07.10.15, 09:16

Mocne słowa Macierewicza o rządzie Ewy Kopacz: "To poziom okupantów z Polski komunistycznej"

Antoni Macierewicz przebywał w USA, gdzie spotykał się z Polonią. Podczas spotkania z Polonią w Chicago mówił m.in. o tym, że polski rząd podobny jest do okupanta i że Polska jest ograbiana. – To jest zejście na poziom okupantów Polski z obozu komunistycznego z poprzednich lat – ocenił Macierewicz.

 

– Żebyśmy my jako Polacy nie musieli się wstydzić za naszych rządzących – mówił kilka dni temu w Chicago wiceprezes PiS. – To jest zejście na poziom Bieruta, to jest zejście na poziom Bermana, to jest zejście na poziom okupantów Polski z obozu komunistycznego z poprzednich lat. Nigdy więcej nic takiego nie może się powtórzyć i na pewno my do tego nie dopuścimy – zapowiedział Macierewicz. – To wszystko, co się działo, to rozgrabianie Polski, musi mieć swoje konsekwencje, nie mam co do tego wątpliwości – ocenił Macierewicz. – Z pałacu prezydenckiego w ostatnich miesiącach zginęło ponad 100 zabytkowych przedmiotów – oskarżał Macierewicz.

Antoni Macierewicz zapowiada, że po wyborach parlamentarnych opublikowany zostanie aneks do raportu z likwidacji WSI.  Wyjaśnił, że nie został on opublikowany w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego, ponieważ konieczne było dokonanie w aneksie zmian. Mają się w nim znaleźć między innymi informacje dotyczące fundacji Pro Civili. - Chcę od razu powiedzieć, żebyście państwo się nie niepokoili, że to się jeszcze teraz nie dzieje, chociaż pan prezydent ma to w swojej gestii. Ludziom się wydaje, że mógłby to już zrobić. Oczywiście teoretycznie by mógł, tylko wtedy musiałby zwrócić się do pani Ewy Kopacz o kontrasygnatę – powiedział Antoni Macierewicz. – Publikacja raportu oraz aneksu jest możliwa tylko wtedy, jeżeli następuje kontrasygnata, czyli zgoda wyrażona przez podpis premiera rządu – wyjaśnił dalej. 

 
mm
TVP Info
 


 

Komentarze

anonim2015.10.7 11:20
Ad "barbara". Jeśli ktoś mówi, że Polska jest ograbiana, to jeszcze tym samym nie lży Polski.
anonim2015.10.7 11:45
Typowy PIS: "o poparcie nam wzrosło, szkoda ryzykować wygraną, niech Antoni coś powie"
anonim2015.10.7 15:02
PiS jednak nie chce wygrać.
anonim2015.10.7 15:34
Jakim trzeba być durniem żeby tego ..... wypuszczać 2,5 tygodnia przed metą... EPIC FAIL!