30.04.19, 16:45Fot. Pixabay, CC 0

Na nic groźby Broniarza - klasyfikacja w szkołach ponadgimnazjalnych zakończona!

Na nic straszenie Sławomira Broniarza i niektórych spośród strajkujących nauczycieli. Dobiegła końca klasyfikacja absolwentów we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w Polsce, dzięki czemu 270 tys. uczniów w najbliższy poniedziałek będzie mogło przystąpić do egzaminu maturalnego.

Nie byłoby to możliwe gdyby nie nowelizacja ustawy o systemie oświaty i ustawy prawo oświatowe, dzięki której jeśli rada pedagogiczna nie przeprowadzi klasyfikacji, może to zrobić dyrektor placówki, a także – dalej – nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący szkołę. W 200 placówkach było trzeba skorzystać z nowych przepisów.

Poniżej pełna treść oświadczenia opublikowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:

 

We wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w Polsce zakończono klasyfikację absolwentów. Tym samym 270 tys. tegorocznych absolwentów szkół już w najbliższy poniedziałek, 6 maja br. przystąpi do egzaminu maturalnego.

- To ogromna radość, wielka ulga, że wszyscy uczniowie przystąpią do matury. Teraz mocno trzymamy za nich kciuki – powiedziała minister edukacji Anna Zalewska.

W większości liceów ogólnokształcących i techników w Polsce końcowej klasyfikacji dokonali nauczyciele na podstawie uchwały rady pedagogicznej. Jedynie w 200 szkołach dokonanego tego na podstawie przepisów znowelizowanej ustawy o systemie oświaty i ustawy – Prawo oświatowe, zgodnie z którymi zagwarantowano uczniom ukończenie szkoły na wypadek, gdyby zakłócona została realizacja zadań i kompetencji ustawowych organów szkoły.

Tam zamiast rady pedagogicznej obowiązek w zakresie oceniania, klasyfikowania, promowania uczniów przejął dyrektor szkoły.

W żadnej ze szkół nie było konieczności zastosowania przepisów dotyczących sytuacji, w której klasyfikacji końcowej tegorocznych absolwentów dokona nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący szkołę.

Egzamin maturalny wyznacza poziom spełniania przez zdających wymagań programowych w zakresie ‎przedmiotów, z których przystępowali do egzaminów. Stanowi również poświadczenie osiągnięcia przez zdającego wymaganego prawem poziomu ‎wiadomości i umiejętności w zakresie języka polskiego, matematyki i wybranego ‎języka obcego – w przypadku zdania wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ‎pisemnej (na poziomie podstawowym) oraz w części ustnej (bez określania poziomu)‎. Egzamin maturalny zastępuje również egzamin wstępny do szkół wyższych, które wykorzystują jego wyniki jako kryteria w procesie rekrutacji.

Sesja główna tegorocznego egzaminu maturalnego potrwa od 6 do 25 maja 2019 r.

Już dziś życzymy maturzystom powodzenia na egzaminach! ‎ ‎#JesteśmyzWami

dam/gov.pl,Fronda.pl

Komentarze

BOLUS LEWA NOGA2019.04.30 20:21
GEJU W PIEKLE TO WY JUZ SIEDZICIE PO USZY.
ciemnota to kupi?2019.04.30 20:19
Frondowe czopki nie napiszą że nauczyciele dlatego przerwali strajk aby nie krzywdzić uczniów
JaKi2019.04.30 17:41
Czy wiecie że w Sejmie 66% nauczycieli jest z PiS? Np. Pani Sobecka znana z Radia Maryja jest nauczycielką
alcapone2019.04.30 17:38
2/3 polskich ( tam są ogromne przerosty zatrudnienia ) nauczycieli można by zwolnić gdyby tylko zrobić serię dobrze zrobionych filmów z całym programem od pierwszej do ostatniej klasy. Filmów co jasne dostępnych w sieci. Nauczyciel byłby wtedy tylko uzupełnieniem. To by zagrało. Tylko trzeba odwagi i pomyślunku. No i szantażystów mamy z głowy.
Power Gej2019.04.30 17:23
We wrześniu zlulasz sie miękko lub półmiękko! My PRAWDZIWI GEJE jesteśmy za PISEM! BRAWO PiS !!!!!!!!!!!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.30 17:52
jak nie miałeś kuutasa w duupie to ty nie jesteś prawdziwy, tylko podróbka😂😂😂
tango2019.04.30 19:33
Brawo, co za rynsztok!
Cogito ergo sum2019.04.30 17:09
To paranoiczna sytuacja kiedy ZNP działa na szkodę swoich podopiecznych bo chce dołożyć rządowi. Gnoje
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.30 16:56
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11210zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.30 16:55
We wrześniu nauczyciele zgotują 🔥PiS🔥iorom piekło !