04.05.20, 11:10Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Minister Szumowski ostrzega: Odrzucenie ustawy wyborczej może wywołać kryzys polityczny!

W obecnej sytuacji epidemicznej wybory tradycyjne nie powinny się odbywać i wybory korespondencyjne są jedynym bezpiecznym rozwiązaniem – przypomniał dziś minister zdrowia Łukasz Szumowski. Przestrzegł też przed odrzucaniem ustawy wyborczej.

W rozmowie na antenie radiowej „Trójki” szef resortu zdrowia podkreślił:

Jeśli ustawa o wyborach korespondencyjnych zostanie odrzucona, to może nastąpić nawet kryzys polityczny”.

Przyznał, że am nie ma pojęcia co się wydarzy jeśli ustawa o wyborach korespondencyjnych zostanie odrzucona. Zaznaczył:

Mam nadzieję, że to jest sytuacja, do której nie dojdzie, bo w czasie epidemii takie sytuacje kryzysowe w rządzie, obozie rządzącym są trudne nawet do wyobrażenia sobie”.

Podkreślił jednocześnie, że wybory korespondencyjne są bezpieczniejsze od tradycyjnych i jeśli te nie mogłyby się odbyć – kadencja prezydenta powinna zostać przedłużona o dwa lata. Dodał:

Tutaj ja się podpisałem pod tym projektem. Uważam, że on jest naprawdę najrozsądniejszy w sytuacji, kiedy nie wiemy, jak ma wyglądać epidemia”.

dam/PAP,PR3

Komentarze

Jan Radziszewski2020.05.5 8:57
nie Temu przebiegłemu politykowi a zawdzięczamy to tylko "SŁOWU WCIELONEMU " Jezusowi Chrystusowi królowi Polski sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest - Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy.
DrMruczek2020.05.6 9:37
I to Jasiu uroiło ci się w tej twojej łepetynie? Leki. Zażyj leki .
Timer2020.05.4 13:04
Dzięki temu człowiekowi mamy niski wskaźnik umieralności na koronawirusa. Gdyby PO rządziła, ludzie by umierali na ulicach, a szpitale byłyby prywatne, czyli dla bogatych.
Michał Jan2020.05.4 13:47
A tak umierają na SOR-ach.
Dam2020.05.4 13:57
I nie zapomnij dzięki PIS krowy się lepiej niosą, a kury dają więcej mleka. Ma to tyle sensu i tyle samo dowodów, co twój wywód.
Jan Radziszewski2020.05.5 8:45
nie Temu przebiegłemu politykowi a zawdzięczamy to tylko "SŁOWU WCIELONEMU " Jezusowi Chrystusowi królowi Polski sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy.
anonim2020.05.4 12:32
Więc normalne wybory. Można chodzić do marketów, tym bardziej można głosować!
fr\304\205delek z og\304\205kiem2020.05.4 12:31
Towarzyszu Szumowski, lepiej się przyznajcie ile wasza rodzina zarobiła na tej epidemii. 40mln?
Konfederacja2020.05.4 12:08
Szumowski przestań kłamać, takie wybory nie są ani powszechne, ani anonimowe, ani równe, ani organizowane przez PKW... no, ale takie "prawo" komuchów z PiS.
ladychapel2020.05.4 12:04
kryzys w Polskiej Zjednoczonej Partii Prawicy
am2020.05.4 11:55
Kryzys i postranie w pisie
Art2020.05.4 13:07
Chyba u ciebie w portkach, buraku soku
Wqrwiony2020.05.6 9:35
Pożar w burdelu, że tak się wyrażę.
Jacek2020.05.4 11:54
Dla pana ministra Szumowskiego. Dobrze jest pamiętać o tym co się mówiło wcześniej.Zajmuję się epidemią a nie polityką. Jak może taki człowiek być wiarygodny?!
Michał Jan2020.05.4 11:38
Żaden tam kryzys polityczny, tylko za niezorganizowanie wyborów w wyznaczonym terminie, Trybunał Stanu.
katolicka kretynizacja polski2020.05.4 11:17
Partyjny Towarzysz Minister Szumowski zamiast nadzorować służbę zdrowia wspierać walkę z koronawirusem, zajmuje się wyborami i polityką!
Konfederacja2020.05.4 11:17
Szumowski przestań kłamać, takie wybory nie są ani powszechne, ani anonimowe, ani równe, ani organizowane przez PKW... no, ale takie "prawo" komuchów z PiS.
Dell2020.05.4 12:04
"(...) takie wybory nie są ani powszechne, ani anonimowe, ani równe, ani organizowane przez PKW(...)" Wyjaśnij dlaczego. Własnymi słowami.
zenio2020.05.4 12:56
Pierwszy przykład z brzegu - drukowane są karty wyborcze na podstawie ustawy, która jeszcze nie weszła.
Dell2020.05.4 13:04
Na co ten przykład? Na to, że nie są powszechne, anonimowe, równe czy, że nie są organizowane przez PKW? Czytasz to na co odpowiadasz?
Dam2020.05.4 13:56
Nie są powszechne, bo nie mogą w nich brać udziału Polacy mieszkający za granicą. Nie są anonimowe, bo musisz dołączyć do karty numer PESEL (i nie wkręcaj, że to do osobnej kartki, nie martw się, sprawdzą). Nie są równe, bo tylko jeden kandydat prowadzi kampanię wyborczą. Nie są organizowane przez PKW, bo PIS ustawą przekazał organizację wyborów Sasinowi. Wystarczy?
Dell2020.05.4 17:31
1. "Nie są równe, bo tylko jeden kandydat prowadzi kampanię wyborczą". Bredzisz. Równe wybory oznaczają: jeden wyborca - jeden głos. 2. "Nie są organizowane przez PKW, bo PIS ustawą przekazał organizację wyborów Sasinowi". Zacytuj tę ustawę. I zacytuj ten fragment ustawy, który mówi, że organizacja wyborów została przekazana Sasinowi. 3. "Nie są powszechne, bo nie mogą w nich brać udziału Polacy mieszkający za granicą". Powszechność wyborów oznacza prawo do wzięcia w nich udziału. PRAWO nie MOŻLIWOŚĆ. Możliwość wzięcia udziału przez Polaków mieszkających poza krajem została ograniczona przez zarządzenia władz krajów , w których mieszkają. Nie przez władze Polski. Gdyby wybory były uzależnione od tego co się wydarzy w obcych krajach to wybory mogłyby się nigdy nie odbyć, nieprawdaż? 4. "Nie są anonimowe, bo musisz dołączyć do karty numer PESEL (i nie wkręcaj, że to do osobnej kartki, nie martw się, sprawdzą)" Nie do karty, nie "do osobnej kartki" tylko do koperty, do której wkłada się oświadczenie, i którą się zakleja. Oświadczenie wkłada się do OSOBNEJ ZAKLEJONEJ koperty. Dlaczego we wszystkich poprzednich wyborach, w których można było głosować korespondencyjnie nie było to przeszkodą, a teraz jest? Kto i po co miałby to sprawdzać? Komitet każdego kandydata ma prawo mieć w każdej komisji swojego męża zaufania. Uważasz, że mężowie zaufania Kidawy albo któregokolwiek innego kandydata na to pozwolą? Uważasz, że są na tyle durni żeby mając takiego "haka" nie żądać unieważnienia wyborów? Czy pobierając kartę do głosowania w lokalu wyborczym nie trzeba czasami przestać być anonimowym legitymując się dowodem tożsamości? Czy nie jest sprawdzany PESEL wyborcy? Czy złożyłeś podpis na karcie poparcia dla któregoś z kandydatów? Jakie dane tam wpisałeś? Był tam twój PESEL? Adres zamieszkania? Podpis? Czy na tej podstawie nie można domniemywać na kogo zagłosujesz? Przez ile rąk przeszły te karty? Ile osób wie kogo poparłeś? Anonimowość wyborów to prawo wyborcy do nieujawniania na kogo głosował. Jeśli chce może to ujawnić i nie prowadzi to do unieważnienia jego głosu (nie może tego zrobić w czasie ciszy wyborczej bo to narusza prawo).
Ares2020.05.4 13:06
Aleś ty tępy, szkoda komentować
anonim2020.05.4 11:14
Szumowski przestań bredzić... kryzys to spowodowały wasze nieudolne rządy i zamykanie kolejnych szpitali, rosnące długi i kolejki do lekarzy... tylko koryto was interesuje.
jan2020.05.4 11:47
Brak rozumu u ciebie aż bije w oczy.
anonim2020.05.4 12:06
Brak merytoryki, zostały inwektywy... typowe dla prymitywów twojego pokroju.
nie dla hejterów2020.05.4 13:00
Jest dokładnie odwrotnie.Widzą to nawet za granicą,że polski rząd bardzo dobrze radzi sobie z epidemią w naszym kraju.Tylko hejterzy tego nie widzą,ale kogo to obchodzi.Wybory prezydenckie odbędą się w maju br
Timer2020.05.4 13:02
Mądrość przemówiła, świni, która odeszła od koryta.