29.01.19, 18:10screenshot Youtube - SILESIA FLESZ TVS

Nie będzie śledztwa ws. Wojciecha Kałuży

Nie będzie śledztwa w sprawie radnego śląskiego sejmiku Wojciecha Kałuży. Katowicka prokuratura odmówiła jego wszczęcia po tym, jak zawiadomienie w sprawie radnego złożyli posłowie PO. Postanowienie jest prawomocne.

Przypomnijmy – Wojciech Kałuża do sejmiku startował z listy Koalicji Obywatelskiej, jednak po wyborach umożliwił on samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości w regionie i został wicemarszałkiem województwa. Według posłów PO mogło dojść do korupcji politycznej, w związku z czym w grudniu ubiegłego roku złożyli zawiadomienie do prokuratury.

Jak poinformowała dziś rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek:

Zdaniem prokuratora analiza treści złożonego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, jak również uzyskanych dokumentów w toku prowadzonego postępowania sprawdzającego, nie wskazuje na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstw. Podstawą wydanej decyzji jest brak znamion czynu zabronionego”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

TS4PiS2019.01.30 11:39
Polski staje się coraz dziwiniejszym językiem... Np.: od kilku lat kiedy pisze się 'Duda', czyta się 'Kaczyński', a kiedy pisze się 'prokuratura' a czyta się 'Ziobro'...
KONIEC PiS2019.01.29 18:18
prawactwo: nic się nie stało :D aniołki Glapińskiego prawacki mord na prezydencie Adamowiczu im większy pisi hejt na WOŚP tym większa szczodrość Polaków misio zapuszkowany taśmy Kaczyńskiego ...z pewnością kolejne wybory wygracie z palcem w duupie :)
Krzysztof2019.01.29 20:37
Raczej V kolumny Schetyny i Tuska.