18.04.19, 12:50

Niebywałe. Prof. Legutce zakazano wystąpienia w USA

Stany Zjednoczone krajem wolności? Nie dla... polskich filozofów. Profesor Ryszard Legutko miał wygłosić wykład w Middlebury College w stanie Vermont na temat totalitaryzmu. Ale... władze odwołały go, bo obawiały się protestów studenckich. Lewicowi studenci wspierani przez częśc wykładców byli bowiem oburzeni poglądami profesora.

Można byłoby przekornie stwierdzić, że wykład... jednak się udał. Miał dotyczyć totalitaryzmu - lewica pokazała tymczasem, czym jest totalitaryzm nie w teorii, a w praktyce...

 

 

Sprawę opisał szeroko Ośrodek Myśli Politycznej.

Prof. Ryszard Legutko miał wygłosić wykład o totalitaryzmie w Middlebury College (uczelnia w stanie Vermont). Władze uczelni odwołały go, obawiając się zapowiedzianego protestu części studentów. W tej uczelni doszło niegdyś do gorszących zdarzeń, gdy protestujący zakłócali spotkanie z Charlesem Murrayem - znanym konserwatywnym autorem. Władze Middlebury College swą decyzję w sprawie zajęć profesora uzasadniały obawą o bezpieczeństwo wykładowcy i uczestników zapowiadanego protestu.
Kto wystąpił przeciwko wykładowi prof. Legutki? Niektórzy studenci i wykładowcy uczelni, oburzeni poglądami profesora na temat multikulturalizmu, LGBT itp. To, że władze uczelni ugięły się, jest jednym z jakże wielu przykładów tego, jak lewicowi liberałowie zabijają wolność debaty publicznej.

Co jeszcze przeszkadzało protestującym? Że prof. Legutko wywodzi się z "Law and Justice Party” (PiS). PiS is a far-right political entity known for its homophobic, racist, sexist, and xenophobic orientations". W swym liście protestujący piszą też o profesorze: "a speaker who writes and has built a career off of homophobic, xenophobic, racist, misogynistic discourse". I takie - trudno to łagodniej określić - brednie są już dopuszczalne w debacie? One mają decydować, kto może a kto nie może wygłaszać wykłady na uczelniach?

List z tymi wszystkimi niedorzecznościami i kłamstwami podpisało bardzo wielu studentów. Zapewne większość z nich poglądy profesora poznało z oszczerstw inicjatorów protestu i reagowali na wyświechtane etykiety i klisze. Odruch stadny + sformatowane umysły. Można by skwitować: typowa liberalna lewica. Oby nigdy w Polsce nie zdobyła ona takiej pozycji, jaką niestety ma w wielu zachodnich krajach. Choć pewności, że uda się nas od tego uchronić, nie ma. Już teraz niektóre środowiska polityczne i naukowe - czy to z racji na swe poglądy, czy wskutek kalkulacji politycznych - robią wiele, by te fatalne trendy rosły u nas w siłę.
- https://freebeacon.com/…/middlebury-college-cancels-conser…/

PS. Zajęcia odbyły się, ale miały charakter prywatny. Ku temu zmierzamy? Jeśli kogoś lewaccy/lewicowo liberalni ideolodzy i aktywiści uznają za niegodnego wygłaszania publicznych wykładów, to będzie mógł wykładać tylko 'prywatnie', nieoficjalnie? A może od razu w konspiracji, by nie narazić siebie i innych uczestników na nieprzyjemności?

Komentarze

Alojzy Cedzidło 2019.04.19 7:49
Jakie ,,niebywałe " , jakie ,,niebywałe" A u nas w , w Gdańsku , to co ? Inaczej .?Nie wiedziałem tylko ,że i w Ameryce Niemcy i Ruski wytępili prawdziwą inteligencję .U nas mają swoją .
Janek2019.04.19 1:21
Nie po to amerykanie, na przestrzeni lat walczyli o równoś, czy wolność osobistą dla każdego, aby ktoś i to na dodatek z zewnątrz miał podważać ich przekonania i buntować na wzajem. W USA nie ma miejsca dla poglądów nazistowskich czy homofobicznych.
DinozaurZArkiNoego2019.04.18 22:02
Ci co ciągle chcą komuś coś zakazywać pienią sie teraz że ktos im coś zakazał. Jak to sie nazywa, hipokryzja?
Ciekawy2019.04.18 22:02
Kiedyś był program czy jesteś mądrzejszy og gimnazjalisty Legutko nie jest to i problemu nie ma
Stop agresji na Frondzie!2019.04.18 20:26
Uczelniany suweren tak chciał. Vox populi vox Dei.
ZERR02019.04.19 3:11
Raczejk samozwańczy suwerenek, czyli faszystowski gnojek.
GRZEGORZ2019.04.18 17:40
------------------------------------------------------------------------------------------------------PILNE ---------------------------- https://www.youtube.com/watch?v=DY9I9kH0oW8&feature=youtu.be ..........ROSZCZENIA ŻYDOWSKIE ZAKLEPANE ----------------------------------------------------------------------------------------------------
o2019.04.18 17:24
nie kazdy chce bredni sluchac.
Maciek..2019.04.19 20:47
Ty słuchasz tylko swoich UB-ckich proroków też bym nie chciał słuchać waszych lewackich bredni o pedałach jakie to niby piękne że to też rodzina dla nie swoich dzieci itd ,ale w tym zakłamanym świecie to prawie jest obowiązek was słuchać homusiu
Olej2019.04.18 16:04
,,średniowieczne poglądy’’ -Dekalog- Nie zabijaj. Od tysięcy lat trwa zbrodnia, nieprzerwanie płynie krew, kiedyś w tysiącach, w XX w – nowoczesności – w milionach. W komorach gazowych, w krematoriach, za drutami tysięcy obozów śmierci i wyniszczenia człowieka. Nie cudzołóż. Tysiące rozbitych rodzi, cierpiących ludzi, pokaleczonych psychicznie dzieci a później dorosłych, nienawiść zrodzona przez brak miłości i odrodzona sposobność do następnego wielopokoleniowego zła egoizmu. Nie kradnij. Okradanie milionów ludzi z owoców ich pracy, nie płacenie godziwego wynagrodzenia za pracę, tworzenie przez to nędzy całych grup społecznych i narodów. Nienawiść i podział na nędzarzy i bogaczy. Na tych co zdychają z sytości i tych co umierają z głodu. XX w Afryka, Azja, Ameryka Południowa, Europa. Rewolucje, krwawe szatańskie ideologie, mord milionów ludzi. Okradanie jeden drugiego zabierając mu godność przez nieuczciwe traktowanie, niepłacenie wynagrodzenia, oszustwa podatkowe wpędzające całe państwa w kryzysy i społeczne ubóstwo ogromnychej ilości ludzi. Nie mów fałszywego świadectwa. Rozpoczęte męką na krzyżu Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Męką za kłamstwo człowieka Zbrodnie sądowe, pomówienia niewinnych ludzi, całych społeczeństw skazywanych przez kłamstwo na eksterminację. Cierpienie niewinnych skazanych przez kłastwa, matactwa, przekupstwo. Czcij ojca swego i matkę swą. Pozostawianie rodziców w domach starców, ich samotność i odrzucenie, eutanazja ludzi starych, Zabijanie dzieci przez matki, porzucanie ich, porzucanie rodzin przez ojców. Rozbijanie rodzin przez zabieranie cudzych żon, ojców. Efektem jest nienawiść, egoizm, w którym nie ma miejsca dla matek i ojców, nie ma miejsca na ludzkie relacje miłości i szacunku. Jaki świat proponuje nowoczesność Od rewolucji francuskiej z gilotyną jako jej symbolem. Rzezią Wandei jako pierwszą eksterminacją w dziejach ludzkości. pokazał XX wiek. Pokazały totalitaryzmy rewolucyjne, które dały ,,wolność’’ w eugenice, w lebensbornach, w formatowaniu ubermenscha, człowieka sowieckiego, Pawika Morozowa, w obozach śmierci dla ,,elementów bezwartościowych’’ w dzikiej nie skrępowanej aborcji dającej przestrzeń życiową bez narodu, społeczeństwa stetryczałych egoistycznych starców, pławiących się w dobrobycie i rozwięzłości. Zwyrodnienie człowieka, który z przyjemności zmienia swoją rzeczywistość w piekło.
antylewak2019.04.18 15:48
Co się dziwić. Lewackie śmiecie zawsze tak mają. Kiedy zabronisz im szerzenia zboczonych teorii to drą mordy na cały świat, że wolność słowa jest oghraniczana itd.
Heniek2019.04.18 16:13
sieg hail
Albert2019.04.18 15:34
Byłbym zapomniał. Vermont to eco-terrorystyczny stan, pełen różnych odcieni homoseksualistów, raj lesbijek-farmerów, stan Sandersa krypto-komunisty, Ben&Jerry dwóch Żydów komunistów, itp., itd.
lelek2019.04.18 16:54
Dowiem się wreszcie od ciebie, co takiego wiedzą ateiści?
Albert2019.04.18 16:56
My wiemy wszystko.
lelek2019.04.18 16:58
Dzięki, tak myślałem.
Albert2019.04.18 15:06
Nikt nie chciał słuchać faceta o średniowiecznych poglądach oderwanych całkowicie od rzeczywistości. Faktycznie niebywałe. Skandal wręcz.
antylewak2019.04.18 15:51
Gdybyś ty - lewacki przygłupie - znał chociaż poglądy tego profesora. Problem w tym, że lewackich przygłupów pewne tematy przerastają
Albert2019.04.18 16:20
Ależ poglądy wyznawane przez pana Legutkę doskonale znam - dlatego też wcale mnie nie dziwi, że nikt normalny nie miał zamiaru słuchać jego chorych wizji świata.
Albert2019.04.18 16:55
Żebyś nie miał żadnych innych wątpliwości i pytań, znam nie tylko poglądy Legutki, ale i wszystkich ważnych ludzi na świecie. Znam 100 języków a posiadane zbiory książkowe są większe od tych jakiie są w gminnej bibliotece, w moim rodzinnym Cycowie.
Maciek Arczyński2019.04.18 18:30
Co tak skromnie? Mogłeś przecież napisać, że "bez kozery znasz pińćset".
Albert2019.04.18 19:10
Nie wyłapałeś oczywiście, że jakiś jełop się pode mnie zwyczajnie podszywa? Łatwo rozpoznać wszelkie fałszywki - ja nie robię błędów ortograficznych.
Albert2019.04.18 21:06
Kto się pod kogo podszywa? Lipnego Alberta można poznać po tym jak nadaje sobie prawo wypowiadania się w imieniu ogółu. Jak np. “nikt” (Legutki) w Vermoncie nie chce słuchać. Lipny Albert nie wie gdzie Vermont jest.
Urszula2019.04.18 20:24
"Pińćset" jest zarezerwowane dla PiS-u.
ZERR02019.04.19 3:13
Na pewno nie dla POdłej, najPOdlejszej zmiany.
Urszula2019.04.19 11:28
Spać nie możesz? Żółć cie zalewa? Biedny jesteś. 99% nienawiści w Tobie
Olej2019.04.18 14:57
Cd. Ameryko obudź się !!!!! ,,Wolność’’, którą się ludzi mami jest sposobem na atomizację społeczeństw i anarchizowanie jakichkolwiek związków emocjonalnych łączących ludzi, stąd rozbijanie rodzin, niszczenie prawa naturalnego. Nad tą ,,wolnością’’ już czuwają i ją pielęgnują najpotężniejsi tego świata, którym ideologia komunistyczna służy instrumentalnie do modelowania posłuszeństwa w posłuchu władzy, jakakolwiek by ona nie była. Wzorem takiego modelu kapitalizmu z ideologią komunistyczną formatującą pogląd jedynie słuszny, jako bat na masy, są Chiny. Okazuje się, że ideologia komunistyczna może się doskonale uzupełniać w zniewalającym człowieka rygorze niewolniczej pracy, bez zbędnego myślenia i zadawania pytań natury duchowej i egzystencjalnej. Człowiek jako jednostka jest niczym, w całej masie jest tworzywem biologicznym do roboty i poddaństwa. Poziom i zakres jego bytu określają uprzywilejowani ,,nadludzie’’ sprawujący wszechwładzę. Oni mają przywilej bycia ponad prawami i ograniczeniami. Oni dyktują masie co wolno, a co jest zakazane. Powyższy model zaczyna kiełkować w Ameryce, w której wykreowała się kasta ,,kontrolerów’’ duszy, mająca najpotężniejsze środki finansowe świata. Owa kasta ,,wybrańców’’ sama siebie intronizowała i zakreśla siłą swojej władzy wolność. Oczywiście pod hasłami wolności, jak niegdyś Ilicz Lenin i pozostali jego towarzysze. Oczywiście środki współczesnego brania za mordę są finezyjne i subtelne w swoim sposobie. A sposobem jest kontrola, której nie czuć i nie widać, która się objawi gdy człowiek zda sobie sprawę, że wykonuje ostatni ruch swojej woli. Ale wtedy będzie już za późno. Elity amerykańskie wyalienowały się ze społeczeństwa, które traktują instrumentalnie, demokrację zmieniają w modelowaną przez siebie fasadę. To się dzieje, zgrzytem w procesie zawłaszczenia władzy był i jest konflikt z ,,demokrasatami ‘’ dążącymi do zlasowania wszelkich róznic politycznych w jedną masę władzy robiącą teatr dla ludu. Teatr polegający na pokazywaniu poglądów i odmienności politycznych, których w istocie nie ma. Była pewna nadzieja w Trumpie, jednakże nadzieja znika wraz z uprzytomnieniem jakie środowiska mają wpływ na jego decyzje. Te środowiska medialnie i publicznie zdają się różnić, tak w każdym bądź razie ma myśleć przeciętny odbiorca. W kuluarach gabinetów, w sprawach da nich zasadniczych są jednomyślne. Gdzie jest w tym religia ??? Religia, w szczególności chrześcijańska, najbardziej uniwersalna, upodmiotowiająca człowieka, jego prawa i wolność rozumianą jako konieczność samoograniczenia dla wolności innych, tak by swoją wolnością nie czynić zła i krzywdy innym. Jest najbardziej niebezpieczna, stąd najbardziej tępiona. Również dla tego, że ma w sobie ideę wolności od dóbr materialnych, czyli niezależności od doczesnego świata. Ma w sobie również Osobę, Człowieka i Boga, który zawiera w sobie prawdę istnienia, niebezpieczną prawdę dla tych którzy chcą bezgranicznej władzy nad ludźmi.
1235813...2019.04.18 14:50
TOLERANCJA REPRESYWNA - my mamy tolerować i godzić się ze wszystkim co mówią/robią lewusy i zboczeńcy, oni nie godzą się z niczym co mówi/robi prawica. Mają kilka dyżurnych hasełek specjalnie przygotowanych w tym kontekście: faszyści, naziści, rasiści, homofobii itp. Już stalin mówił - obstrukcjonistów nazwijcie faszystami, antysemitami i powtarzajcie to wystarczająco długo aż utkwi to w opinii publicznej. Marsz przez instytucje Antonio Gramsci'ego przynosi efekty, komuchy rozpanoszyli się na uczelniach, w administracji, w kulturze a nawet w kościele i jak gangrena toczy zdrową tkankę społeczną. Teraz my musimy rozpocząć marsz poprzez instytucje, prawicowy marsz i pozbyć się tej marksitowsko-leninowsko-trockistowskiej
anonim2019.04.18 14:14
Ależ zniewolenie!
Jorge.2019.04.18 14:05
Studenci to ,,gorące głowy"-lewicowa propaganda sprzyja ich wyuzdaniu seksualnemu co sprawia ideologia LGBT.USA było zdala od CCCP I Niemiec -więc nie doświadczyło praktycznie praktyk międzynarodowego lewactwa.Ale sami dojdą do tego jak się podstarzeją-będzie już ręka w ,,nocniku"!
Marian2019.04.18 13:57
Lewicowi studenci to zydzi i wszystko jasne
Beno2019.04.18 13:45
Potwierdzili, że bolszewizm i lewactwo to totalitaryzm i dyktatura. Te ideologie nie mają nic wspólnego z wolnością i tolerancją. Wykład profesora, który się nie odbył i tak odniósł sukces.
Urszula2019.04.18 20:21
Jasne. Szydło przegrywając 1:27 też odniosła sukces. Kurcze, ale macie wyobraźnię. ;D Kto to powiedział, że kłamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawdą. PiS doskonale tę sztuke opanował.
Alojzy Cedzidło 2019.04.19 17:15
Jasne , pani Urszulo , jasne... A o co chodzi. ?
Rozsądny2019.04.18 13:42
Skro USA kraj wolności, zakazuje temu jegomościowi wjazdu, to po prostu sobie odpowiedzcie na pytanie jak moralnie zepsuty musi być to człowiek. Aha zapomniałem wina illuminatów, reptilian, wina Tuska.
ZERR02019.04.18 14:00
Raczej jakim gnoyem moralnym sa ci pyskujący. I w jaką stajnię augiasza zamienili USA. Co wcale nie dziwi, bo przecież goszyzm to skrystalizowana podIość, raslzm, zbydIęcenie i nienawIść. Naziole przy goszystach to niemal spoko chłopaki. W końcu oni chcieli zabijać ludziom ciała, a goszystowska hołota chce zabić w ludziach ducha. USA kraj wolności? Kpisz czy o droge PYTAsz?
Jana2019.04.18 17:14
Nikt nie zakazuje wjazdu.Czytać ze zrozumieniem,bo matura przegrana.
Olej2019.04.18 13:35
Ameryko obudź się zanim będzie za późno !!!!! Problemem jest w USA że czerwoni mają już pieniądze i mogą wpływać na programy uniwersytetów poprzez ich dotowanie. Organizacje konserwatywne powinny wstrzymać zasilanie finansowe takich uniwersytetów i dokonać weryfikacji w kwestii wolności idei, proweniencji profesorów i wykładowców zajmujących się ideologizowaniem studentów. Wyodrębnić listę uniwersytetów, które są wolne od ideologii i ideologów lub też oddzielić się od wszelkiej indoktrynacji lewicowej i komunistycznej. W pytaniu retorycznym kto jest nośnikiem inei marksistowskiej i komunistycznej ???? Świat, Ameryka, Europa traci wolność; krok po kroku, ogranicza się przestrzeń wypowiedzi, emanacji myśli niezależnej oraz poglądów. Nakłada się ograniczenia prawne na wolność religijną i wyznaniową. Kanalizuje i kontroluje przepływ informacji. Kontroluje się w coraz większym stopniu przestrzeń wolności gospodarczej człowieka jako jednostki. Jeżeli ludzie się nie obudzą to w pewnym momencie staną przed koniecznością walki o swoje prawa. Nie wolno dać żadnej grupie społecznej, politycznej lub innej by narzuciła większości swoją wizję światopoglądową i niewoliła oresztę społeczeństw, które nie podzielają poglądów mniejszości. Uwaga praktyczna; Jak Pan prof. Legutko miał mieć wykład na uniwersytecie amerykańskim, mógł poprzedzić go wcześniej akcją informacyjną czym jest komunizm i jak on wyglądał w praktyce w krajach, które go przeszły. Ikonograficznie na plakatach pokazać sowiecki Gułag, dane liczbowe i zdjęcia faktów i jeszcze raz faktów o prawdziwych obliczach komunizmu.
Piotr2019.04.18 13:37
Masz w 100% rację. Pozdrawiam.
xd2019.04.18 13:27
Jak przyjedzie do nas działacz o poglądach lewicowych trzeba zrobić to samo.
Piotr2019.04.18 13:35
Nie musi przyjeżdżać z zewnątrz. Własnej czerwonej zarazy mamy aż nad to. To efekt nie odsunięcia od koryt i władzy po tak zwanym "upadku komuny", która dzięki takim jak Michnik i Wałęsa po tym "upadku" ma się lepiej, bogaciej niż za komuny.
Urszula2019.04.18 20:18
Kaczyński ijego kumple również. Obłowili sie po upadku komuny. PiS to najbogatsza partia w Polsce. Ze składek mają te miliony?
ZERR02019.04.19 12:44
Piss najbogatsza? Ula raczy żartować.
Tomek2019.04.18 13:21
Nie dziwne! Stan Vermont ma największy w USA procent ludzi uzależnionych od opiatów. tutaj nawet panie sprzedawczynie w sklepie bywają naćpane. A poziom amerykańskich uczelni wkrótce może okazać się jedynie mitem. Bo mitem jest już amerykański dobrobyt i bogactwo. Kilkanaście procent gospodarstw domowych ma problem z wyżywieniem.
antypis2019.04.18 13:14
hahaha... ale jak too??? Nasz wielki sojusznik nie wpusci polityka najwiekszych swych wyznawow w europie??? :D oj marny ten nasz żydowski "Pisek"
Stanislaw znad Dunajca2019.04.18 13:20
Uniwersytety w zasadzie nie nie są rządowe, chyba w islamie!
Piotr2019.04.18 13:27
Stanisławie, od kogo ty oczekujesz myślenia ? Od anty pisowca ? Zapomnij ! Oni z tym mają olbrzymie problemy. Gdyby myśleli, nie byłoby anty pisowców.
Piotr2019.04.18 13:32
Żal mi cię. Czasem się zastanawiam jak jest być bezmyślnym anty pisowcem. To musi być straszne, cały czas żyć w błędzie myśląc, że się ma jedyną, słuszną rację i pałać nienawiścią do ludzi, którzy chcą być Polakami, a nie poniewieranym kundlem UE.
kaszel2019.04.18 16:51
No akurat pisowcy (wasza wierchuszka, bo elektorat choć ciemny to często dobrego serca i chęci) tak za bardzo to Polakami nie chcą być. Zmarły przywódca szajki pisowskiej, były Prezydent RP w podskokach podpisał Traktat Lizboński, czyli likwidację suwerenności Państwa Polskiego na rzecz podległości organom unijnym. Jego brat z kolei do dziś jest za powstaniem armii unijnej. Nie lada to Polacy:)
Jana2019.04.18 17:11
To straszne być za wszelką cenę przeciw.Straszna cena-wolny umysł.
Urszula2019.04.18 13:12
Ale o co się rozchodzi? Nie życzą sobie wykładów tego pana, nie chcą go słuchać, nie podzielają jego poglądów i mają do tego prawo. Są w swoim domu.
Stanislaw znad Dunajca2019.04.18 13:19
Nie całkiem masz rację, gdyż uniwersytety deklarują w swojej nazwie uniwersalność. Ograniczenia uniwersalności muszą być bardzo przemyślane!!
anonim2019.04.18 15:33
Gadasz jak Dziwisz. Chyba w tej samej wsi byłeś jego sąsiadem. A jak studenci sobie nie życzą, żeby jaki Polakos profanował ich uczelnię, to mają rację. Nie jesteśmy w Polsce, gdzie byle kto może propagować swoje chore poglądy.
ZERR02019.04.18 16:21
Od kiedy to jedni studenci maja prawo zakazywac innym studentom słuchania wykładów? Lewackie bydło, totalniackie śmieci, nie studenci.
Urszula2019.04.18 21:26
No nie zgadzam się z Tobą. Mają prawo odmówić jeśli studenci nie chcą go słuchać i podają powody. Ja też bym go nie słuchała. Jeśli byli tacy, którzy chcieli posłuchać co ma do powiedzenia to są inne miejsca dla takich wykładów. Legutko nie ma dobrej opinii, niestety.
Piotr2019.04.18 13:22
O to chodzi, dziecino, że lewactwo to agresywna mniejszość, która narzuca swój światopogląd spokojnej większości. Kumasz ? Trybisz ?
anonim2019.04.18 15:39
To niech sobie Legutko na rynku prowadzi wykład dla moherów, jak koniecznie musi, a studentów amerykańskich zostawi w spokoju, to nie Trampki.
ZERR02019.04.18 18:08
A kim jesteś ty albo ta hołota, aby wypowiadać się w imieniu "amerykańskich studentów"?
Alojzy Cedzid\\\\305\\\\202o 2019.04.19 7:31
Też pytanie .. Oni mają wyłączne prawo do wszystkiego . A u nas jest inaczej ? Nad Bałtykiem w wolnym mieście , znalazł byś doskonały dowód .
Piotr2019.04.18 13:24
Polska jest moją Ojczyzną, moim domem, czy dlatego, że inaczej myślisz niż ja miałbym cię prawo z niej wyrzucić. Pomyśl , zanim znów napiszesz jakiego babola.
ZERR02019.04.18 13:55
W SWOIM donu mogą sobie słuchac co im ślina z HIVem na język przyniesie. Ani USA, ani Middlebury College NIE SĄ "ich domem" takim aby dyktowali innym domownikom, czego ci inni mają ochotę słuchać. Ot, lewackie usraelskie bydło w ataku.
anonim2019.04.18 15:46
Zerro jeżeli mniejszość ma ochotę posłuchać, co ględzi Legutko, to niech pielgrzymują do Polski. Ten HIV nie należy do tematu.
ZERR02019.04.18 16:18
A niby dlaczego mniejszość wściekłych goszystowskich gojskich pohebów ma dyktować studentom, którzy z chęcią by posłuchali Legutki? To większość chce słuchać, a nawet jeśli by to była jakas mniejszość - niech sie goszyści odwalą. Kij im w dusze, jeśli mają jakieś dusze bo zdania sa podzielone. Gojskie wyszczekańce duszy nie mają z definicji. Goszysci i dusza! Hahaha smiechu warte. Temat HIV jak najbardziej nalezy do tematu, bo to typowa choroba zawodowa tych pyskaczy.
anonim2019.04.19 0:39
Nie występuj tutaj jako jasnowidz.
Urszula2019.04.19 11:26
A wątroba cię nie boli? Tyle w tobie jadu i nienawiści. Kto ci co złego w życiu zrobił? Ksiądz cię molestował, ąe jesteś taki wściekły?
ZERR02019.04.19 12:23
Trudno o większy hejt, jad i nienawiść, niż POpieranie lewackiej 'cenzury' wykonywaniej groźbą, pałka i pięścią. PS. Księża nikogo nie molestują, to są bajki dla naiwnych Urszul.
man.of.Stagira2019.04.18 15:29
. . w poprawnej polszczyźnie związek frazeologiczny cyt. 'rozchodzić się (o coś)' nie występuje
Urszula2019.04.18 21:19
Masz rację. powinnam napisać: Ale o co siem rozchodzi. Jak Kobuszewski w kabarecie Lipińskiej. :D Czaisz? :D
Maciek..2019.04.19 20:40
A czy jak mi się pogląd Biedronia i jego podejście do życia do rodziny to też mogę żądać by nigdzie nie występował oficjalnie ???
Stanislaw znad Dunajca2019.04.18 13:11
Myślę, że można, a nawet powinno się głosić poglądy także konserwatywne, lecz szkodliwe jest dla percepcji zachwalanie ich lub nazywanie konserwatywnymi, Takim określeniem mówca sugeruje, że obowiązuje go jakiś polityczny lub psychologiczny schemat, jakaś klatka światopoglądowa, jakieś ideologiczne partyjniactwo! Tego dotąd, konserwatyści, nie wyczuwaliście? Tym bardziej do poglądów i postaw religijnych nie należy stosować terminologii konserwatyści-postępowcy. W chrześcijaństwie liczy się bowiem nie jakieś partyjniactwo ideologiczne, lecz zgodność z Ewangelią. A ta zgodność/niezgodność u poszczególnych ludzi nie ma jakiegoś czytelnego rozgraniczenia, aby można było nazywać jednych konserwatywnymi, a innych postępowymi.
bea2019.04.18 13:04
ale szatan boi sie prawdy i wartosci chrzescjanskich mowia liberalne media i lewicowi prppagatorzy o wolnosci slowa o rownouprawnieniu o demokracji tak wyglada lewacko liberalno genderowa wolnosc Tam gdzie nie ma Boga tam budza sie demony
Stanislaw znad Dunajca2019.04.18 13:17
Trzeba jednak stale sprawdzać i badać, czy chodzi administratorom, prelegentom i publice o prawdę naukową, czy zasady ściśle ideologiczne i polityczne.
west2019.04.18 13:03
"Tylko prawda was wyzwoli" Idąc za tą myślą, kto prawdę odrzuca, boi się jej, żyje w zniewoleniu. Tertium non datur
Stanislaw znad Dunajca2019.04.18 13:14
Uczelnie jednak boją się jakiegokolwiek partyjniactwa ideologicznego. Nie służy ono bowiem nauce. I może to bywa przyczyną dyskryminacji konserwatystów, którzy takimi się deklarują, znacznie częściej niż ci "postępowcy"!
Maciek Arczyński2019.04.18 17:40
Acha... czyli mogę mieć np. poglądy PiS-u albo "Wiosny", ale do partii należeć nie mogę i wtedy jestem apolityczny?
prawda? jaka prawda?2019.04.18 16:28
Sorry, ale szerzenie komunizmu jest zakazane.