18.04.20, 18:30Fot. screenschot: Youtube

Minister Edukacji: powrót do szkół przed wakacjami jest wątpliwy

W wywiadzie dla portalu interia.pl minister edukacji Dariusz Piontkowski stwierdził, że możliwe jest, iż szkoły nie zostaną otwarte przed wakacjami. Dodał, że dziś nie można stwierdzić tego z całą pewnością i na konkretną decyzję musimy jeszcze trochę poczekać:

-„Być może dużą część rygorów, która obowiązuje w tej chwili, będziemy musieli stosować przez dłuższy czas. Z drugiej strony może pojawić się możliwość powrotu do szkoły. Jeśli okazałoby się, że jest to możliwe w czerwcu, to tym bardziej we wrześniu” – mówił w wywiadzie szef resortu edukacji.

Kiedy został zapytany o fakt, że w żadnym z przedstawionych przez rząd etapów luzowania obostrzeń nie ujęto powrotu dzieci do szkół, stwierdził:

-„Być może nie będzie powrotu do szkół przed wakacjami. Teraz nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego na 100 procent. Trzeba jeszcze trochę poczekać. W jakimś momencie, w uzgodnieniu z ministrem zdrowia, wydamy odpowiednie decyzje. Najważniejsze zdanie w tym temacie mają minister zdrowia i główny inspektor sanitarny”.

Minister podkreślił, że w polskich szkołach normą jest już dzisiaj prowadzenie nauczania, czy też np. zorganizowanie rady pedagogicznej, w sposób zdalny. Podkreślił, że klasyfikacja maturzystów, którzy kończą już rok szkoły, odbywa się w normalnym czasie.

kak/ interia.pl

Komentarze

KatechetówWylaćNaPyskZeSzkółŚwieckich2020.04.18 20:03
Od nowego roku szkolnego usunąć seanse kato-indoktrynacji i wylać na mordę wszystkich katechetów ze szkół publicznych. Niech węszą za ofiarami w szkołach katolickich. Niech im płacą dewocyjni rodzice, a nie budżet świeckiego państwa.
ewik2020.04.18 19:06
I do przedszkoli też. Są przepełnione, ciasne. Dzieci przechodzą z grupy do grupy a personel często po 50 r. ż.
OBOJĘTNY wypuścił goovno na próbne2020.04.18 18:44
- "Teraz jestem przedstawicielem angielskiej firmy w Polsce." - Is this a part of the "work description"? 1) Ja OBOJĘTNY tylko zadzieram kiece sr*ć po forum lecę! ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ 2) Daily work preparation: Właśnie wydalam ostatnie szare komórki.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.18 22:37
A gdzie są moje wpisy o banie na komentowanie? Tak mi ich brak.....
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.18 18:39
Zamkniecie szkół dla przyszłego elektoratu PiS akurat nie ma żadnego znaczenia, ale normalne dzieci ucierpią. Szkoda.