23.01.20, 14:54

Netanjahu wzywa do wojny? ,,Chciałbym wezwać prezydenta Donalda Trumpa...''

– Antysyjonizm jest tylko słabą formą antysemityzmu. Odczuwam niepokój, że wciąż przed nami jest moment, w którym możemy zobaczyć reżim oparty na antysemityzmie. Chciałbym wezwać prezydenta Donalda Trumpa, aby zwalczali wszelkie przejawy Teheranu, które są zagrożeniem dla Izraela i Bliskiego Wschodu. Wzywam wszystkie rządy, by podjęły wysiłki konfrontacji z Teheranem – mówił premier Izraela Benjamina Netanjahu podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie.

 - Drzewa na tej świętej ziemi Yad Vashem świadczą o Waszej niezwykłej odwadze. To wydarzenie jest zorganizowane po to, by uświęcić pamięć sześciu milionów ofiar Holokaustu. Auschwitz i Jerozolima to otchłań i szczyty. Pierwsze to śmierć, drugie to zmartwychwstanie. Auschwitz to zniewolenie, Jeruzalem to życie. 75 lat temu nasz naród został wyzwolony z doliny śmierci, która była największa w dziejach ludzkości. Nikt z tych, którzy przeżyli, nie zapomnieli ani jednego szczegółu - mówił Netanjahu. 

 

- Te bramy piekła zostały zniszczone zbyt późno - powiedział premier Izraela o nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. - Nigdy więcej! To jedno z moich największych zobowiązań, by upamiętnić tych, którzy uratowali naszą cywilizację - dodał.  

 

- To, co zaczęło się nienawiścią do Żydów, nie kończy się na Żydach - podkreślał.

Jak zaznaczył "antysyjonizm jest tylko nową formą antysemityzmu". Wezwał prezydenta USA Donalda Trumpa i wiceprezydenta Mike'a Pence'a, aby "zwalczali wszelkie działania Teheranu, które są zagrożeniem dla pokoju".

 

Według niego Iran jest "najbardziej antysemickim reżimem na planecie".

- Martwi mnie, że jeszcze nie widzimy jednolitego i zdecydowanego stanowiska przeciwko najbardziej antysemickiemu reżimowi na świecie. Reżimowi, który otwarcie dąży do stworzenia broni nuklearnej i unicestwienia jedynego państwa żydowskiego - powiedział Netanjahu.

 

 

bz/polsatnews.pl/dorzeczy.pl

Komentarze

Cool (druga odpowiedz dla M.Blaszczyk)2020.01.25 14:37
1 cyt: " Przynajmniej część sprawców jest znanych. Są to skazani w procesie. Byli Polakami. Nie Białorusinami, nie Żeydami, nie Chińczykami..." odp: ... Możesz więc co najwyżej napisac, że ten konkretnie przestepca był Polakiem! ... twierdzenie, na podstawie pojedynczych przypadków, że Polacy byli mordercami, jest generalizowaniem i podła manipulacją. 2 cyt: " ... Do tego piszesz: " jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele." Ja jestem jedna i ja np. tu: https://www.fronda.pl/a/jacek-sasin-prezydent-andrzej-duda-podjal-jedyna-mozliwa-decyzje,138814.html pisałam, dziwiąc się dumie z doprowadzenia do takiej sytuacji, pod postem pana hrabiego Potockiego: "??? Jesteśmy dumni z sytuacji, że rządzący Polską doprowadzili do sytuacji, gdy na obchodach jednego z największych ludobójstw w historii, których ofiarą byli głównie polscy obywatele, polski prezydent nie ma możliwości się wypowiedzieć? .... " odp: ... pomijam fakt, że jak zwykle błednie okreslasz sprawców i winnych, to gdybyś trochę myślał to wiedziałabyś, że właśnie dlatego, żeby między innymi słowa o polskich ofiarach nie dotarły do szerokiej rzeszy odbiorców, Duda nie został dopuszczony do głosu! ... Twój głos natomiast, wybacz! ... ale nic nie znaczy! 2cyt::" ...No a Holocaust zorganizowali naziści. Różnych narodowości. Jego głównymi sprawcami było dwóch Austriaków akurat: Hitler i Eichmann. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by fakt ten zatajać." odp: ...Idąc Twoim tokiem "myślenia" holokaust współorganizowali Żydzi, bo Hitler miał też pochodzenie żydowskie. Ale nie bedę brnął w ten idiotyzm bo jego pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia! ... istotnym jest fakt, ze był przywódcą Narodu niemieckiego, realizującym plan z demokratycznym poparciem i dla korzyści państwa niemieckiego. 3cyt: " ... Dobrowolna współpraca przy byciu mordowanym to dość zabawny pomysł. Chyba nie bardzo rozumiesz koncepcję dobrowolności..." odp: Dobrowolny = ochotniczy. 4 cyt: " ... Co do Jedwabnego... No cóż. Mnie te zeznania przekonują, jest ich tyle, że nie potrafię zrozumieć, po co tyle osób, nie mających żadnego w tym interesu, miałoby kłamać, podobnie jak przekonały zespół specjalistów z IPN i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, A tymczasem człowiek podpisujący się Cool wie lepiej od sądu, specjalistów, prezydenta i w ogóle wszystkich..." odp: Gratuluje niezachwianej wiary w system polityczno-sądowniczy! Muszę Cie jednak zmartwić, IPN właśnie prowadzi archiwizacje dokumentalną zeznań świadków tej zbrodni i czeka na "zielone światło" na wznowienie badań, niestety nie ma jeszcze decyzji politycznych na wyższych szczeblach ... jednak wydaje się to kwestią czasu! :-))
Piotr Nowak2020.01.24 10:51
Mało tym sku-rwy-sy-ńs-kim żydom holokaustu na Palestyńczykach, to jeszcze nawołują do wojny ?!!! Ratowaliśmy żydów, ginęliśmy za nich z rąk niemieckiego okupanta ! Ale teraz macie własne państwo Izrael, własną Ojczyznę – to zostawcie nas w spokoju i jedźcie tam ! My nie chcemy was w Polsce, nie chcemy Stefanów i Adamów Schechterów, nie chcemy tu Holland, Stuhr-ów, Pitery, Halickich, Lewandowskich, Bonich, Cimoszewiczów, Niesiołowskich, Kijowskich, Bieńkowskich, Pichowiczy, Waltzów, Suchockich, Balcerowiczów, Mikkich, Braunów, Bosaków, Winnickich, i innych. Wy jesteście zdrajcami naszej Ojczyzny Polski, dlatego was tutaj nie chcemy !!!
Tak2020.01.24 10:21
Antysyjonizm = Antyfaszyzm
Cool (odpowiedź dla Marii Błaszczyk)2020.01.24 8:57
O zbrodniarzach, bandytach, kolaborantach łamiących prawo stanowione przez praworządną władzę mówisz POLACY ... mimo, że na terenie IIRP mieszkało wiele narodowości, wśród nich mogli być i bez wątpienia byli Ukraińcy, Rosjanie Litwini, Niemcy, Czesi, czy sami Żydzi ... ty/wy o wszystkich tych przstępcach mówicie POLACY! ... jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele. Na domiar tego, Niemców, którzy byli organizatorami a ich armia i administracja będąca emanacją społeczeństwa niemieckiego, które swój bandycki rząd wybrało w demokratycznch wyborach i walczyło o Hitlrra nawet po jego śmierci! .... Nazywasz NAZISTAMI! NIE! .... to byli NIEMCY! ... bo naród niemiecki byli organizatorem i beneficjentem! Dodam, że choć powszechnie wiadomo, ze Zydzi dobrowolnie współpracowali z NIEMCAMI! ... nikt też nawet słowem nie wspomni, że są współwinni! Jedwabne(?) .... nieścisłości, które w normalnym rozumieniu, powinny przemawiać za "oskarżonym" są tak samo ignorowane jak świadkowie którzy nie potwierdzają takiego przebiegu tej zbrodni. Sam fakt wstrzymania badań, dla myślącego (uwierz to nie boli!) człowieka, powinien być wystarczająco wymowny. PUENTA!!! RZYGAĆ MI SIĘ CHCE NA WASZĄ PODŁOŚĆ! ...tfuuu!!! tfuuu! tfuuuu! P.s żebyś mogła odnieść się do mojego komentarza, bedę go wklejał pod nowszymi wątkami z adnotacją "odpowiedź dla Marii Błaszczyk"
Raf2020.01.24 8:30
swinia i łajza natenjachu kłamie : - Polakom wmawia że mają się dać obrabować bandytom żydowskim bo niby mordowali bardziej żydów niż Niemcy, - chce upamietnic tych co wyzwolili Auschwitz czyli Putina, (bo chce go naiwny cioł na wojne z Iranem) a nie chce pamietac o Polakach co ratowali żydów...
anonim2020.01.24 6:52
Do tych co chcą wojny: "Kto mieczem wojuje od miecza ginie"-Ewangelia
Benia2020.01.23 23:08
Idź do Putina po prośbie.
Juliusz Cezar2020.01.23 21:27
Natanhaju zrób Putce loda to ci pomoże.Buha,ha,ha,ha.
Tom Bombadil.2020.01.23 19:00
Czyli to jednak nie Polska jest najbardziej antysemickim reżimem na świecie...? Ciekawe, Benek, ciekawe...
Andrzej2020.01.23 18:38
wystarczyłoby spalic pewne terytorium na pograniczu Afryki i Azji i po krzyku, Prawowitych właścicieli i tak juz tam nie ma rządzą krwawi uzurpatorzy którzy od siedemdziesięciu lat metodycznie dokonują ludobójstwa Palestyńczyków.Żydzi to najwieksi mordercy w północnej Afryce.Żaden kraj nie ma tyle krwi na rękach co Izrael ,powstanie tego sztucznego politycznego tworu jest przyczyna wojen na bliskim wschodzie o ktorych nie było mowy przed drugą wojną swiatową,A u nas Pisowcy jazgocza żeby odwrocic uwagę od zbrodni Izraela.Jawna pogardę dla pokoju i demokracji dyktowaną rasizmem i agresją Żydów prubuja podciągnąć pod polityke Putina bo sojusznik każe.Najgorzej jak sojusznik dogada się z twoim wrogiem.
anonim2020.01.23 18:09
JAK DAWID BEN GURIN TAKI UCZCIWY
Onuca Putina2020.01.23 18:04
W regionie jest już tylko jeden ważny wróg - Iran. Pomożecie? No, kto przeciw to antysyjonista czyli kryptoantysemita. PiS chyba zrobi wiele aby nie było takiego oskarżenia.
Zen2020.01.24 9:05
Po Iranie wrogiem będzie Turcja.
nie ślepy2020.01.23 17:41
Chciałem powiedzieć temu śmieciowi żydowskiemu, jako wnuk Tego, którego zamordowali w Auschwitz zanim zaczęli mordować Żydów, żeby mnie pocałował w d.... Tak drzewa tam posadzone świadczą o odwadze ludzi co ratowali żydów a ta teraz zorganizowana tam przez nich "impreza" świadczy, jaki to z nich gatunek parchaty! Zawsze by tylko chcieli kogoś poświęcać!
anonim2020.01.23 16:13
Strefa Gazy – izraelska operacja „Protective Edge” – spowodowała śmierć 2 256 Palestyńczyków, w tym 1 563 cywilów, wśród ofiar były 293 kobiety i 556 dzieci.
anonim2020.01.23 16:07
Premier Malezji Mahathir Mohamad powiedział w wywiadzie dla BBC: „Jeśli mam być szczery to problem na Bliskim Wschodzie zaczął się wraz z pojawieniem się Izraela. Taka jest prawda”.
Dariusz2020.01.23 15:41
I tu jest clou tego cyrku.Iran,cała reszta to tylko dodatek do głównej treści.
Jolanta2020.01.23 15:06
Panie N., żeby Pana nie wezwano wreszcie DO OPAMIĘTANIA! Jest Pan w Starym Testamencie. My jesteśmy w Nowym Testamencie i tu nie obowiązuje "oko za oko, ząb za ząb!". Zresztą nie wiem, jaką ma Pan relację z Jahwe. Wielu Żydów jest niewierzących... SHALOM!
Zenon2020.01.23 15:04
Zastanawiam się, bo Bibi zasiał mi swoją wypowiedział poznawczy niepokój, czy jest jakaś jeszcze słabsza forma awersji niż syjonizm, oraz, czy jest silniejsza forma niż antysemitis? I mówi jeszcze: Te bramy piekła zostały zniszczone zbyt późno. Tylko dlaczego nie powiedział o tym, że żaden żyd i żadna organizacja żydowska nie kiwnęły wówczas palcem, żeby ratować żydów lub wspierać tych, którzy żydów ratowali?
Dariusz2020.01.23 15:47
Dlatego,że bogatego Żyda z Wall Street nie obchodził los brudnego parcha z zapadłej polskiej wsi,to nie był biznes.Kto to powiedział?Odrobina wysiłku umysłowego,trochę"klikania" i ciekawości stanie się zadość.
nie ślepy2020.01.23 18:25
Teraz już interesuje...chcą doić wszystkich do końca świata i dzień dłużej! To jest biznes!
Antonim2020.01.23 15:03
A zatem nie jest to forum Holokaustu, a Forum Rozniecania Wojny - Trump głupi nie jest nie da się wciągnąć w wojnę z Iranem po dobroci.
Irena2020.01.23 15:02
To działania Rosji są zagrożeniem dla pokoju. Pan Netanjahu nie widzi tego, a zaprasza do Izraela międzynarodowego terrorystę, którym jest Putin. To rosyjska rakieta trafiła w samolot ukraiński, zestrzelony przez Iran, ale premier Izraela milczy o tym.
Marian2020.01.23 15:02
Jak jestes zydku taki bojowy to sam atakuj Iran, nie wyreczaj sie innymi.
JAN 2020.01.23 15:50
PRAWDA !!! ROBILI TAK ZAWSZE !!!