24.10.13, 18:34fpt. FreeDigitalPhotos

Najnowszy sondaż: PiS prowadzi, ale koalicja PO-PSL-SLD wygrywa

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 30 proc. głosów. Platforma Obywatelska ma 22 proc. poparcia. Niestety, PiS jeśli nawet wygra nie będzie rządzić. Kolejne miejsca zajmują: PSL-7 proc.; SLD - 13 proc. głosów. Już mówi się o egzotycznej koalicji PO-PSL-SLD.

Na kolejnych miejscach, według najnowszego sondażu CBOS dla Wirtualnej Polski zajmują: Solidarna Polska-3 proc. poparcia oraz Ruch Palikota-4 proc.głosów.

Do wyborów jeszcze długa droga, ale jeśli PiS nie osiągnie wyniku przekraczającego próg 50 proc. to nie będzie w Polsce Drugich Węgier.

sm/WP.pl

Komentarze

anonim2013.10.24 18:40
Ta możliwa koalicja nie jest wbrew pozorom taka egzotyczna.
anonim2013.10.24 18:42
jak egzotyczna? przeciwnie chyba
anonim2013.10.24 18:49
Te wszawe mendy z popslsld posuną się do WSZYSTKIEGO, z eliminacją fizyczną włącznie!!! Byleby tylko trwać przy korycie jak najdłużej. Oni władzy nie oddadzą NIKOMU I NIGDY! Polska demokracja to żywy trup. Będą tak mataczyć i manipulować wyborami, że opozycja może dojść do władzy tylko siłą i sprytem. BHO!!!
anonim2013.10.24 18:51
Do wyborów zostało jeszcze trochę czasu. Jeżeli PIS dobrze pomyśli a Platforma będzie rządzić tak jak rządzi to pułap 40 procent głosów może zostać przekroczony. A wtedy samodzielne rządy PISu są możliwe. Według mnie nie chodzi jednak o to czy rządzić będzie PIS czy inna podobna partia. Uważam że zbliża się powoli czas kiedy Polacy w liczbie co najmniej 60 procent będą głosować na takich polityków, którzy będą dbać o interesy Polaków a nie obcych mocarstw. Dotychczas jest tak że zbyt dużo Polaków głosuje jednak na zaprzedanych i zdeklarowanych zdrajców. To jednak powoli się zmienia.
anonim2013.10.24 19:20
Póki nie wymrze pokolenie roboli-solidaruchów-nierobów, to w Polsce będzie bajzel i anarchia. Muszą się pojawić ludzie pewni siebie, myślący optymistycznie o Polsce, a nie wiecznie narzekający i czekający tylko na dopłaty z UE. Polska nie ma w świecie nawet rozpoznawalnej marki, żadnych osiągnięć, a jeśli już takowe ma, to w kraju o nich cichosza. Tu jest problem pokolenia wychowanego przez Gierka, a nie partii. I to trzeba zmienić!
anonim2013.10.24 19:29
Boemund Solidaruchy czy komuchy, wszystko jedno. Tu chodzi o ludzi, którzy sami potrafią wziąć odpowiedzialność za swój los i za los swojego kraju. Takie pokolenie powoli dorasta.
anonim2013.10.24 20:00
Czy ta informacja coś zmieni w moim życiu? Nic ;) Żadna z partii nie dba o moje interesy. Jestem pożytecznym idiotą, którego należy złupić podatkami, aby takie Hoffmany, Macierewicze, Palikoty, Tuski i inne takie mogli spokojnie patrzeć w przyszłość. W końcu żadna praca nie hańbi nawet posła.
anonim2013.10.24 20:14
Wiara w "polskiego Orbana" i "Budapeszt w Warszawie" to skrajna naiwność. PiS już był, PiS już rządził. Partia ta, jak każda inna - dbała tylko o stołki i własną władzę, jedyna różnica między PiS a resztą jest taka, że PiS sobie gębę wyciera patriotyzmem.
anonim2013.10.24 20:21
"Muszą się pojawić ludzie pewni siebie, myślący optymistycznie o Polsce, a nie wiecznie narzekający i czekający tylko na dopłaty z UE". " Tu jest problem pokolenia wychowanego przez Gierka, a nie partii. I to trzeba zmienić!" No i co? Mamy nowe pokolenia i nowego "Gierka" który buduje różne cuda zaciągając jeszcze lepsze kredyty od prawdziwego Gierka. To nie problem partii? To przecież partia jedna druga i trzecia stręczy ciągle społeczeństwu te dopłaty i dotacje co rodzi przekonanie że bez dotacji to nic zrobić się nie da. "Takie pokolenie powoli dorasta." Pokolenie wychowane na dotacjach też dorasta. Kogo będzie więcej?
anonim2013.10.24 20:29
@Szarlej Jedni gębę inni dupę, a administracja rooośnie, bo trzeba obiecanki spełnić. Dochodzi do paradoksów, że taki typ, co to jest magistrem pola walki czy też innego wozu bojowego piechoty, rozpatruje wnioski o pozwolenie na budowę w jednym ze znanych mi starostw. Słupki rosną niech rosną niech rosną. Więcej złupią więcej rozdadzą, więcej zginie po drodze. A taki magister pola walki będzie się śmiał z tego, że ktoś zaiwania po 12h. Po co ? Cza się do partyji zapisać i błazna z siebie robić. Teraz do pisu, za 4 lata do psl i tak życie minie bezstresowo.
anonim2013.10.24 20:33
@PanYurek Pytasz kogo będzie więcej? Nierobów i krętaczy, bo dorastającemu pokoleniu się z urzędu wszystko należy. Patrzą na na takiego Hoffmana co po studiach rąk sobie żadną uczciwą pracą nie skalał i kombinują jak by tu się dało tak.
anonim2013.10.24 21:08
@nieproszony Nam może nie są potrzebni. Jest jednak wielu co mimo wycierania sobie gęby Ojczyzną, wartościami, myślą jak za komuny. Państwo dobre, jest wtedy gdy rozdaje na ten przykład ciepłe posadki w administracji. Rozdają więc partyje wszystkie jak się da i ile się da. Jednak żeby rozdać trzeba komuś za... . Komu? Pożytecznym idiotom takim jak ja. Partia reprezentująca moje poglądy nigdy nie wejdzie do sejmu, już się o to postara pis, po, lsd,psl i inne takie. Kogo by łupili ?
anonim2013.10.24 21:15
Bawi mnie nazwanie takiej konfiguracji "egzotyczną". Wyobraźmy sobie, że w sondażach 30% ma partia chcąca ze swojego lidera zrobić monarchę dziedzicznego. PiS by się nie zająknął "przyklepać piątkę" z SLD...
anonim2013.10.24 22:23
@Dawid Miller na pewno nie zgodziłby się na koalicję z PiS. Hoffman jest w tej kwestii bardzo naiwny.
anonim2013.10.24 22:49
sie dzieje sie :) http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/francja-front-narodowy-rosnie-w-sile-szef-msw-chce-deportowac-romow/2ydej http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/alain-delon-poparl-front-narodowy/vvff6 Koniec. :)
anonim2013.10.24 22:59
Dawid Skoro niesmiertelny monarcha absolutny [pomazaniec z Józefowa]jest w koalicji gospodarczej z hitleryzmem i schyłkową jaruzelszczyzną a w kwestiach politycznych z komunizmem Mao Tse Tunga to chyba i z Gierkiem mozna wchodzić w alianse/?Czy takie coś dozwolone jest wszystkim z wyjątkiem wiadomej partii? Sojusz z Millerem odradzałbym.To nie ciołkowaty zaprzaniec typu Giertych,a bezwzględny komunistyczny niszczyciel
anonim2013.10.24 23:08
nieproszony Wam komuchom do niczego .To nie wasza sprawa
anonim2013.10.26 2:48
@Gremig cassiodrus Ja żadnej partii nie reklamuję. Zacznijmy od tego, że nie istnieje (nic mi nie wiadomo o) partia, która wprost nawoływała by do powrotu monarchii. Dwa, żadna partia o ciągotkach monarchistycznych nie przekracza 3% dającego dotacje państwowe, co stanowi ledwo 1/10 mojego założenia. Widzicie więc, że było to fruwanie w chmurach mające ukazać, że koalicja PO-SLD-PSL egzotyczna nie jest. Wprost przeciwnie - bardzo naturalna w obliczu zwyżki notowań PiS i w miarę jednolita programowo! P.S. Zarzucanie wiadomo jakiemu człowiekowi konszachtów z "hitleryzmem" jest więcej niż nieeleganckie. Za takie rzeczy legalnie można dostać w mordę. Oczywiście ja tego nie zrobię - niech bronią go tu jego zwolennicy. Ja tylko wtedy się odwrócę lekko pogwizdując.