22.06.21, 21:59Fot. via: Pixabay

Nawałnice nad Polską. To jeszcze nie koniec

Nad Polską przetacza się front burzowy. Z jego skutkami strażacy walczą w całym kraju. Gwałtowna burza sparaliżowała dziś Poznań. W Toruniu zalany został parking podziemny jednej z galerii handlowych. W Małopolsce wiatr zrywał gałęzie i przewracał drzewa. W Krakowie zerwany konar przerwał trakcję, wstrzymując ruch tramwajowy.

Burza z gradem przeszła dziś nad środkową Małopolską. W samym Krakowie strażacy interweniowali niemal 200 razy. Zgłoszenia dotyczyły połamanych drzew czy zalanych piwnic i garaży. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W Krakowie woda zalała m.in. przejazdy pod wiaduktami na ul. Prądnickiej i Łowińskiego, dolny poziom ronda Mogilskiego oraz torowiska na pętli Nowy Bieżanów, al. Jana Pawła II przy ul. M. Dąbrowskiej, al. Solidarności przy ul. Struga. Wiatr powalił konary drzew, które zerwały sieć trakcyjną na al. 3 Maja, ul. Kocmyrzowskiej i przy wyjeździe z pętli Wzgórza Krzesławickie.

Na Mazowszu nawałnica zerwała dwa dachy i uszkodziła 17 kolejnych.

W Poznaniu burza sparaliżowała miasto. Wciąż zalane są odcinki dróg. Strażacy wypompowują wodę z podtopionych budynków i udrażniają zalane ulice. W wyniku intensywnych opadów zawaliła się część dachu hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 na Winogradach.

Groźnie było również w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie strażacy interweniowali do tej pory ponad 100 razy. Problemem były zalane piwnice i obalone konary drzew. W Toruniu zalany został parking podziemny jednej z galerii handlowych

- „Na szczęście nie odnotowaliśmy zerwanych dachów. Większość interwencji dotyczyła zalania piwnic czy obalonych konarów drzew. Usuwaliśmy je m.in. z dróg czy parkingów. Nie mamy także informacji o osobach poszkodowanych”

- przekazał Polskiej Agencji Prasowej dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Czeka nas burzowa noc – IMGW ostrzega

IMGW ostrzega, że to jeszcze nie koniec trudnych warunków pogodowych.

- „Noc z wtorku na środę będzie burzowa; w pierwszej połowie nocy opady będą gwałtowne, potem sytuacja będzie się uspokajać niemniej jednak wciąż możliwe będą porywy wiatru do 90 km/h”

- informuje synoptyk Anna Woźniak.

Jutro natomiast burze mają pojawiać się zwłaszcza we wschodniej części kraju.

- „Najintensywniejsze będą na krańcach wschodnich, tam prognozowane sumy opadów to nadal do 40 mm czy nawet punktowo 50 mm. Przy tych burzach bardziej na zachód opady będą mniejsze - ok. 20-30 mm”

- mówi Woźniak.

Również na krańcach wschodnich wystąpią najsilniejsze porywy wiatru wynoszące do 90 km/h. Bliżej centrum wiatr będzie wiał z maksymalną prędkością 70 km/h.

kak/PAP, RMF24.pl

Komentarze

Jak to "jeszcze nie koniec" kaku???2021.06.23 10:07
Jest prześladowanie katolików? Jest. Jest ideologia gender? Jest. Było zaćmienie Słońca. Było. Są nawałnice? Są. Jakich znaków końca jeszcze potrzebujesz?
Monika2021.06.23 9:27
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Suweren2021.06.22 23:34
Bywało dużo gorzej. Póki co, cieszmy się spadkiem temperatur. Niestety u mnie jedynie wali, wody jak na lekarstwo.
Anonim2021.06.22 23:09
To kolejny dowód że Bóg jest Wszechmocny i WSZYSTKO to jego wola.
Po 11 ...2021.06.22 23:08
"Nawałnica nad Polską. To jeszcze nie koniec" --- to o rządach prawicy?
Goj2021.06.22 23:16
Skoro to portal religijny, to co ty, i banda podobny tobie, tu robi? Won do loży ateistów!
Po 11 ...2021.06.22 23:25
Z tym, że ja nie jestem ateistą. Jestem Katolikiem. I mam misję od Boga. Więc tu jestem u siebie. Amen.
Po 11 ...2021.06.22 22:42
To portal religijny. Jak jest zatem interpretacja teologiczna tych zjawisk? To font burzowy, czy jednak zwykły front pisowski. Bezsensownie agresywny i bezmyślnie niszczący?
Goj2021.06.22 23:17
Skoro to portal religijny, to co ty, i banda podobny tobie, tu robi? Won do loży ateistów!