30.06.21, 17:14Fot. screenshot - YouTube (US Embassy Warsaw)

Nachalna propaganda ambasady USA. Romanowski: To niedopuszczalne

„Są one nieuprawnioną ingerencją państw obcych w kwestie suwerennych krajów. To sytuacja niedopuszczalna. Próby tłumaczenia, że chodzi o jakieś ogólne wartości są trochę pokrętne” – mówi wiceminister Marcin Romanowski, komentując kolejne działania amerykańskiej ambasady promujące ideologię LGBT w Polsce.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce kontynuuje swoją „krucjatę”, mającą zaprowadzić w naszym kraju porządek ustalony przez skrajną lewicę. W maju ambasada ogłosiła nabór wniosków o dotacje na projekty wspierające społeczność LGBT. Jeden grant wynosi 20 tys. dolarów. Dziś z kolei pojawił się spot zatytułowany: „Words Matter”.

W spocie obok chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu występują osoby określające siebie jako LGBT.

- „Wyobraź sobie, że ktoś pisze takie słowa o Tobie, Twojej siostrze lub bracie, albo o Twoim dziecku. Jak się z tym czujesz?”

- pyta Bix Aliu.

Następnie kilka osób odczytuje wulgarne komentarze uderzające w społeczność LGBT, mówiąc przy tym o swoich odczuciach w czasie ich lektury. Materiałowi towarzyszy poruszająca muzyka.

Do sprawy w rozmowie z portalem wPolityce.pl odniosła się europoseł PiS Anna Zalewska.

- „Myślę, że od dłuższego czasu obserwujemy bardzo jednoznaczne i jednostronne zachowanie ambasady, która wykracza poza wszelkie protokoły. Uważam, że po kolejnych akcjach takiego zaangażowania po jednej stronie MSZ powinno zaproponować przynajmniej kurtuazyjną rozmowę, żeby przypomnieć o zasadach funkcjonowania”

- ocenia była minister edukacji narodowej.

W rozmowie z telewizją wPolsce.pl do sprawy odniósł się również wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, który zwrócił uwagę, że inicjatywy amerykańskiej ambasady łamią postanowienia Konwencji Wiedeńskiej.

- „Są one nieuprawnioną ingerencją państw obcych w kwestie suwerennych krajów. To sytuacja niedopuszczalna. Próby tłumaczenia, że chodzi o jakieś ogólne wartości są trochę pokrętne. Jeżeli mówimy o równości, to przypomina mi to równość z Folwarku Zwierzęcego, gdzie byli równi i równiejsi. Chodzi w rzeczywistości o dodatkowe przywileje dla ideologów Gender i LGBT. Ta ideologizacja, quasi-religia ma swoje neomarksistowskie korzenie. Szkoda, że przedstawiciele USA w Polsce zajmują się jakąś ideologiczną propagandą, a nie rzetelnym reprezentowaniem swojego kraju”

- ocenił polityk.

kak/wPolityce.pl PAP

Komentarze

Filip2021.07.9 6:57
Ktoś nazwał go Bix Ajlawju...
krzysztof2021.07.4 11:52
nie dziwmy się przyszedł lewak który nie zna historii swojego kraju i nie ma szacunku do obcji innych niż lewactwo ale znajdziemy radę na niego
Anonim2021.07.3 23:21
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Franek2021.07.1 8:04
Trza wypowiedzieć Ameryce wojnę.
Roman2021.07.1 7:15
Mamy państwo czy nie mamy ? Wyrzucić kmiota z Polski !!!!!!
Oliwia.2021.07.1 5:41
Cześć panowie jestem chętna na spotkanko z miłym dyskretnym panem. Wiek nie gra roli, liczy sie dobre towarzystwo. Na studiach miałam tyle nauki że nie było czasu gdzieś wyjść a jednak trzeba się zabawić trochę w wakacje. Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/Oliwia69
Jakub2021.07.1 3:57
Satanista Bix Aliu won z Polski! Natychmiast!
Jakub2021.07.1 3:54
Dosyć diabelskiej propagandy w Polsce i w Kościele Rzymsko Katolickim. Dość funkcjonowania zdiablonego i zbuntowanego przeciw KRK zakonu jezuitów. Dosyć wrogiego przejmowania KRK przez diabła i jego sług. Wywalić diabelskiego wikarego z KRK. Modlić się do Boga konwencjonalnymi modlitwami: Różaniec do NMP i do św. Michała Archanioła. Dość zwolenników i uprawiających pedalstwo w KRK.
Jakub2021.07.1 3:44
Redakcjo! Debilne filmy o pederastach pokazujecie w formatach możliwych do kopiowania. Natomiast film o muzeum poświęconym bohaterowi Polski, gen. Kuklińskiemu podajecie w formacie niekopiowalnym, wstyd. Także filmy o muzyce odtwarzanej z obrazu MB z Gwadelupe nadają się do kopiowania w sposób inwigilujący kopiującego. Czy nie możecie nic z tym zrobić? To jest po prostu wstyd, by media kościelne inwigilowały swoich
Polak2021.07.1 4:37
Wstydem jest próba podawania śmiecia i zdrajcy Kuklinowskiego jako pozytywnego przykładu.
Jakub2021.07.1 6:14
Ty sam jesteś śmieciem fałszywy polaku z volkskazap'skiej rodziny. Po prostu brzydzę się tobą komunistyczne kacapskie zdradzieckie ścierwo mające na rękach krew polskich patriotów!
Ewa2021.07.1 8:07
Brawo Jakubie ,z przyjemnością informujemy ,że przyznano ci tytuł Przygłupa Dnia.Serdecznie gratulujemy.
Jakub2021.07.1 8:28
Bardzo dziękuję za wyróżnienie Ewuniu, ale czy czasem nie jesteś od tych Volkskazapen co ogłupiają swoimi kłamstwami polską młodzież? Wiesz, oni latają jak wściekli do katówny i wymyślają coraz to inne zagrożenia i tematy zastępcze aby tylko odwrócić uwagę od poczynań kacapskich bandytów. Między nimi jest też ulubieniec pana dr Targalskiego, Sasza Smagłolicy.
Roman2021.07.1 7:18
Módl się ( jak potrafisz ) o rozum , bo jesteś biedny. Żal mi takich pajaców jak ty.
Jakub2021.07.1 8:46
o Roman, dziękuję za współczucie i dziękuję ci za wskazówkę co mam ze sobą robić, pewnie wiele wysiłku w to włożyłeś ale wiesz, nie przyjmuję życzeń od satanistów, pedałów, dmowszczańskich eNDoli ani żadnych sputnikowców i czerwonych świń z PieeRdeLu, którzy nienawidzą Polski i jej prawdziwych bohaterów a szykują się jako kolejni oprycznicy jej obywateli z rozkazu rosyjskiej swołoczy, która jest ich panami i pragnie zlikwidowania niepodległości Polski (patrz wypowiedzi kacapa Dugina).
bogdanus2021.06.30 20:29
Nie dajecie radę w Polsce, to znowu przyjęliście taktykę biednych, poszkodowanych, jak kilka lat temu. Widzimy jak postępujecie w Hiszpanii, Niemczech już oficjalnie mówicie że rodzice nie mają prawa zabraniać dzieciom w edukacji LGBT. Karacie rodziców finansowo a nawet karnie jak są wam nieposłuszni. W imię wolności wprowadzacie lewicowy terror. Jak z wami jest nie tak, to się leczcie a wasza seksualność to wasza sprawa, nas to nie interesuje. Kretynie jesteś w Polsce to zachowuj się i nie narzucaj swojego światopoglądu innym, to takie niedemokratyczne.
Klapaucjusz2021.06.30 19:10
Jeśli powiem “Precz z załupieżonymi kurduplami!” to wcale nie urażam tym pana Prezesa kochanego ale tylko i wyłącznie ideologię załupieżonej kurduplowatości. Niech pamięta o tym każdy, kto chce mi dać czerwony kciuk.
Templar2021.06.30 19:06
Wysłali do Polski typa, który lubi te klimaty. Lewactwo ma zawsze problem z prawami natury i rzeczywistością, próbują na papierze tłumaczyć świat inaczej. LGBT to jednak środowisko dewiacyjne, skoro wszyscy w środowisku LGBT mają problem i stawiają się w kontrze wobec naturalnych, to stanowią zbiór dewiantów, dewiacja jest czynnikiem, który ich łączy. Nazywanie rzeczy po imieniu nie ma nic wspólnego z jakimiś wyimaginowanymi prześladowaniami.
Mejer2021.06.30 18:51
Wydalić go z kraju jako persona non grata i z bani.
Klapaucjusz2021.06.30 19:09
Tak jest! Razem ze wszystkimi żołnierzami USA! Maryja nas obroni.
Moly2021.07.1 0:29
haha
Anonim2021.06.30 18:51
to co olskie swinei katopedofilskie zrobia? wyprosza nas gnoje katopedofilskie? handelek swinmi zrobimy.
Klapaucjusz2021.06.30 17:48
Czas zerwać stosunki dyplomatyczne z USA i EU. W Warszawie pozostaną tylko ambasady Węgier i Rosji, naszych braci w walce z LGBT.
Anonim2021.06.30 18:51
czas was oddac Rosji katopedofile polskie.
tera ja2021.06.30 17:48
Kolejny nawiedzony!Musi sie odezwac,bo kto by inaczej o nim wiedzial!!
Anonim2021.06.30 17:36
Niech sobie wsadzą tą ideologię - sami wiedzą gdzie się takie coś wsadza.