01.09.19, 14:35fot. Gage Skidmore, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edyt.

Mike Pence potwierdza trwałość sojuszu Polski z USA

Wiceprezydent USA Mike Pence przemawiał dziś na placu Piłsudskiego w Warszawie. "Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków" - cytował Pence przemówienie Donalda Trumpa z 2017 roku. Polityk wychwalał polskie bohaterstwo i zapewniał o sile sojuszu wojskowego Polski i USA.

"Historia Polski jest historią narodu, który nigdy nie utracił nadziei, który nigdy nie dał się złamać, który nigdy nie zapomniał kim jest. Dzisiaj, w samym sercu Warszawy, stając tutaj przed Grobem Nieznanego Żołnierza, zebraliśmy się, aby dać świadectwo odwadze ludzi wielkich, duchowi wielkiego narodu i głębokiej, trwałej sile wielkiej cywilizacji" - mówił Pence.

"Pamiętamy dziś długą listę polskich bohaterów, którzy walczyli o wolność w tych trudnych czasach. Ich nazwiska i pamięć ich bohaterstwa pozostaną na zawsze w sercach ludzi miłujących wolność. Długa, okropna wojna rozpoczęła się tutaj, w Polsce" -dodawał.

"Amerykanie i Polacy wiedzą, że mocny sojusz wolnych, suwerennych krajów jest najlepszą formą obrony naszych swobód i naszych interesów" - przekonywał dalej Pence.

"Ameryka i Polska dalej będą opowiadać się za wspólną obroną i dalej będziemy wzywali naszych sojuszników, aby wypełniali zobowiązania, które nawzajem sobie złożyliśmy, bo i Amerykanie i Polacy wiedzą, że mocny sojusz wolnych, suwerennych i niezależnych krajów jest najlepsza formą obrony naszych swobód i naszych interesów. Dzisiaj i zawsze" - wskazywał.

bsw/tvp info

Komentarze

anonim2019.09.1 19:04
UWAGA - na dzielnicowego - ruskiego trolla - OBSERWUJĘ GO JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU - ZAWODOWO CODZIENNIE W KAŻDYM WĄTKU PLUJE NA POLSKĘ , POLAKÓW, KOŚCIÓŁ I POLSKI RZĄD !! NIGDY NIE MA KONKRETÓW ZAWSZE POmyje !!
anonim2019.09.1 19:03
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego Amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
zenon2019.09.1 16:54
"Niech Bóg błogosławi Polsce i USA" też powiedział
Pokręć2019.09.1 16:14
Za komuny był taki dowcip: - Jak skończyć komunę w Polsce? - Wypowiedzieć wojnę Stanom Zjednoczonym i natychmiast potem się poddać." Gdyby Rosjanie nas po II WŚ traktowali tak, jak Amerykanie pokonanych przez siebie Niemców - do dziś byśmy radzieckie pomniki łzami wdzięczności oblewali. Niestety, przymusowe uczestnictwo w obozie komunistycznym spowodowało, że wcale nie czuliśmy się wolni. Kiedy Zachód się rozwijał i wzrastał w potęgę, u nas nie wolno było nawet zrobić komputera szybszego i mocniejszego niż radzieckie szafy (poczytajcie historię inż. Karpińskiego). Przez kilka lat byliśmy światową potęgą w dziedzinie komputerów, mieliśmy pierwszy prototyp PC-ta na świecie. Oczywiście, Ruskim to było mocno nie w smak... Podobnie w PRL-u nie wolno było nawet krótkofalówki posiadać, na zwykłe "walkie - talkie" trzeba było mieć pozwolenie, a dawali je mniej chętnie jak dziś - na broń palną. Do Rosjan nie mam nic, ale niech sobie oni swój "Russkij Mir" u siebie pielęgnują i żyją sobie jak chcą, my im w tym przeszkadzać nie zamierzamy. W ogóle co ich to obchodzi, co my robimy u siebie ze swoimi sprawami, czy im się do czegoś wtrącamy? Czy Putin ma mentalność dresiarza, który jak nie przy....li słabszemu, to mu w nocy nie wstanie? Czego Rosjanom brakuje? Zasobów? Ziemi? Gwiazdki z nieba? Mają wszystko w ilości kilkukrotnie większej, niż są w stanie ogarnąć w ogóle umysłem. Zamiast się skupić na tym, żeby swoje zasoby wykorzystać jak najlepiej, to tylko myślą jakby tu zbudować imperium. Nic to, że śmierdzące przepoconą onucą, ale to ICH onuca będzie. Za to od Atlantyku po Pacyfik, od bieguna północnego po ocean Indyjski. Taka mapa w sypialni Putina na ścianie wreszcie umożliwi mu dojście z jakąś kolejną celebrytką. I o to chyba chodzi. Bo innego racjonalnego powodu nie widzę. Nie widzę żadnej obiektywnej przeszkody w tym, żeby Rosja miała gospodarkę zdolną do konkurowania z USA czy Chinami. Jedyną w tym przeszkodą jest rosyjska mentalność, która od wieków polegała na tym, że leje się każdego wokół i chełpi się "mouguczą Rossiją". Tak, jak człowiek Zachodu potrzebuje dobrego samochodu, domu i wolności od kredytu do dobrego samopoczucia, tak Rosjanin może być bezdomny, byle tylko miał świadomość, że Rosji się wszyscy boją. Rosjanom możemy podziękować tylko za wyzwolenie od Niemców, ale przekląć ich za odebranie połowy Polski do spółki z Hitlerem i za pół wieku straconych szans.
taro2019.09.1 16:36
za mordy na Polakach 1939-56, zadne wyzwolenie im chwaly nie przenosi.
Urszula2019.09.1 19:23
To co piszesz to prawda, ale zbyt uproszczona. Rosja mogła iść drogą reform zainicjowanych przez Gorbaczowa, ale komuś to przeszkadzało więc Gorbaczowa utrącono, a na jego miejsce posadzono alkoholika Jelcyna. To za Jelcyna zaczęło się rozkradanie rosyjskiego majątku. Podobnie jak Balcerowicz Rosjanie zaprosili do siebie amerykańskich doradców, którzy do spółki z rosyjskim starym aparatem wzbogacili się i to na dużą skalę na rosyjskim majątku. To wtedy powstały te fortuny (dzisiaj wiadomo, że w pierwszej setce najbogatszych ludzi na świecie najwięcej jest Rosjan). Sytuacja Rosjan i Polaków jest taka sama: i tu i tu na państwowym majątku dorobiła sie grupa cwanych, bezwzględnych złodziei i oszustów z tym, że w Polsce w mniejszej skali bo i majątku mieliśmy niewiele w porównaniu do Rosji. Jelcynowi, który też nakradł ile się dało, udowodniono nieuczciwość i zagrożono postawieniem przed sądem ale jednocześnie poinformowano że włos mu z głowy nie spadnie jeśli zrezygnuje ze swojej funkcji i odda władzę. Nastał Putin, inicjator wszystkiego, który, podobnie jak inni nowobogaccy szybko stał się bardzo bogatym człowiekiem. I tu dochodzimy do sedna sprawy. To nie mentalność Rosjan nie pozwala na bogacenie się rosyjskiego narodu. Jeśli ktokolwiek tam oponuje przeciwko polityce Putina to albo go znajdują martwego albo wsadzają do ciupy na długie lata. (Przykład: Chodorkowski). No i nie zapominajmy o propagandzie. W Polsce ludzie popierają PiS. Tu działa silna propaganda, w Rosji jest to samo. Z tym, że Rosjanie trzymają się razem, naród nie jest skłócony tak jak w Polsce. Oni szermują hasłem pozytywnym, w Polsce PiS - negatywnym.
Reytan2019.09.1 15:14
Musimy intensywnie zwiekszyc handel z Cinami,bo Amerykanie udowodnili dzis,ze niczym sie nie roznia od Anglikow w 1939.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.1 15:05
Przemówił cukiereczek pocieszenia od Trumpa (który wolał grę w golfa niż przylot do PL) a PiSdzielce mają kisiel w gaciach :)
szcze na PiS i rydzyka2019.09.1 14:54
Kukła Trumpa dała głos! Pustosłowie poszło w świat! PiSdzielce w stanie euforii!
Marian2019.09.1 14:54
No a teraz, wystapcie, ci ktorym to przeszkadza
nie tak dawny wykladowca2019.09.1 16:13
Mnie
eee2019.09.1 19:42
kacap ?
Marian2019.09.2 7:54
Jestes k..sem obrzezanym.To wszystko
Jacek Placek2019.09.1 18:29
Mnie to nie przeszkadza ale wiem z historii jak Francja i Wielka Brytania potwierdzały trwałość naszych sojuszy, a tak naprawdę oddały nas Niemcom bez walki. Jednym słowem po prostu skierowały niemiecką agresję na wschód. Dlatego dość sceptycznie do tych zapewnień podchodzę.