17.12.20, 14:51fot. yt/tvp info

Min. Ziobro interweniuje w sprawie amantadyny u szefa MZ [Wideo]

- Pan minister osobiście rozmawia z panem ministrem zdrowia. Prosił go o to. Jestem przekonany, że przez cały przebieg badań i efekty będę zwracał się do ministra zdrowia i pytał o to. Kibicuję amantadynie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który niedawno miał okazję wyzdrowieć stosując ten preparat.

Amantadyna to chemicznie chlorowodorek amantadyny. Jest to substancja powszechnie stosowana w leczeniu choroby Parkinsona. Wykazuje ona ponadto działanie wirusostatyczne, a ostatnio zdobyła także rozgłos w Polsce za sprawą lekarza pulmonologa z Przemyśla. Twierdzi on, że posiada udokumentowane przypadki skutecznego leczenia tym preparatem w przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Wiceminister Warchoł na Twitterze już po wyzdrowieniu napisał:

Amantadyna działa na COVID! Jestem przykładem. Najpierw syn, potem żona, w końcu ja: wysoka gorączka, ogromny ból, silny kaszel, wg. lekarza tak 7 dni, a potem apogeum, wiec wziąłem amantadynę – piorunujący efekt! Zadziałało! Będę domagał się od Ministerstwa Zdrowia, by zajął się tym lekiem

Jak informuje portal wpolityce.pl, Agencja Badań Medycznych rozpoczęła właśnie badania kliniczne dotyczące zastosowania amantadyny w leczeniu Covid-19. Na antenie telewizji wPolsce.pl wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł przekazał, że w tej sprawie interweniował minister Zbigniew Ziobro. 

Warcoł dodał też:

- Uważam, że to pozwoli ocalić zdrowie i życie wielu osób. Bardzo dziękuję ministrowi zdrowia, że przychylił się do mojej prośby i pana ministra Zbigniewa Ziobry, za co dziękuję również mojemu szefowi

mp/wpolityce.pl

Komentarze

waldeberg2021.01.7 16:53
Blokada amantadyny to efekt działania wielkich firm farmaceutycznych, które zarabiają gigantyczne pieniądze na covid-19. Tani i powszechny lek mógłby odebrać im bajońskie zarobki!
Gal Anonim2020.12.21 10:32
W tym całym bajzlu widać,że są jeszcze prawi ludzie,brawo Panie ministrze !
Anonim2020.12.18 10:07
Czy Prokurator Generalny nie dopełnia obowiązków służbowych? Dlaczego Prokurator Generalny Min. Ziobro nie wszczyna z urzędu postępowania w sprawie nagłego wycofania Amantadyny dopuszczonej do leczenia niektórych przypadków grypy? Posiada wiedzę, choćby od minstra rządu, z mediów.
rebeliant2020.12.18 10:06
to chazarskie bydło wykończy nas na stojąco, mając przy tym zatroskane miny, bez ruchu oporu, bez partyzantów
Anonim2020.12.18 10:01
Amantadyna - kompromitacja polskich medyków i naukowców .... https://anthony.neon24.pl/post/159352,amantadyna-kompromitacja-polskich-medykow-i-naukowcow
Halina2020.12.18 6:51
Coś mi tu cuchnie. Nieprzebadaną do końca szczepionką za duże pieniądze będą szczepić właściwie pod przymusem, a skuteczny lek polski za grosze jest be. Pod naciskiem społecznym zabierają się badania go. Ciekawe co stwierdzą. I dlaczego się nie nadaje.
Jakub2020.12.18 0:51
Natychmiast udostępnić amantadynę w polskich aptekach i przeprowadzić badania ilu ludzi zmarło w tym czasie z powodu jej braku. Wytoczyć sprawę karną mordercom za to odpowiedzialnym. Za wielokrotne morderstwo. Amantadyna jest dostępna w innych krajach, też w UE.
Jakub2020.12.18 0:40
Polecam tym, którzy nie czytali, stronę https://www.fronda.pl/a/kom,154436.html z moimi uwagami nt. Holandii od Jakub 2020.12.16 23:56 do Jakub 2020.12.17 0:08.
Marek2020.12.18 9:41
Trochę pokory proszę pana. Trochę pokory.
Jakub2020.12.18 23:06
do Marek 10:40. Uważa pan, że dzielenie się z bliźnimi swoją wiedzą a także posiadanymi źródłami informacji jest be? Jest brakiem pokory? A może pana zdenerwowały te wiadomości bo jest pan zwolennikiem utajniania prawdy, która miała i ma negatywny wpływ na nasze życie?
Agnieszka2020.12.17 22:57
Cóż. Jeden wniosek. Wiesz jak uratować ludzi - działaj w tajemnicy i udawaj przed takimi Niedzielskimi, Morawieckimi, że nic nie robisz, bo ci przeszkodzą i zniszczą, żeby ludzie umierali dalej. Doktor Bodnar z Przemyśla nie dzieliłby się swoją wiedzą i doświadczeniem, sukcesem wyleczenia pół tysiąca ludzi z covid amantadyną, to ratowałby ludzi dalej i każdy jak minister Warchoł mógłby amantadynę dostać od lekarza na grypę. A tak ministerstwo dowiedziało się, że ktoś ludzi ratuje bez ich szczepionek, remdasivirów, itp, to CIACH doktor Bodnar leczyć covid nie może, a wszyscy mają blokadę dostępu do amantadyny - pacjenci na kupno, lekarze na wypisywanie a apteki na sprzedaż amantadyny innym pacjentom niż ci co nią Parkinsona i kinezje zwalczają. Lek sprawdzony, przebadany, dobrze znany od lat, dopuszczony też na grypę i nagle sobie minister (ekonom NFZ) ogranicza zakres jego zastosowania medycznego bez badań i wbrew wcześniejszym badaniom. Ja bym prosiła pana Ziobro, żeby nie prosił się, ale jako prokurator generalny sprawdził z urzędu czy minister Niedzielski nadużył uprawnień bez badań i wbrew badaniom zawężając zakres zastosowania dopuszczonego do leczenia grypy leku i zaniedbał swoje obowiązki (jego poprzednik również), jeżeli faktycznie profesor Rejdak już w kwietniu ubiegał się o zgodę na badania kliniczne czy ten lek przy leczeniu covida dać w zalecenia do stosowania na masową skalę. Te nadużycia i niedopełnienie obowiązków mogło już skutkować śmiercią i utratą zdrowia wielu osób, więc sprawa przeciw Ministerstwu Zdrowia powinna być wszczęta z urzędu! Pan jest prokuratorem generalnym i o nic nie musi prosić się na zasadzie uprzejmości między kolegami. Są obowiązki, które powinien również pan dopełnić. Bardzo liczę na to, że ich pan nie zaniedba.
Marek2020.12.17 23:04
Brawo Pani Agnieszko. Tylko tym sposobem ludzia wroci zdrowy rozsądek.Na spokojnie i argumenty.
Aga Dziedzic ❤️ 🌼2020.12.17 23:55
Wy się nadajecie imienniczko iczko na szefa ministerstwa zdrowia niesprawnych umysłowo. A syfilisa już wyleczyliście?
gerard2020.12.18 0:52
dziedziczne pustoglowie,
Jakub2020.12.18 0:28
Agusiu z 23:57. Gratuluję tekstu! Po ostatniej "niedoskonałości" jest zdecydowana poprawa! Popieram. A jeśli chodzi o nieproszenie to niektórzy z rodowodem pańszczyźnianym już tak mają, choćby rządzili nie wiadomo jak długo. Straszna ta pańszczyzna była, choć kacapy uciekające z rasieji chwalili ją sobie.
Marek2020.12.18 9:38
Jakubie może byś coś napisał o twych przemyśleniach.ustawiłeś sie w roli recenzenta ale ..kimty jesteś ?
Jakub2020.12.18 23:27
Dlaczego tylko mnie pytasz kim jestem? Zadaj sobie trochę trudu i przeglądnij moje wpisy na frondaPL. Może znajdziesz odpowiedź a jeśli nie, to przynajmniej może o pewnych rzeczach będziesz wiedział trochę więcej lub zaczniesz szukać i porównywać. Nie przejmuj się też gdy ktoś zwróci tobie uwagę na coś, sprawdź czy uwaga jest dobra dla ciebie nawet gdy jest trochę ostra. Jeśli nie potrafisz tego ocenić, zadaj pytanie. Mam zwyczaj odpowiadać na zadane pytania ale możesz pytać też kogoś innego.
Anonim2020.12.18 10:03
Wniosek o kontrolę Prezesa NIK? Trybunał Stanu?
Anonim2020.12.18 10:06
Zastanawiam się, dlaczego Prokurator Generalny Min. Ziobro nie wszczyna z urzędu postępowania w sprawie nagłego wycofania Amantadyny dopuszczonej do leczenia niektórych przypadków grypy? Posiada wiedzę, choćby od minstra rządu, z mediów.
Marek2020.12.17 21:38
Zachorowalność spada,ludzie uwierają i niestety będą umierać czy ktoś chce czy nie bo taka jest natura i tylko Bóg ma na nią wpływ. Odnoszę wrażenie że od 8 miesięcy jesteśmy karmieni debilizmami i niestety większość z nas bierze to na serio. Pandemi nie ma i nigdy nie było.Ktoś postanowił zdobyc cały świat bez zadnego wystrzału i chyba mu sie to uda.Projekt ten zaaprobowali politycy mordercy w wiekszośći krajów które sie jakoś liczą i wdrazają to na siłe.Od czasu do czasu podniecają narody jaką gierką typu walka o prawożądnoś lbgt irtv i td. Za rok lub dwa objawi sie na tak przygotowanym terenie zbawca który ogłosi że wie jak zrobić porządek z tym problemem.Dostanie nobla a nawet dwa nagrode emmy murzynie z radości stana się biali ,a biali czani .I obudzą sie wszyscy z kajdanami może nawet prawdziwymi na nogach i duszach,sumieniach. Co robić własnie olać te obostrzenia i przestać się bać śmierci bo to czeka nas wszystkich.Obudzmy się nic nie są nam wstanie zrobić.Dlaczego nie są wstanie nić nam zrobić bo jezeli 65% społeczenstwa powie ,,nie,,to kto ich zamknie . Jezeli 70% powie nie to kto będzie latał samolotami te 30% to zbankrutują. Obudzmy się choroby były i będą.Na przykładzie leku za 20 PLN który leczy wirusa ,widać że nie chodzi o to nas leczyć tylko zniewolić. Z Polski wyjdzie ta iskra ,,nie,,może tak a może z Czech lub nawet niemiec ,ludzie zaczynają chyba coć podejrzewać .Np dziwne daty kwarantany 28 a dlaczego nie natychmias?.Wtedy by to miało sen a tak jest to nic nie warte. Za 10 dni może zdarzyc sie wiele może spaść snieg a nie musi.Czuje bezsens tej decyzji.{ Przestanmy się bać i powiedzmy tylko nie. I co nam zrobią .Nic wycofają sie ze wszystkiego i będą czekać do następnej okazji by wypuscic zło do naszych myśli by nam mentalnie i duchowo zniewolić.
Aga Dziedzic❤️🌼2020.12.17 23:58
Zapomniałam o was jak moglam. A wiec, żuj jaja przygłupie, 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
Marek2020.12.18 9:40
Aga chyba jestes prosto z ulicy,skąd ja znam to słownictwo. Czy jestes prostytutką czy jakąs lgbtrdewuiu
Jakub2020.12.18 0:38
Marku z 22:38. Przeczytaj to co napisałeś jeszcze raz i przemyśl. Co byś poprawił? I nie spiesz się tak, masz czas. Końcówki wyrazów też są ważne. Pozdrawiam.
Marek2020.12.18 9:36
Jakubie ,gramatyka w tym przypadku nie ma znaczenia. Doczep sie tez do nazwy leku może inaczej się pisze ale działa.
Jakub2020.12.18 23:14
do Marek 10:36. Przeciwnie, gramatyka ma znaczenie w każdym przypadku. Gdy napiszesz z błędami swój cv to nie dostaniesz pracy, o którą się starasz a wręczą ci widły i powiedzą: "weź gnojatus na widłatus i ...". Pozdrawiam.
Marek2020.12.17 20:46
Nawet gdyby wyszło ze jest ok i leczy to i tak go nie wprowadzą. nie poto wymyslono covid by to stosować
Anonim2020.12.17 20:30
Jak wiadomo Zero wszystkie rozumy pozjadał
Sweterek Czarzasty2020.12.17 21:53
Te Leszek , podpisz się!
Maurycy2020.12.17 20:15
Badania na pewno się przeciągną, bo to ma być Pfizer. Amantadyna to lek za grosze, a tu chodzi o wyższe sumy.
gaja2020.12.17 20:07
Brawo, wreszcie ktoś z rządu ogarnął się w kwestii amantadyny. Ale obawiam się że lobby szczepionkowe zrobi wszystko, aby nie dopouścić żadnego leku na wirusa...
Bravo Panie Ziobro !!!2020.12.17 19:44
żadna kretynizacja nas nie zatrzyma :D
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.17 19:12
zero-ziobro miał być wielkim szu a został mięki szon!
fdf2020.12.17 17:06
Zwykły miękiszon oszust.
NEOS com pl2020.12.17 18:26
... hahaha ... dla pejsatych i ofszem .... bon dla nich ino duzo srebrnikow moze ... POmuc ...a ten lek ... opakowanie kosztuje ... 10 zl ... no ...POtwierdzicie za ...Mao ...
Spierrdalaj parchu2020.12.17 18:47
Szabes jutro
man.of.Stagira2020.12.17 15:09
"Należy przeprowadzić dalsze badania kliniczne, aby potwierdzić terapeutyczną użyteczność amantadyny w leczeniu COVID-19" – stwierdzili naukowcy z Cambridge. // Czy to jest j a s n e? Czy napisali tu; "Bierzcie i żryjcie -na zdrowie!"?
Anonim2020.12.17 15:21
"Naukawcy" z KUL twierdza coś zupełnie innego - jak Zero powiedział, to znaczy prawda.
Ciekawy2020.12.17 20:47
Szczepionki też przebadali że nie biorą odpowiedzialności za skutki uboczne.
Anonim2020.12.17 15:01
Miękiszon, zajmij się swoimi sprawami, bo jak się dotykasz medycyny to wszystko pierdo..lisz (vide tranplantologia).
Michał Jan2020.12.17 14:55
I po co mu to? Już od wczoraj wiadomo, że amantadyną nie będzie się leczyło covidowców, bo zabraknie jej dla chorych na Parkinsona. Warto odnotować, że po 10 miesiącach, znalazła się jakaś choroba ważniejsza od covida.
Waarnemer2020.12.17 20:41
Tania i prosta produkcja amantadyny to możliwość szybkiego i skutecznego leczenia, ale zagraża interesom producentów szczepionek
Porażko2020.12.17 21:55
nic nie zrozumiałeś z artykułu, piszesz z CCCP?