11.08.14, 08:22Zakopane, widok na Giewont (fot. archiwum fronda.pl)

Narodowcy planują zlot w Zakopanem, ale górale ich nie chcą?

Długi sierpniowy weekend to szczyt sezonu w polskich Tatrach. Zakopane przeżywa wtedy prawdziwe oblężenie turystów, którzy urządzają piesze wędrówki po górach i spacerują po Krupówkach. Dokładnie w tym czasie swój zlot zamierzają zorganizować narodowcy z Polski i Europy.

Narodowi radykałowie przyjadą do Zakopanego w sobotę 16 sierpnia. Będą świętować 10-lecie działalności podhalańskiej brygady ONR. Planują koncerty ultraprawicowych kapel i konferencję na temat współpracy nacjonalistów z Europy. Zlot zacznie się o 9 rano mszą świętą.

Na pomysł ten dość sceptycznie patrzą sami górale. Choć w rozmowie z TVN24 burmistrz Zakopanego przedstawiał bardziej stonowane opinie, to już w rozmowie z „Faktem” twardo deklarował: „Nie chcemy, by Zakopane kojarzyło się z ruchem faszyzującym, trzeba ratować honor Podhala”.

„Taki zjazd w szczycie sezonu urlopowego to dla nas fatalna reklama. Do magistratu nie wpłynęło żadne zgłoszenie organizacji imprezy masowej. Nie dopuścimy w Zakopanem do nielegalnego zlotu” - zapowiadał Janusz Majcher.

W wypowiedzi dla „Faktów” burmistrz Zakopanego wyjaśniał, że o planach narodowców wie jedynie z mediów, a żadne manifestacje jak do tej pory nie były zgłaszane urzędnikom.

MaR/Fakt/TVN24   

Komentarze

anonim2014.08.11 8:44
"...Choć w rozmowie z TVN24 burmistrz Zakopanego przedstawiał bardziej stonowane opinie, to już w rozmowie z „Faktem” twardo deklarował: „Nie chcemy, by Zakopane kojarzyło się z ruchem faszyzującym, trzeba ratować honor Podhala”..." W tzw "międzyczasie" pomiędzy wywiadem dla TelAwizji a wywiadem dla Fuckty pan burmistrz został odpowiednio "wyedukowany" a może nawet postraszony przez terrorystów intelektualnych.
anonim2014.08.11 9:34
Dla TVN każdy, kto się z nimi nie zgadza to faszysta, kropka. Ten typ tak ma, rozumiem, tylko zachodzę w głowę dlaczego pojawiają się tutaj ostatnio osoby, wg których to katolicy widzą świat na czarno-biało, a reszta to już nie, reszta jakoby dostrzegała odcienie szarości.
anonim2014.08.11 11:12
to że góral mieszka w Zakopanem nie znaczy że własnością jego są Krupówki czy Gubałówka
anonim2014.08.12 17:25
Majcher-nomen omen. A w Krakowie Majchrowski. Lewaccy potomkowie przestępczego marginesu w natarciu.