08.08.20, 10:14fot. pixabay license via MirceaIancu_CandidShots

Niemcy stają się agresywni i nie chcą nosić maseczek

Wielu mieszkańców Niemiec nie chce nosić maseczek w środkach transportu. Mowa głównie o pociągach i samolotach. Niezadowolenie łączy się z agresją wobec pracowników firm przewoźniczych. Taki obraz pandemii w Niemczech przedstawiony jest na łamach ,,Der Spiegel”.

Niemiecki tygodnik przedstawia opowieści niemieckiej konduktor. 48-letnia kobieta pracuje w Deutsche Ban w północnych Niemczech, głównie na odcinku linii regionalnych. Jest konduktorką pociągu.  Z jej słów zamieszczonych na łamach tygodnika ,,Der Spiegel” wynika, że pandemia w połączeniu z okresem wakacyjnym sprawiła, że zachowania mieszkańców Niemiec cechują się agresją i niezadowoleniem. Takie zachowania obywatele przekładają na pracowników środków komunikacji m.in. pociągów.

,,Jestem obrażana, opluwana, pasażerowie grożą mi pobiciem lub wyrzuceniem z pociągu. Znam maszynistę, który został pobity, bo powiedział pasażerowi na peronie, by założył maskę" – mówi niemiecka konduktor.

Kobieta wiele mówi o tym, że Niemcy nie zachowują zasady utrzymywania odpowiedniego dystansu oraz nie chcą nosić maseczek. Obywatele Niemiec zachowują się bardzo nieodpowiedzialne. Z opowieści niemieckiej konduktor wynika, że bardzo często pasażerowie zamiast nosić maskę na twarz i nos to używają ją jako opaskę na oczy. 

,,Der Spiegel” cytuje również inną kobietę, która pracuje jako stewardessa. Z jej opowieści wynika, że pracownicy od pracodawców otrzymują maseczki bardzo złej jakości. Według niej duży problem stanowi zachowanie zasad higieny w samolotach.

Rr, PAP

Komentarze

Cool2020.08.10 7:25
Agresywny Niemiec, to żadna nowość! ....
Mądry jak Polak2020.08.9 8:43
Ludzie !!! Czy wyście już zupełnie powariowali od tych teori spiskowych. Jak wy włączycie telewizor to zobaczycie ile codziennie przybywa zarażonych nowym zabójczym wirusem. Widziałem wyjątkowo dramatyczne sceny ludzi zarażonych byli pod respiratorami konali, pokazywali szpitale pękające w szfach od kowidziarzy, bardzo boimy się z żoną. Ja to nawet na noc nie wyłaczam telewizji wiadomo ze muszę wiedzieć na bierząco i lubie być dobrze poinformowany. W TV to przynajmniej tęgie naukowe głowy sie wypowiadają a wy tu to co nikt nie zna się na niczym żadni z was naukowcy. W domu trzymamy słuszny a nawet większy odstęp, każdy ma swoja metrówkę, nigdy nie siedźimy razem w jednym pomieszczeniu. Mało tego wprowadziliśmy z żona swoje obostrzenia zero bzykania dotykania bo wiadomo odstęp, każdy śpi osobno, każdy ma swoje jeden tależ głęboki, jeden płytki jeden widelec i łyżkę kubek. Zawsze wkładamy po umyciu(myjemy 5 razy na raz) wszystko do mikrofali no bo to pomoże zniszczyć te paskudztwo. Oczywiście ręczniki każdy swoje(pierzemy 3 razy). Dodajemy trochę żrącej chemi do jedzenia żeby zmaksymalizować ochronę jamy ustnej, ja jeszcze płukam gardło spirytusem technicznym. Dzieciakom tego nie daje doustnie ale nacieramy im skórę w celu dezynfekcji dokładnie co 30 minut. Dodatkowo nosimy okulary ochronne na oczy(uszczelniamy silikonem) no i oczywiście w domu też nosimy maseczki ja to nawet dwie zakładam żeby zwiększyc ochronę, a jak widzę że ktos nie ma maski jakis sąsiad to odrazu łapię za telefon i dzwonię na służby, bo widziałem w TV minister nakazał tak robić. Jesteśmy na prawdę zdrowo i logicznie myślącymi ludzmi i wiemy co się stało we włoszech czy chinach, sam widziałem mnóstwo trumien naszykowanych dla kowidziarzy, tak w telewizji to pokazywali wszystko widziałem. Jak czytam te wpisy co wypisujecie to czasem myślę że powinni was do warjatkowa zamknąć, a czy nie widzicie naszych dzielnych ministrów oni to dosłownie jak lwy walczą o wasze zdrowie, a wy co psioczycie jeszcze. Ja głupi nie jestem nawet maturę zdałem, i nawet znam pare osób z wyższym wykształceniem, więc wiem co piszę, ale was ludzie to chyba potrzeba by wysłać na resocjalizację posadził bym was na 24 godziny przed telewizorkiem 50 cali na tydzień to i głupot byście nie pisali. Niecierpliwie czekamy na szczepionki , ustaliliśmy z żoną że weżmiemy po 4 dawki czyli z górką żeby było skuteczniej ale dzieciakom damy po 2 bo małe są. Zreszta zobaczymy co powiedzą w telewizji wtedy się okaże co dalej zrobić.
A ja to2020.08.9 8:55
Bardzo dobrze ja to jescze zalepiłem taśma okna i drzwi , pozatykałem wszystkie otwory wentylacyjne no bo żeby wirus sie nie dostał do srodka. U nas każdy ma swoje przybory do dezynfekcji klameczki odkażamy i sedes po każdym użyciu, ja też wprowadzam co dzień jakieś nowe obostrzenia dla domowników. Zatykamy uszy i dupę korkami bo i tamtędy ten zabójczy wirus mógłby się dostać, trochę to śmieszne ale na pewno skuteczne gdzieś w telewizji o tym słyszałem.
A my2020.08.9 9:01
Panie a u nas to cała wioska chodzi w kombinezonach gumowych a od przyszłego tygodnia to ustaliliśmy że zakładamy kondony na głowę dla ochrony
Człowieku2020.08.9 9:05
A u nas to w kondomach już od miesiąca chodzimy bo słyszelismy w telewizji że to skuteczniejsze od maseczek
Wiki2020.08.10 22:59
Cudowne :-))))
iza2020.08.16 10:47
ha ha ha super
KIEDY NIEMCY STANĄ SIĘ AGRESYWNI2020.08.8 21:46
WTEDY POLACZKU ZOBACZYSZ GDZIE JEST TWOJE MIEJSCE
Jan Radziszewski2020.08.8 17:42
Propaganda żydowska Min Szumowskiego + tzw maseczkowa dla robienia Biznesu który do PIEKŁA tego Duraka żydowskiego wtrąci na zawsze po to by chwalił tam swojego żydowskiego cezara /J 19,15) + Ponieważ Polacy nie umierają tylko obcokrajowcy przede wszystkim Ukraincy którzy zabierają pracę Polakom!!! + Pan pouczenia + Poniedziałek, 27 lipca - 00:35 Zapisz dziecko - :) - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. 13.13 Zapisz dziecko - Pytasz moje drogie dziecko:) czy coronawirus jest teraz zrzucany z samolotów, co przedtem blokowałem aby nie wyniszczano Polaków w znacznym stopniu. Tak, dziecko, dozwoliłem teraz zrzucać coronawirus COWID - 19 ten sam, który przedtem blokowałem z samolotów na ludzi. Lecz jak obiecałem Polacy od początku lipca nań nie chorują a będą chorować i już chorują obcokrajowcy w Polsce. Przede wszystkim Ukraińcy bo tych jest po prostu:) w Polsce najwięcej, w daleko mniejszym stopniu inni cudzoziemcy, którzy tu przyjechali zarabiać, bo nie wszyscy do pracy, gdyż jeśli obywatel turecki ma tutaj swoją gastronomię i zatrudnia do tego jeszcze młodych Polaków to nie można powiedzieć, że przyjechał tutaj do pracy. < Chciałem jeszcze pytać czy cudzoziemcy, którzy są tu na wakacjach też będą chorować czy nawet umierać jeśli zarażą się coronawirusem w Polsce, ale Pan Jezus przekazał, że wystarczy. +
katolicka deratyzacja Polski2020.08.8 12:58
agentura niemiecko-protestancka w Polsce jest telewizja WRealu. Daza do eksterminacji Narodu Polskiego razem z Konfederacja Rosyjska.
Spie*dalaj kremlowski parchu,2020.08.8 14:32
prowokatorze!
Jan Radziszewski2020.08.8 17:40
leć do Izraela żydzie bo w Polsce żydów aż nadmiar co może grozić wiesz czym parchu.
Foster2020.08.8 12:26
Niemcy ? - to bardzo głupie.
Micek2020.08.8 12:05
Jakie to szczęście, że Polacy potrafią zastosować się do zaleceń. U nas na pewno nikt nie pobije sprzedawczyni za zwrócenie uwagi o braku maseczki
Foster2020.08.8 12:28
Wg propagandy to musiał być Niemiec, bo Polak by tego na pewno nie zrobił.
Aaron2020.08.8 11:51
Mnie to obojętne czy jest wirus czy go nie ma. Jeśli chodzi o Niemców, to miejmy nadzieje, że wybije ich do ostatniej nogi. Jeśli chodzi o nas Polaków, to Bóg odróżni ludzi pobożnych i zachowa ich przy życiu od całej reszty, która jest nic nie warta.
Foster2020.08.8 12:30
Jak narazie to osoby duchowne (księża i zakonnice) również chorują i umierają na COVID-19.
Szybka Randka2020.08.8 11:45
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Zakała2020.08.8 11:12
A w Polsce większość telewidzów jest odmóżdżona. Gdyby dziś w telewizji powiedziało, że trzeba nosić na głowie sedesy, to jutro ustawią się kolejki po miski ustępowe.
Karoling2020.08.8 11:16
Ty za to masz mózg jak dzban .Jakby ci powiedzieli żeby nosić sedesy na głowie to byś sobie zrobił trepanację .
Elektor2020.08.8 11:16
Tak by było! hehehehe
Antonim2020.08.8 10:51
Może niemcy po prostu normalnieją. Byłby to pierwszy w histori sprzeciw wobec durnej władzy w niemczech. Nie chce się wierzyć, ale może jakieś wnioski z wyboru Hitlera i II wojny wyciągnęli?
Elektor2020.08.8 10:45
I bardzo dobrze. Szkopy widocznie też mają swoich ryżych gnojków którzy robią szemrane interesy maseczkowe i ich zmuszają do noszenia.
Przeciw kretynom2020.08.8 10:41
Nikt głupi nie jest, mamy swój rozum i nie będziemy nabijać kasy cwelom, którzy chcą zarobić na tak śmiertelnym wirusie, że muszę zrobić test aby się dowiedzieć, że w ogóle jestem chory.
Elektor2020.08.8 10:51
No niestety takich głupków jest bardzo wielu. Wierzą we wszystko co im w TV powiedzą.
Gringo2020.08.8 11:17
W TVN też ?
Anonim2020.08.8 12:00
Też. Oczywiście. W sprawie "epidemii" TVP i TVN robią podobne pranie mózgów. I pisowcy i ich "przeciwnicy" z PO tak samo trzęsą gaciami i robią panikę z niczego.
Dam2020.08.8 11:47
Musisz zrobić test, żeby się dowiedzieć czy jesteś zarażony, pajacu, nie chory. Można być zarażonym i zarażać dalej innych, a samemu nie chorować. Do podstawówki na biologię wracaj.
Elektor2020.08.8 12:00
Taaaaaa można być chorym bezobjawowo hehehe.