleba by nie starczyło, sierotki. :D
Knotek2019.12.22 18:51
Matka Kurka pisze o braku stearyny i świeczek na demonstracje POKO-roko !! cały surowiec przetopiono na świece Caritas, które są do kupienia w zakrystiach kościołów w całej Polsce !! HUUURRRRRA!
Otto2019.12.22 17:36
Masz rację Wielgucki, ten wariant zdechł paskudnie i bezpowrotnie ! Tych parę feministek, które tam stały to żyden pies z kulawą nogą by nie prze-leciał, a paru niedoświadczonych PO-je-bów wyskoczyło na zewnątrz do pomocy - za to przegapili głosowanie, i teraz są z całą surowością karani. Jeden z tych młodych PO-je-bów powiedział żeby Sketyna wziął sobie te jego pieniądze i wsadził do du-py. Jeśli chodzi o zagranicę, to ta nie bardzo mądra czeszka dała się wybłupić, ale szybko zostanie przywołana do parteru !
KKK2019.12.22 17:30
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który wabi się Stalker. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Urszula2019.12.22 19:57
Nie fanzol - dobrze pisze w przeciwieństwie do ciebie.
faszysta 2019.12.22 17:15
Przecież kolesie z nadzwyczajnej kasty tzw. sędziowie europejscy od anarchii uznają jedynie prawo brukselki i berlina jako nadrzędne w stosunku do Konstytucji RP? Skoro dla nich Konstytucja RP nie stanowi prawa tzn. nie można jej łamać!!!!!!
Co robić? Jak żyć?2019.12.22 16:12
"Zakopane. Halny uszkodził scenę na Sylwestra Marzeń TVP. Konieczna była rozbiórka."
jurny stefek2019.12.22 15:42
Gdy patrze na ten zydowski napis konstytucjato mysle kiedy zydokomuna zrozumie, ze Polacy maja juz dosc waszego klamstwa i obludy,
Stańczyk2019.12.22 15:52
Nie obrażaj żony i córki Prezydenta! one też są żydami!
Z ZYDAMI PANOWIE POLACY TO KROTKO I NA TEMAT2019.12.22 15:30
ZYDOKOMUNO CZAS ZROZUMIECZ, ZE POLACY MAJA JUZ DOSC WASZEJ ZYDOWSKIEJ KONSTYTUCJI OPRACOWANEJ PRZEZ TECZOWEGO RYSIA Z ZYDOWSKA SPOLKA I PODPISANA PRZEZ OLEJ STOLMANA.
REDAKCJA2019.12.22 15:27
WIELONICKOWA LARWA BOLSZEWICKA PODSRYYWA NA FORUM LECZ SIĘ DEBILU
anonim2019.12.22 17:39
taka z ciebie REDAKCJA jak z wychodka salon
Tomasz. 2019.12.22 15:10
Zobaczymy jak się pisowski pomiot, szybciutko będzie się rakiem wycofywał i nową Nowelizację do Nowelizacji Nowelizacją poganiał !!!!!!!!!!!!!!!!!
Anula. 2019.12.22 15:07
Matka Kurva , ty wiejski, obłąkany chamie z wiochy Biskupin, gra się jeszcze nie skończyła wiec nie wal w gacie z radości, nałogowy onanisto, zboku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JoGa2019.12.22 16:22
O matko, to prawda aż tak boli?!
Kim jest Piotr Wielgucki vel \\\"Matka Kurka\\\"?2019.12.22 15:02
Ludzie głosujący na PiS w większości są pochodzenia chłopskiego lub z nizin społecznych zupełnie nie rozumie o co chodzi i co rząd robi, wprowadzając dyktaturę i zniewolenie. Hasło "dołożyć wykształciuchom" jest dość popularne teraz. Wszak Powstanie Styczniowe 1863 r. upadło właśnie dlatego, że chłopstwo wydawało Powstańców w ręce carskiej ochrany z wdzięczności za likwidację pańszczyzny. Car wiedział czym przekupić motłoch. PiS ze swoim 500+ idzie śladem cara.
B522019.12.22 19:39
motłoch europejski daje eutanazję gratis a na osłodę kozich synów bez 500+
V 2019.12.22 14:56
Jarek (PiS) poleruje swój elektorat - lubi sobie ‘szabelką’ pomachać i tyle. Niech sobie robi co chce w swoim wyimaginowanym królestwie – drugim Napoleonem i tak nie zostanie (bo tylko wzrost odpowiedni). To jest zwykła zabawa polityków w niedojrzałej demokracji. Ja już widzę jak przyszły rząd wymienia sędziów KRS na ‘swoich’ i wysyła upolitycznionych PiS-owskich sędziów w delegacje na Białoruś.
Otto2019.12.22 17:41
Ty v, aleś ty jest stuknięty ! Kaczyński macha sobie szabelką, a PO-wscy sędziowie chowią du-py ! Oby tak dalej !
Janek2019.12.22 14:50
Hydra nie zdycha, a to co na ulicy dziś, to jutro będzie w sejmie, w urzędach, w sądach, i tak uczciwy Polaku, w którą stronę się nie zwrócisz, to pupcia ....
Topek2019.12.22 14:50
Na razie mały terminatorek dyktatorek z żelaznym kolanem trzyma was pisdzielce za pysk, ale gdy dostanie jeszcze większej demencji i nie będzie wiedział gdzie jest lewo gdzie prawo to sie rozpadniecie jak zgnilizna
Kim jest Piotr Wielgucki vel "Matka Kurka"?2019.12.22 14:48
Wiejski chamek mieszkający w zakutej wsi Biskupin pod Chojnowem na Dolnym Śląsku. Niewierzący(!) i jak sam przyznał: syn pijaka i sekretarza PZPR, posiadacz żony i dzieci. W młodości punkował i jeździł do Jarocina stolica ćpania, chlania i "miłości" homoseksualnej. W internecie zaczął funkcjonować pod koniec lat 90 podpisywał się jako "Wielbłąd" i "Ketman", później przechrzcił się na "Matka Kurka" postanowił, takim nickiem, "przyłożyć" Ojcowi Rydzykowi! Stworzył portal Kontrowersje.net, który redaguje i którego jest niekwestionowaną "gwiazdą"! Poniżej kilka jego złotych myśli które zamieszczał: "Nikt o Kaczyńskich tak naprawdę nie słyszał, każdy Polak znał Kuronia, Wałęsę, Lisa, Gwiazdę, Modzelewskiego, Frasyniuka, Bujaka, ale nie Kaczyńskich, nie znał, bo się niczym szczególnym nie wyróżniali, siedzieli cichutko przyklejeni do Wałęsy, który ich później wylansował, a którego oni opluli i odsądzili od czci i wiary" "Nie lubię Kaczyńskich, ponieważ są chodzącym symbolem polskiego stereotypu, wszystko, co można najgorszego powiedzieć o Polakach, jest zawarte w organizmach i działaniach tych dwóch Panów. () Jednym z flagowych zawołań Kaczyńskich jest wiara ojców, ale za symbol wiary ojców wybrali Kaczyńscy katolicką mutację, katolicką patologię i antypapieża Tadeusza Rydzyka" W październiku 2008 r., gdy Palikot zarzucał prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu nadużywanie alkoholu, "Matka Kurka" notował na swoim blogu: "Powiedział dwie prawdziwe rzeczy (Palikot), co do których nie mam już najmniejszych wątpliwości: prezydent jest chamem, prezydent ma problem alkoholowy, (...) jest pijakiem". "Matka Kurka" albo Piotr Wielgucki, jak kto woli, jest książkowym przykładem słabego intelektualnie internetowego trolla i politycznej chorągiewy, który napisze wszystko i opluje każdego, byle zaistnieć i zainteresować tym ludzi... GRATULACJE dla portalu 'Fronda' za "autorytet" moralny jakim karmi swoich czytelników!
Eboyak2019.12.22 15:15
Ale się nawrócił i chwała mu za to!
Gumowy Żuk2019.12.22 16:26
W każdym razie lepiej pisze niż wy wszyscy pozostali lewaccy obesrańcy.
anonim2019.12.22 17:38
:( O, znowu ten tępy troll.
JoGa2019.12.22 17:32
Masz naprawdę poważny problem z tym Kurką,ale niestety lekarze nic na to nie poradzą,sam sobie musisz człowieku mizerny z tym poradzić.
Otto2019.12.22 17:38
Ja pieprzę, ale produktywny PO-je-b ?! I jeszcze myśli, że ktoś ze wymiociny czyta ?! Po prostu zajob !
anonim2019.12.22 17:43
No znalazł się taki zajob, co czyta - ty
m2019.12.23 4:43
Jarocin nigdy nie byl stolica cpania i milosci homoseksualnej. Chlalo sie i owszem.
Specjalna Kasta Immanuela Kanta2019.12.22 14:34
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne w Gersdorf!
Stańczyk2019.12.22 14:34
Tusk nie przybył na protest, bo... promował swoją książkę. Opozycyjne p osły nie głosowały. Plemię OTUA ledwie dycha. W czasach ciamajdanu (kiedy fra je rzy marzli a ten co ich skrzyknął obracał koleżankę na Maderze i Lub nauer motał się w zeznaniach) dużo więcej histeryków dało się POdpuścić. Agonalne POdrygi UBekistanu coraz słabsze:) A szkoda, niezły ubaw był kiedy ofiara (dosłownie i w przenośni) Ciamajdanu padła na asfalt a oszołomstwo sprawdzało czy jeszcze dycha.Niezła beka jest też wtedy kiedy tarzają po ulicy próbując nieudolnie blokować marsze Polaków albo też ku uciesze obserwatorów życia publicznego POwalili się POkotem POd sejmem i wytuptali w barierki niczym rozkapryszone bachory:)
Zdegustowany 2019.12.22 14:43
Niemcy już ich spuścili ale leminżeria jeszcze tego nie zauważyła.
a.b.c.2019.12.22 14:33
Żal mi Kurka z powodu takiej matki łysej, nieogolonej i tępej. Ale sobie Fronda znalazła "autorytet", normalnie idol.
JoGa2019.12.22 16:17
Bardzo merytorycznie się z nim nie zgadzasz:(
a.b.c.2019.12.22 17:58
Dziękuję. Przynajmniej jedna tutaj osoba ma poczucie humoru.
Gumowy Żuk2019.12.22 16:23
:) co troll, to głupszy!
anonim2019.12.22 17:35
:( co troll, to bardziej tępy.
J2019.12.22 18:28
Zwykła szmata jesteś. Choć i ta nazwa, to dla ciebie nobilitacja.
anonim2019.12.22 18:58
O jakież to katolickie, zwyzywać kogoś na katolickim portalu. A nie za trudnych słów używasz na swój mały móżdżek?