30.01.20, 08:45Fot. via Wikipedia, CC 0

,,Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw''

PIERWSZE CZYTANIE

Dziękczynienie Dawida

2 Sm 7, 18-19. 24-29

Czytanie z Drugiej Księgi Samuela

Po wysłuchaniu proroka Natana poszedł król Dawid i usiadłszy przed Panem, mówił: «Kimże ja jestem, Panie, Boże, i czym jest mój ród, że doprowadziłeś mnie aż dotąd? Ale to było jeszcze za mało w Twoich oczach, Panie, Boże, bo dałeś zapowiedź tyczącą domu sługi swego na daleką przyszłość. I to jest prawo człowieka, Panie, Boże.

Ustaliłeś, by lud Twój izraelski był dla Ciebie ludem na wieki, a Ty, o Panie, stałeś się dla niego Bogiem. Teraz więc, o Panie, Boże, niech trwa na wieki słowo, które wyrzekłeś o słudze swoim i jego domu, i czyń, jak powiedziałeś, ażeby na wieki wielbione było imię Twe słowami: „Pan Zastępów jest Bogiem Izraela”. A dom Twego sługi, Dawida, niech trwa przed Tobą.

Ty, bowiem, o Panie Zastępów, Boże Izraela, objawiłeś swemu słudze, mówiąc: Zbuduję ci dom. Dlatego to sługa Twój ośmiela się zwrócić do Ciebie z tą modlitwą: Teraz, o Panie, Boże, Ty jesteś Bogiem, Twoje słowa są prawdą.

Skoro obiecałeś swojemu słudze to szczęście, racz teraz pobłogosławić dom Twojego sługi, aby trwał przed Tobą na wieki, bo Ty, Panie, Boże, to powiedziałeś, a dzięki Twojemu błogosławieństwu dom Twojego sługi będzie błogosławiony na wieki».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Przypowieść o świetle

Mk 4, 21-25

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus mówił ludowi:

«Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, żeby je umieścić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»

I mówił im: «Baczcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

andrzejhahn32020.01.30 22:46
UWAGA .JEST TO OSTRZEZENIE DLA WSZYSTKICH ROZUMNYCH LUDZI.............................wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej albowiem katolicyzm wypacza rozum i myslenie
Barbara2020.01.31 8:53
Tak? A na czym polega ta ciemnota i zacofanie? Może mają dystans do waszych silnych acz krótkich emocji i podniet. Może stosują rozum i rozsądek? A może, co gorsza, mają jakiś autorytet, poza sobą? Może wyznają wartości nakazujące szanować innych, też tych mniej znaczących, pomagać innym, nie stosować taryfy ulgowej dla kłamczuchów i oszustów,itd.,itd i nie stawiać się ponad prawem?
zych.. 2020.01.30 18:07
Na obrazie::Jest morze,są ludzie i kamieni kupa A na jednym z nich siedzi jego..........dostojność.
Mikołaj 2020.01.30 15:07
Bardzo dobre słowa na dzisiejszą dobę !.Bowiem przychodzą ludzie posłani od Boga i pokazują palcem to , o czym " ucho nie słyszało , a oko nie widziało " oraz to czego nie wyczytaliście ukrytego w słowie Bożym , a wy co ? .A wy : Rada ślepych i głuchych wie lepiej !.
Antoni2020.01.30 12:30
Polacy wybijali Żydów na potęgę w czasie holocaustu. A za nic, zwłaszcza katolicy, nie chcą tego przyjąć do wiadomości. Katolicy przyjmują tyko taka prawdę jaka im pasuje
Joanna2020.01.30 12:49
Anton, ot d u r a k z c i e b i a.
Barbara2020.01.31 8:44
i nazywali się Niemcy
Budny 15742020.01.30 10:30
"I rzekł im: Izali świecę przynoszą aby ją kładziono pod korzec, abo pod łoże? Izali nie, aby była na świecznik postawiona? Bo nie jest nic tajemnego, coby się nie objawiło, ani bywa co, skryto, ale żeby na jawią przyszło. Jeśli kto ma uszy słuchać, niech słucha. I rzekł jim, patrzcie czego słuchacie, którą miarą mierzycie, odmierzą wam, i będzie przyłożono wam słuchającym. Bo kto ma, będzie mu dano, a kto niema, i co ma, odejmą od niego." Niezależnie od tłumaczenia i czasu przesłanie jest klarowne :)
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.01.30 8:52
Wówczas Filip rzekł do niego: Zwątpisz we Mnie tej nocy. Bo jest napisane: Walnę bucha, a rozproszą się owce stada. Odpowiedział Mu Patryk: Choćby wszyscy zwątpili w Ciebie, ja nigdy nie zwątpię, boś ty mój Brat umiłowany. Filip mu rzekł: Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz. Na to Patryk: Choćby mi przyszło umrzeć z Tobą, nie wyprę się Ciebie...
jula2020.01.30 10:26
Co to jest ? Po co ? Komu potrzebne i do czego?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.01.30 12:08
Nie nie rozumiesz, to nie komentuj. Naprawdę nie wiesz kto się właśnie zaparł rodzonego brata? Naprawdę?
uczciwy obywatel2020.01.30 19:19
Filip to jesteś ty ! Nie znasz EWANGELII !!!!