14.01.22, 07:30Fot. via Pixabay

Nie będzie nowych sankcji na Nord Stream 2. Amerykański Senat odrzucił projekt ustawy

Nie będzie nowych sankcji na gazociąg Nord Stream 2. Amerykański Senat odrzucił projekt ustawy, który zakładał ich rozszerzenie.

Za projektem zgłoszonym przez republikańskiego senatora Teda Cruza zagłosowało 55 senatorów, w tym sześciu Demokratów. Niestety, nie udało się zdobyć wymaganej liczby 60 głosów. Przeciwnych projektowi było 46 deputowanych, w tym Republikanin Rand Paul.

Gdyby zmiany weszły w życie, w ciągu 15 dni od ich przyjęcia sankcje zostałyby nałożone na operatora gazociągu. Jak informują media, brak przyjęcia ustawy związany jest z presją Białego Domu. Do niepopierania jej przekonano Demokratów, którzy wcześniej opowiadali się w większości za sankcjami.

Jak czytamy, chodziło o niezakłócanie dyplomatycznych prób zażegnania kryzysu z Rosją. Administracja Bidena mówiła również o porozumieniu z niemieckim rządem, które mogłoby zostać podważone przez sankcje. Niemcy zobowiązali się do wstrzymania gazociągu razie agresji Rosji na Ukrainę.

dam/PAP,Fronda.pl

 

 

Komentarze

Anonim2022.01.16 10:17
US już sie dawno zwąchali z kacapami jak 2 stare kundle,obrzydzenie bierze ,już od czasu roosvelta durnia
Anonim2022.01.14 9:51
Jakie jest stanowisko PiS? Co nam powie Naczelnik Państwa? Pierwszy kiwający w tej buraczanej lidze?
Anonim2022.01.14 9:48
Akcja jak w Afganistanie? Ameryka na kolach?
ostorze2022.01.14 9:17
Fajny ten nasz sojusznik. Wkrótce będą kupować tańszy gaz z Rosji
ABC2022.01.14 9:05
Pewnie się amerykańce dogadali z ruskimi w sprawie ChRL, tylko chyba sobie do końca nie zdają sprawy, że ZSRR prędzej czy później pokarze swoje oblicze i wbije im nóż w plecy, oczywiście z szyderczym uśmiechem na twarzy.
Co to oznacza?2022.01.14 9:01
To oznacza kolejny akt rejterady USA z Europy, tak jak z Afganistanu. Kto na tym skorzysta? Oczywiście Rosja i Niemcy ale również Chiny... bo Niemcy chcą być w Europie tym samych dla Chin, czym właśnie stają się dla Rosji - czyli jedynym dystrybutorem gazu. W przypadku Chin, chcą przejąć znaczną część POŚREDNICTWA w obrocie międzynarodowym. Stąd taki kwik w sprawie CPK i takie naciski na uruchomienie NS2. Po co samemu pracować i produkować, gdy można DYSTRYBUOWAĆ?
Centralna Szkoła Prawnicza im. Teodora Duracza2022.01.14 8:28
to zażydzony PIS jest niepocieszony, będzie musiał Kaczyński przywołać jankesów do porządku, na co oni sobie pozwalają
to dobre2022.01.14 7:59
"Mateusz Morawiecki nie miał Sylwestra Marzeń. Gdy politycy PiS zasiadali przed telewizorami, by pożegnać stary rok z TVP Jacka Kurskiego, premier przestał być przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Ta wiadomość pewnie umknęłaby dziennikarzom, bo KERM nie skupia na co dzień uwagi opinii publicznej, jednak w tym przypadku istotne jest nazwisko następcy. Został nim wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Chociaż ludzie szefa rządu przekonują mnie, że kluczowe decyzje dotyczące gospodarki i tak zapadają na Nowogrodzkiej, a nie w komitecie, to w PiS odebrano to jako sygnał, że pozycja Morawieckiego słabnie, a umacnia się tzw. spółdzielnia, czyli przeciwnicy szefa rządu w Zjednoczonej Prawicy. Oprócz Sasina „spółdzielnię” tworzą m.in. politycy zakonu PC, czyli pierwszej partii Kaczyńskiego – minister obrony Mariusz Błaszczak, poseł Marek Suski, a także szef MSWiA Mariusz Kamiński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz była premier Beata Szydło. Człowiek Szydło – minister rolnictwa Henryk Kowalczyk – został zastępcą Sasina w KERM."
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.14 7:50
Największa obecnie rządowa inwestycja w Polsce, czyli budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, już na starcie ma opóźnienie. NIK wskazuje, że przy tym tempie prac zakończenie budowy lotniska do końca 2027 r. jest zagrożone. Nadal nie wiadomo, ile dokładnie będzie kosztować CPK, ani skąd będą pochodzić pieniądze na ten projekt.