10.08.15, 09:44

MON pozywa "Wprost"

MON zażąda sprostowania artykułu, który ukaże się w poniedziałkowym "Wprost". Jak zapowiada resort, wystąpi z pozwem cywilnym przeciwko autorom publikacji.

- Mając na względzie całkowite mijanie się z prawdą w artykule "Kto uziemił śmigłowce" w najnowszym numerze "Wprost" dotyczącym przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla Sił Zbrojnych, zmuszeni jesteśmy zażądać od tygodnika w drodze prawa prasowego bezzwłocznego sprostowania podanych w artykule informacji, a także wystąpić przeciwko autorom publikacji z pozwem cywilnym o ochronę dóbr osobistych, tak występujących w nim instytucji (Ministerstwo Obrony Narodowej, Inspektorat Uzbrojenia) jak i osób funkcyjnych, a także w trybie kodeksu karnego z zarzutem pomówienia osób występujących w "łańcuszku" przetargowym - napisał MON w komunikacie.

Okładkowy materiał najnowszego numeru "Wprost" poświęcony jest przetargowi na śmigłowce wielozadaniowe.

Jak informuje "Wprost", Ministerstwo Obrony Narodowej mogło sfałszować wynik przetargu na śmigłowiec.

"Komisja przetargowa potwierdziła nieprawdę. Urzędnicy zwlekają z podjęciem rozmów offsetowych z Francuzami. Z naszych informacji wynika, że coraz więcej osób chce uniknąć odpowiedzialności za ewentualne nieprawidłowości i spycha decyzję w sprawie śmigłowców na kolejny rząd" - czytamy w zapowiedzi materiału na stronie wprost.pl.

KZ/Rp.pl/Wprost.pl

Komentarze

anonim2015.08.10 15:06
Mam nadzieję że w nastepnym przetargu wygra coś sensowniejszego (z tylna rampą) np H-92 lub NH-90. Niby ci sami zawodnicy Sikorsky/ Airbus/Agusta ale inna liga ... Może potraktuja nas inaczej niz PO-wski bantustan ...