08.06.17, 21:10Fot. KPRM/Twitter

Morawiecki: Nasz rząd jest tak samo zgrany jak drużyna Nawałki. Nie będę premierem

Wicepremier Morawiecki zaprzeczył jakoby miał zastąpić na stanowisku premiera Beatę Szydło. "Jesteśmy drużyną, niczym drużyna Adama Nawałki, która świetnie poradzi sobie w sobotę na meczu Polska-Rumunia" - mówił Mateusz Morawiecki na antenie TVP Info.

W programie "Gość Wiadomości" Morawiecki zaprzeczył pogłoskom o zastąpieniu Beaty Szydło na fotelu premiera. Jak powiedział: "Rozumiem, że dziennikarze muszą wyrobić jakąś swoją wierszówkę i że to bardzo ważne, ale naprawdę ma się to do rzeczywistości tak jak wiele lodu na Saharze". Dodał też, iż rząd PiS to zgrana drużyna. "Jesteśmy drużyną, niczym drużyna Adama Nawałki, która świetnie poradzi sobie w sobotę na meczu Polska-Rumunia" - stwierdził wicepremier.

Mateusz Morawiecki był pytany także o sprawę repolonizacji banku Pekao. O zarzutach opozycji jakoby nie była to repolonizacja, a renacjonalizacja powiedział: "Nie dostrzegam podobieństwa pomiędzy udomowieniem banku, a renacjonalizacją, to jakby nie widzieć różnicy pomiędzy pastą do butów, a pastą do zębów".

Wicepremier wypowiedział się także w sprawie przypłynięcia do gazoportu w Świnoujściu amerykańskiego statku z LNG. Według Morawieckiego "To historyczny moment dla polskiej gospodarki. To pokazuje, że zdywersyfikujemy się względem Rosji, nie chcemy być podatni na szantaż rosyjski i dyktowała cen gazu, a wiemy, że taka sytuacja miała miejsce".

krp/TVP Info, Fronda.pl