26.04.20, 13:41Fot. via: Wikimedia, CC 2.0/Piotr Drabik, via: Wikipedia CC 2.0

Niemcy: Więcej kija, mniej marchewki dla Polski i Węgier

Na łamach tygodnika „Der Spiegiel” doradca niemieckiego rządu, Gerald Knaus z ESI, sygnalizuje rzekomy problem z praworządnością w Polsce i na Węgrzech, proponując, aby odpowiedzią na działania rządów tych krajów było pominięcie ich w programie pomocowym związanym z epidemią koronawirusa.

-„UE musi zaprzestać bezwarunkowego subwencjonowania autokratów” – pisze polityk, wskazując na Polskę i Węgry.

-„Węgry i Polska w minionych latach szczególnie mocno skorzystały na środkach z unijnych funduszy strukturalnych, a obecnie przeciwko obu rządom toczą się postępowania w związku z ciężkim i trwałym naruszaniem europejskich wartości. Oprócz kryzysu wywołanego koronawirusem, w krajach UE mamy do czynienia z kryzysem liberalnej demokracji” – stwierdza.

Jego zdaniem obecna sytuacja w Polsce i na Węgrzech pokazuje, że UE nie ma skutecznych narzędzi do obrony praworządności w państwach członkowskich. Dlatego jego zdaniem, w planach pomocy związanych z koronawirusem, należy pominąć państwa, w których rzekomo praworządność się łamie:

-„Fundusze powinny być dostępne dla każdego członka UE, dopóki uznaje on podstawowe wartości traktatów europejskich i orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Kraje, które ignorują wyroki Trybunału, powinny stracić dostęp do pieniędzy” – proponuje Knaus.

kak/ dw.com

Komentarze

Jan Radziszewski2020.04.30 17:28
EUROPA: Brat Sadhu był już w Niemczech dwa razy, chociaż generalnie on nie działa w Europie, ale Bóg pokazał jemu szatana – bestię, która krążyła nad Europą i poszukiwała miejsca, gdzie się ma zagnieździć. Długo krążyła i spoczęła, i wybrała Berlin!!! BERLIN BĘDZIE POLITYCZNO-MILITARNĄ STOLICĄ ANTYCHRYSTA !!! Sadhu objawił, że antychryst będzie miał 3 stolice: stolicę religijną – Jerozolimę, stolicę polityczną – Berlin oraz stolicę ekonomiczną*, która nie została jeszcze jemu objawiona. Krótko mówiąc: – smok (apokaliptyczny), ten z siedmioma głowami i 10 rogami wybrał Niemcy na kolejną swoją siedzibę z powodu tronu swojego (tronu szatana), który znajduje się w Berlińskim muzeum, a przywieziony został tam z Pergamonu. Niemcy ponownie staną się potęgą militarną Europy, bo Francja i inne kraje pchną Niemcy w tym kierunku. Berlin w przyszłości będzie militarną siedzibą Antychrysta. III wojna światowa odbędzie się szczególnie w Europie i na Środkowym Wschodzie (Izreal i państwa ościenne). Niemcy oraz Belgia naładowane są ogromnymi, ciemnymi siłami (szatańskimi) wewnętrznie panującymi w tych krajach. Belgia, tak jak i Niemcy będzie bardzo uwikłana w działania wojskowo-wojenne. ** Pomnik bogini Europy siedzącej na bestii przed parlamentem Europejskim jest żywym obrazem wypełniającej się na naszych oczach Apokalipsy św. Jana – twierdzi Sadhu – i pomimo, że kobieta na bestii reprezentuje de facto odrodzenie się w naszych czasach demonicznego ducha bogini pogańskiej Aszterod { bo to ten demon doszedł do głosu wyjątkowo tylko w obecnych ostatnich dziesięcioleciach, a mianowicie pod postacią jaką niosą w sobie zboczenia natury homoseksualnej, transgender i tym podobne } – to sam obraz nierządnicy jest tym przepowiedzianym przez Jana na 2000 lat temu tym właśnie obrazem.
Zbych2020.04.27 8:49
Zaraz, zaraz, przecież Niemcy wprowadzały już (bezpośrednio) demokrację i praworządność w Polsce... kiedy to było... acha, przypomniałem sobie - to 1939 r.
anonim2020.04.26 21:24
Najwyższy czas rozwijać współpracę z tymi wszystkimi, którzy podzielają nasze poglądy i mają podobną sytuację.
Andrzej 2020.04.26 20:14
Tylko podły człowiek tak może powiedzieć w stosunku do Polski ii Węgier. Sami Niemcy ciągną wielką korzyść z "dojenia" Polski i Węgier. A my próbujemy się bronić to podnoszą wielki krzyk. Nie dajmy się Niemcom.
KOSTEK2020.04.26 17:55
Póki co, to raczej Niemcy mrą od koronawirusa jak muchy. Czyżby Berlin nie spełniał unijnych standardów demokracji i nie dostał pieniędzy z Brukseli?
pawel2020.04.26 17:52
Kto to mowi potomek SSmanow.GESTAPO mowi o praworzadnosci.75 lat po bestialskiej wojnie ,ktora rozpoczeli NIEMCY ,do tej pory nie wyplacono Polsce KNAUS reperacji.wiec nie pouczaj Polski i Wegier o wartosciach
Machiavelli2020.04.26 17:47
Niesamowite jak Polacy dali się omamić za 500 zł i słowa o "wielkiej Polsce" z ust osoby tak przepełnionej nienawiścią i kompleksami jak Jarek. Oby jego emerytura przyszła szybko.
Maria2020.04.26 17:25
Kij to był w czasie wojny, teraz to Niemcy niech czekają na kija, bo marchewka się skończyła.
jou2020.04.26 16:21
śmierdzący szkop
M.a2020.04.26 16:16
Niemcy niech wreszcie zapłacą za krzywdy wyrządzone Polsce, za napaść na Polskę, za mordowanie Polaków, za bombardowanie, za kradzież dóbr kultury, za ..., za... nie da się wszystkich krzywd doznanych od NIEMCOW przez Polskę tu umieścić.
Maryla2020.04.27 0:33
M.a Masz rację ! Niemcy nie byliby tacy bogaci, gdyby nie żerowali na skarbach, zagrabionych z wielu Państw w czasie II Wojny.
HASSAN2020.04.26 16:10
znaczy niemcy tez bez unijnej kasy bo tam nie jeden unijny prikaz zostal zignorowany
ola2020.04.26 15:52
Kto nie chce się podporządkować Niemcom, zakręcić kurek - wreszcie otwarcie to przyznają.
Jan Radziszewski2020.04.26 15:31
Pycha tego narodu wkrótce tj nie dalej jak za 3,5 roku tj 1260 dni Będzie starta będzie w proch. nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..) I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie .
src2020.04.26 15:19
Regularnie parskam śmiechem jak czytam o tych słynnych "europejskich wartościach" A Niemcy, jak Niemcy.Buta, arogancja i tzw.tolerancja, ale tylko do własnego, czytaj lewackiego, światopoglądu.Od 1000 lat niezmiennie.
Polexit2020.04.26 15:10
Myślę, że teraz już nikt nie ma wątpliwości, że należąc do ue jesteśmy podnóżkami potomków zbrodniarzy z I poł. lat czterdziestych!!! POLEXIT!!!
Jim2020.04.26 15:03
Od niepamiętnych czasów niemiecka mentalność pozostaje niezmieniona - podporządkować sobie Polaków (zabory, obozy), tylko metody się zmieniają. Obecnie są trochę bardziej wyrafinowane
Maciej Łagodny.2020.04.26 14:52
Geraldzie Polska PIĄTY Płatnik w UE plus Węgry wstrzymanie wpłat ,Cła na Granicach,itd. KOGO Bardziej Zaboli??????????????Niemiaszki ,co wy zrobita ,jak Polska wstrzyma TRANZYT Ropy i Gazu przez terytorium Polski????Niemiaszki CO zrobita ,gdy Polska zarządza NATYCHMIASTOWEJ WPŁATY ODSZKODOWANIA za II
Tomasz2020.04.26 15:12
Mają Nord Stream I i II, dokupią ropę w Norwegii Zablokuj wymianę z Niemcami, a zobaczysz co zostanie z polskich fabryk produkujących na eksport. No niech ta Polska w końcu zażąda Natychmiastowej Wpłaty Odszkodowania! Toć chyba Mularczyk liczy i liczy i chyba już policzył! A kiedy PiS zacznie się czegoś domagać od Rosji? Czyżby to nie był współagresor z III Rzeszą, czyżby nie zagrabił nam połowy terytorium II RP? Czy nie wymordował milionów naszych obywateli? Czyżby nie okupował i eksploatował nas przez 45 lat? Czy nie był zobowiązany wypłacić przyznanych nam niemieckich reparacji ze swojej strefy okupacyjnej? Dlaczego PiS tego nie żąda od Rosji? Czyją linię geopolityczną PiS realizuje?
Maciej Łagodny.2020.04.26 16:40
TOMASZU i TO JEST PYTANIE.A może BOJĄ Się ,ŻE Rosja UDERZY ekonomicznie? jak mnie PAMIĘĆ NIE MYLI 60% gazu I ropy MAMY Z Rosji. wystarczy BY ROSJA WSTRZYMAŁA DOSTAWY> USA NIE POMOŻE. Czyli ŁAPKA W NOCNIKU.
TY PISOWSKI DEBILU2020.04.26 15:32
NIEMCY SR.AJĄ NA POLSKĘ. MAJĄ NORD STREAM A ODSZKODOWANIA NAM NIGDY NIE WYPŁACĄ BO JESTEŚMY SŁABI I GŁUPI I NIC IM NIE MOŻEMY ZROBIĆ. NIEMCY MOGĄ NATOMIAST WYJE.BAĆ NAS Z UNII I WTEDY SKOŃCZY SIĘ GELD NA 500 PLUS, DOPŁATY ODER ANDERES SZAJSE. WIĘC POLAKEN ZAMKNĄĆ MORDY I SIEDZIEĆ CICHO.
antymarksista2020.04.26 14:45
. "... obecnie przeciwko obu rządom toczą się postępowania w związku z ciężkim i trwałym naruszaniem europejskich wartości. " Czy mówiąc "europejskie wartości" Gerald Knaus z ESI miał na myśli PO, czy SLD, a może opozycję totalną w komplecie? Dla mnie osobiście to są antywartości, a dokładnie źródła antywartości.
+++2020.04.26 14:28
Polska nigdy niczego od Niemców nie potrzebowała i nie oczekuje niczego dobrego - przeciwnie, to Niemcy wiecznie włazili w nasze granice, kradli, grabili, niszczyli, mordowali,okupowali i bogacili się naszym kosztem. Straszenie Polaków kijem to typowo niemieckie chamstwo i buta, które są charakterystyczne dla tej zbrodniczej nacji.
Leo2020.04.26 14:31
Takich tępaków jak ty powinno się od razu po porodzie w wiadrze wody utopić
+++2020.04.26 14:47
UBek, jak to ubek, zabić, utopić, jak ks. Popiełuszkę, a jeszcze torturować, zanim ofiara umrze - to go kręci, podobnie jak Niemców w czasie II wojny światowej. Zbrodniarz broni zbrodniarzy - oczywista oczywistość.
WEDLE PRAWDY2020.04.26 17:37
Zwykle ubeckie bydle trzeba po ichniemu poddac aborcji.
Topek2020.04.26 14:26
Polska należy do krajów które w Europie niewiele znaczą dlatego powinna być wdzięczna Niemcom że tyle finansowo zyskała i teraz nie jest na takim poziomie jak Ukraina i Białoruś gdzie obcy kapitał nie jest mile widziany a tylko dlatego by gospodarkom mogli rządzić oligarchowie podobni do tego który chciał w Polsce wybudować wieże
+++2020.04.26 14:52
Polska nie dostała od nikogo nic, jeśli sama sobie nie wypracowała i nie wpłaciła do kasy UE. Wmawianie Polakom, że dostali coś od Niemców, to atrybut idioty albo sabotażysty i wroga Polski.
M.a2020.04.26 16:09
Co z zyskały? Niemcy z zyskały wchodząc na nasz rynek.
Urszula2020.04.26 17:15
A my to niby nie jesteśmy na niemieckim rynku, pismatole? Sprawdź ile towarów sprzedajemy do Niemiec. W doopie byłeś, gooowno widziałeś. Nie potrafię zrozumieć jak można być takim imbecylem. Popracuj trochę mózgiem, może ci sie nieco pofałduje, sieroto niedouczona i bezmyślna.Ty jyz nie jesteś nawet Polska B, ty zahaczasz o Polskę C.
pat2020.04.26 19:27
Na szczęście takich zdrajców Polski, jak ty - nie ma wielu. A ci, którzy są- podobnie, jak ty, są prymitywni, nieokrzesani, wulgarni, hałaśliwi i tandetni, jak znoszone szmaty z ciucholandu. Cuchną na odległość i niewiele znaczą.
src2020.04.26 17:29
Topek-szkopek
Adam2020.05.17 10:10
co ty wypisujesz przygłupie z bałkanów
mir2020.04.26 14:21
spedalony mózg kaczora wyruchany przez jankowskiego panuje nad polską ktorą ruchają pasterze kościoła matki naszej !
Jana2020.04.26 16:49
Obrazisz kolegów z Wiosny.
krzysztof2020.04.26 14:19
Jarosław zbaw Polskę
M.a2020.04.26 16:08
Krzysztof idż rwać szparagi bo tylko tyle potrafisz.
Tomasz2020.04.26 14:19
Nikt się jakoś nie dziwi, gdy UEFA nakłada na klub piłkarski kary, za nie przestrzeganie reguł obowiązujących w lidze. Dlaczego niektórym tak trudno pojąć, że UE to dobrowolne zrzeszenie państw, kierujące się wspólnymi regułami. Nie chcesz ich przestrzegać, to się wypisz. Jeżeli nie chcesz się wypisywać, a łamiesz reguły, to zostaniesz ukarany, jak ten przykładowy klub piłkarski. Czy łamiesz reguły organizacji - ocenia powołany w tej organizacji sąd TSUE. Przystępując do tej organizacji, na to wszystko się zgodziliśmy.
Jim2020.04.26 15:23
"Wspólnymi regułami" powiadasz? "TSUE ma prawo do błędu, ale nie do arbitralności. Nie może więc ingerować w sprawy, jeżeli nie ma do tego wyraźnej legitymacji – odpowiedział FTK (wyrok niemieckiego Federalnego Sądu Konstytucyjnego z 30 lipca br., 2 BvR 1685/14) A teraz dalej graj sobie w FIFA
Tomasz2020.04.26 15:50
Art.19 Traktatu Lizbońskiego 1. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (...) Zapewnia on poszanowanie prawa w wykładni i stosowaniu Traktatów. (...) 3. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzeka zgodnie z Traktatami(...) Artykuł 2 Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn.
Maryla2020.04.27 0:29
Tomasz! No właśnie! Tak powinno być ! Ale nie jest! Są równi i równiejsi ! Niemcom można wszystko, a nam , nawet na to samo nie pozwalają! od razu odwracają tzw. "kota ogonem" ! Więc nie ma tu sprawiedliwości i równości !
Tomasz2020.04.27 11:58
Czy możesz wskazać przykład?
Marrr2020.04.26 18:25
Reguły o których wspominasz nie dotyczą ,,wielkich,, w UE.Natomiast pozostałe kraje które chcą być lekko prawicowe to już be.\
Roman2020.04.29 0:18
Ale nie wchodzi się do łoża małżeńskiego tegoż piłkarza. Panie Tomaszu!
anonim2020.04.26 14:19
Knaus płacić reperacje i to już. Liberalizm to zagłada dla świata, a Niemcy skuteczne narzędzia już za wiele razy stosowali, już parę razy byliśmy według nich ciemnym zacofanym krajem... . Zawsze kończyło się to źle, także dla nich. Teraz znowu się prężą, co prawda na inny sposób, pycha kroczy przed upadkiem, a "niemiecka" unia... cóż, to prawie całkowita dyktatura.
Wysłuchaj nas Panie2020.04.26 14:16
Boże Chryste wszechmogący potrafisz wode w wino zamienić to spraw i przemień gów-no które zalega w głowie prezesa kaczora na mózg
Polka2020.04.26 16:15
Widac' ze religia nie jest twoja mocna strona trollu!
Maryla2020.04.27 0:20
"Wysłuchaj .....! Piszesz, jak Judasz, jesteś faryzeuszem ! Pan Bóg nikomu żle nie życzy, tak jak tu napisałeś! " Zbierzesz, co zasiałeś, a zasiałeś zło..."! Komuś bardzo zależy, aby oprócz ciebie, też obrazić BOGA ! To może być, tylko szatan, którego widać , że się słuchasz i podświadomie się go słuchasz!
To ja2020.04.27 9:59
Życzenie zamiany gówna w głowie kulawego na mózg jest dobrym życzeniem
anonim2020.04.29 23:27
Niestety z gówna nawet bicza nie da się ukręcić, a co dopiero gówno, w głowie kulawego w mózg zamienić.
Topek2020.04.26 14:13
Trzeba by tego kulawego kaczora tak wychłostać kablem kolczastym by wbić mu troche rozumu do tej starej zdradzieckiej głupiej głowy kapuścianej
pat2020.04.26 14:58
Ubek znowu w akcji, prymitywny sadysta na dyżurze. Nic innego to tej bandyckiej łepetyny nie przychodzi, tylko bicie, torturowanie, dręczenie - doczekasz się ty- morderco, wiecznych tortur w piekle.
Maryla2020.04.26 23:37
pat! Racja! Oni to umieją, to była ich praca w Ubecji, Sbecji! Topku,? vel Lechu K..../, stary SBku, ty też wybij sobie to z głowy! Czyżby przypomniała ci się stara metoda torturowania w SB....? Tak dokładnie opisałeś? "...ALE TO JUŻ BYŁO I NIE WRÓCI WIĘCEJ....!"
Adam2020.05.17 10:08
ty bałkanie ze stepów
MT(3)2020.04.26 14:09
Polsko-języczne szwabskie sługusy poczuły chwilowy przypływ optymizmu. Że może nie wszystko dla Merkel przy ich pomocy stracone, że może w Polsce wszystko się jednak zawali, że UE nie da więcej euro, że nawet Putin będzie uradowany bo on przecież realizuje zasadę w myśl której "jak Angeli jest dobrze, to dobrze jest i dla mnie". Wspólnie budowane przez niego i Angelę oba Nord Stram są przecież po to, by umacniać i Rosję i Niemcy kosztem tych mniejszych. Ale wasze niedoczekanie służalcze polsko-języczne, Polacy prędzej wyjdą z eurokołchozu niż ugną kark przed Szwabami i Kremlem. Ci z ugiętym karkiem będa musieli się ewakuować. Na powtórkę z ponurej historii wolnej i suwerennej Polski już nie stać.
Marta2020.04.26 15:28
Nie raz żałuję, że nie ma już kary banicji...
Lubie rzeczy2020.04.26 13:57
Polacy typu frondowego lubią być pod butem - czy to sowietów, czy Kaczyńskiego. Stąd rozsądne słowa polityka niemieckiego spotykają się z reakcją Frondy jak diabeł na wodę święconą. Niezmiennie z góry dziękuję za wycie w odpowiedziach (jak mówi Joanna Lichocka - słychać wycie znakomicie) oraz minusy. Robicie mi dzień. :*
gnida koszerna albo bolszewicka2020.04.26 14:11
MYSLISZ ICEK NIE PO POLSKU TYLKO PO ZYDOWSKU
Jana2020.04.26 16:48
Udajesz amerykanina żle tłumaczonego na polski natomiast jesteś złym polaczkiem.
pawel2020.04.26 17:59
Biedaku nie prowokuj.Twoje wypowiedzi sa tak glupie ,ze ogarnia smiech.Po co sie tak podniecasz.ONET NIEMIECKI zablokowal sympatykowi komentarze ,to sie produkujesz na Frondzie
Maryla2020.04.26 23:29
"Lubie rzeczy...??? Czyżby .... ! No to spadaj na szczaw i mirabelki do nich, ty polskojęzyczny człowieku! Nikt cię nie prosi o opinię ! W dodatku fałszywą ! Zachowaj ją sobie, lub sprzedaj na "łonet" !
palec i napletek środkowy2020.04.26 13:54
takiego szparaga szwabie
Paulina2020.04.26 23:24
palec i .......! Ale super ! Nie myślałam, że tak się uśmieję z twego wpisu, z tego szparaga ! Faktycznie, oni mają problem z nimi, bo nie ma komu zbierać szparagów! A Polacy nawet z dopłatą nie chcą ! Czytałam o tym. Mszczą się teraz .......
Marian2020.04.26 13:51
Niemcy, niech wreszcie uczciwie opublikują jakie korzyści czerpią z UE.Oni chyba nie z dobrego serca, mianowali sie naszym adwokatem w UE.
Tomasz2020.04.26 14:59
Niemcy w latach 2008-2017 wpłacili do wspólnej kasy 137,65 mld EURO ponad to co otrzymały Polska w tym samy okresie dostała 103,69 mld EURO ponad to co do wspólnej kasy wpłaci. Różnica między wkładem finansowym Niemiec a Polski we wpłatach do wspólnej kasy wynosi ponad 241 mld EURO. Chyba upoważnia ich to do zastanawiania się, jak tymi pieniędzmi się gospodaruje.
[email protected]2020.04.26 15:35
Źródło poproszę. Takie głupoty "z powietrza" to każdy może wypisywać.
Marian2020.04.26 15:36
UE czyli Niemcy rękami naszych "leberalow"a tak naprawdę żydów i roznych zaprzańców narodowych zrobli z Polski przemysłową pustynię likwidując prawie wszystko co cokolwiek produkowalo.Spowodowalo to ogromne bezrobocie i naplyw do Niemiec tak naprawdę niewolników do pracy za kilka marek.Dodatkowo otworzyło nasz rynek (wcale nie maly) na masowy naplyw niemieckich towarów.Po zainstalowaniu pruskiej frakcji jako rzadu (Tusk) zlikwidowali stocznie by nie mieć zadnej konkurencji.Czy to co dala UE wyrownalo te straty?Cz niemieckie sieci handlowe które nie płacą podatków, czy sprzedaż niemieckich towarow ktora przynosi im ogromne zyski kosztem Polski, nic dla takich jak Ty nie znaczą.Gdyby to sie im nie opłacało to nawet jednej marki by nie dali do wspolnej kasy.Malo tego ze do 2015r eksploatowali nas jak kolonie to jeszcze beszczelnie mieszaja sie do naszych spraw troszczac sie o "praworzadnosc" chcąc nam chyba zafundowac taką jak GG.
Tomasz2020.04.26 19:39
W zasadzie, gdy ktoś bredzi dopatrując się wszędzie niecnych Żydów, to nie zasługuje na odpowiedź. Zrobię dla Ciebie wyjątek. Żyjesz w świecie równoległym. Polskie PKB pomiędzy rokiem 2000 a 2017 wzrosło z 171 mld USD do 526 mld USD czyli ponad trzykrotnie. I nie stało się to za sprawą dobrej zmiany, tylko rosło systematycznie cały czas. W tym czasie PKB Niemiec wzrosło 1,89 raza. Więc zastanów się jak to było możliwe, skoro "zrobili z Polski przemysłową pustynię" Dane o PKB są powszechnie dostępne ale jakbyś miał z tym problem https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_nominalnego
Marian2020.04.27 7:50
A kim byli Geremek,Mazowiecki,Kwasniewski czy wszechwładny Michnik.Kto tworzy i sfinansuje Fundacje Batorego,krasnoludki?Fundacja ta z tylnego siedzenia kierowala kazdym rządem i kazde jej stanowisko bylo święte dla kolejnych rządów.
Marian2020.04.27 7:53
A skad wiesz czy PKB bez niemieckiej eksploatacji Polski nie wzroslo by jeszcze wiecej.
[email protected]2020.04.26 15:41
Źródło poproszę.
Krystyna2020.04.26 18:01
Johannes Hahn, unijny komisarz d/s polityki regionalnej, przyznał, że z każdego przekazywanego z Unii do Polski 1 euro, do Niemiec wraca aż 89 centów!
Tomasz2020.04.26 19:16
Źródło? proszę bardzo: https://alebank.pl/transfery-unijne-najbardziej-obciazony-szwed-najwiecej-korzysta-grek/
bogdanus2020.04.26 22:05
To za niemieckie pieniądze mamy się im podporządkować jak sobie życzą?
palecantysemitypolskiegouciety2020.04.26 17:16
to, polski smieciu, wyrzuc niemcow z polskiej gospodarki i zdychaj z glodu! zalosny przegraniec nei ma wyboru tylko robic dla panow z zachodu, albo zdychac na ich wojnach , jak po 1939.
Marian2020.04.26 17:28
Ty niemiecki zbrodniarzu co robisz u nas?Wy-pie.rda-laj do tego waszego dobrobytu.
Marian2020.04.26 17:40
Jeszcze cos ci ty qur-wo germańska powiem.Najwiekszymi zlodziejami i rabusiami nie są Polacy jak oni by chcieli ale wlsnie niemcy.Ty potomku herrenvolku przypomnę ci jak rabowali wasi żołnierze muzea w calej Europie czy futrzarskie sklepy.Oddajcie wy qur-wy to!