19.06.14, 13:39Abp Wacław Depo (fot. kuriaczestochowa.pl)

Mocny głos poparcia biskupa dla prof. Chazana. W Polsce ruszył proces znieprawiania sumień Polaków

Na Jasnej Górze podczas Mszy Świętej przed procesją Bożego Ciała metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo odniósł się do sprawy profesora Bogdana Chazana,  który odmówił przeprowadzenia aborcji pacjentce szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie: "Usiłuje się nas przekonać, że ratowanie życia dziecka jest brakiem litości wobec matki i okrutnym cierpieniem, przeciwnicy sumienia stają na stanowisku, że trzeba pozbawić pracy w publicznych szpitalach czy na uniwersytetach medycznych tych lekarzy, którzy podpisali na Jasnej Górze deklarację wiary".

Kolejnym przykładem znieprawiania sumień Polaków jest wg. Arcybiskupa Depo spektakl "Golgota Picnic" wystawiany w ramach Festiwalu Malta w Poznaniu: "W spektaklu "Golgota Picnic" w opinii wielu osób jest wyjątkowo ordynarnym przedsięwzięciem, u kazuje Chrystusa jako degenerata, egoistę, odpowiedzialnego za całe zło w świecie, spektakl obfituje w lubieżne sceny, a pod adresem Chrystusa padają wulgaryzmy".

Arcybiskup Wacław Depo zaapelował do wiernych o zaangażowanie społeczne we wsparcie lekarzy, podpisywanie apeli w ich obronie oraz marsze dla życia i rodziny, czy poparcie dla dziennikarzy w obronie wolności słowa i prawdy.

mod/IAR

Komentarze

anonim2014.06.19 13:43
Ta deprawacja trwa nieustannie już od 1939 roku... Tylko kolory deprawatorów się zmieniają... brunatne, czerwone, niebieskie...
anonim2014.06.19 14:00
Dzisiaj lekarze jutro chrześcijaństwo, to znaczy my, którzy wyznajemy naukę Jezusa. Niema co się łudzić, będą chcieli karać nas, tak jak lekarzy z powodu wiary w Jezusa, którzy nie chcą zabijać.
anonim2014.06.19 14:09
Przykre, że niszczy się tak wybitnego człowieka i specjalistę jakim jest niewątpliwie Pan Profesor Chazan... Cóż.. Wielu już w ten sposób unicestwiono, oczywiście w określonym wymiarze, chociażby Księdza Biskupa Wielgusa, człowieka wyjątkowego, światłego, oddanego... Przykro żyć w kraju bez poszanowania...
anonim2014.06.19 14:12
+++
anonim2014.06.19 16:31
@Kropelka Zapomniałaś wspomnieć jeszcze o barwach tęczowych.
anonim2014.06.19 21:20
Deprawacja chrzweścijańskiego sumienia, to nie tylko problem "świecki", bowiem i obrębie instytucjonalnego kościoła już od kilkunastu wieków tworzy się i nawarstwia prawo kanoniczne narzucające tzw. kanon wiary. W autorytaryzmie zasady: Roma locuta-causa finita, nie ma przecież miejsca na wolny wybór wiary, jako "błąd herezji". Arcybiskupie żale nad rygoryzmem prawa świeckiego są niczym skarga Kalego na to, że ktoś w końcu i jemu ukradł mu krowę, a nie tylko on sam uprawia złodziejski proceder. Zaś co do spektakli znieważajacych Chrystusa, to może warto siegnąć do chrześcijańskiej duchowości uniżenia: Bożego kenosis, który stał się człowiekiem po to, byśmy jako ludzie, stali się dziećmi Bożymi. Spektal zniewagi Boga już rozegrał się na Golgocie i raz uśmiercony Bóg-człowiek, jest już poza jakąkolwiek zniewagą. Natomiast chrześcijanin będzie wystrzegał się zniewagi jakiejlkolwiek osoby ludzkiej, bo to jest zaprzeczeniem ofiary Syna Bożego.