01.12.15, 18:47

Niemcy powoli mądrzeją! Chcą zakazać noszenia burek!

Rządząca w Bawarii partia CSU planuje stworzyć nowe prawo, które wprowadzałoby zakaz noszenia burek w całych Niemczech. W minionym tygodniu na podobne rozwiązanie zdecydowały się władze jednego z kantonów w Szwajcarii.

O sprawie informuje "Die Welt". Plany partii CSU przedstawiła Ilse Aigner, sprawująca funkcję ministra finansów Bawarii. Jej zdaniem, to prawo powinno zostać szybko przegłosowane przez rząd. - Chodzi głównie o pokazanie twarzy i wspólne życie jako społeczeństwo. Ukrywanie się nie pasuje do naszego społeczeństwa oraz jest sprzeczne z tym, jak pojmujemy równość płci - argumentuje polityk. 

Zakaza wg nowego prawa ma obowiązywać nawet turystów muzułmańskich. - Kiedy byłam w Iranie, byłam zmuszona dostosować się do tamtejszej tradycji i nosiłam chustę. Dlatego oczekuję od kobiet z państwa arabskich, że nie będą zakrywały swoich twarzy, gdy będą tu przyjeżdżać - postulowała Aigner.

Podobne prawo zostało wdrożone w szwajcarskim kantonie Ticino. Kobiety noszące burki i nikaby mogą zostać ukarane grzywną w wysokości nawet 9,8 tysięcy dolarów.

Czy Niemcy zmądrzały?

mm/Wprost.pl

Opowieści o zaskakującej potędze przypadku i sekretnym języku Boga

KUP NIESAMOWITY KALENDARZ NA ROK 2016! ZE ŚWIĘTĄ HILDEGARDĄ! 

POZNAJ JEZUSA DZIĘKI PRYWATNYM OBJAWIENIOM Carver Alan Ames! NIESAMOWITA KSIĄŻKA!!!

Komentarze

anonim2015.12.1 18:53
Wreszcie.
anonim2015.12.1 19:15
Kiedy w Polsce też zmądrzeją?
anonim2015.12.1 21:07
Reforma od doo.py strony. Najpierw ubierzcie w coś swoje półnagie córki, a potem zabierajcie się za rozbieranie muzułmanek. Najpierw zapełnijcie swoje kościoły, a meczety przestaną nauczać szariatu i szyć garderobę typu pas szahida. Notabene: drobnostka pokazująca różnicę między islamem a chrześcijaństwem - męczennik (szahid) w islamie to ten kto zabije jak najwięcej niewiernych, w chrześcijaństwie to ten którego zabijają.
anonim2015.12.2 5:47
Zakaz zasłaniania twarzy jest jak najbardziej O.K. Chodzi przede wszystkim o zasady bezpieczeństwa - nigdy nie wiadomo, czy pod takową szatą jest kobieta, czy potencjalny terrorysta. Tak na marginesie - dziwię się, że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, aby burku użyć jako elementu maskującego przy napadzie na bank. Przecież gdy wchodzi do banku "zjawisko" w burce, to jak na razie nikt nie reaguje, nawet ochrona nie zwiększa czujności.
anonim2015.12.2 8:47
Gdyby jeszcze wprowadzić nakaz chodzenia w mini to problem napływu muzułmanów sam by się rozwiązał ;)
anonim2015.12.2 9:00
Istotne jest dodanie, że dotyczyć ma również turystów (turystek), a argumentacja całkiem przekonywująca. A tak przy okazji jak taką panią zweryfikować np. przy głosowaniu w wyborach?
anonim2015.12.2 10:01
A jak weryfikują np. w Arabii Saudyjskiej (o ile w ogóle mają tam prawo głosu)?
anonim2015.12.2 15:50
.."Kiedy budowali meczety, milczałem – mamy przecież wolność wyznania. Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem – mamy przecież wolność słowa. Kiedy wysadzali wieżowce, milczałem – to byli tylko chorzy ekstremiści. Kiedy wywołali zamieszki, milczałem – to wina systemu i błędnej polityki. Kiedy było ich tak dużo, że uzyskali większość w parlamencie, milczałem – mamy przecież demokrację. Kiedy wprowadzili w państwie prawo Szariatu, a moja żona została ukamienowana za brak chusty na głowie, milczałem – nie wolno było już krzyczeć…"