23.07.13, 20:36Fot. Archiwum Fronda

Mrożący krew w żyłach teledysk w obronie życia nienarodzonych ZOBACZ WIDEO

- "Fight for the Children" to piosenka skoncentrowana głównie na temacie późnej aborcji - wyjaśnia założyciel grupy Evangel (Chege Njoroge). - Początkowo zostaliśmy poproszeni by zrobić piosenkę o tym haniebnym działaniu, ponieważ LeRoy Carthart rozszerzał swoją działalność na nasze okolice (Germantown, MD)".

Kapelan grupy, Charlie Baile, został zaproszony przez Christcentric by stworzyć piosenkę na rzecz wydarzenia Summer of Mercy 2.0, które było tygodniem modlitewnego, cichego skoncentrowania na wykonującym późną aborcję Carharcie. Carhart rozpoczął przeprowadzanie późnych aborcji w stanie Maryland, z powodu tego, co Evangel określa jako "luki, które pozwalały matce abortować do dnia urodzin, o ile znajdzie lekarza, który poświadczy, że życie matki lub dziecka znajdują się w niebezpieczeństwie [włączając w to] zdrowie emocjonalne, zdrowie umysłowe matki" czyli w zasadzie wszystko. Evangel mówi, że większość matek, która udawała się do Carharta po późną aborcję miała zdrowe dzieci, a i ich zdrowie nie nie domagało.

Teledysk do "Fight for the Children" pokazuje młodą parę zmagającą się z trudnościami finansowymi. Wyszukują w Internecie informacji o aborcji, gdy Christcentric rapuje:

"To jest dostawca śmierci, transporter. Planowana tortura, jeśli zarejestrowana na kamerze, wszyscy powiedzieliby, że to zabójstwo. (...) Mówią, że najinteligentniejszym działaniem jest spowodowanie ataku serca. Powinieneś kulić się ze strachu. Kiedy wkładają strzykawkę do środka i radzą, że jeśli urodzi się żywe, będzie miało prawa.".

Na teledysku widzimy także grupkę dzieci śpiewających refren: "Walczymy o prawa dzieci. To jest życie, ich ciężki los to ich zabijanie." Obecność dzieci śpiewających na cmentarzu by ratować swoich rówieśników, mrozi krew w żyłach. Każdemu z nich brakuje ich kolegów z klasy, rówieśników, przyjaciół, którzy zginęli na skutek aborcji.

Kiedy para w teledysku odwiedza centrum usług ciążowych, matka trzyma w ręku model nienarodzonego dziecka i zaczyna płakać. Ostatecznie para postanawia pozwolić żyć swemu dziecku.

Wtedy wykonawca rapuje słowami:

"Niepoślubiona nastolatka była w ciąży, ale jej narzeczony nie był ojcem dziecka. Mógł powołać się na prawo i zakończyć życie płodu, ale w ten sposób zabiłby Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Christcentric nie tylko otwiera oczy widza/słuchacza na horror aborcji, ale także rzuca światło na fakt, że nie tylko życie Jezusa było przesłanką do aborcji, ponieważ narzeczony Jego Matki nie był Jego ojcem, ale także, że Maria urodziła i wychowywała dziecko, któremu przeznaczone były wielkie cierpienia i wczesna śmierć - kolejny główny argument za późną aborcją.

Evangel mówi, że Christcentric również będąc rodzicami, ich zdaniem nie można popierać aborcji gdyż nie jest ona wspierana przez Biblię i wszyscy oni mocno wierzą w prawo do życia. W odniesieniu do gwałtu i kazirodztwa, Evangel mówi, że nie można usprawiedliwiać jednego grzechu innym.

Grupa nakłania obrońców życia by się zaangażowali. Evangel wyjaśnia: 

"Aby zakończyć aborcję w tym kraju, myślę, że musimy poczynić zmasowane wysiłki w edukacji ludzi, nt. tego co rzeczywiście ma miejsce podczas aborcji. Ludzie są poważnie niedoinformowani i traktują to jak kolejną decyzję, z którą muszą się zmierzyć, a nie jak morderstwo. To może być uczynione przez edukację młodych w systemie szkolnym. Z czasem gdy dorosną będą musieli się zmierzyć z tymi problemami, więc jaki jest lepszy sposób na ich przygotowanie niż nauczenie ich tego?"

Zaleca także wszystkim modlitwę w intencji ukrócenia aborcji i by w spokojny i kochający sposób pomagać osobom rozważającym aborcję.

MCC/LSN

Komentarze

anonim2013.07.23 23:34
To nie słuchaj.
anonim2013.07.24 9:08
@Zed czy jeśli twoja matka postanowiłaby żeby usunąć ciąże - czy zdajesz sobie sprawę że ciebie by nie było? Nieważne czy byłeś zygotą, zarodkiem, czy byłeś niepełnosprawny (chociaż po twojej działalności mam pewne obawy :)) TAK - są ludzie którzy przyjmują takie dzieci, są okna życia itd.
anonim2013.07.24 11:11
Drogi Zedzie! Dziś specjalnie dla Ciebie jest właśnie o tym news: http://www.fronda.pl/a/swiatowa-milosc-dla-dzieci-z-zespolem-downa-o-setce-par-ktora-chciala-adoptowac-jedno-dziecko-i-bohaterskim-ojcu-ktory-swoje-zycie-oddal-ratujac-zycie-syna,29656.html
anonim2013.07.24 19:07
http://www.youtube.com/watch?v=2bQG8v8kTGs To tak dla przypomnienia:)