29.04.14, 19:30fot. Youtube

Muzułmanie skatują i zabiją młodą matkę

Kobieta w ciąży w Sudanie została oskarżona o apostazję z islamu. Według prawa otrzyma za karę 100 batów a następnie zostanie zabita. Chrześcijanka ma już jednego syna. Kara zostanie wymierzona najprawdopodobniej tuż po tym, gdy urodzi dziecko.

Na 100 batów narażony jest także mąż kobiety. W Sudanie zakazane jest małżeństwo z chrześcijanami. Mężczyzna nie zostanie jednak zabity, bo sam pozostał muzułmaninem.

Organizacje zajmujące się obroną praw człowieka walczą o życie chrześcijanki. Jej sytuacja jest trudna, ale, być może, uda się ją jeszcze uratować.

Kobieta przebywa obecnie we więzieniu razem ze swoim 20. miesięcznym synem. Jej mąż w ogóle nie może ich odwiedzać.

pac/persecution/morningnews

Komentarze

anonim2014.04.29 19:45
To dopiero są metody zachęcające każdego muślina do pozostania wiernym wielkiemu Allahowi albo raczej jego wysłannikowi Mahometowi! Spróbuj tylko spojrzeć w stronę innej religii już bracia cię ustawią do pionu, albo raczej do poziomu, gdzie będziesz mógł wąchać kwiatki od spodu. Ale szatan ma jazdę po tych głupolach...co za religia iście z piekła rodem...
anonim2014.04.29 19:47
https://www.youtube.com/watch?v=m6k9vhQSSV4 Koniecznie obejrzyjcie, kto jeszcze tego nie widział.
anonim2014.04.29 19:57
http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-07.php3 Tak mi się od razu skojarzyło z tymi dwoma świętymi. Proszę przeczytajcie.
anonim2014.04.29 19:58
Klaro,komentuj!
anonim2014.04.29 20:08
Religia miłości...
anonim2014.04.29 20:10
"Heretycy popełniają grzech, z powodu którego zasłużyli sobie nie tylko na to, by zostali karą klątwy wyłączeni z Kościoła, lecz także usunięci ze świata karą śmierci. O wiele bowiem cięższą zbrodnią jest psuć wiarę, która daje życie dla duszy, niż fałszować pieniądze, które służą życiu doczesnemu. Skoro więc świeccy władcy z miejsca sprawiedliwie karzą fałszerzy pieniędzy i innych złoczyńców karą śmierci, tym bardziej heretyków można z miejsca, skoro tylko udowodni się im winę herezji, nie tylko ukarać klątwą, ale także sprawiedliwie uśmiercić." Święty Tomasz z Akwinu.
anonim2014.04.29 20:15
Nie jestem katolicka fanatyczką (sic!) Zajmowałam się islamem w pewnym sensie zawodowo i byłam zafascynowana kulturą średniowiecznego islamu, ale teraz wiem, że islam to samo zło. Chętnie przeciwstawię się argumentom osób myślących inaczej :) jestem do tego przygotowana.
anonim2014.04.29 20:18
Matthiola longipetala nie chodzi o to, że islam jest herezją w relacji z chrześcijaństwem. To religia niosąca za sobą niesprawiedliwość, zło i cierpienie. Nawet nie chodzi o wymiar eschatologiczny ale antropologiczny. Tu i teraz!
anonim2014.04.29 20:37
hannamaria - Bardzo mi przykro (naprawdę!) jednak nic a nic nie zrozumiałaś z tego co napisałem. Szkoda mi się ciebie zrobiło... więc uprzejmie wyjaśnię. Mój wpis miał pokazać, że idea polegająca na tym, że ciężkie przewinienia wobec religii powinny być karane śmiercią nie jest obecna tylko w Islamie. Chrześcijaństwo też miało okres kiedy ciężkie herezje i apostazje mogłyby być i często były! karane śmiercią. Dlatego ja na miejscu frondystów bym się trochę powstrzymał z krytyką. Chrześcijaństwo nie było czyste.
anonim2014.04.29 21:25
@AirWolf: Poproszą JEDNO(!) zdanie z Ewangelii, które mówi o przemocy.
anonim2014.04.29 21:59
Matthiola longipetala niestety po raz drugi mój komentarz będący odpowiedzią do twoich uwag nie został opublikowany. Islam to religia wrogości i nienawiści. jestem gotowa na wymiane powaznych argumentów (nie dlatego, że tak mi się wydaje). Nie rozpisuję się, bo może ten komentarz też się nie ukaże...? ")
anonim2014.04.29 22:09
kraj debilów
anonim2014.04.29 22:30
hannamaria 1. Fronda jest wrogiem wolności słowa. Odczujesz to jeszcze wiele razy 2. Mnie nie tłumacz jaki jest Islam. Nie mam z żadnym Islamem nic wspólnego. O ile nie będziesz się kierować uprzedzeniami, dobierać argumentów pod z góry upatrzoną tezę... to ja nie widzę potrzeby polemizowana z tobą. Inna sprawa, że tutaj za dużo obrońców Islamu nie znajdziesz. Może poszukaj na jakimś islamistycznym forum ? Miłego wieczoru :)
anonim2014.04.30 1:37
AirWolf pokazał w tym temacie swoje antychrześcijańskie zdziczenie, wykorzystując morda na tej biednej chrześcijaństwie do plucia na... chrześcijaństwo. Widać Goebbels ma swoich naśladowców. Przy okazji dowiódł też swojej ateistycznej ignorancji, wrzucającej wszystkie religie do jednego worka.
anonim2014.04.30 1:56
^ "wykorzystując mord"
anonim2014.04.30 3:02
Dawid napisał: "Klaro,komentuj!" Już mnie ubiegł/a Matthiola longipetala: "Heretycy popełniają grzech, z powodu którego zasłużyli sobie nie tylko na to, by zostali karą klątwy wyłączeni z Kościoła, lecz także usunięci ze świata karą śmierci. O wiele bowiem cięższą zbrodnią jest psuć wiarę, która daje życie dla duszy, niż fałszować pieniądze, które służą życiu doczesnemu. Skoro więc świeccy władcy z miejsca sprawiedliwie karzą fałszerzy pieniędzy i innych złoczyńców karą śmierci, tym bardziej heretyków można z miejsca, skoro tylko udowodni się im winę herezji, nie tylko ukarać klątwą, ale także sprawiedliwie uśmiercić." Święty Tomasz z Akwinu. *** Ja tylko dodam, że islam jest od katolicyzmu 600 lat młodszy, nie należy więc dziwić się przywódcom muzułmańskim, nasi (katoliccy) wcale nie byli pod tym względem lepsi.
anonim2014.04.30 7:27
Lewaki zwalczając chrześcijaństwo prosicie się o to samo.
anonim2014.04.30 10:28
M.in. dlatego nie jestem katoliczką, żeby nie czerpać z takiej spuścizny, cytowanej przez Klarę: "Heretycy popełniają grzech, z powodu którego zasłużyli sobie nie tylko na to, by zostali karą klątwy wyłączeni z Kościoła, lecz także usunięci ze świata karą śmierci. O wiele bowiem cięższą zbrodnią jest psuć wiarę, która daje życie dla duszy, niż fałszować pieniądze, które służą życiu doczesnemu. Skoro więc świeccy władcy z miejsca sprawiedliwie karzą fałszerzy pieniędzy i innych złoczyńców karą śmierci, tym bardziej heretyków można z miejsca, skoro tylko udowodni się im winę herezji, nie tylko ukarać klątwą, ale także sprawiedliwie uśmiercić." Święty Tomasz z Akwinu. Chrześcijaństwo to przede wszystkim miłość bliźniego, na jego podwalinach wyrosła nasza cywilizacja, która dba o prawa człowieka i znosi karę śmierci. To wpływy pogaństwa, zacietrzewienie i egoizm doprowadzają do takich słów jak napisał Tomasz z Akwinu. Klaro- nie ma znaczenia, że islam jest młodszy od chrześcijaństwa o 600 lat, bo w Słowach Jezusa nie znajdziesz nic o konieczności mordowania nie-chrześcijan lub nie-żydów natomiast w Koranie są.
anonim2014.04.30 11:32
Mi sie ta sytuacja kojarzy z czasmi Franco. Kobiete skazywano na wiezienie i smierc za na przyklad za feminizm, jesli byla w ciazy czekano do rozwiazania, a potem kula w leb. Jakos nikt o nim nie wspomina, gdy zarzuca ateistom zbrodnie totalitaryzmu.
anonim2014.04.30 15:44
@osia79 Twój wpis też mi przypomina czasy gen. Franco. Ateistyczno-komunistyczni „powstańcy” skazali na zbiorowy gwałt dziewczynki modlące się przed kapliczką na oczach rodziców, których później żywcem spalili. W pobliskim klasztorze zgwałcili wszystkie siostry zakonne i zarżnęli jak świnie. We wsiach spotykał taki los każdego, kto miał odwagę przyznać się do Chrystusa. Ciekawe czemu nikt tego nie przypomina przy okazji takich jak twój ataków na Kościół i generała Franco.
anonim2014.04.30 22:34
Są sytuacje gdzie posłałbym grom w celu odbicia....z tymi tam się nie dyskutuje,nie żebyśmy nie chcieli,ale glównie dlatego,że oni nie patyczkują się z nami.Weźcie 5ciu imamów z Europy na zakładników i zróbmy deal-my wypuścimy imamów a oni-oddadzą nam tę kobietę jej dziecko.Co prawda nie mam nic do imamów,ale ci tam rozumieją tylko siłę-więc im ją pokażmy.Istnieje kwestia doboru metody,nie byłbym realnie zdolny wykonać wyroku na tych imamach i blefowałbym tylko-oni zaś są zdolni wykonać wyrok śmierci i wiedzą,ze ja tylko blefuję...dlatego nie uszanują takich jak my.Należy stosować łagodniejsze retorsje-wydalenie z chrześcijańskich krajów 5000 muzułmanów za każdego zabitego chrześcijanina czy coś w tym stylu.Symetrycznie-jak oni nam,tak my im.Zwykli umiarkowani ludzie będą na tym cierpieć,ale zakładam,że to oni zmienią opinię w krajach islamskich gdy poczują to na sobie.Odrzucam przemoc,ale nie groźbę przemocy i skuteczne odstraszanie-do końca nie mogą wiedzieć kiedy blefujemy a kiedy jesteśmy na serio.Jeśli czasem będziemy na serio to zaczną nas szanować.Trzeba się zachowywać zgodnie z teorią gier czyli jak Izrael.Retorsja za każdy atak w skali równoważnej ciężarowi tego ataku,nieprzewidywalność,prewencja i czynne deportowanie wrogów-zawsze w skali odpowiedniej do działań drugiej strony.Gdy oni zrozumieją,że im się nie opłaca i zmienią się to my także będziemy ich traktować bardziej liberalnie.Nie mam niechęci do islamu,ale do tych obłąkanych aktów przemocy-tak.Nie powinno im się to opłacać ani uchodzić płazem.Co się sieje to się zbierać będzie-a więc jeśli atakują chrześcijan to dostaną w zamian jakieś represje.Powinny one być wymierzone ściśle w obywateli tego kraju,w którym był atak na chrześcijan i motyw upubliczniony-robimy to dlatego,ze wy zrobiliście tamto.Represje powinny być finansowe,deportacje,ograniczanie kultu,utrudnianie zatrudnienia czy zamieszkania ale bez przemocy bezpośredniej i bez nienawiści-chodzi o skutek w "grze",nie o nienawiść.
anonim2014.05.1 4:32
O, nie Klaro. Tym razem przegięłaś. Muzułmanie nie maja zbawienia dla kobiet. Chcą wymierzyć jej śmierć dla kary, nie dla jej wyższego dobra. Są jak zwierzęta kierowane przez szalonych psiarzy. Porównujesz więc akademickie rozważania do tłuszczy której się marzy rzeź wołyńska na miliardzie chrześcijan. Tymczasem tłumaczenie Mahometan, że są w 1400 jest żenujące. Na jakim poziomie etycznym względem Kościoła powinni stać wyznawcy Zaratusztranizmu, Hinduizmu, czy Judaizmu?