07.11.19, 10:30

Ministrze Gowinie, szkoda marnować pieniądze na gender!

Wielu katolików jest zaszokowanych deklaracją ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (złożoną w wywiadzie dla Jacka Karnowskiego z tygodnika „Sieci”), w której koalicjant PiS zadeklarował, że położy „się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował ograniczać wolność słowa zwolennikom ideologii gender. Jeżeli są tacy na uczelniach, mają prawo podejmować projekty badawcze, prowadzić zajęcia w tym zakresie”.

 

Słowa ministra są szokujące, bo gender to brednie, patologia finansowana z pieniędzy podatników. Przykład tego, jak środki zabrane przez biurokratów podatnikom są marnowane na lewicowe zabobony i urojenia. Dowód na to, że podatnicy sami lepiej wydadzą pieniądze niż biurokraci.

Przez dekady nauka i życie społeczne w wielu krajach było niszczone przez komunizm, marksizm, maoizm, i inne temu podobne zbrodnicze ideologie lewicowe. Dziś również Polacy stają przed wyzwaniem, jakim jest zagrożenie ze strony kolejnej lewicowej patologicznej i szkodliwej ideologi, jaką jest gender. Niebezpieczeństwa związane z ta lewicową patologią doskonale zostały opisane przez naukowców, w publikowanym przez wydawnictwo Jedność, 228 stronicowym, zbiorze artykułów naukowych „Gender. Spojrzenie krytyczne”.

W pierwszym z artykułów ksiądz profesor dr hab. Jarosław Jagiełło (kierownik Katedry Filozofii Człowieka na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie) przypomniał, że Traktat Amsterdamski Unii Europejskiej, ONZ, Rada Europy, nakazują wprowadzenie gender mainstreaming. Oficjalnym celem jest równość kobiet i mężczyzn, jednak wielu uważa, że gender mainstreaming ma na celu zanegowanie naukowego faktu płci biologicznej i wprowadzenie subiektywnej definicji płci (by każdy sam mógł określić, jakiej jest rzekomo płci).

W drugim artykule Aleksander Stępkowski (dr hab. nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Katedry Socjologii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji UW, założyciel na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”) stwierdził, że gender jest narzucaniem nowego ładu społecznego (stworzonego przez polityków za pomocą przepisów prawa).

Dla dr. Aleksandra Stępkowskiego gender jest bliski marksizmowi, podobnie jak marksizm umiejętnie i atrakcyjnie, sytuuje gender postulaty w „kontekście emocji i oczekiwań społecznych”, oraz jest polityczną ideą, a nie nauką. Gender jest atrakcyjny dla osób łączących aspiracje „intelektualne z brakiem determinacji do pogłębionej refleksji”.

Zwolennicy gender niestety są bardzo wpływową grupą, która obiecuje, że poprzez zmianę ładu społecznego zlikwiduje wszelkie zło – podobne obietnice składał marksizm, głoszący, że źródłem zła jest instytucja własności prywatnej – zwolennicy gender twierdzą, że źródłem zła jest rozróżnianie płci, dostrzeganie biologicznego faktu odmienności płciowej kobiet i mężczyzn.

Gender neguje, że płeć biologiczna wyznacza role społeczne. Dla zwolenników gender „różnice między kobietami i mężczyznami stanowić mają podstawę nierówności społecznych”, i by wyzwolić jednostkę, trzeba znieść różnice płciowe, wyzwolić kobiety z rzekomej patriarchalnej dominacji, walczyć z rzekomą przemocą wobec kobiet i mniejszości seksualnych.

Gender, dla swoich zwolenników, to inżynieria społeczna, która ma wyeliminować społecznie skonstruowane źródła przemocy, czyli wszelkie przejawy „respektowania odmienności kobiet i mężczyzn”.

Na przeszkodzie szerzenia się gender stoi demokracja, wola obywateli przeciwnych gender rewolucji. Ten społeczny opór mają przełamać instytucje międzynarodowe (niemające demokratycznego mandatu ani niepodlegające społecznej kontroli), takie jak: Rada Europy, ONZ, czy Unia Europejska. Międzynarodowe dokumenty są wyjątkowo niekonkretne, by nie było oporu społecznego wobec wprowadzania radykalnych gender patologii. Zgodnie z tymi dokumentami stereotypowe role społeczne mają utrwalać dyskryminacje, prowadzić do przemocy wobec kobiet (teza o przemocy wobec kobiet, to wykorzystanie konstrukcji znanej z marksistowskiej tezy o wyzysku klasy pracującej). Organizacje międzynarodowe nakazują zwalczanie stereotypów dotyczących ról społecznych.

W kolejnym artykule Ks. prof. Dariusz Oko (kierownik Katedry Filozofii Poznania Wydziału Filozofii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II) wskazał, że gender to część postmodernizmu (czyli ideologi uznającej wszelkie nurty intelektualne za relatywne, i ideologii dążącej do dekonstrukcji, czyli obalenia tych idei). Postmoderniści i genderyści swoje tezy prezentują z pozycji autorytetu, jako niepodważalne i niepodlegające krytyce dogmaty. Na wszelki brak wiary w postmodernistyczne i genderowskie zabobony reagują agresją, przemocą i mową nienawiści.

W opinii księdza profesora Dariusza Oko „gender podobnie jak inne teorie postmodernistyczne jest bardzo słabo uzasadniona”. Zwolennicy gender nie mają własnych podstaw intelektualnych, krytykują inne teorie (mające takie stabilne podstawy). Za gender i podobnymi teoriami „nie stoi rozum”, ale „wola używania, posiadania i panowania”. Zwolennicy gender swoje zabobony uważają za stałe, podczas gdy negowane przez siebie idee uważają za przejściowe.

Błędy gender wynikają z ateizmu — stawiają człowieka ponad Boga i uznają ludzi za istoty nieomylne, uznają człowieka za zwierze, niedocenianą sfery duchowej ludzi i przeceniają sferę biologiczną człowieka, postulują odrzucenie moralności i podążanie za zwierzęcymi instynktami, naturalną potrzebę wiary człowieka realizują poprzez oddanie się totalitarnemu państwu.

Zwolennicy gender odrzucają wyniki badań naukowych – biologicznych i medycznych – bo te nie pasują do ich zabobonów, sprawia to, że gender to tylko twórczość ''literacka'' i ideologia, a nie nauka. Twórcami i propagatorami gender są ateiści – wśród polskich zwolenników gender ksiądz profesor Dariusz Oko wymienił Jana Hartmana, Magdalenę Środę, Małgorzatę Fuszarę, Janusza Palikota. Gender oparte jest na filozofii takich ateistów jak: Friedrich Wilhelm Nietzsche, Karol Mars, Jean-Paul Charles Aymard Sartre, Antonio Gramsci, Herbert Marcuse, Michel Foucault, Judith Butler. Dziś zwolennikami gender są ideolodzy przez dekady propagujący marksizm. Za protagonistów gender, ksiądz profesor Dariusz Oko, uznał, takie szkodliwe postacie jak: markiz Donatien-Alphonse-François de Sade, Aleksandra Michajłowna Kołłontaj, Magnus Hirschfeld, Wilhelm Reich, Alfred Kinsey. Wszystkie one propagowały uleganie wszelkim popędom seksualnym.

Zdaniem księdza profesora Dariusza Oko „kierowanie się jako główną zasadą postępowania żądzą, a nie rozumem, ciałem, a nie duchowością, owocuje z reguły dążeniem do władzy niepodzielnej […] taka władza zapewnia bowiem konieczne środki i bezkarność w realizacji swoich rozpasanych dążeń”.

Genderyści opanowali media i kulturę, by zmienić świadomość społeczną, na zgodną z ich zabobonami. Gender ma władzy „zapewnić wytworzenie nowego genderowo zdegenerowanego człowieka. Taka zmiana społeczna ma być osiągnięta poprzez „opanowanie przedszkoli i szkół. Aby bez ograniczeń deprawować dzieci i młodzież”. Zgodnie ze strategią Wilhelma Reicha, zamiast atakować bezpośrednio Boga, Kościół i system wartości, poddaje się młodzież seksualizacji, by ja zdemoralizować i rozbić wszelkie naturalne instytucje społeczne, będące barierą dla despotycznej władzy. Rzekome wyzwolenie sekularne to zniewolenie przez żądze

Antyspołeczna działalność genderystów powinna być traktowana jako antyspołeczną zbrodnia. Gander okalecza ludzi, czyni ludzi niezdolnymi do oporu przeciwko despotom, i wyucza ludzi do tego, by dawali się manipulować.

Jan Bodakowski

Komentarze

Tom2019.11.8 14:22
Pan Gowin powinien jak najszybciej odejsc dla dobra nauki, szkolnictwa, Polski zamiast rozwinac zreformowac wyzsze uczelnie uwstecznil je, zauwazmy jakich ludzi wprowadza chocby w Zakopanem nowy posel Mostowy ale iwielu innych dziwie sie ze Jaroslaw Kaczynski toleruje konia trojanskiego w rzadzie jakim jest Gowin wystarczy zapoznac sie a opina wibitnego prof.A.Nowaka
taro2019.11.7 18:07
niech sie ten przyglup polozy na autostradzie rejtanem, a zobaczymy ile z debila zostanie,jak go kilkadziesiat ton rozwalcuje.Tam jest jego miejsce.
grimm2019.11.7 16:26
Potrzebne jest wsparcie instytucji państwa. Ale.. mam skojarzenie: "genderyści swoje tezy prezentują z pozycji autorytetu, jako niepodważalne i niepodlegające krytyce dogmaty". Antysemityzm też jest takim dogmatem głoszonym dla żydowskich politycznych i finansowych zysków, tak więc te obie ideologie idą do nas z tego samego źródła. I dlatego sądzę, że rządząca partia nie kiwnie palcem w bucie.
Bystry.2019.11.7 14:59
A ja myś...lałem że on jest Polakiem
Mirek T2019.11.7 16:12
Zmień lekarza, bo ten Ciebie oszukuje, że jesteś normalny, a kasuje słono.
Katolik2019.11.7 14:38
Ideologia gender to zaraza, satanizm co niszczy:Kościół, rodziny, dzieci, młodzież czyli całe społeczeństwo. Równocześnie każdy omotany genderowiec to też człowiek i trzeba się za niego modlić, nie wolno dać się prowokować.
bogdanus bis2019.11.7 13:17
Gowin - nie podpisuj nowej umowy z Kaczorem, przejdź do opozycji Zobaczymy wówczas podział sejmu. Na miejscu Kaczki bym nie fikał.
bogdanus bis2019.11.7 13:14
Polska nie jest PISOKATOLSKA! i nie będzie.
infor2019.11.7 15:41
Ale wytępimy też lewackich przybłędów twojego pokroju. Tego typu śmieci jak ty - jeżeli będą podskakiwać - nie będą spokojnie żyć w Polsce
Mirek T2019.11.7 16:19
Ty wytępisz? Ty jak z domu wychodzisz to boisz się własnego cienia Kato- Talibska cioto!
Katolik2019.11.7 13:11
No to Panie Gowin Komunii św. już nie dostaniesz a jako (ponoć) światły człowiek ze względu na to że twoje działania pozostają w sprzeczności z wyznawaną wiarą, wcale nie powinieneś do niej przystępować o czym zapewne wiesz. U Boga nie ma tolerancji ale jest miłość, nie ma też demokracji bo Bóg jest nieomylny i dał nam Dekalog. Bóg nie każe nam eksperymentować ani z jego prawem ani ze stworzeniem, bo wszystko co stworzył dobre jest, ale Bóg jest miłosierny i jeśli się ukorzymy przebaczy nam, módlmy się o to wszyscy.
Mirek T2019.11.7 16:06
Katolik kto Ci do pokoju bez klamek w Tworkach, przemycił komputer i dał dostęp do internetu?
Jadźka2019.11.7 16:22
Widzisz Mireczku u nas nawet ci z tworek biją na głowę waszych geniuszy ze o tęczowych już nawet nie wspomę
Beno2019.11.7 13:01
Gowin kiedyś członek PO wszedł tylnymi drzwiami do PIS-u. Dzeisiaj wielki minister. Czas na na dobrą zmianę, a ten typ nie wraca do PO. Ten typ mentalnie nic się nie zmienił. Liberał relatywizujący wszelkie wartości. Wynocha z PiS-u. Czas na samokrytykę i oczyszczenie ze szkodników, jeśli PiS chce się jeszcze długie laty utrzymać przy władzy.
Zenon2019.11.7 12:02
PiS, czas na lustrację! Słyszałeś PiS? Czas na lustrację!
Mirek T2019.11.7 16:15
Towarzysza Piotrowicza,ma dotyczyć ta lustracja
Zenon2019.11.7 12:00
Szkoda marnować pieniądze na agenta wpływu Gowina. Niech mu wystarczy to, co płacą mu mocodawcy. Zabrać mandat poselski!
Mirek T2019.11.7 16:10
Zabrać to Ty możesz różaniec teściowej!
tretka2019.11.7 11:27
Panie Prezesie Kaczyński, szkoda marnować pieniędzy na Gowina, więc dajcie mu wolne i niech nas nie wkurza... Bo pracujecie na punkty dla Konfederacji...
bogdanus bis2019.11.7 13:15
Dobrze niech Gowin przejdzie do opozycji - zobaczymy gdzie będzie większość PISuaru.
katolik2019.11.7 11:14
PiS po prostu pokazal swoje prawdziwe oblicze. Naprawde trzeba duzo dziecinnej niewinnosci i naiwnosci aby uwierzyc ze stoja na strazy moralnosci chrzescijanskiej i tradycyjnej rodziny mimo slownych zapewnien prezesa. Po czynach ich poznacie - a tu obrazek jest inny: - ratyfikacja konwencji stambulskiej, - policyjna ochrona przemarszy LGBT (a mozna to systemowo rozwiazan), - szykanowanie rodzin ktore chronia dzieci przed depopulacja (szczepienia przymusowe), - brak ochrony narodu przed GMO, przed konserwantami w zywnosci (raport NiK)
Gazdowo2019.11.7 12:50
Panocku katolik a wy to jakigo jeteście wyznanio, bo cosik mi się widzi żeście Jehowy a katolik to tu ino z zawodu. Pisik niy jest idealny ale mój ci łon, lepszy niż cołko zgraja zbocyńców.
katolik2019.11.7 13:27
„Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1Tes 5,22 Co oznacza ze nie mamy wybierac mniejszego zla tylko dobro.
Ala2019.11.7 11:10
Panie ministrze na głupoty szkoda pieniędzy. Idąc tokiem pana myślenia to byle głupoty można "badać", tylko po co ? I na co to komu ? Zwłaszcza to gender !! Już bardziej głupiego to ludzie chyba jeszcze nie wymyślili. Amen
Mirek T2019.11.7 16:00
Ala zmień baterie w wibratorze, bo Ci już odwala. Amen!
Jana2019.11.7 17:37
Te badania to tzw.średnowiecze.To już lepiej zbadać ilu diabłów mieści się na łebku od szpilki.
Zenek2019.11.7 11:07
Ograniczenie naboru o 30 procent na wyższe studia, żadnych nagród dla humanistyki ministerstwa w tym roku (nowość nagrody otrzymali geodeci) oto kierunek p ministra Gowina.
Mirek T2019.11.7 15:56
Zenek ,wiesz czym się różni absolwent wydziału humanistycznego od dużej pizzy? Tym,że duża pizza wyżywi rodzinę!!! Tyle w temacie nagród dla humanistyki przygłupie.
442019.11.7 19:44
Mirek, ale ty chłopie wiesz, że zrobiłeś z siebie idiotę :))))
Nina2019.11.7 11:01
Gowin jesteś obrzydliwy z tym twoim gender ideologii uczących i pochwalających zachowania zboczonych chorych ludzi na wyższych uczelniach. Już danie większej władzy rektorom na uczelniach było twoim głupstwem i nadal chcesz brnąc w jeszcze większą głupotę.Może zajmij się np. tworzeniem spółek śmieciowych, bo ta obecna funkcja którą sprawujesz ciebie przerasta.
542019.11.7 10:53
ale sukces tego przyglupa