15.10.15, 19:20

Media publiczne nie informują o aktywności prezydenta Dudy. Jest skarga!

Portal telewizjarepublika.pl dotarł do oświadczenia członków Rady Programowej Polskiego Radia, którzy domagają się, aby na najbliższe posiedzenie Rady zaproszono prezesa rozgłośni Andrzeja Siezieniewskiego. Sprawa ma związek z brakiem informacji dotyczących prezydenta Andrzeja Dudy.

Dokument, którym dysponuje Telewizja Republika podpisali Tadeusz Deszkiewicz, Krzysztof Czabański i Witold Kołodziejski. Członkowie Rady programowej uważają, że nieinformowanie w głównych serwisach informacyjnych o działalności prezydenta RP jest sprzeczne z zapisami Ustawy o Radiofonii i Telewizji.

Słuchacze nie są informowani o ważnych wydarzeniach z udziałem Prezydenta np. zagranicznych wizyt przedstawicieli japońskiego dworu cesarskiego, Ministra Spraw Zagranicznych Chin, czy trwającej właśnie wizycie belgijskiej Pary Królewskiej. Wczorajsze wystąpienie dla mediów Króla Belgii i Prezydenta Dudy nie znalazło miejsca w głównych wydaniach serwisów informacyjnych.

Nie znajduje się także miejsce dla przedstawiania radiosłuchaczom aktywności ministrów Kancelarii Prezydenta RP. Nie było np. informacji o spotkaniu z przedstawicielami osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich.

Nigdy, w czasie minionej kadencji, przedstawiciele Prezydenta RP nie zostali wyłączeni z debaty publicznej, zaś ministrowie Kancelarii Prezydenta byli w radiu i telewizji stałymi komentatorami życia politycznego – piszą członkowie Rady Programowej Polskiego Radia.

Deszkiewicz, Czabański i Kołodziejski domagają się także od prezesa rozgłośni wyciągnięcia konsekwencji.

mm/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.10.15 19:29
Milczą, bo to kurwy reżimowe. Eksterminować i tyle.
anonim2015.10.15 19:29
trzeba kompletnie przemeblować dziennikarstwo a szczególnie te państwowe, pogonić cała tą radę radiofonii, prezesów telewizji, itd...
anonim2015.10.15 21:43
Czabany już się rwą, żeby robić porządek w publicznych mediach. Chyba w republice za mało płacą.
anonim2015.10.15 21:56
I jeszcze powieść portret prez. Dudy w każdej publlicznej placówce albo popiersie.
anonim2015.10.15 23:20
"Media publiczne nie informują o aktywności prezydenta Dudy. " Nie informują, bo jak na razie to kto inny im płaci za urabianie opinii publicznej.
anonim2015.10.15 23:28
Czy to się komentującym tutaj baranom podoba, czy nie - Andrzej Duda jest prezydentem państwa, został wybrany w demokratycznych wyborach i media publiczne, na które jest pobierany haracz w postaci abonamentu, powinny informować o ważniejszych wydarzeniach z udziałem prezydenta. Tym bardziej, że także wizyta królewskiej pary była niepoślednim wydarzeniem i po raz pierwszy koronowane głowy mogły zapoznać się z martyrologią Polski. Zarazem te same media przez kilka dni wałkowały "sensację", że PAD spotkał się z prezesem Kaczyńskim. *** No cóż, mamy w kraju takich "Polaków", którym nie przeszkadza, że Polska nie liczy się na arenie europejskiej i kierując się nienawiścią do PiS-u, będą się starali ten stan rzeczy utrzymać.
anonim2015.10.16 6:06
@podlasiak 100/100 Komuś bardzo zależy na tym aby Polacy tego nie widzieli. Powód jest prosty - kampania wyborcza. TVP za to odpowie...W ustawie ma zapisane obowiązki relacjonowania tego typu wydarzeń. Sporo kamer (wyłączonych) było też, jak Ćwok składał zeznania przed sądem w sprawie Sumlińskiego. Tylko Michał Rachoń przez komórkę puścił to w świat.
anonim2015.10.16 7:33
...albo, albo to po porostu żaden news i nikogo to nie obchodzi :o
anonim2015.10.16 8:00
No cóż, obecne media zostały wychowane przez totalitaryzmy, najpierw PZPR-owski, a potem Wyborczo-P0-wski... Właścicielom mediów daleko do zrozumienia demokracji! W takiej sytuacji nie dziwię się, że RM i Trwam mają prawo, a nawet obowiązek przeginania w drugą stronę - dla choćby symbolicznego zrównoważenia.
anonim2015.10.16 8:44
http://naszeblogi.pl/57848-precz-z-komuna-raz-na-zawsze-l-zebrowski-w-konserwie-20