15.01.20, 14:52

Media: W ciągu miesiąca posynodalna adhortacja papieża

Papież Franciszek kończy pracę nad posynodalną adhortacją apostolską. Dokument podsumowujący Synod Amazoński ma zostać ogłoszony w ciągu miesiąca, podaje portal "LifeSiteNews".

 

Według portalu dokument ma zostać opublikowany na koniec stycznia lub najpóźniej na początku lutego. Medium powołuje się na dobrze poinformowane i wiarygodne źródło w Watykanie.

LifeSiteNews otrzymało poufnie list wysłany do biskupów, a podpisany przez relatora generalnego Synodu, kard. Claudio Hummesa.

W liście pisze się, że wkrótce biskupi otrzymają kolejną korespondencję, a adhortacja trafi do nich na kilka dni przed jej publikacją. Adhortacja nosić ten sam tytuł, jak dokument przygotowawczy: "Nowe Drogi dla Kościoła i ekologii integralnej".

Nie wiadomo, jaka będzie treść dokumentu. Tekst w dużej mierze poświęcony ma być kwestiom ekologicznym oraz ochronie tzw. ludności tubylczej. Główna kwestia dotyczy jednak przyszłości celibatu.

Ojcowie poprosili na Synodzie Amazońskim papieża na zgodę na wyświęcanie na księży - "w szczególnych przypadkach" - żonatych mężczyzn. Rozwiązanie to miałoby dotyczyć początkowo tylko Amazonii, ale wiele episkopatów na całym świecie, także w Europie, mówi głośno o pragnieniu jego transplantacji do siebie.

bsw/LifeSiteNews.com

Komentarze

Felek2020.01.15 20:57
Czy ktos mi moze rzeczowo wyjasnic (pytam szczerze bez szydery zadnej) dlaczego zwykli katolicy tak bronia celibatu i dlaczego on jest tak wazny? Prosze o powazne odpowiedzi a nie takie w stylu jak: Bo nie lubie nowego papieza, Bo sie zle dzieje w kosciele, Bo lewacy itd...
matis892020.01.15 21:12
Celibat jest wyrzeczeniem i zasługą dla Boga i ludzi na które większość ludzi nie stać. Pójście tą drogą i dochowanie wierności jest świadectwem obecności Boga, siły i wiary.
trust2020.01.15 19:46
niech ten heretyk lepiej nic nie pisze i spada na emeryturę.
Rycerz Niepokalanej!2020.01.15 16:52
Nie spodziewam się niczego dobrego i Bożego w czymś co w samym tytule straszy kretyńską nowomową "ekologia integralna" .
Ho\305\202ow2020.01.15 15:46
"Nie wiadomo, jaka będzie treść dokumentu [...] Główna kwestia dotyczy jednak przyszłości celibatu". Raczej wiadomo. Papież podobno miał się wypowiedzieć, że jeśli zostanie poproszony przez Ojców Synodalnych w sprawie celibatu, to ustosunkuje się pozytywnie :(
matis892020.01.15 15:12
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik nie ma już żadnej wiarygodności. Nie jest papieżem ani katolikiem. Wyznaje zupełnie innego boga i bożki niż religia katolicka. Benedykt XVI wyznaje Jezusa i Trójcę Św. a Bergoglio wyznaje zupełnie innego boga niż Kościół Katolicki w swojej 2000 tys. historii. W dużej mierze wręcz historycznej wyznawcami Bergoglio stali się lewakoateiści.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.15 15:08
Przeciętny czytelnik Frądla nie ma bladego pojęcia czym jest "posynodalna adhortacja".
Beata2020.01.15 17:36
Ale ma pojęcie kim jest Jezus Chrystus. To ważniejsze, Biedaku (pisane z wielkiej litery).