05.08.20, 15:59Fot. screenshot - YouTube (Prawicowyinternet)

Minister sprawiedliwości mówi ,,sprawdzam’’ tym, którzy krytykują wypowiedzenie konwencji stambulskiej

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział dziś złożenie projektu zaostrzającego kary za przestępstwa seksualne wobec kobiet. Jak podkreślał na konferencji prasowej, w ten sposób ministerstwo mówi też „sprawdzam” tym wszystkim, którzy atakują prace nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej. Ich postawa pokaże, czy rzeczywistym motywem tych ataków jest ochrona kobiet.

- „Postanowiłem jako minister sprawiedliwości jeszcze raz złożyć projekt zaostrzenia kar za najcięższe przestępstwa z użyciem przemocy skierowane wobec kobiet. Chodzi o przestępstwa natury seksualnej” – zapowiedział minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro, zapowiadając złożenie projektu, podkreślił, że w ten sposób daje też okazję do potwierdzenia swoich intencji tym wszystkim, którzy wobec planów wypowiedzenie konwencji stambulskiej atakują Zjednoczoną Prawicę, zarzucając rzekome działania mające uderzyć w bezpieczeństwo kobiet.

Projekt ma przewidywać m.in. zobowiązanie sądu do nałożenia na sprawcę zakazu zbliżania się do ofiary, jeżeli tylko osoba pokrzywdzona o to poprosi. Innym nowym rozwiązaniem, które znajdzie się w projekcie, będzie podniesienie kar dla recydywistów.

Znajdzie się tam również możliwość orzekania bezwzględnego dożywocia dla przestępcy, który dopuścić się morderstwa związanego z gwałtem.

Minister sprawiedliwości zaapelował do opozycji o poparcie tego projektu:

- „To nie są ideologiczne rozważania, zalecenia. To, co proponujemy to realna odpowiedź na najokrutniejsze formy przestępstw z użyciem przemocy wobec kobiet” – mówił.

- „Rzekomi obrońcy kobiet (…) będą wreszcie mieli okazję pokazać, że zależy im na tym żeby skutecznie przeciwdziałać przemocy wobec kobiet” – dodawał.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze

Glaudiusman2020.08.6 2:56
Jak najszybciej należy wyrzucać wszystko to co tęczowe, plugawe i lewackie.
Loki2020.08.6 6:20
Wyrzucimy PiS bolszewików i to już niedługo.
mała2020.08.5 23:03
to ja Wam powiem co jest również przemocą wobec kobiet....zmuszanie do zmiany nazwiska na męża i utraty tożsamości....tradycja poniżająca kobiety, senior zamiast seniorki przy Wigilijnym stole i ze święconym jajkiem...handlowanie dziewictwem przez królów Polski i przymusowe małżeństwa....dyskryminacja w stanowiskach pracy i zarobkach...oraz przemoc dogmatyczna w kościele katolickim negująca kobiecą naturę Ducha Świętego...a w sądy nie ma co wierzyć
Szybka Randka2020.08.5 17:59
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Jan Paweł II2020.08.5 16:54
Dalej będą wspierać pedofili mających powiązania z PiS?
rszt2020.08.5 17:06
twoja matka ma raka
Eustachy2020.08.5 18:18
Trzeba być szmatą żeby przyjąć nick Jan Paweł II