24.02.16, 08:31

Minister Szyszko: Geotermia to podstawa!

"Mogę powiedzieć, że sprawiedliwości stało się zadość. Żałuję, że tak późno" - powiedział w rozmowie z "Radiem Maryja" minister Jan Szyszko. W ten sposób skomentował decyzję sądu, na mocy której Fundacja Lux Veritatis otrzyma 26 mln odszkodowania za cofnięcie jej przez rząd PO/PSL dofinansowania na rozwój geotermii.

Jak uznał sąd - a przyznawali to wcześniej publicznie sami politycy PO/PSL - decyzja ta była całkowicie niemerytoryczna. Chodziło po prostu o uderzenie w środowisko, które nie popiera PO/PSL.

Minister Szyszko zaznaczał, że geotermia to bardzo przyszłościowa droga pozyskiwania energii. "Geotermia powinna być podstawowym odnawialnym źródłem energii w Polsce. To jest wielka szansa na spełnienie warunków nakreślonych przez politykę klimatyczną w Unii Europejskiej, jak również przez politykę klimatyczną świata" - stwierdził.

Wskazał też, że politycy PO/PSL, którzy zaszkodzili Fundacji Lux Veritatis, a w istocie całej Polsce, powinni ponieść odpowiedzialność. "8 lat, bo tyle upłynęło od momentu, kiedy zabrano pieniądze na realizację geotermii toruńskiej, 8 lat wstrzymywania geotermii w Polsce i również 8 lat promowania energetyki wiatrowej – niezwykle szkodliwej dla polskiej gospodarki. Ktoś za to powinien ponieść odpowiedzialność" - mówił minister.

wbw/RadioMaryja.pl/Fronda.pl

Komentarze

anonim2016.02.24 11:35
To dziwne, czemu Sąd nie podjął takiej decyzji za rządów PO/PSL, tylko teraz. Pewnie chce dokopać PIS-owi, by się nie wyrobił z budżetem.
anonim2016.02.24 11:38
Pan Szyszko już położył łapę na puszczy Białowieskiej, teraz, w nagrodę, za wygrane wyboru oddaje szarlatanowi z Torunia kolejne miliony.
anonim2016.02.24 12:46
@oszołomy i trole na forum + jak zwykłe hałasują kiedy nie trzeba. Bo wcześniej kiedy było potrzeba - mieli zamknięte swoje jadaczki!