27.03.20, 20:35

Minister Szumowski liderem zaufania Polaków

Jak wynika z marcowego sondażu przeprowadzonego przez CBOS, największym zaufaniem Polaków wśród polityków cieszy się prezydent Andrzej Duda. Za nim jest premier Mateusz Morawiecki, a podium zamyka minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 62 proc. ankietowanych, jest to wzrost o 2 punkty proc. w porównaniu z sondażem sprzed miesiąca. Nieufność wobec prezydenta wyraża 29 proc. badanych i jest to ten sam wynik co miesiąc temu. Obojętność zadeklarowało 8 proc. badanych.

Za Andrzejem Dudą, na drugim miejscu stanął premier Mateusz Morawiecki. 59 proc. ankietowanych zadeklarowało, że mu ufa. Nieufność natomiast wobec premiera deklaruje 30 proc. respondentów. Obojętnych jest 9 proc.

Podium zamyka minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ostatnie tygodnie, kiedy prof. Szumowski staje na pierwszej linii frontu w walce z epidemią, przyniosły mu nie tylko znaczący wzrost rozpoznawalności wśród Polaków, ale przede wszystkim, razem z jego rozpoznawalnością rośnie zaufanie wobec niego. Wśród badanych 46 proc. osób zadeklarowało, że ufa ministrowi zdrowia. Jest to rekordowy wzrost zaufania o 27 punktów proc. w skali miesiąca. Szumowskiemu nie ufa 11 proc. respondentów, a 13. proc. jest obojętnych.

Czwarte miejsce w sondażu CBOS zajął prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tutaj zaufanie to 45 proc i  prawie taki sam odsetek deklarujących nieufność – 44 proc.

Za Kaczyńskim stoi w sondażu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – 44 proc. deklaracji zaufania i 38 proc. nieufności.

Mniejszym zaufaniem cieszy się Szymon Hołownia (38 proc.), Małgorzata Kidawa-Błońska (37 proc.) i Paweł Kukiz (również 37 proc.).

 

kak/ PAP

Komentarze

Jan Radziszewski2020.03.29 12:42
Zapisz dziecko Około 14.00 Zapisz dziecko - Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono, ogłoszono teraz i jakie ma obowiązywać od jutra. Ja czuwam nad Polską, ograniczenia są i tak daleko idące. Nikt nie może się tłumaczyć, że idzie do kościoła a jak z tego wynika nie może do niego iść?.. Niech to doprecyzują. Jeśli będzie zakaz udawania się do kościoła indywidualnie, nie mówiąc o mszy niedzielnej – Uderzę. Ostrzegam Cię premierze Morawiecki i inni. Poleje się krew. Amen. - Dziękuję Panie Jezu, Chryste Królu. Chwała Tobie Chryste. Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Kościoły muszą zostać otwarte. Na mszach może być mniej ludzi. Chrystus nigdy nie zalecał aby podawać sobie ręce na mszy, tym bardziej, że niektórzy robią to przesadnie i skupiają się na człowieku zamiast Bogu. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. + Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne.
Telewidz2020.03.28 17:00
Zgadzam sie z opinia wielu Polakow. Zle, ze akurat trafil w swoim rzadzeniu na wirusa, a moze to jest sprawdzian dla p. Ministra.
Maria Blaszczyk2020.03.28 2:19
Zabawne... Kolejny nałogowy mijacz się z prawdą, któremu Polacy ufają. Kilka przykładów, takich pierwszych z brzegu? PRzedwczoraj pan minister łaskaw był powiedzieć: "To, co robimy od wielu dni, tygodni, to organizowanie zakupów sprzętu przez Polskę. Bo niestety tutaj centralne zakupy zawiodły, nie ma tej europejskiej solidarności. Jest brutalna walka o każdy transport i zakup w Europie, w Chinach czy Indiach." No więc g... prawda. UE zrobiła wspólny przetarg na sprzęt 28 lutego i go kupiła po korzystnych cenach. Ale Polska po prostu nie chciała w nim wziąć udziału. Ciekawe, jak mieli nas zmusic? W kolejnym przetargu już Polska udział wzięła, z własnej woli. Przejawem solidarności - choć już nie chodzi o zakupy - jest np. przyjmowanie pacjentów z Włoch czy Francji, których służba zdrowia jest przeciążona w niesamowitym stopniu, przez Niemcy. Inny przykład? "W Polsce mamy równomierne rozłożenie się osób zarażonych. Duże skupiska miejskie Warszawa, Mazowsze czy Śląsk, tam jest więcej" mówił pan minister na początku tygodnia... To bardzo jest zabawne, ponieważ wtedy np. w Łódzkiem, o którym pan minister "zapomniał" wspomnieć było znacznie więcej przypadków niż chociażby na Śląsku, mimo że na Śląsku w liczbach bezwzględnych mieszka kilka razy więcej ludzi. O bajaniach pana ministra, jak to w Polsce jest tyle samo lekarzy co w innych krajach UE nie będę już nawet wspominać...
Miss You promo2020.03.27 23:16
Nie wierze w sondarze u mnie maj wszyscy,, 0,,a za co to zaufanie,za zmkniete Koscoly nie do uwierzena a przeciesz ,PISORY to katolicy nalerzy im sie ekskomunika....i rozliczenie za dobijanie Polski,,,,
Oloo2020.03.27 22:32
Brawo dla naszego ministra.Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem. Nie lękaj się.Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA2020
blumkwist2020.03.27 22:28
Jednego się tylko obawiam w związku z tym sondażem, że min. Szumowski będzie od teraz niszczony przez Morawieckiego, bo on nie lubi mieć konkurencji w tego typu rankingach... wymyślił sobie ( wraz ze swoimi mocodawcami), że to on będzie następcą Kaczyńskiego...
nic nie otwieraj - na nic sie nie zgadzaj2020.03.27 21:26
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!! Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
anonim2020.03.27 21:53
Are you chicken? hehehe
Paula2020.03.27 21:17
Cześć! Proszę o pomoc i udział w badaniu :) Wypełnienie nie powinno Wam zająć dłużej, niż 5 min. Z góry dziękuję! Link do badania: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpeF0qSfEeDSfJ-gqRj5THUXBay-2oePGWf6luJ53sFH1qkw/viewform
Ahgfjjjjjjjkkkk2020.03.27 20:53
ŻART... Człowiek, który zamknął kościoły, zamknął biskupom buzie, otworzył markety i zezwolił na ścisk a w autobusach albo spóźnianie się do pracy.. bo po co dać ustawowo zakaz aby jeździła komunikacja jak w weekendy. Kumbaja, zyjemy dalej... bez mszy. bo max 5 osób... Zrobił coś więcej wraz z tymi BIskupami co go poparli.. Wypełnił propoctwo.. Bo Właśnie Katolicy schodzą do tzw " katakumb" i msze są tajne a Komunie Święte udzielane w domach.. w spotkaniach lub innych miejsach.... Nie zdradze gdzie i kiedy ale tak już jest.... i Prawidłowo. Nie no pogratlulować temu panu. Najlepsze, że na tle opozycju to serio się prezentuje rewelacyjnie... Życzę temu Panu aby się obudził i nie oddzielał Boga od Zarazy ani nauki. Nasza wiedza obecna to jest nic w wiedyz Boga
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.27 21:00
Wstrzymał biskupów, ruszył Castoramę, polskie wydało go plemię:)) A tak poważnie to piś ma szczęście, że to On jest teraz ministrem zdrowia, a nie jakaś Beata Kępa, albo Kempa.
Jan Radziszewski2020.03.29 12:45
Pan :" Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Kościoły muszą zostać otwarte. Na mszach może być mniej ludzi. Chrystus nigdy nie zalecał aby podawać sobie ręce na mszy, tym bardziej, że niektórzy robią to przesadnie i skupiają się na człowieku zamiast Bogu.
Moja rada Jude, fix your DNA2020.03.27 20:52
NIE BADZ OBOJETNY, Żydzie wyklęty ...aaa_ ... ty Klapafuckyousz pisze: - "A teraz … głośno pierdzę, aby zagłuszyć kaszlnięcie." - I kto takich wpuścil do chrześcijańskiej Europy i Polski?! Klapafuckyousz sobie marzy: - "Ja już się zapisałem na naukę mandaryńskiego." - Ty Jasiu, a ile ty masz lat zgedzie? Osiem dych ci stuka! Przyznaj się, że boisz się iść spać bo możesz się nie obudzić.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.27 20:46
Minister Szumowski liderem zaufania Polaków, nooo to jego dni są policzone. Kaczka tego nie zniesie.
KaczyStaruchGnijeBezpieczniePodPierzyną2020.03.27 20:45
Według Kurwizji kaczy Breżniew z Żoliborza ma zaufanie na poziomie 146% i tym bardziej mu rośnie, im głębiej pod pierzyną chowa się ten tchórzliwy konus.
Marianna2020.03.28 7:38
wytrysk był?
anonim2020.03.27 20:40
Jest Fronda? ✅ Jest piąteczek? ✅ Jest LOLcontent! ✅ Już się obawiałem, że zapomnieliście. 😄