30.04.19, 21:05zdj. screen Youtube/Radio Maryja

MOCNE słowa bp. Zawitkowskiego: Najpierw do Komunii Świętej, potem do UE!

 Brońcie życia! I po co tyle krzyku, Panowie! Trzeba najpierw do Komunii Świętej, potem do Unii Europejskiej"-pisze biskup senior diecezji łowickiej, ks. Józef Zawitkowski na łamach "Naszego Dziennika". 

Hierarcha w mocnych słowach komentuje sytuację polityczną w naszym kraju i "współczesne grzechy" Polski i Polaków. 

"Od głupoty i bezbożnej szkoły zachowaj nas, Panie! Warszawo! Przecież miałaś Collegium Nobilium, a tak schamiałaś. Były w historii różne strajki szkolne: o język, o historię, o krzyż. Teraz w historii pokażą organizatora i najgłupszy strajk szkolny o 1000 zł na rękę. O biedna szkoło moja!"- pisze kapłan.

W swoim artykule ks. bp Józef Zawitkowski nawołuje Polskę, a zwłaszcza Warszawę, do nawrócenia. 

"Święte Sakramentki pod gruzami kościoła, jak święte Hostie za Warszawę ofiarowane, zaśpiewajcie: Przed tak Wielkim Sakramentem, niech uklęknie Warszawa, ku nawróceniu. Matko Wincento Jaroszewska, coś powiedziała prostytutkom: Nie wstanę z kolan, póki nie stanie się tu spokój! Powiedz to lesbijkom i gejom: Na kolana! I do spowiedzi! Księże Twardowski, Kochany Janie od biedronki, przyjdź na Powązki do Krzysia i Basi Baczyńskich, niech powiedzą warszawskim dzieciakom: Matko Boża, nagnij pochmurną dłoń naszą, gdy zaczniemy walczyć miłością. Księże Janie od mądrych dzieci, powiedz chłopcu na Podwalu: Synku, buty masz za duże, hełm za wielki, karabin za ciężki, ale serce to ty masz w sam raz! Niech nauczy nas chłopczyna śpiewać: Warszawskie dzieci, idziemy w bój! (...) Tu nawet dzieci walczą"-czytamy w "Naszym Dzienniku". 

"Halo, halo! Tu mówi prezydent Warszawy. Nadchodzi... zero, koma 3, nadchodzi. Takiego Warszawa miała prezydenta. Wstydźcie się, Warszawiacy! Jak się spodliłaś, Warszawko! A wy mówicie: Nic to! Warszawa nierządem stoi. Pogruchoce Was Pan Bóg, jako ten garniec gliniany! Królu Sobieski, larum grają! Przypomnij mądrej Unii Europejskiej, że myśmy tam byli zwycięzcami. Uważajcie, Panowie. Historia lubi się powtarzać. Obyście nie popadli w nowe jasyry!"- przestrzega duchowny. Ksiądz biskup prosi patrona Warszawy, bł. Władysława z Gielniowa, o wstawiennictwo. 

"Obudź Warszawę! Przecież jesteś tu Patronem! Rób coś! Hannibal ante portas! Warszawa nie jest ani PiS-owa ani Platformowa. Warszawa jest Chrystusowa!!! Warszawa, Alejami Jerozolimskimi do placu Trzech Krzyży prowadzi, a stąd już widać Nowy Świat. Bóg dał Warszawie proroka, który w akademickim kościele wołał: Non possumus! Dalej nie możemy!"- pisze bp Józef Zawitkowski. 

Biskup senior diecezji łowickiej  pisze w swoim tekście:

"W państwie prawa powinienem siedzieć w więzieniu. Mogę posiedzieć, ale mam 80 lat, więc nie posiedzę ani nie poleżę długo. Myślę, że siedział nie będę, bo tylu drani, którzy gorsze plugastwa i kłamstwa mówili, aż cuchnący zapach ich słów przez szkło ekranu czułem, chodzą wolni, jak za czasów Piłata: A gdyby sprawa doszła do Piłata, my z nim pomówimy. To się da załatwić! Dzikie sądy! Dzika demokracja!"-ocenia. 

Na zakończenie kapłan apeluje do lewicy i "ekologów":

"Uspokójcie się, Polacy, Bracia, jeśli jeszcze trochę myślenia i sumienia w Was ostało. Zieloni! Nie wygłupiajcie się! Bronicie żabek w Rospudzie, a dzieci w Warszawie zabijają, a Wy nic? Zabójcami jesteście zielonymi. Więc ani Rospuda, ani Warszawa nie są Wasze i żabki w Rospudzie, i dzieciątko w Twoim brzuchu do Boga należą. Brońcie życia! I po co tyle krzyku, Panowie! Trzeba najpierw do Komunii Świętej, potem do Unii Europejskiej"- przekonuje ks. bp Józef Zawitkowski. 

"Spraw to Panie. Amen"- kończy swój tekst duchowny.

yenn/Nasz Dziennik, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.05.1 15:34
Biskup, jak zawsze, znakomity!
Robert S.2019.05.1 14:39
Wyklęty, powstań ludu ziemi! ( - ) Wyklęty, powstań ludu ziemi! ( - ) Dzień szczęścia wiecznie będzie trwał. Dzisiaj jest wasze święto, zasłużyliscie sobie na nie, budowaliście w pocie czoła kolonię bolszewicką jaką był wasz PRL. To dzięki nim, bolszewikom nie jesteście już w "pańskich" czy przykościelnych czworakach, jesteście "inteligencją". Tak przynajmniej się wam wydaje. Jeszcze nie tak dawno radośnie wymachiwaliście czerwonymi szmatami, nosiliście wielkie portrety ulubionych zbrodniarzy bolszewickich i oczekiwaliście bratniej armii sowieckiej na pomoc w walce z zaplutymi karłami burżuazyjnymi. Dzisiaj dla was "biało-czerwona" jest symbolem katofaszyzmu, moheryzmu, nacjonalizmu, ciemnogrodu, dzisiaj jesteście demokratami, europejczykami i z przyzwyczajenia internacjonalistami. Ale bój to wasz jest ostatni, nikt wam już nie odśpiewa Międzynarodówki. Aleluja !
Jestem w Kościele2019.05.1 14:27
GEJOWSKI ATAK NA KAPŁANA "Nawet tak wyjątkowy czas jak Święta Wielkiej Nocy jest dla środowisk LGBT okazją do odrażającej prowokacji! (...) Dziś piszę do Pana, aby powiedzieć o kolejnym wybryku zawodowych homoaktywistów. Właśnie w tak ważnym czasie przygotowań do Świąt Wielkanocnych postanowili znowu zaatakować. W Wielką Sobotę w parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Płocku miał miejsce zaplanowany z premedytacją incydent. Dwoje działaczy LGBT pojawiło się na święceniu pokarmów z umieszczoną w koszyku kolorową flagą - symbolem politycznego ruchu homoseksualnego. W kościele próbowali wetknąć flagi w Grobie Pańskim przygotowanym tradycyjnie na dni Triduum Paschalnego. Nie spodobało im się, że w dekoracji grobu wskazano homoseksualizm jako jeden z grzechów. Tamtejszy proboszcz ks. Tadeusz Łebkowski odważnie stanął w obronie wiary i wyprosił prowokatorów z kościoła. Zdążyli oni nagrać film, na którym widać, jak prowokują kapłana i awanturują się w świątyni. O sprawie szybko napisała "Gazeta Wyborcza", która rozpoczęła szczucie na 70-letniego kapłana za to, że odważnie stanął w obronie katolickiej nauki o homoseksualiźmie. Współdziałanie lewicowych dziennikarzy i prowokatorów w płockim kościele wygląda na przemyślane i świadomie zaplanowane. To nie pierwszy taki przypadek błyskawicznego ataku lewicowych mediów na ludzi broniących się przed agresją ruchu LGBT. Widać zależność i współdziałanie homoaktywistów i zideologizowanych dziennikarzy na rzecz niszczenia dobra, prawdy i piękna. Jak zawsze w takich sytuacjach trzeba reagować szybko i zdecydowanie. Uruchomiliśmy zatem petycję poparcia dla Księdza Łebkowskiego, która trafi do proboszcza, a jej kopia jest automatycznie kierowana do kurii płockiej.. Chcemy w ten sposób wesprzeć odważnego kapłana i dać sygnał biskupowi miejsca, że wierni są wdzięczni za obronę nauczania Kościoła Katolickiego" Petycja do podpisania tutaj: http://www.twojepetycje.pl/petycje/dziekuje-proboszczowi-parafii-sw-maksymiliana-kolbego-w-plocku-za-nieuleganie-homopropagandzie/
Foster2019.05.1 14:05
Dziadku - nie zauważyłeś jeszcze, że już od kilkunastu lat jesteśmy w UE ?
Topek2019.05.1 13:50
Unia europejska nie jest własnością katolików, przecież predzej czy pózniej Turcja też wejdzie do Unii, albo każdy Turek najpierw do komunii potem do Unii
Foster2019.05.1 13:48
On już niewiele może i bardzo dobrze.
Michał2019.05.1 13:37
Co za obleśny dziad. Ludzie się budzą. Coraz mniej osób chodzi do kościoła. Coraz mniej dzieci chodzi na religię. Wasza władza się kończy. Ludzie już nie chcą żyć w Waszym chlewie.
Polak2019.05.1 12:57
"Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. 12 I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, 13 tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień [Pański]; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. 14 Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; 15 ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień1. 16 Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? 17 Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście. " Biblia Tysiąclecia
Albert2019.05.1 12:46
Gościu musiał dobry towar zajarać, żeby takie coś spłodzić.
duchowny krakowski2019.05.1 12:03
Odważny. Dosadnie to określił. Ale JE kard Nycz będzie zawstydzony. Kardynał by nie dał rady tak powiedzieć.
zatroskany2019.05.1 11:05
Panie poliamorysto czy twierdzi pan że wśród innych grup społecznych nie ma tej brzydkiej przypadłości ?
wiktor2019.05.1 9:39
Brońcie życia! I po co tyle krzyku, Panowie! Trzeba najpierw do Komunii Świętej, potem do Unii Europejskiej" Jak widać kobiety traktuje jak podludzi tylko do zapładniania i służenia panom.
adam2019.05.1 8:40
Starość jest jednak okrutna..I po tym indywiduum widać że Bozi nie bardzo się udała..!
psychiatra2019.05.1 8:38
on tak na serio czy coś przypalił? On w to serio wierzy że jest nowym Kordeckim połączonym z Wyszyńskim? ( z małą różnicą wtedy było zagrożenie dla kościoła aa teraz kościół ma za dużo przywilejów)
andrzejhahn32019.05.1 1:48
zawitkowski.ty pasozycie najpierw do uczciwej zabierz sie pracy a potem dopiero otwieraj ryj nierobie koscielny
Sturmbannführer aus Dachau2019.05.1 2:13
Du Scheissejude drop dead motherfucker !
maniek 2019.05.2 1:34
widac ze katolicka milosc blizniego z ciebie promieniuje tak pozatym chlopczyku jak wchodzisz na polski portal -to pisz po polsku
janek2019.04.30 22:47
Zwykła bezczelność olana quasi-poetyckim bełkotem. Żałosne. Oj marzy się państwo wyznaniowe
T2019.04.30 22:35
W Imię Jezusa Chrystusa złe duchy idźcie precz od wrogów Kościoła Katolickiego i nie wracajcie więcej!
anonim2019.04.30 22:08
Jak byłem pełen łaski i wiary w Jezusa Chrystusa to miałem gdzieś polityke a tylko dzięki JP2 głosowałem z unią w referendum .
Beno2019.04.30 22:02
Oby te słowa budziły sumienia i rozpalały serca. Panie Kaczyński czas na zmiany, na dobre zmiany.
Daniel.K2019.04.30 22:02
Bp Zawitkowski: " Najgłupszy strajk szkolny o 1000zł na rękę". Na szczęście dla siebie samego ks.bp Zawitkowski nie musi zajmować się w swoim życiu takimi pierdołami jak utrzymanie dzieci, wychowanie ich na odpowiedzialnych ludzi, odpowiedzialnością rzeczywistą za ich czyny w wieku dojrzewania i brania na siebie odpowiedzialności za funkcjonowanie domu i rodziny w wymiarze finansowym. Za to ma ks.bp zapewnioną emeryturę opłacaną przez wszystkich Polaków (także niewierzących) co nie jest oczywiste dla normalnego Polaka zapierdzielającego na rodzinę całe życie. Ks. bp za nikogo nie odpowiada osobiście, obiadki ma podawane pod nos, opierunek i opieke zapewnioną na wysokim poziomie, finanse go nie obchodzą, to mu zapewnia suweren. I on jest autorytetem który oznajmia że strajk nauczycieli jest głupi. Co on wie o utrzymaniu rodziny?
Dorian2019.05.1 14:16
Pewnie sponsoruje kochanki i dziwki, to coś tam o utrzymywaniu rodziny wie..
Basia2019.05.2 9:19
Jak można z takim lekceważeniem mówić o tysiącu zł? Przecież dla nas, nauczycieli, którzy wykonują naprawdę ciężką i obciążającą psychicznie pracę, to bardzo dużo. Czy to źle, że chcemy godnie zarabiać? Biskup o pieniądze martwić się nie musi, cóż, syty głodnego nie zrozumie.
Jozin z Bazin2019.04.30 21:52
Pięknie powiedziane, dziękuję za odwagę, tego nam trzeba, to dopiero początek.
:)2019.05.3 5:23
Ta kobieta musi leczyc sie... ale na glowe. Przepraszam ale nie mozna tego inaczej ujac. Ona nie jest katolicza z cala pewnoscia.Swoim wpisem obraza P. Boga I katolikow. Pomodle sie dzisiaj za nia.
gośka2019.04.30 21:51
a ja ledwo doszłam do siebie po Wielkanocnych komuniach....ten gluten mnie zabije...teraz będę brać tylko komunię duchową, pieprzę to, szkoda zdrowia...skoro brak zrozumienia, że to zapalenie żołądka, zapalenie jelit, neuralgie, spowolnienie serca, rany na ciele...mam tego dość!
Alicja2019.04.30 22:01
A może więcej glutenu było w potrawkach a wszystko zrzucasz na Pana Jezusa. Tylko ON leczy. Obudź się kobieto bo dawno nie słyszałam takich bredni.
anonim2019.05.1 8:59
To raczej durne żarty, niż brednie na poważnie.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.1 12:15
To nie żarty. Wy nic nie wiecie o Frondzie. :) Pozwolili wam pisać frędzle bez logowania i anonimowo i takie są skutki. Dobrze widzieć że Małgosia w formie :)
Kazimierz2019.05.1 12:07
Są także komunikanty bezglutenowe.
JaKi2019.04.30 21:38
PiS olewa ciepłym moczem takie deklaracje o bronieniu życia,bo od 3 lat nie potrafi zlikwidować aborcji,pomimo większości w Sejmie. To są katolicy jak z koziej dupki trąbka,poudają przed kamerami i ciemny lud katolicki to kupuje. Tylko Konfederacja Korwin-Braun-Narodowcy może powstrzymać zabijanie dzieci a nie PoPiS
anonim2019.05.1 8:57
I Konfederacja nic nie zrobi. Żadna partia nie zrobi niczego, co budzi taki sprzeciw społeczny. Nie dadzą rady.
gosc 2019.05.1 11:50
Korwin nie jest za zyciem nienarodzonych, to jak moze bronic?
Stanislaw znad Dunajca2019.04.30 21:34
A może ktoś zechce tego posłuchać? Dobrze się go słucha! https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2019/04/29/ks-bp-j-zawitkowski-obudz-sie-warszawo/?fbclid=IwAR3R3YVxNjkax9FFchfD6BVa5-OxpmAjhMiWuI_JGxpp086UgTqqKJvfKh0
anonim2019.04.30 21:33
Panie Zawitkowski! Zróbcie porządek na swoim podwórku! zadośćuczyńcie ofiarom pedofilii w koloratkach! a dopiero później wymądrzajcie się na inne tematy...
Stanislaw znad Dunajca2019.04.30 21:37
Nie odwracaj w ten sposób uwagi od swoich, bo ich więcej masz w swoim środowisku!
Beno2019.04.30 22:00
Zadośćuczynienie niech płacą ci, którzy wyrządzili krzywdę. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Tego właśnie domagają się żydzi z powodu kilku szmalcowników.
Ben2019.04.30 22:11
Tak jest , biskupi niech płacą odszkodowania, po przenosząc księży pedofilów z parafii na parafie tworzyli siatkę pedofilską w Kościele.
wicek2019.04.30 21:32
Warszawka to faktycznie stan umysłu. Ludzie którzy się tu osiedlają głupieją.
JPIII2019.04.30 21:32
Ten ch..j niech niech idzie do diabła, homoś i pedophil.
anonim2019.04.30 21:32
Jan Paweł 2 wprowadził polaków do UE a teraz UE walczy z kościołem
Ben2019.04.30 21:34
To raczej Kościół walczy z Unią.
anonim2019.04.30 21:46
islamistów ściągnelicie do uni aby mordowali chrześcijan ale coś idzie nie tak oops