10.06.15, 14:50Thomas Neuwirth (Conchita Wurst)

Nie dla Conchity Wurst, nie dla satanizmu

Petycja dotyczy „Sabatu czarownic”, imprezy organizowanej od kilku lat w Kielcach i mającej promować region zgodnie z hasłem „Świętokrzyskie czaruje”. W tym roku wśród piosenkarzy występujących na kieleckiej scenie ma się pojawić austriacki transwestyta Thomas Neuwirth, znany jako Conchita Wurst, który w 2014 r. wygrał Eurowizję. Zdaniem autorów petycji nie jest to dobra reklama dla województwa.

„Impreza ma się odbyć po raz kolejny i pochłonie 230 tys. zł , a według niektórych źródeł 273 000 zł społecznych pieniędzy. Cały budżet imprezy to 900 tys., z czego 500 to pieniądze unijne – piszą autorzy. - Apeluję do władz miasta Kielce i regionu oraz organizatorów imprezy o odwołanie kontrowersyjnego występu Thomasa Neuwirtha - pseudonim artystyczny Conchita Wurst - oraz rezygnację z tych elementów scenografii, które kojarzą się z satanizmem. (…) Na ścianie Kadzielni, a więc w miejscu, gdzie ma odbyć się „Sabat”, umieszczono Pomnik Tablic Dziesięciu Przykazań. Wskazuje on inny kierunek promocji regionu. Proszę o rozważenie tego kierunku.”

Zwolennicy odwołania koncertu zwracają też uwagę, że jeszcze niedawno za symbol regionu uważano Święty Krzyż, o czym mówił choćby marszałek województwa Adam Jarubas. Później rozpoczęła się jednak akcja promocyjna odwołująca się do magii.

Organizatorzy koncertu zapowiadają na razie, że pomimo protestów imprez się odbędzie. Oprócz Thomasa Neuwirtha na scenie pojawią się m.in. Justyna Steczkowska oraz Ewelina Lisowska, która zasłynęła piosenką o włączaniu niskich cen stanowiącą ścieżkę dźwiękową reklamy sklepu ze sprzętem elektronicznym.

Petycja skierowana do marszałka Adama Jarubasa, Małgorzaty Wilk- Grzywny z Regionalnej Organizacji Turystycznej Regionu Świętokrzyskiego i producenta koncertu Leszka Kumańskiego z „Kuman – Art” jest dostępna na stronie citizengo.org.

KJ/Citizengo.org/Se.pl

Komentarze

anonim2015.06.10 19:32
+ "Petycja skierowana do marszałka Adama Jarubasa, Małgorzaty Wilk- Grzywny z Regionalnej Organizacji Turystycznej Regionu Świętokrzyskiego i producenta koncertu Leszka Kumańskiego z „Kuman – Art” jest dostępna na stronie citizengo.org.". Podpisujmy.
anonim2015.06.11 8:39
takie katolickie czary-mary, czy sabatowe czary-mary co za roznica..:)
anonim2015.06.15 23:35
Jestem Kielczaninem z dziada pradziada. To nie tak - nie podoba się to niech nie idzie. Nie wiem czy głośno jest o tym w innych mediach, ale Kielczanie mają ZAKAZ pojawiania się na Sabacie gdzie ma wystąpić to dziwadło. Z całym szacunkiem, jestem tolerancyjnym człowiekiem, akceptuję prawdziwy homoseksualizm, akceptuję pogaństwo, którego zachowało się na naszych ziemiach całkiem sporo. Współczesna moda dyktuje swoje warunki. Lecz proszę popatrzeć na idiotyczny paradoks. Coś, co ma promować Świętokrzyskie jest sprowadzane z zagranicy, w dodatku nie ma nic wspólnego z naszym rejonem. Aby było zabawniej Kielczanie nie mają wstępu na Kielecką imprezę jaka ma reklamować Kielce. Mieszkańcy mojego miasta są konserwatystami, nikt się ani na transwestytę nie rzuca, póki ten nie paraduje po ulicy z transparentem. Kiedy Tęczowa Armia chciała wystawić swoją tęczową flagę przy Urzędzie Miasta w Kielcach, ta została od razu spalona. Mimo to, nie ma bezpośrednich prześladowań. Facetowi ze sztucznymi cycuchami kielczanie niemalże jednogłośnie mówią NIE. A rząd swoje...