23.10.17, 16:36zdj. screenshot Telewizja Republika

Mocne słowa Wyszkowskiego o Romaszewskiej. 'Pijany zając wyrwał się z klatki'

Członek Kolegium IPN i działacz opozycji w czasach PRL, Krzysztof Wyszkowski ostro odniósł się na Twitterze do niedawnych wypowiedzi doradczyni prezydenta, również mającej duże zasługi w budowaniu Wolnej Polski, Zofii Romaszewskiej.

"Zosia to pijany zając, który wyrwał się z klatki, ale jeśli chcemy, żeby się zamknął, to nie atakujmy, a przemilczmy jej żenujące wyskoki"-napisał Krzysztof Wyszkowski. 

"Wydaje mi się - z całym szacunkiem do pani premier - że mądrość pana Jarosława Kaczyńskiego, nawet nie przystaje do mądrości pani premier"- powiedziała niedawno Zofia Romaszewska na antenie Radia RMF FM. W ten sposób działaczka opozycji demokratycznej w czasach PRL skomentowała rewelacje na temat ewentualnej zmiany na stanowisku premiera. Romaszewska nie zostawiła suchej nitki na premier Beacie Szydło, która jej zdaniem "słabo daje sobie radę z ministrami, którzy niekoniecznie muszą jej słuchać". W ocenie doradczyni prezydenta, Szydło "zdecydowanie nie rządzi rządem".

Nie była to pierwsza mocna wypowiedź Zofii Romaszewskiej na temat rządów PiS. W sporze wokół reformy sądownictwa wdowa po Zbigniewie Romaszewskim twardo obstaje po stronie prezydenta, wobec którego- jej zdaniem- Prawo i Sprawiedliwość gra "nieczysto". 

Krzysztof Wyszkowski w ostrych słowach odniósł się do wypowiedzi swojej znajomej z czasów działalności opozycyjnej:

 

 

 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl