04.10.19, 09:24(fot. wikipedia/Piotr Drabik/Rudolf H. Boettcher )

Neumann o Adamowiczu. ,,Absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach''

TVP INFO opublikowało rozmowę, która została nagrana pod koniec 2017 roku w biurze PO w Gdańsku. Sławomir Neumann, szef klubu KO-PO (wówczas Platformy)  spotkał się z lokalnymi działaczami PO z Tczewa.

 W rozmowie poruszono między innymi wątek Pawła Adamowicza, ówczesnego prezydenta Gdańska. Politycy rozmawiali o problemach z prawem kandydatów PO. Neumann tłumaczył, że problemy z prawem polityków PO można przekształcić na pozytywną stronę, mobilizując swoich wyborców, mówiąc im, że są to ataki Prawa i Sprawiedliwości.

Wówczas Sławomir Neumann wymieniał znanych polityków PO, którzy mają problemy z prawem, a nic im się nie dzieje.

– Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k***a, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego [znaczenia] – tłumaczy polityk.

Jednak znaczące są również słowa, które wypowiada o prezydencie Gdańska - Pawle Adamowiczu.

– Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach – mówi lider Platformy.

 

bz/tvp info

Komentarze

Agnieszka2019.10.4 14:57
A co ze śledztwem w sprawie śmierci Adamowicza? Ktoś jeszcze wierzy, że to był czyn wariata jak taki korzystny dla pewnych środowisk, bo uwalono dociekania w sprawie "mega twardych rzeczy"? Oj podejrzewam, że i pani żona nie siedziałaby dziś w europarlamencie, robiąc do tego za męczennicę PiS-u, ale może już grypsować by się uczyła jak sprawy męża mega twarde a inni politycy PO twierdzili, ze to ona go w bagno wprowadzała....
Marcin №2019.10.4 13:35
Znam ludzi którzy płakali po takim Adamowiczach... mówię poważnie! Tak ludzie mają zwalone mózgi, że płaczą po krętaczach... kazdego dnia powinien tak kończyć kolejny klon Adamowicza kretacza! Polska by była mlekiem i miodem płynąca... a tak jest tylko ściekiem powiazań mafijnych, gdzie się kręci na boku Mam nadzieję że "Burdeltata" tez tak skończy... i nikt nie zapłacze ...płaczą tylko frajerzy... a "elyta" się smieje, z nich się śmieje, z pożytecznych idiotów
Mirek2019.10.4 12:11
Wygląda mi na to że ta cała Platforma to mafia . Dlatego uważam że Sejm powinien uznać PO za mafię i sądy karałyby za samą przynależność do tej mafii . Przez 8 lat trzymali się razem i okradli Polskę na 600 miliardów złotych . Z Adamowicza zrobili bohatera a Neumann powiedział niechcący prawdę , że Adamowicz powinien mieć na rękach kajdanki .
katolik2019.10.4 12:06
A o Paolo z Krakowa obwieszonego złotem który dzwonił do kolegi szefa NBP w TVP nie usłyszycie ani słówka - 24 godz. na okrągło tylko o Neumanie. TVP jest podobno najbardziej bezstronna i pluralistyczna TV w Europie według Kaczyńskiego! buhaha...
ASTOM2019.10.4 21:42
"...który dzwonił do kolegi szefa NBP..."? A nie do stryjecznego wujka dziadka ze strony babci?
Zenon2019.10.4 11:10
Czyli co? Układ sam wymierzył sprawiedliwość Adamowiczowi, tak prewencyjnie, żeby przypadkiem coś nie wyszło na jaw? :)
Jestem z Białegostoku2019.10.4 10:59
Szambo POKOPSLKUkIZWIOSNASLDNOWOCZESNA płynie nie tylko Wisła ale po całej Polsce. Idźmy na wybory i sprzątnijmy ten syf. Proszę Cię Boże o uczciwych Polaków którzy będą nami dalej rzádzić.
anonim2019.10.4 10:35
Jakoś nikt nie broni p. Adamowicza.......?
Pilne! Mamy to!2019.10.4 10:28
Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań. Klub Parlamentarny PiS podchodzi krytycznie do tego zalecenia (...) http://old.pis.org.pl/article.php?id=4415
witold2019.10.4 13:43
Pisz na temat osiolku.
Konfederata2019.10.4 10:02
Więc świr zaciukał złodzieja?:) Zresztą nie wiadomo czy nie żyje, ciało widzieliście? Równie dobrze mógł to być teatrzyk jak mu się d. paliła i żyje sobie gdzieś tam ze zmienioną twarzą i tożsamością.
Konfederacja jest Targowicka2019.10.4 13:44
taaa przebrał się za Janusza albo za Korwina lub nawet za Miki
anonim2019.10.4 9:38
Stąd kroki Adamowicza:dzieci za granicę,zona z nimi,oświadczenie do odczytania przez vice, wtedy, Dulkiewicz w przypadku aresztowania.Plan był.