14.12.19, 17:25zdj. screen Youtube/Telewizja Republika Kalendarz Historyczny, Igor Smirnow/Kancelaria Prezydenta (edytowane)

'Nareszcie ktoś im wygarnął...' Krystyna Barchańska zachwycona wystąpieniem prezydenta

"Ta szalona pasja, tak się pan wkurzył, tak pan mówił autentycznie, co pan myśli, że ja byłam (...) no sobie myślę, no, nareszcie ktoś im wygarnął"-w taki sposób Krystyna Barchańska, matka najmłodszej z ofiar stanu wojennego, skomentowała wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy o sędziach. 

Prezydent odwiedził wczoraj matkę niespełna 17-letniego Emila Barchańskiego, zamordowanego w 1982 r. Nagranie zostało opublikowane w sieci. 

Informacja o spotkaniu pojawiła się w piątek na Facebooku i Twitterze Kancelarii Prezydenta wraz z krótkimi filmami relacjonującymi te odwiedziny. W sobotę, również na portalach społecznościowych, pojawił się film z tego samego spotkania, na którym uchwycona została rozmowa Barchańskiej z prezydentem dotycząca polskich sędziów.

Krystyna Barchańska nie kryła wzruszenia z powodu wizyty prezydenta. W ramach podziękowań wręczyła głowie państwa oraz ministrowi Wojciechowi Kolarskiemu, który także uczestniczył w spotkaniu, książki zatytułowanej "Miałam syna Emila".

Matka najmłodszej ofiary stanu wojennego podziękowała Andrzejowi Dudzie za publiczne wystąpienia.

"Ostatnie, bodajże wczorajsze (...), kiedy pan mówił prawdę o naszych sędziach"-sprecyzowała Barchańska, dodając, że prezydent użył w wystąpieniu słowa "kasta". 

"Ta szalona pasja, tak się pan wkurzył, tak pan mówił autentycznie, co pan myśli, że ja byłam (...) no sobie myślę, no, nareszcie ktoś im wygarnął"-podkreśliła kobieta. 

"Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia"-odpowiedział prezydent.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Ala2019.12.15 20:31
Jest mi wstyd za Prezydenta.Mojego głosu nigdy nie otrzyma. Jestem równolatką Emila. Pamiętam czasy komunizmu i nigdy nie poprę PIS. Zamach na wolne sądy jest ewidentny.Miałam lepsze zdanie o Prezydencie Dudzie. Zawiodłam się.
gumowa kaczka2019.12.15 11:40
Piotrowicz też był zaproszony ?
Iza2019.12.15 11:34
Niech jeszcze więcej bredzi o polin.