Levi Salomon, rzecznik Jüdische Forum für Demokratie und gegen Antisemitismus (JFDA) powiedział, że nazistowska ideologia nienawiści do Żydów i nienawiść do Izraela od całych dekad znajduje się w centrum programów partii Baath zarówno w Syrii jak i Iraku. “Z tego powodu należy zakładać, że większość syryjskich uchodźców wyssało antysemityzm z mlekiem matki”, powiedział i dodał: “To jest odwrotny import – coś pochodzącego z Zachodu, wyeksportowane na Bliski Wschód i sprowadzone z powrotem”.

Przewodnicząca Forum Lela Susskind powiedziała: “Wśród Żydów w Niemczech wzrasta lęk przed rosnącym antysemityzmem związanym z imigracją uchodźców. Wielu uchodźców z Syrii i Iraku dorastało w społeczeństwie, w którym zniszczenie Izraela było państwową doktryną”. Ostrzegła też, że zintegrowanie wszystkich uchodźców w niemieckim społeczeństwie będzie bardzo trudne, jednak “jesteśmy przekonani, że nasze obawy nie są poważnie traktowane przez polityków”.

Bernd Georg Thamm, ekspert w zakresie terroryzmu, napisał dla Forum pracę na temat islamskiego dżihadu, częściowo finansowaną przez najważniejszą żydowską organizację w Niemczech, Zentralrat der Juden in Deutschland, w której ostrzega przed “izraelizacją” Europy – atakami na osoby, miejsca kultu i instytucje kulturalne. “Obecna sytuacja w Izraelu z nieustającymi atakami dżihadystów na ludzi jest do wyobrażenia również w Europie”, powiedział Thamm.

W roku 2014 antyżydowskie przestępstwa w Niemczech osiągnęły najwyższy od pięciu lat poziom – 1596 zarejestrowanych przestępstw nienawiści przeciw Żydom, więcej niż w jakimkolwiek innym państwie Unii Europejskiej.

mm/euroislam.pl