13.03.19, 19:07zdj. screen Youtube/Gazeta Lubuska

'Można być katolikiem bez księży'. Kolejna szokująca wypowiedź ks. Lemańskiego!!!

"Można być katolikiem bez księży. Dla niektórych to niewyobrażalne, ale naprawdę możliwe"-stwierdził ks. Wojciech Lemański w wywiadzie dla skrajnie antypisowskiego portalu "wiadomo.co". Jak widać, duchowny odchodzi coraz dalej od Kościoła Katolickiego.

Mam nadzieję, że za jakiś czas Polacy zrozumieją, że to, czy będzie w Polsce 30 tysięcy księży, czy tylko 3 tysiące, to nie ma większego znaczenia"-ocenił nieformalny "kapelan" KOD. Lemański stwierdził, że katolikiem można być również... bez księży- choć to "dla niektórych niewyobrażalne", jest jednak "naprawdę możliwe". Duchowny krytykował Kościół Katolicki w Polsce za to, że jego zdaniem nie spełnia swojej roli, którą jest nie tylko katechizacja, ale też pomoc człowiekowi w odnalezieniu się w zastanych  realiach.

"Kościół w Polsce z tym zadaniem sobie nie radzi. Myślę o zaszłościach relacji chrześcijańsko-żydowskich przed wojną, w czasie wojny i w czasach powojennych. Mówię tu też o reakcji episkopatu na pogrom na Plantach w Kielcach, kiedy biskupi nie tylko nie zareagowali, ale jeszcze „natarli uszu” biskupowi częstochowskiemu, który jako jedyny zachował się wtedy po chrześcijańsku i po ludzku uczciwie. Dziś Kościół w podobny sposób nie radzi sobie z problemem uchodźców"-stwierdził kapłan. Cóż, działalność ks. Waldemara Cisło zaprzecza słowom Lemańskiego. 

Rozmówca portalu wiadomo.co wyraża również nadzieję, że polski Kościół ostatecznie podzieli losy Kościoła irlandzkiego. 

"Kościół w Irlandii nie "odszedł" od Kościoła. Irlandczycy, gdy pytamy, kim są, sami mówią o sobie, że są katolikami. Oczywiście nie wszyscy, ale naprawdę bardzo wielu z nich. Do kościołów przestali chodzić, przestali się spowiadać przed księdzem, przestali słuchać swoich biskupów, ale z Kościoła nie odeszli"-stwierdził ks. Wojciech Lemański. Nasuwa się pytanie, czy słyszy, co sam mówi...

Zdaniem duchownego (?), Kościół w Irlandii oczyszcza się z "rakowej narośli".

"To, że papież Benedykt XVI zdecydował się przed laty napisać list do wiernych w Irlandii, ponad głowami biskupów i kapłanów, wiele nam mówi"- stwierdził rozmówca wiadomo.co, wyrażając nadzieję, że Polacy zrozumieją wkrótce, iż nie ma większego znaczenia, ilu księży będzie w naszym kraju, bo... katolikiem można być również bez duchownych. 

yenn/wiadomo.co, Fronda.pl

Komentarze

Mejer2019.03.14 20:43
na pewno bez takich bęcwałów jak ksiadz to na pewno...
izydor2019.03.14 17:05
Ja nie wiem czy Episkopat nie ma możliwości usunąć tego niby księdza ze stanu kapłańskiego.
Arnold2019.03.14 14:28
Można być szewcem bez butów. Wysiłek intelektualny Lemańskiego poraża.
zenio2019.03.14 14:27
Ja powiem więcej, można być katolikiem bez kościoła i księży. Serio.
paton2019.03.14 14:27
To jest troll w środku kościoła. Szkoda, że biskupi tego nie widzą.
OLI2019.03.14 14:47
Widzą, tylko im to nie przeszkadza. Żydzi wewnątrz Kościoła też chcą mieć "swoich".
Duszan2019.03.14 14:25
Co tu dużo dyskutować. Lepiej poczytać sobie Dzienniczek Św. Faustyny. Pod koniec książki przytacza zdania Jezusa. "Dopuszczę upadek wielu zakonów i Kościołów bo mnie tam znieważano" Polecam się zapoznać. Dziwne tylko, że ludzie w Polsce są jak stado baranów. Nie dopuszczaja konieczności zmian w Kościele i duchowego podejścia do Pisma Świętego. Ludzie sa zadowoleni bo w takim kościele jaki jest u nas można sprawy duchowe zwalić na Księdza. On coś tam pogada i odpuści. My zapłacimy i wszyscy zadowoleni. Niestety to tak nie działa i całym życiem pracujemy na przyszłość. Dzisiejszy kościół Polski jest straszny. Sakramenty za pieniądze. Tytyły naukowe i etety w administracji i szkolnictwie. Pieniądze i inwestycje. Bycie sługą Jezusa nie wystarcza.
Jan Radziszewski2019.03.14 13:37
stachu i ect + Tobie też odbija na umyśle jak X Lrmańskiemu tzn nie udawaj drugiego głupa jakim jest piotruś Nowak trol żydowsko rosyjski na forum - ot Powiedz mi czytałeś może Ewangelię i ect. tj Nowy Testament w całości ? chyba Nie? a powiedz mi kogo formował Jezus z Nazaretu - może Nie Bp tj Pasterzy i uczniów - tj kapłanów a wierni są po Chrzcie św "i uwierzyło ponad 3 000 i zostało ... /Dz Ap 2,31)
retro2019.03.14 12:50
kościół w Polsce jest BEZRADNY na takich klechów ! denerwujaco bezradny ! No to rozwalają dalej kościoł posłuszni szatanowi.
jan2019.03.14 12:47
W Polsce niestety dominuje tradycja katolicka która ma niewiele wspólnego z religią katolicką.Ważne są encykliki pisma dogmaty inne puste gesty a Biblia jest czytana wyrywkowo na mszy.Większość ludzi którzy znają biblię nie daje się manipulować i wyzyskiwać i oszukiwać.
tadeusz2019.03.14 10:50
Jeżeli byliby takimi księżmi jak pan Lemański to lepiej aby ich nie było w Kościele.
Jack Em2019.03.14 10:46
Nie ma Chrześcijaństwa bez Kapłanów , bez Księży to wspaniali ludzie dzisiaj bici przez lewactwo , mordowani na misjach przez opętanych islamków . Pan Lemański ksywa ksiądz pracuje dla szatana jak się nie opamięta marnie skończy .
xyz2019.03.14 9:51
Kościoły pustoszeją,taka jest prawda.
Jack Em2019.03.14 11:06
Nie szkodzi pozostają , wracają i przychodzą do Kościoła za to głęboko wierzący ... Odeszli nie wierzący tradycjonaliści i tzw "letni" , mają okazję , szansę teraz odkryć , poznać Jezusa a to jest niesamowita jazda :-))))) NIEDOOPOWIEDZENIA :-))))
klaus2019.03.14 8:47
nic szokującego, szokujące jest to ,że wypowiedzi tego księdza są bez reakcji Chierarchów kościelnych, wyraznie widać,to w całej rozciągłości kogo popierają ,i do kogo im bliżej, czy tezy głoszone przez Ks.Lemańskiego są oficjalną linią kościoła, przypomnę tylko księdza Międlara, którego jedynym grzechem, nie było to że wygłosił kaznie,bo w nim nie było nic niestosownego, (Bóg Honor Ojczyzna) ale że śmiał odprawć mszę świętą za Narodowców skutek natychmiastowy wywalenie ze stanu kapłańskiego, nie ukrywam że na Episkopat ma wpływ GW. TVN. bo co tam napiszą, powiedzą, to natycmiast jest realizowane w episkopacie, a Kardynał Nycz już nie może się doczekać powrotu rządów PO,PSL, a teraz POKO.
Anty-Druszlak2019.03.14 7:30
Dramat księży - nie dostaliby nic na tacę.
Grudka2019.03.14 7:35
Problem zauważył juz sam Papież Franciszek. Sakramenty to pieniądze dla duchowieństwa.
anonim2019.03.13 23:52
Ksiądz Lemański ma rację co do Kościoła w Irlandi. Tam sie kościół oczyszcza. Co zaś sie tyczy sakramentów to sakrament spowiedzi nie był ogłoszony przez Jezusa. Wprowadzono go w 11 czy 12 wieku i wyrządził on wiele szkód. Księża geje, pedofile czy cudzołożnicy pewnie korzystaja ze sakramentu spowiedzi i dostają rozgrzeszenie. W takiej sytuacji mówi się - nie sądź ich bo ich Bóg sam osadzi. Czyli jednak ksiądz Lemański ma rację. To Bóg osądza a nie duchowny katolicki, którego zadaniem jest pomoc w zbawieniu ale go sam zapewnić nie może.
goy2019.03.13 23:24
Panie Lemański może pan w ramach eksperymentu i pokazu jak to może być pozbył się sutanny która jak widać pana bardzo uwiera. I panu będzie wygodniej i nam.
Duszan2019.03.13 23:09
A jak Chińczyk na wsi przeczytał biblię i żyje wg zasad Jezusa, choc bez kapłanów to kim jest? Na pewno chrześcijaninem. Lemański ma sporo racji bo inaczej okaże się, że to kapłan katolicki decyduje o zbawieniu i jest niezbędny a to przecież herezja.
Tomek 3.202019.03.13 22:59
Coś za dużo faszyzujemy panie Lemański.
anonim2019.03.13 22:24
Dwie grupy poczyniły duże szkody w Kościele Katolickim Pierwsza grupa to kandydaci przyjmowani do seminariów bez należytego sprawdzenia, a homosiów nie powinni przyjmować, teraz to się mści. Grupa druga wewnątrz Kościoła Katolickiego, o której się nie mówi, ale jest dość liczna i ma wpływ na postawę pozostałych wiernych. To tzw. "Gierko-katolicy" (nie proszę państwa nie Greko, a gierko właśnie). Ci za komuny zdejmowali krzyże ze ścian, a dziś klęczą w pierwszych ławkach i ten słynny "wafelek" łykają fałszywcy. To oni są na co dzień ludźmi fałszywymi. Oni rzutują na opinię całości tak jak ci księża homosie co się rozglądają tylko za ofiarą, nie na tacę, inną. Jak to jest z tymi bronicielami pederastów? Taki bez sutanny zaraz wrzeszczy że homofobia i takie tam. A w księdza homosia nie wali się bezpośrednio (może dlatego że też homofobie) tylko w Kościół jako instytucję.
joanna2019.03.13 22:22
Ks. Lemański już tak się zaplątał w swoich rewelacjach teologicznych, że zaczyna poprawiać Pana Jezusa, który kapłaństwo ustanowił. Szkoda, że ks. Lemański, by ratować zagrożony - jego zdaniem - Kościół, ucieka się do opowiadania bzdur. Raczej powinien - po licznych życiowych zakrętach - wziąć się w garść i swoim zachowaniem dać przykład wzorowego kapłana. Dobry przykład to wielka siła!
Agnieszka2019.03.13 22:19
Kto wyświęcił tego człowieka na księdza skoro żadne sakramenty a szczególnie własne kapłaństwo nie ma dla niego żadnego znaczenia. Pod względem wiary to normalnie drugi Międral po znalezieniu kobitki.
anonim2019.03.13 22:40
Międlara zniszczono, sekowano, próbowano uciszyć. On nie chciał, ale Kuria swoimi decyzjami spowodowała że podjął decyzję o odejściu. Niestety do kapłaństwa już nie powróci, dziś jest przykładnym ojcem rodziny. Nadal jest katolikiem jak my, i nie gorszy ludzi swoim postępowaniem jak Lemański czy Sowa. Przykład Lemańskiego i Sowy względem Międlara pokazuje podwójne standardy jakie stosuje Kuria , która ludziom związanym z ideologią jaką propaguje skrajnie antykatolicka AGORA i jej Gazeta Wyborcza oraz pseudo katolicki Tygodnik Powszechny.
Agnieszka2019.03.14 14:19
Z Lemańskim, Sową i wielu innymi z ich opcji, to sprawa w oczywisty sposób beznadziejna, ale Międlar mnie też gorszy bardzo założeniem rodziny bez dyspensy z kapłaństwa a do tego kompletnym brakiem przyznania się do winy, bo wielu tak jak on upadło, ale przynajmniej świadomość grzechu mieli a nie dumy i samozadowolenia. Wielu kapłanów było faktycznie skrzywdzonych przez hierarchię kościelną, choć świętymi byli - posądzanie o herezje i nawet zakaz sprawowania sakramentów miał o.Pio a o. Dolindo chyba nie tylko sprawować posługi nie mógł przez dziesięciolecia, ale i przyjmować sakramentów. Mimo to wytrwali w swoim kapłaństwie. Ja od Międlara oczekiwałabym skoro wypomina innym grzechy nieczystości - masa ostrej krytyki z tego powodu szła i idzie u niego w duchownych i Kościół - żeby sam choć w celibacie wytrwał. Robił wiele dobra, bo wracali i wchodzili do Kościoła dzięki jego posłudze ludzie, którzy do innych kapłanów nie śmieliby podejść. On jednak uznał, ze mało ważne jest jego kapłaństwo, bo bez Jezusa, mądrością swoich słów zbawi ludzi - choć Ewangelii wcale nie głosi. Zdradził więc tych ludzi, Jezusa, swoje kapłaństwo. Nakręcony pochlebstwami jakiś esbeckich drani lub głupców poświęcił zbawienie swoje i innych i do tego w życie w nieustannym grzechu śmiertelnym dla swojej egoistycznej zachcianki (bo jak stwierdził ma ochotę "spełniać się" w życiu rodzinnym) wciągnął jakąś kobietę oszustwami, że ją kocha. Jak prowadzi na zatracenie wieczne, to nie kocha na pewno a tylko korzysta sobie z ciepełka, które od niej dostaje!!! Jako kobiecie brak mi słów na takich dupków (bo szkoda ich mężczyznami nazywać), co niszczą komuś życie na ziemi i może życie wieczne a jeszcze mają gębę pełną frazesów o miłości. A gdy to robi kapłan, to już tylko skopać takiemu gówniarzowi d... Ale jego akurat chyba trzeba by na schizofrenię leczyć skoro potrafi jak Lemański dorabiać do zdeptanego kapłaństwa i zbawienia frazesy o wierze katolickiej.
OLI2019.03.14 8:39
Międlara hierarchowie wypchnęli z kapłaństwa, chociaż nie głosił herezji. Międlar nie występuje przeciw nauczaniu Kościoła, zapytany - potwierdza jego słuszność. Lemański podważa sens Kościoła Katolickiego i głosi herezje, a pomimo to jest "kryty" przez metropolitów warszawskiego i łódzkiego. Dlaczego? Bo to zżydziały ksiądz i wszystko mu w związku z tym wolno.
Agnieszka2019.03.14 14:54
Nie chce mi się ich porównywać. Dla mnie to problem, że takie zapatrzone w siebie narcyzy zostają w ogóle dopuszczane do kapłaństwa mimo braku wiary w głoszone przez Kościół nauki - szczególnie o wadze sakramentów. Lemański głosi dziś herezje o kapłaństwie głosno słowami a Międral absolutnie ta samą herezję głosi jeszcze głośniej czynami. Dokładnie tą sama herezję, co Lemański ogłosił Międral poprzez: 1 - porzucenie posługi kapłańskiej, żeby mieć swobodę wypowiedzi, bo jak stwierdził bardziej sam ludzi zbawi głoszonymi przez siebie "mądrościami" niż przyprowadzaniem ludzi po zbawienie do Jezusa poprzez udzielane sakramenty; Sam stwierdził, że te sakramenty mają dla zbawienia ludzi wagę niższą niż głoszone przez niego słowo, choć ono zwykle z Ewangelii nawet nie dotyka oprócz religijnego pozdrowienia. 2 - wiążąc się w grzechu śmiertelnym z kobietą (i nazywanie tego miłością) mimo celibatu obowiązującego go nawet po porzuceniu posługi kapłańskiej. O dziecku wiemy a o dyspensie ze strony Kościoła, orzeczeniu niezaistnienia sakramentu kapłaństwa i zawarciu sakramentu małżeństwa z matką dziecka nic. Kiedyś po prostu ogłosił, że nie będzie trwał w celibacie, bo chce się spełniac w życiu rodzinnym czyli tylko jaj ja ja i zero myslenia, co zrobił kobiecie która używa do zaspokojenia swojej zachcianki spełniania się w życiu rodzinnym Takich niedojrzałych gnoi jest dziś wśród mężczyzn wielu, ale ciśnienie człowiekowi się podnosi jak są nim księża i to jeszcze bez najmniejszego żalu za krzywdy, które wyrządzają.. Pocieszające w przypadku Międrala jest to, że jakby się postarał, to powinien szybko uzyskać orzeczenie, że jego święcenia nie były przyjęte w sposób ważny, bo on zwyczajnie swoim postępowaniem i słowami dał dowód tak wypaczonej konstrukcji psychicznej i braku umiejętności logicznej i moralnej oceny swojego postępowania, że tego sakramentu w sposób ważny na pewno nie był zdolny przyjąć. Nie wiem tylko czy będzie zdolny przyjąć w sposób ważny sakrament małżeństwa. Przy postawie jaką prezentuje dziś, to wątpię... Jak dziewczyna jest podobna do niego czyli nie jest tylko ofiarą jego egoizmu i niedojrzałości wszelakiej, to szkoda dziecka...
Małgorzata Bien2019.03.13 21:51
Suspensa nałożona na ks.Lemańskiego w 2014 r. nie została zniesiona, ale zawieszona na czas próbny, tylko na terenie archidiecezji łódzkiej, co oznacza, że w całej Polsce ona obowiązuje. Ks. Lemański tylko w Archidiecezji Łódzkiej może spowiadać i odprawiać msze święte. Jeśli biskup miejsca zmieniłby zdanie, to odwiesza ją, bez całego procesu w Stolicy Apostolskiej. Pytanie jest zasadnicze: czy w tym konkretnym przypadku, kapłan katolicki, może publicznie głosić herezje, uderzające w samo serce Kościoła katolickiego, bez interwencji przełożonego?
Leon Napoleon2019.03.13 21:49
Dla dobra Kościoła ks. Lemański powinien szybciutko zamilknąć. Smutne jest to, że wygląda to na mocną prowokację lub brak elementarnej wiedzy! Takie wypowiedzi są gorszące. Smutne to.
JaKi2019.03.13 21:23
A nie można?Nie ośmieszajcie wiary katolickiej. Czy ochrzczony murzynek Bambo jest katolikiem w czarnej Afryce,mimo ze nie widział księdza od 5 czy 10 lat?
Maryla2019.03.14 0:26
JaKi, co ty porównujesz? Nie kumasz ?On nie widział księdza, bo bardzo mało tam w Afryce ich jest! Nie to co w nas ! Czy chciałbyś żeby tak samo u nas było!? Chłopie, opanuj się!
Jan Radziszewski2019.03.13 21:02
Odbija temu żydowi ks. Lemańskiemu , a czy żyd może obejść się bez Raabe "NIE może" bo gdyby nie mieli anty chrystusowych Raabe to żydzi nawrócili się i uwierzyli ADONAI Tj. w Dziedzica Izraela " Słowo Wcielone" Jezusa Chrystusa
Stachu2019.03.13 20:54
Przez dobre kilka stuleci Kościół świetnie funkcjonował bez księży.
Marzena2019.03.13 21:15
Głupstwo! Pokaż chłopie chociaż jeden rok! Dinozaurem jesteś? Czekam na źródło!
Jan Radziszewski2019.03.13 21:20
Tobie też odbija na umyśle tzn nie udawaj drugiego głupa jakim jest piotruś Nowak trol żydowsko rosyjski na forum - ot Powiedz mi czytałeś może Ewangelię i ect. tj Nowy Testament w całości ? chyba Nie? a powiedz mi kogo formował Jezus z Nazaretu - Nie Bp tj Pasterzy i uczniów - tj kapłanów a wierni są po Chrzcie św "i uwierzyło ponad 3 000 i zostało ... /Dz Ap 2,31)
Durczykiewicz2019.03.13 20:48
Cieszę się, że Bóg dał nam księży, wciąż daje, ale wolałabym by mogli mieć rodziny tak jak na początku. Wtedy byliby bardziej normalni.
Durczykiewicz2019.03.13 20:46
Myślę, że za taką wypowiedź ks.Lemański powinien być suspendowany, bo takim stwierdzeniem sugeruje w jasny sposób, że katolicy mogą żyć bez sakramentów - no, ja nie umiem, nie mogę i nie chcę żyć ani bez sakramentów, ani bez księży. Tak, bywają głupowate persony wśród księży, ale co Pan Bóg ma z tym wspólnego...skoro jeden z drugim zamiast się rozwijać i nawracać to się kurczą coraz bardziej w swoim własnym ciasnym świadku, myśleniu...
anonim2019.03.13 22:42
Raczej tego nie doczekamy, podwójne standardy wobec księży.
retro2019.03.14 12:53
niebezpieczeństwo jest w szafarzach, zwróc uwage; moga byc żonaci i udzielać Komunii Św. To jest nowa protestancka schizma w kościele katolickim, ba nawet wyznaczają na szafarzy komunii św kobiety. TRAGEDIA.
Piotr Nowak2019.03.13 20:31
Oczywiście że można być "katolikiem" bez księży. Wystarczy być dobrym człowiekiem, nie robić z siebie zajebistości - bo je się raz w tygodniu wafelek, a cały tydzień jest się wrednym nietolerancyjnym skoorwysynem. Wyzywającym wszystkich którzy są choć odrobinę inni, albo mają inne poglądy niż nakazuje mieć facet w sukience... A poza tym? To nie wiem po co Wam księżniczki.. Przecież to ma być duchowe - a robicie z tego płatny cyrk na pokaz. Pozdrawiam i dobranoc.
Wojtek Polak2019.03.13 20:40
Piotruś jak nie masz pojęcia czym jest KK i sakramenty Święte to nie rób z siebie imbecyla.a ci wredni nietolerancyjni skoorwysyny to ogłupiałe ideologicznie lewactwo tak?
Stachu2019.03.13 20:56
Ciastko z niedzieli pyskatemu dziadziowi już przestało działać? Ilu księży liczył Kościół w roku 175 n.e.?
Marzena2019.03.13 21:12
Odezwał się Piotr N, lewacki znawca naszego Kościoła! a poszedł ty won do swoich, bo jedzie czerwoną komuną od ciebie !
Agnieszka2019.03.13 22:10
To Ty masz jakiś swój Kościół? Bo przecież Kościół Katolicki jest powszechny i otwarty dla wszystkich, a jego członkowie kochają bliźniego jak siebie samego, a w drugim człowieku widzą Boga. No chyba, że to tylko słowa, nic nie znaczące.
anonim2019.03.14 8:35
Znalazła się teolog, czy raczej nazywając z lewacka teolożka. Specjalistko od wszystkiego, zajmij się czymś pożyteczny, a nie wypowiadaj się o tym, o czym sama nie masz pojęcia.
Agnieszka2019.03.14 10:00
Boisz się podpisać? Odwagi, nie można wstydzić się swoich poglądów. No chyba że się jest trollem, który żywi się obrażaniem ludzi na forum.
zenio2019.03.14 14:29
Albo masz jakieś merytoryczne argumenty , albo wypier.dalaj z kolegami z piaskownicy zamki stawiać.
anonim2019.03.14 8:36
jesteś imbecylem
mar2192019.03.14 9:30
Powiedział co wiedział, a że nic nie wiedział to wyszło jak wyszło. Bez kapłanów nie ma ofiary, nie ma eucharystii, nie ma konsekracji. Ale co pan może o tym wiedzieć skoro ofiara kojarzy się panu jedynie z tacą. pozdr.
Jack Em2019.03.14 15:12
Nowak co ty byś bez księży zrobił , na kogo byś pluł , ujadał , życie straciło by dla ciebie sens.Tacy tchórze jak ty żyją nienawiścią do słabszych , skocz do machometa "odważny" chłopczyku. Pedofilia koranu i sukienki islamków już ci się podobają !? Gdyby nie ten kler to byś nic do powiedzenia nie miał w życiu.
Wojtek Polak2019.03.13 20:28
czy ks. Lemański z głupiał do reszty?proszę ks. Lemanskiego bez duchownych nie ma sakramentów a bez sakramentów nie będziemy katolikami. módlmy się za duchownych a najbardziej za tych jasno oświetlonych i postępowych.
Duszan2019.03.13 23:17
To św. Paweł cz św Piotr nie będą zbawieni bo nie chodzili do spowiedzi i nie byli bierzmowani?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.13 20:27
Szokujące? No raczej oczywiste. Każdy prawdziwy Katolik, rozumiejący czym jest Chrześcijaństwo, na jakich wartościach jest zbudowane, po prostu nie może wejść do świątyni zarządzanej przez tych uzurpatorów. Czas odnowić oblicze kościoła, tego kościoła.
Wojtek Polak2019.03.13 20:32
jeśli nie masz pojęcia czym jest KK to lepiej milcz. nie rób z siebie gorszego idioty niż jesteś.
mar2192019.03.14 9:27
Mylisz się. Każdy katolik rozumiejący Chrześcijaństwo wie że bez kapłanów nie ma ofiary, nie ma konsekracji. Wie też że w Kościele zawsze byli Judasze, i że trzeba ich nawracać. pozdr.
astom2019.03.14 12:22
I kto będzie odnawiał? Ty z ks.ks Lemańskim, Sową (Kazimierzem, bo znam też innego - uczciwego) i innymi sługusami tefaenowskiego diabła? No ale to znowu księdzowie przecież!
Paloma2019.03.13 20:20
A Kościół Katolicki może być bez ks. Lemańskiego. I to chyba nawet jeszcze lepiej.
Jack Em2019.03.14 11:16
Opinia Lemana w tym temacie niczym się nie różni od opinii Urbana.