08.06.14, 08:52(fot. Flickr)

Nie wierzą, że homoseksualizm jest wrodzony

W 2014 r. według sondażu Gallupa tylko 42 procent Amerykanów uważa, że ludzie rodzą się ze skłonnościami homoseksualnymi. W 2013 r. podobnego zdania było aż 47 procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Zwiększa się natomiast odsetek Amerykanów uważających homoseksualizm za rezultat wychowania i środowiska. Obecnie tego zdania jest 37 procent Amerykanów, podczas gdy w 2013 r. było to 33 procent.

Instytut Gallupa podsumowując badanie podkreślił, że choć uznawanie homoseksualizmu za wrodzony jest mainstreamowym poglądem, to wyznaje go mniej niż połowa populacji. Kwestia ta dalej dzieli środowiska naukowe. Przykładem jest tu stanowisko American Psychological Association, które odmówiło zajęcia stanowiska. Wśród członków tej organizacji nie ma zgody co do przyczyn tendencji homoseksualnych.

Ponadto, jak zauważa Cheryl Sullenger na łamach lifenews.com, coraz więcej naukowców zajmujących się badaniem problemów związanych z płcią twierdzi, że orientacja homoseksualna jest płynna i w związku z tym możliwa do zmiany w dowolnym momencie. Według jednego z badań przeprowadzonych w 2009 r. 53 procent homoseksualistów dążących do zmiany orientacji osiągnęło swój cel.

Ab/pch24.pl/lifesitenews.com

 

Komentarze

anonim2014.06.8 9:23
Jest wrodzony, czy nie jest, jakie to ma znaczenie? Istniał, istnieje i będzie istnieć, niezależnie od wszelkich dywagacji i napinek. Zresztą, orientacja seksualna niczego poza upodobaniami nie dowodzi, a już na pewno nie jakiegoś wybrakowania społecznego - gdyby nie pewien angielski homoseksualista, który skonstruował prototyp komputera, być może.... Dlatego
anonim2014.06.8 9:24
Dlatego dyskusje tego rodzaju, jak w artykule, nic właściwie nie wnoszą.
anonim2014.06.8 10:03
@Dorian: Cicho tam! Apostoł PAweł w Liscie do Rzymian już nam wyczerpująco wyjaśnił, że homoseksualizm jest wynikiem odstępstwa od wiary i jest wygenerowany przez kochającego nas Pana. Nie ma sensu dyskutować - Paweł wiedział najlepiej! :D
anonim2014.06.8 10:04
Homoseksualizm wrodzony jest zaburzeniem, który może być uleczony lub nie.Jest też homoseksualizm wynikający z deprawacji. Są ludzie którzy są podatni na deprawację. Dlatego chce się je wyłapać i zdeprawować od najmłodszych lat w przedszkolach. Pod szczytnymi hasłami, dopisując ideologię do zaburzeń homoseksualnych stworzono Gender. W ten sposób próbuje się podporządkować całe narody pod ludzi z zaburzeniami. Nauki biologiczne, genetyczne są w sprzeczności z pseudo nauką gender. Nikt się nie pyta biologów, jakie są naukowe dane odnośnie homoseksualizmu. Homoseksualizm na siłę jest legislacyjnie wprowadzany przez polityków. O tym wszystkim jest w ebooku; PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI
anonim2014.06.8 10:12
Jeśli coś jest wrodzone i może być wyleczone to tylko drogą operacji. Co chcesz tu leczyć i operować? Mam wrażenie, że przeszkadza Ci ten homoseksualizm i chcesz "uszczęśliwiać" tych ludzi na siłę, bez pytania o zdanie, więc pytam dlaczego? - skoro nawet Jezus był przeciwny robieniu komuś czegoś wbrew niemu samemu? Pytam, bo osobiście nie rozumiem, jak to może komuś przeszkadzać. Argument o ludziach podatnych na deprawację mnie rozśmieszył - oni są wg Ciebie podatni na te deprawacje z natury, czy to nabyta skłonność? Pytam z czystej ciekawości.
anonim2014.06.8 10:56
w zwiazku z tematem polecam: http://www.narth.com/docs/pol-cohen.pdf http://www.wieczernik.oaza.pl/dlaciebie/33.html http://www.narth.com/docs/pol-cohen.pdf http://adonai.pl/czystosc/?id=106 http://www.odwaga.oaza.pl/swc/swc_14_2007/swc_14_2007_sw7.htm http://regenerationministries.org/ http://ex-gay.tumblr.com/post/733975429/wiesz-odnosnie-twojej-psychoterapii-problem-jest http://www.mamaitata.org.pl/docs/Przeciw_wolnosci_i_demokracji_-_Raport_Fundacji_Mamy_i_Taty.pdf http://www.bibula.com/?p=28056 http://couragerc.net/ http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/71361#post_71361 http://www.gandalf.com.pl/b/walka-o-normalnosc-przewodnik-do-auto/
anonim2014.06.8 10:57
@dosadny Przypuszczam że napisałeś do mnie. Jeśli coś jest wrodzone i może być wyleczone to tylko drogą operacji. - Może być wyleczone przez dostarczenie męskich hormonów, których brakuje w pewnych obszarach w mózgu. Pytam, bo osobiście nie rozumiem, jak to może komuś przeszkadzać. - Przeszkadza nam wasz terror, względem hetero i rodziny. Argument o ludziach podatnych na deprawację mnie rozśmieszył - oni są wg Ciebie podatni na te deprawacje z natury, czy to nabyta skłonność? Pytam z czystej ciekawości. - Wynika to z cech indywidualnych mózgu.
anonim2014.06.8 11:04
@bogdanusn : Dostarczenie hormonów? Nie tędy droga, zresztą, jak wykazało co nieco badań u homoseksualistów poziom testosteronu jest statystycznie wyższy niż u heteroseksualistów. Proszę o jeden udokumentowany przypadek "wyleczenia" homoseksualizmu poprzez dostarczenie testosteronu w jakiekolwiek rejony mózgu. Nasz terror? Halo! Nie napisałem nigdzie, iż jestem homoseksualistą, a zresztą nie czuję się sterroryzowany, nikt z moich znajomych także nie, a wytłumaczenie dzieciom czym jest homoseksualizm nie jest wcale trudne. Może problem jest tylko sztucznie tworzony, żeby prosty lud miał używanie? Skoro skłonność do deprawacji "Wynika to z cech indywidualnych mózgu" - to może należałoby, idąc Twoją logiką, to leczyć? Statystycznie przestępców jest więcej, niż homoseksualistów.
anonim2014.06.8 11:19
@Dorian Nie ma danych naukowych, które by wskazywały, że orientację da się zmienić. Nie ma też danych, że jest to choroba. Nie ma czego leczyć. - Gender opiera się na danych naukowych z lat 50-tych. Dzisiaj są one nie aktualne. Jesteście zacofani w aktualnej wiedzy o mózgu kobiety i mężczyzny. Nie ma czegoś takiego. Po prostu określasz tak biseksualistów, gdzie ich stronę hetero ukazujesz jako normę, a stronę homo jako "deprawację". - Są dzieci, które pobudzane homoseksualnie stają się homoseksualne. Jako dzieci nie zaznając współżycia z kobietą, jak więc mogą być nazwani biseksualni, tego jeszcze nie wiemy. Co oczywiście z medycznego punktu widzenia nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Obie natury mają to samo podłoże, są tak samo naturalne i nie są skutkiem deprawacji. - Rozumiem że się bronisz. Jest rzeczą nierozsadzoną sprzeciwianiu się potwierdzonym badaniom naukowym, odnośnie mózgu.
anonim2014.06.8 11:25
@dosadny Możemy tak sobie dyskutować w nieskończoność, każdy broniąc swojej racji. Dlatego przeczytaj książkę.
anonim2014.06.8 11:30
Jednak sukces. Ciemnota i przesądy przemijają. Nauka służy prawdzie obalając mity o tym że homoseksualizm jest genetycznie uwarunkowany. Skoro nie jest to można to leczyć.
anonim2014.06.8 11:45
@Dorian Pojęcia ci się mylą. Gender nie odpowiada za badania nt. orientacji. Gender się tym nie zajmuje, tylko genetycy, psycholodzy i psychiatrzy. - Więc nie gadajcie ze gender opiera się na nauce. Natomiast opiera się na ideologii. Jeśli twierdzisz, że masz współczesne badania naukowe dowodzące możliwości zmiany orientacji to je przedstaw. - Już przedstawiłem lekturę, nie umiesz czytać. Przedstawiłem fakty historyczne i naukowe. A jak je interpretujesz, to już twoja sprawa.
anonim2014.06.8 12:39
@Dorian Gender uczy, pleć wynika z kultury a nie z biologii. Biolodzy mówią na odwrót. Biolodzy szukają prawdy przez naukę i ją nam oznajmiają. Więc twoje gadanie jest nieprawdziwe. Na moim pl.chomikuj są książki informujące o założeniach, historii gender itd. Jesteś jednym z tych oszołomów, których nie interesuje prawdą, lecz zakłamana pyskówka. W książkach naukowcy przedstawiają swoje prace naukowe, możesz im nie wierzyć, twoja sprawa.
anonim2014.06.8 12:59
@Dorian Gadasz głupoty. A na głupotę i zakłamanie innej osoby nie mam wpływu. Wypowiedzi waszych protoplastów są zapisane w książkach, które napisali. Moja niechęć do gender nie wynika z samego homo, lecz z zakłamania jakie chcecie narzucić narodom.
anonim2014.06.8 14:36
Babraniu się w odchodach nikomu nie mogę zabronić ,tylko niech ten ktoś nie wmawia mi że to takie fajne i naturalne .
anonim2014.06.8 16:18
http://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Birch
anonim2014.06.13 23:27
53 % ??? ale bzdura :( zal czytac. TO prosze o jakies RZETELNE badania. Z tego oczywiscie wynika ze hetero mozna zmienic w homo. Beznadzieja :(