21.10.20, 10:57fot. Departament Obrony USA

Minister obrony USA o przeniesieniu 2. pułku kawalerii z Niemiec do Polski: Całkowicie realne

W ramach wycofywania wojsk USA z Niemiec, istnieje możliwość przeniesienia całego 2. pułku kawalerii lub jego części do Polski, o czym poinformował minister obrony USA Mark Esper. Miałoby to być dodatkowym wzmocnieniem obecności USA w Polsce w stosunku do tego, co zostało ustalone latem.

Szef Pentagonu powiedział:

- Istnieje obecnie realna szansa, by przyjrzeć się umieszczeniu 2. pułku kawalerii, a przynajmniej jego części, w Polsce, dalej na wschód, co jest tym, czego oni (Polacy) chcą. Myślimy, że to ma sens. Myślę, że wiele państw NATO myśli też, że to by miało sens

Jak zaznaczył amerykański polityk, wycofanie części wojsk amerykańskich z Niemiec jest ich przesunięciem w ramach Europy i nie stanowi zmniejszenia obecności wojsk USA na kontynencie.

 

mp/pap

Komentarze

Jan Radziszewski2020.10.21 21:16
Nie myślcie, że klątwa jest fałszywa, a „ktoś coś sobie ubzdurał”. +++++++ W miesiąc po rzuceniu klątwy na Donalda Trumpa ze względu na jego bezlitosną chęć wykorzystania Polski i Polaków ( vide powszechnie przyjeżdżający do Polski amerykańscy żołnierze mają uprawnienia górnicze by podstępnie rabować nasze bogactwa, które w wielkiej obfitości dał nam Bóg jako drugiemu narodowi wybranemu) zmarł nieoczekiwanie jego młodszy brat, który wprawdzie chorował, ale dawano mu przynajmniej kilka lat życia, a nawet liczono się z całkowitym uzdrowieniem. W niecały miesiąc po rzuceniu klątwy odszedł ze stanowiska minister Szumowski i dodatkowo mimo iż miało miejsce oszustwo iż był chory teraz może być to realne. W nieco ponad miesiąc po rzuceniu klątwy Bożej zmarła nowemu ministrowi zdrowia A. Niedzielskiemu bliska osoba, tak, że aż w ostatniej chwili nie wystąpił w zapowiadanym programie telewizyjnym co ogłoszono z anteny. Nie podano jaka to osoba.
Jan Radziszewski2020.10.21 21:16
29 Poniedziałek, 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. - 22.45 - Tak, dziecko obłożysz klątwą amerykańskie wojska stacjonujące w Polsce. Te, które są i które przybędą. Gdyż są one dla wyzysku Polaków, przeciw polskim interesom i nie pomogą przeciw Rosji, a tylko mogą zaszkodzić. Rzuć klątwę, dziecko. - Ja, potomek polskiej, patriotycznej elity, po mieczu wnuk Tadeusza Michałowskiego, podpułkownika Armii II Rzeczpospolitej, oficera Armii Krajowej, uczestnika Powstania Warszawskiego, uciekiniera z transportu do Katynia, (po wojnie prześladowanego przez wrocławskie, żydowskie UB, które mu skróciło życie), pochodzącego ze szlacheckiej rodziny herbu Poraj (Róża), + z woli Boga Wszechmogącego, w Trójcy Jedynego, z woli Jezusa Chrystusa, Króla Polski intronizowanego przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku, rzucam klątwę Bożą na wojska amerykańskie stacjonujące w Polsce, które są i które będą. Przeklina was Bóg. Przeklina was Bóg. Przeklina was Bóg. Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Klątwa dotknie wojsko amerykańskie na polskiej ziemi i wszelkie ich zamysły na polskiej ziemi. Dotknie dowódców i szeregowych i wszystko co jest ich. Zaczną chorować i będą ich dotykać różne nieszczęścia. Nie pozwolę panoszyć się na polskiej ziemi żadnym wojskom rzekomych sojuszników, które chcą wyzysku Polski i dbają tylko o swoje interesy, robiąc krzywdę Polakom. Każde wykorzystanie przez nich ( nadużywanie) bezprawnego i przestępczego immunitetu im nadanego przez (nie) polskie władze będzie przeze Mnie karane.
Jan Radziszewski2020.10.21 21:14
19 VI 2020 Klątwa Boża rzucona na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Donalda Trumpa Piątek, 19 czerwca Zapisz dziecko Możesz to uczynić, Ja Ci tu daję władzę, realną władzę, którą w tym wypadku wykroczy poza Polskę. + Niezależnie od tego, że prezydent Duda nie posłuchał głosu z Nieba, choć nie ze złej woli, jak wielu biskupów, to reprezentuje majestat Rzeczpospolitej. Takie wzywanie tuż przed wyborami do USA przez prezydenta + Trumpa szarga ten majestat, szkodzi też samemu Dudzie w wyborach, choć na to sobie zasłużył. + D. Trump coraz bardziej szkodzi Polsce, bardziej niż Obama, Busch, Clinton – ten ostatni mimo jego liberalnych poglądów szkodził najmniej. Zatem dojrzał czas do klątwy na prezydenta światowego mocarstwa. Nie jest to klątwa na Amerykę i jej społeczeństwo, ale na Donalda Trumpa. Zatem rzuć ją synu w imię Boże. Amen, Amen mój synu. Amen Ja, niegodny i nieudany sługa Chrystusa Króla, Króla Polski na szczególnych zasadach z Woli Boga Ojca Intronizowanego 20 lutego 2020 roku, przeklinam prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa za szkodzenie Polsce i jej upokarzanie, teraz konkretnie przez poniżające wezwanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy jak pachołka ostatniego państwa wasalnego do USA. + Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! prezydencie Stanów Zjednoczonych Ameryki Donaldzie Trumpie. Przeklina Cię Bóg! Amen! Klątwa została rzucona z woli Jezusa Chrystusa Pana Panów i Króla Królów, Króla Polski i z potwierdzeniem realnej władzy, którą dał Jezus Chrystus iż klątwa ta wychodzi poza Polskę, dotyczy kogoś kto nie jest w jej granicach.
KATON STARSZY2020.10.21 18:01
,,Suweren", jak ja czytam ile to będzie kosztowało-to mnie kur.....ca bierze.W Czasach przedrozbiorowych szlachta i magnateria zawsze skąpiła na wojsko,mimo że granice płonęły.Rokosze żółnierzy za niezapłacony żołd destabilizowały kraj.Najczęściej poszczególni hetmani wypłacali żołnierzom z własnej kasy.Nie będę tu się rozpisywał jak postępował car i prusactwo z poddanymi ,jest już dostępna obszerna literatura to poczytaj jeżeli cośkolwiek kapujesz.
Suweren2020.10.22 9:22
Na tę chwilę, "płoną" nam nie grnice a szpitale. Daj spokój sobie z tym nadęciem, wiem, że niektórym się wydaje, że skoro liznęli nieco przeszłości, to znają również przyszłość (a co zdolniejsi wiedzą nawe , co byłoby lub byłoby "gdyby"), ale to ułuda. A pytam nie dla tego, że mam węża w kieszeni, tylko po to by zwrócić uwagę, że to dla Trumpa zwykły biznes. A dwa panie histeryk, to obce wojska już tu stacjonowały w przeszłości. I jakie płyną z tego wnioski?
Suweren2020.10.21 15:52
Ile to będzie kosztowało?
Aga Dziedzic💘🏳️‍🌈2020.10.21 13:03
Z wiadomości .... prawdziwych. . . . Jak poinformowała NASA spacecraft Osiris-Rex wylądował szczęśliwie na takim dużym kambolu kosmicznym - asteroidzie imieniem Bennu. Kambol kosmiczny-asteroid jest oddalony od NASA jakieś 320 milionów km. i zapierrdala z kosmiczną prędkością, a tu proszę, Hamerykanie wylądowali. Mało tego, spacecraft Osiris-Rex właśnie łopatą (kosmiczną) kopie dziurę w tym kambolu kosmicznym - asteroidzie i ładuje kosmiczny gruz do bagażnika. Jak napcha tyle ile NASA potrzebuje spacecraft Osiris-Rex wystartuje z kambola kosmicznego - asteroida i wyruszy w podróż do domu, tj. na Ziemie. . . . Ci na Kremlu i w Pekinie ciągle stają z rozdziawioną gębą gapiąc się w niebo.
kacapy za Ural2020.10.21 12:41
Brawo USA ! Moskale wściekli ??
Maciej Płatov2020.10.21 12:21
"Jestem Polakiem", tak jak jestem z "Katowic", tak jak jestem z "Cieszyna", ale jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Dzienniku.pl", jestem kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
Maciej Płatov2020.10.21 14:07
ZŁODZIEJ TY ŻYJESZ? A Ja M.Płatov myślał ze KORNO na marach Ciebie położył.
Maciej Płatov2020.10.21 11:58
Czy Rząd nie--Polski spytał Polaków czy się GODZĄ NA OBCE WOJSKO W POLSCE????? ŻADNYCH OBCYCH WOJSK.Tylko Szpica wojsk NATO jak Sojusznika ma prawo pobytu.
ccc2020.10.21 12:44
Polacy godzą się na wszystko co służy wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski zwłaszcza w obliczu agresywnych poczynań Moskala ! Elektorat PiS wygrał wybory , przypominam o tym kacapom .
Maciej Płatov2020.10.21 14:05
@CCC AMBASADOROWIE USA + NIEMCY NAKAZUJĄ _ROZKAZUJĄ JAK MA WYGLĄDAĆ PRAWO i DEMOKRACJA w Polsce.To Ja takich Sojuszników mam w odbycie.