08.01.22, 16:30Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Musimy się zmobilizować! Sakiewicz: Na silnych nikt nie napada

Zdolność do jasnowidzenia nie jest powszechna i nie opiera się na żadnych naukowych przesłankach. Co nie oznacza, że nie było jasnowidzów, którzy skutecznie przewidzieli przyszłość. Jedni mieli po prostu szczęście, inni doznali daru od Boga, jeszcze innych opętało. Wszystko to razem nie gwarantuje, że posługując się jasnowidzami, dowiemy się czegoś na pewno. Owszem, przewidywania jasnowidza okazują się prawdziwe na sto procent, gdy rzeczy się już wydarzą, lub fałszywe, gdy się ich proroctwa nie sprawdzą. Problem w tym, że skuteczność jasnowidza też może być względna – raz tak, a raz inaczej. W związku z tym nie ma co się nimi przejmować, chyba że nawołują, byśmy byli trochę lepsi, a tym przejmować się zawsze warto.

Publicysta, analityk czy polityk chcąc choć trochę przewidzieć przyszłość, powinien podpierać się bardzo zobiektywizowanymi metodami. Świetną szkołą na pewno jest gra w szachy. Kto nie potrafi myśleć kilka ruchów do przodu, przegra z każdym, kto ma odrobinę wyobraźni i doświadczenia w grze. Do gry w szachy idealnym narzędziem wydaje się komputer. W końcu może przewidzieć dziesiątki ruchów naprzód. Jeszcze w latach 80. moc obliczeniowa popularnych komputerów była taka, że sam dawałem radę. Dzisiaj nie radzą sobie z nimi najlepsi szachiści. Czy więc nie lepiej po prostu do analizy politycznej zaprząc zwykłe komputery? Teoretycznie tak. Praktycznie najlepszy komputer przegra ze średnio rozgarniętym politykiem. Dlaczego? Bo w szachach, choć liczba możliwych ruchów jest gigantyczna, to jednak ograniczona do policzalnych rozmiarów. Obowiązują proste reguły, których przekraczać nie wolno. Szachista lub komputer absolutnie nie musi się martwić o to, czy przeciwnik nie przywali mu w czasie gry pałą w łeb/monitor. Niestety w realnej polityce jest to możliwe. Tak samo jak jest możliwe, że sędzia zdyskwalifikuje uczciwego zawodnika zamiast oszusta – patrz: sędziowie „niezawiśli” lub TSUE. Ilość absurdalnych zmiennych jest tak ogromna, że o zwycięstwie decydują wiedza, doświadczenie życiowe lub szczęście. Oczywiście dobry procesor, ewentualnie sprawny mózg, też się przydaje, ale nie przesądza.

Od roku światowa polityka zaprowadzona przez nowego prezydenta USA podporządkowana jest przede wszystkim rywalizacji z Chinami. Dla tego celu Joe Biden porzucił przynajmniej częściowo projekt Międzymorza, zostawiając zarząd naszego kontynentu Rosji i Niemcom. Nie wiedzieć czemu Joe Biden zakłada, że koncentrując siły na Pacyfiku, zatrzyma Pekin, a przez to nie pozwoli na sojusz rosyjsko-chiński. Myślenie teoretycznie poprawne: dogadujemy się z Rosją, a przez to mamy więcej możliwości skoncentrowania się na Chinach. Taka optyka jednak nie uwzględnia efektu faceta z pałą przy szachownicy. Rosja widząc ciche przyzwolenie USA, skorzysta z możliwości zaatakowania Europy Środkowej: politycznie, gospodarczo, hybrydowo, a gdzieniegdzie militarnie. Wtedy USA będą musiały wrócić do Europy i stracą Pacyfik. A jeśli nie stracą, to i tak poniosą ogromne koszty. Nie jest prawdą, że Chiny marzą o awanturze z USA. Śnią o dominacji, a to zupełnie inna sprawa. Kluczem do utrzymania potęgi Stanów Zjednoczonych jest zbudowanie realnych sojuszy, a nie papierowych porozumień. Biden należy do tych, którzy lubią rozwiązania papierowe. USA już za to zapłaciły kompromitacją w Afganistanie. Jeśli się nie obudzą, to będzie wyjątkowo ciężki rok. Dla nas oznacza to jedno: nie liczmy na cud. Zbierajmy siły i próbujmy zrezygnować z małych wojenek na rzecz jedności z tymi, którzy chcą bronić polskiej niepodległości. Jest nas bardzo dużo, ale trzeba się zmobilizować. Na silnych nikt nie napada.

 

Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" nr. 01; data: 05.01.2022.


Komentarze

ksiądz Grizzly2022.01.9 21:58
Wiadomo o co chodzi, o pieniądze. To zrobić narodowa ściepę, od korporacji do indywidualnych ludzi na sprzęt wojskowy i rakiety. Proszę zainicjować akcje.
JonB2022.01.9 15:40
Corona, corona corona Holokaust, holokaust. holokaust Polska w stadium rozpadu
Tylko PO prawdziwe POLSKIE, nie NIEMIECKO-RUSKIE2022.01.9 13:14
DO SASZA ( Саша и его команда ) „Аноним", oraz innm WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
julek2022.01.9 10:27
przed wami jasnowidz tomek sakiewicz
Anonim2022.01.9 9:04
ciekawe kto się zmobilizuje jak w Niemczech po szprycy ludzie mają tak małą odporność że zaczyna ich łapać aids, zwykłych ludzi zaraz nie będzie
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.9 12:54
PITOLENIE. Jak JEDEN KOLEŚ PEDERASTA, wkłada DRUGIEMU KOLESIOWI PEDERAŚCIE w ODBYT to czego CZEGO OCZEKUJE??? CZEKOLADY czy AIDSA??? WŁĄCZ MÓZG NA MYŚLENIE.
fdf2022.01.9 8:58
"dziennikarz"
kapitan KGB2022.01.9 21:59
fdf "Polak"?
Ela2022.01.9 5:20
Ja pamiętam różne rządy, a nawet różne ustroje, ale nigdy i nigdzie nie było takich Sakiewiczów, Karnowkich, Kowalskich, Bąkiewiczów, Andruszkiewiczów i innych Horałów. Owszem, byli idioci, ale takiego bydła nie było. Nigdy...
Z dziejów pislandii...2022.01.9 5:28
Nie było na stanowiskach kluczowych dla funkcjonowania państwa. Zdecydowanie nie. Dorzucę jeszcze Suskich z IQ niższym od numeru ich buta, Sobolewskich, tak pazernych, że gó*wno by spod siebie wyjedli, rozmaitych Fogli, Jakich, Kaletów i Kanthaków niedouczonych... Kaczyński wygrzebał wszystko co żyło gdzieś pod kamieniami. Wędkarze się skarżą, że już nawet rosówki nie znajdziesz...
Anonim2022.01.9 5:45
Jedno Kaczyńskiemu trzeba oddać. Jest "geniuszem" w gromadzeniu wokół siebie niewykształciuchów, chamów, prostaków z buciorami uwalanymi w gó*wnie, pchających się na salony. To wyjątkowy dar.
Foster2022.01.9 18:05
Nie pierwszy i ostatni porwał za sobą tłumy i poprowadzil ich na manowce.
Anonim2022.01.9 20:05
bo kłapouchy ci pasował
Po 11 ...2022.01.9 2:29
Typowa taktyka dyktatorów. Jesteśmy oblężeni. Wszyscy dookoła to wrogowie. Przetrwamy tylko jak zewrzemy szeregi wokół władzy, będziemy się zbroić i szkolić. Bóg jest z nami. Ojczyzna to nasz zbiorowy obowiązek. I kto to kupi? Wy ludzie o małych sercach i jeszcze mniejszych umysłach. Wy zakompleksieni katozjebkowie. Wy.
goral2022.01.8 22:14
Sakiewicz to dzięki takim ludziom Polska przykryta mułem
Foster2022.01.8 21:28
Sakiewicz, Karnowscy i Rydzyk są bardzo do siebie podobni. Co ich łaczy ?
Anonim2022.01.9 20:10
nie lubią POstkomuny
Pet2022.01.9 21:13
Nieeee...oni tą pisowską komunę uwielbiają. Zaraz wprowadzą ceny regulowane, już jakiś aparatczyk pisowski wypowiadał się w tym temacie. Hmmmm.....skądś to znam.
Z dziejów pislandii...2022.01.8 21:09
Podobno w nocy widziano niezidentyfikowane samoloty, które zrzucały na Polskę inflację. Prawda to?
Foster2022.01.8 21:28
Przecież powiedzieli, że to robota Tuska.
Krakus2022.01.8 20:53
Sakiewicz, ćwoku - nikt (!) nas nie lubi. Do tego doprowadził PiS. Jesteśmy skłóceni z Rosją, Czechami, Unia Europejska też jest wrogiem. Nawet z Amerykanami zadarlismy. Sakiewicz, ćwoku, co ty pierdzielisz?
Anonim2022.01.9 20:08
a nie lepiej krótko jesteśmy skłóceni z bolszewikami
Polak2022.01.8 20:07
Zaszczep się baranie
Zrobił się zlot "redaktorów" tyg. Polityka2022.01.8 18:14
mam coś dla prof. Jana Hartmana. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . W Filadelfii (USA) na University of Pennsylvania (stary i renomowany uniwersytet o niebo lepszy od UJ!) żydówka Amy Wax, profesor na wydziale prawa powiedziała publicznie, że "dla USA będzie w lepiej jak wpuści mniej Azjatów, ograniczy ich emigracje do USA". . . . . . . I pomimo że ma "tenure" grozi jej kop w dupę a w najlepszym przypadku zawieszenie, tj. utrata zarobków. Zobaczymy co zrobi prezydent uniwersytetu oraz "board of directors". . . . . . . . Takiego żydka jak prof. Jan Hartman za jego "polski cham" wy*ebaliby go na zbitą żydowską d*pę. Ale w Polsce żydowi wszystko wolno.
Hhahahha2022.01.8 18:11
Sodomita Sakiewicz nadal autorytetem dla katolików. Dlaczego katolicy lubią i cenią sodomitów a nie prawdziwych katolików?? Ktoś zapyta dlaczego Ziemkiewicz,Kurski czy Sakiewicz to sodomici. Odpowiedź: zobaczcie punkt 3 na Frondzie.---------------------------------------------------------------------- https://www.fronda.pl/a/siedem-grzechow-seksualnych-sodomii-wedlug-biblii,88810.html
AAAtomek2022.01.8 18:07
Panie Sakiewycz, ja mam inne zdanie: Na INTELIGENTNYCH nikt nie napada. A wy - PIS - nie jesteście ani silni, ani inteligentni.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.8 19:58
PITOLENIE. Jakoś HITLER NAPADŁ NA INTELIGENTNY CCCP.
MedalowyUPAiniecSakewyczOgłupiaPoPolsku2022.01.8 18:01
Myśli Sakewycza, tego bohatera UPAiny są zawsze antypolskie. Czyny tylko takie, żeby dało się żerować na państwowym. Po odcięciu od reklam ze spółek skarbu państwa brukowe szmatławce Sakewycza nie przetrwają kwartału.
antoni.s2022.01.8 18:01
Kaczyński i cały pis nigdy nie byli silni, gdyby byli nie musieli by w każdych wyborach prosić o wsparcie rydzyka i kościoła kat, kaczyński publicznie dziękował rydzykowi mówiąc że bez niego nie doszedł by do władzy, czy tak mówi silny przywódca silnej partii? przez ten układ każdego dnia kościół wydziera kawałek po kawałku polakom ich ziemię, a szantażowany odebraniem poparcia kaczyński w pierwszej kolejności musi zabezpieczać interesy kościoła kat, kościelny agent czarnek na ministerialnym stolcu to tylko jeden z przykładów.
Zrobił się zlot "redaktorów" tyg. Polityka2022.01.8 17:43
mam coś dla prof. Jana Hartmana. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . W Filadelfii (USA) na University of Pennsylvania (stary i renomowany uniwersytet o niebo lepszy od UJ!) żydówka Amy Wax, profesor na wydziale prawa powiedziała publicznie, że "dla USA będzie w lepiej jak wpuści mniej Azjatów, ograniczy ich emigracje do USA". . . . . . . I pomimo że ma "tenure" grozi jej kop w dupę a w najlepszym przypadku zawieszenie, tj. utrata zarobków. Zobaczymy co zrobi prezydent uniwersytetu oraz "board of directors". . . . . . . . Takiego żydka jak prof. Jan Hartman za jego "polski cham" wy*ebaliby go na zbitą żydowską d*pę. Ale w Polsce żydowi wszystko wolno.
Anonim2022.01.8 17:40
Sakiewicz wodzu z tobą pójdziemy nawet na Nowogrodzką .
katolik2022.01.8 17:38
módlmy sie o pokój w Polsce i na świecie, bo naziści SSPIS PO SPSL SDL przez takich debili ze szmatławca przekazuja informacje o szykowanym znów przekrecie wojennym
katolik2022.01.8 17:35
psycholu SSPISowski ubierz sie w mundur nazisty i wsiądz na rakietę z tektury
Nieoficjalnie. SZOK!!!2022.01.8 17:29
Jarosław Kaczyński rozważa wyrzucenie Ziobry z rządu. "Taktyka" jak wobec Gowina. Z ustaleń dziennikarzy Radia ZET wynika, że prezes PiS bierze pod uwagę możliwość wyrzucenia z rządu Zbigniewa Ziobry. Jarosław Kaczyński ma rozważać taką opcję, by "zapewnić Polsce pieniądze z funduszy UE".
Hehehhe2022.01.8 18:12
Kaczyński o Pąsowym Zerze. "Mamy 6 lat nieudanego reformowania sądownictwa. Zbigniew Ziobro był tu jednym z decydentów. Nie mogę dziś zdradzić kulisów, może opiszę to w pamiętniku.To wszystko prawda że sądy są dziś jeszcze wolniejsze niż przed rokiem 2015"- Kaczyński 27 grudzien 2021
Suweren2022.01.8 17:26
Czy to ten pan, który powiedział kiedyś, że nie ważne czy informacje podawane w jego szmatławcu są prawdziwe, skoro gazeta się dobrze sprzedaje?
Ty Adaś, polin - isto!2022.01.8 17:36
Jest to Pravda Wyborcza, Polityka oraz madame poseł Ochojska Daily Newsletter
Suweren2022.01.8 17:48
Spiepzraj, cepie.
gracz2022.01.8 17:15
Ech Sakiewicz, im jesteś grubszy, tym głupszy.
Po 11 ...2022.01.8 17:14
Napada się na głupich.
Anonim2022.01.8 17:11
Oczywiście, dopóki nas nie wykastrowano!
Olej2022.01.8 17:11
My silni, my młodzi, nam wódka nie zaszkodzi.
Olej2022.01.8 17:41
Proszę nie podpisywać swojego tekstu cudzym podpisem.
Anonim2022.01.8 17:10
Szkolenie „weekendowych wojowników” na Ukrainie, aby przeciwstawić się możliwej rosyjskiej inwazji ........................ https://www.rferl.org/a/ukraine-s-weekend-warriors-training-to-resist-a-possible-russian-invasion/31634472.html
Anonim2022.01.8 18:06
A co robią Polacy? Walczą z fałszywą pandemią?
Olej2022.01.8 17:05
Polska musi zrobić wszystko cokolwiek możliwe aby pozyskać broń atomową. Wszyscy na świecie kradną technologie, robią to wszystkie wywiady świata. Dlatego Polska musi mieć dwa elementy doskonałej sprawności; ofensywny wywiad z funkcją pozyskiwania najnowszych technologii oraz centrum analiz techniki wojskowej, tajny ośrodek gdzie pracowano by nad najnowszym uzbrojeniem i kierowaniem go do produkcji przemysłowej. Z zakładami zbrojeniowymi podlegającymi opiece państwa. To jest konieczność ! Polska w chwili rozpoczęcia II Wojny Światowej nie odbiegała poziomem techniki wojskowej od innych krajów. Obecnie dzieli nas przepaść. W lotnictwie, , broni rakietowej, broni pancernej. Cały czas przytaczam przykład Korei Południowej i jej drogi od kraju mało uprzemysłowionego do poziomu potęgi przemysłowo technologicznej, zdolnej produkować własną broń dorównującą najnowocześniejszym osiągnięciom czołówki krajów potęg militarnych. I Polska może podjąć takie wyzwanie doprowadzając do swojej siły.
Zapytaj się, towarzyszu profesorze,2022.01.8 17:21
dlaczego Korea Płd. nie ma i nie chce mieć broni nuklearnej?
Suweren2022.01.8 17:27
I co, Iran?
A Iran?2022.01.8 18:28
Czy jest ktoś kto nazwie ten kraj NORMALNYM?
gumowa kaczka2022.01.8 17:01
zamiast się zbroić może ich PODSŁUCHAJMY ????????
MEGA OSTRA ORKA!!! SZOK!!!2022.01.8 17:00
Polska skłócona i podzielona wewnętrznie. W Europie poza pro putinowskim Orbanem nie mamy żadnych przyjaciół.
"Polska skłócona i podzielona wewnętrznie."2022.01.8 17:19
A inni? Francja podzielona, Hiszpania na skraju bałkanizacji, podobnie Belgia, Włochy mają co 3 m-ce nowego premiera, Grecja udaje greka itp., itd. Towarzyszu profesorze, Polsce niepotrzebni są przyjaciele, bo w polityce nie ma przyjaźni, tylko sojusze. Nawet mój pies o tym wie.
Centralna Szkoła Prawnicza im. Teodora Duracza2022.01.8 17:28
pro putunowski Orban zapewnił Węgrom tani gaz, anty putinowski PIS zapewnił Polakom drogi gaz, każdy pisowiec z radością będzie płacił wyższe rachunki za gaz tylko komu jak USA wolą sprzedać drożej w Azji niż kundlom pisowskim i w konsekwencji Polacy zapłacą drożej Putinowi, tak się kończy pisowskie szczekanie
oficer LWP2022.01.8 19:14
ostatnio Litwa musiała kupić skroplony gaz w Rosji bo ich wielcy przyjaciele USmeni woleli sprzedać go drożej gdzie indziej ale propaganda PIS-u Fronda i tvPIS nawet jednym słowem się nad tym zagadnieniem nie pochylili, ta wiedza psychopatycznym wyznawcom PIS do wielbienia Jarosława Zbawiciela nie jest do niczego potrzebna a mogłaby obniżyć intensywność lizania jego żopy,
duch azorka2022.01.8 16:51
Towarzysz Sakiewicz naczelny współczesnej Trybuny Ludu uzależniony od reklam rządowych jest niewiarygodny .
Jak podaje wikipedia dot. duch azorka2022.01.8 17:02
Był on członkiem PZPR-u od niemal kołyski.
Anonim2022.01.8 16:47
mądry po szkodzie?
Foster2022.01.8 16:37
Nie lubię tego hipokryty.
PIS to zło2022.01.8 17:38
ale fundacja "Puszcza" za pisowskie dotacje ma się dobrze