02.09.20, 13:30Screenshot Youtube - Bistum Essen

Niemiecka diecezja promuje ideologię LGBT. Na filmie ksiądz w tęczowej koszulce

Jestem gejem, katolikiem, w związku małżeńskim z moim mężem od 2004 roku i pracuję dla Kościoła katolickiego od roku 1996. Wielu naszych przyjaciół zawsze pyta: Jak to możliwe? I szczerze mówiąc, czasami czuję się rozdarty pracując dla instytucji, która odrzuca mnie i moją seksualność, nasze małżeństwo” – ta wypowiedź mężczyzny to nie materiał z internetowej strony promującej LGBT. To fragment jednego z czterech krótkich filmów wideo, jakie opublikowała niemiecka diecezja Essen.

Opublikowane filmy, w których występują pracownicy i woluntariusze diecezji, można określić jako „atak na naukę katolicką” – komentuje portal „Life Site News”. Występujący w nim ludzie „domagają się zmiany tego, czego Kościół nauczał od czasów Jezusa Chrystusa, w tym kapłaństwa tylko dla mężczyzn i tradycyjnego małżeństwa”.

To wszystko nie byłoby może i dziwne, gdyby nie fakt, że materiał został zamieszczony w sieci przez katolicką diecezję Essen, a oprócz świeckich występują w nim także i kapłani: ks. Stefan Wiesel oraz ks. Maximilian Strozyk. Obaj nie są ubrani w sutanny, a ks. Strozyk ma na sobie koszulkę z tęczowymi symbolami. Żaden z filmów nie przedstawia chociaż jednego głosu, który wyrażałby sprzeciw wobec próby zmian nauczania Kościoła i dotyczy to także samych kapłanów.

Ks. Strozyk mówi: „Marzę o Kościele, w który nie pyta o płeć, ale o powołanie i to powołanie jest niezależne od tego, czy ktoś jest kobietą, mężczyzną czy różnorodnym”. Z kolei jedna z kobiet oskarża Kościół o „ranienie ludzi”. Do tych ranionych przez Kościół zalicza „wszystkich tych, którzy nie są heteroseksualni, wszystkich tych, którzy nie wstępują w związek małżeński, ale wciąż chcą żyć razem, wszystkich tych, których małżeństwa się nie powiodły i którzy ośmielają się podjąć nową próbę: oni wszyscy nie stosują się do norm Kościoła, niezależnie od tego, jak bardzo są wierni”.

Mam nadzieję – mówi dalej kobieta – że moralność seksualna Kościoła zostanie dalej rozwinięta jako etyka relacyjna, że płeć, seksualność czy status związku nie będą decydujące dla życia razem dwójki ludzi, ale ich wzajemna uczciwa miłość, która zawsze ma swoje źródło w Bogu”.

Skandaliczny materiał niemieckiej diecezji zdaje się korespondować z tematyką tzw. „drogi synodalnej”. Wśród propozycji zmian w Kościele w dokumentach roboczych „drogi synodalnej” znalazła się m.in. redefinicja pojęcia małżeństwa i uznania innych związków, w tym związków homoseksualnych za prawomocne. „Diecezja w Essen już zademonstrowała, jakie jest jej stanowisko w tych kwestiach” – zauważył Martin Bürger z „Life Site News”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Roman2020.09.3 12:22
W Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Proboszczem jest Ksiądz, który przyznaje się publicznie do związku homoseksualnego?
Al-kilo2020.09.3 11:17
Na zdjęciu bardzo nieszczęśliwy człowiek!
opty2020.09.3 7:49
„Marzę o Kościele, w który nie pyta o płeć, "; marzę o wiernych KK by rozumieli grzech, grzech Sodomii. Adam w raju nie miał płci, Ewa była mężczyzną.....????
Andrzej2020.09.3 2:35
Niemcy nie potrafią żyć w dyscyplinie,już od czasów Lutra,to co tutaj prezentują to jest wszystko tylko nie Kościół Katolicki,już nawet nie chodzi o sodomitów i naginanie Katechizmu do swoich potrzeb,ten cyrk dopuszcza aborcję co jest czymś zupełnie przeciwnym naukom Chrystusa,Ewangeliom i Biblii,Osobiście uważam że nazywanie tego zbiorowiska Kościołem Katolickim jest obrazą dla Katolików,Niestety w Polsce spora część hierarchów KK prubuje z powodzeniem tworzyć to samo,mamy pozwolenie i medialne propagowanie tęczowego "Katolicyzmu"który jest szeroko i nachalnie wlewany do głów wiernych ,rzeczy sprzeczne z Katechizmem są promowane,aborcja,zdrada małżeńska,rozwody,grzechy nieczyste przeciw naturze ,to wszystko parodia Chrześcijaństwa i Katolicyzmu,czerwoni ochoczo to podchwytują i próbują zrobić z Katolików pokorne barany co trafia na podatny grunt ale Jezus powiedział-ty jesteś Piotr-opoka na tej opoce zbuduję swój Kościół a bramy piekielne go nie przemogą.
brrr.....2020.09.2 22:21
.... i taki WYBRYK NATURY - jak na tej fotce, głosi SŁOWO BOŻE??
Bianka2020.09.2 22:17
Ale jeśli Pismo Święte mówi jasno, że "mężczyźni współżyjący ze sobą Królestwa Bożego nie odziedziczą" to znaczy, że "kościół" tych księzy z artykułu już nie jest rzeczywistym Kościołem. To tak jak mówić "kocham cię", ale czynami pokazywac zupełnie coś przeciwnego...Z drugiej strony mój wniosek jest też i taki, po przeczytaniu art., że wolontariusze i osoby zangażowane w sprawy Kościoła powinny jeśli to mozliwe mieć ważne kwestie religijne uregulowane a jeśli nie ma takiej możliwości to musi być jasno powiedziane że jej życie powinno dążyć do uporządkowania...bo inaczej taka osoba jest antyświadectwem...co nie znaczy, że KK ma się odwracać od ludzi błądzących od grzesznijów którzy sobie nie radzą do końca w walce z grzechem...ale nie może udawać, że wszystko jest w porządku gdy tak w rzeczywistości nie jest, bo "Prawda was wyzwoli"...
SZATAN w Kościele2020.09.2 21:52
W 1963 roku św.Ojciec Pio w ostatnim liście przed swoją śmiercią, który skierował do papieża Pawła VI, ostrzega Ojca św, że jest mu wiadomo, że w szeregi duchowieństwa weszło bardzo wielu MASONÓW, których zadaniem jest dopuszczać się najgorszych przestępstw, świętokradztw i grzechów, aby szkodzić Kościołowi i pogrzebać jego autorytet w celu jego zniszczenia.Celowo masoni i członkowie innych organizacji antykościelnych zostają kapłanami, aby szerzyć ZGORSZENIE i GRZECH.W Polsce w latach 50-80 zostało wyświęconych bardzo wiele ludzi ze służby SB i UB, których zadaniem było to samo, plus szpiegostwo.Wszystko, co teraz przypisuje się Kościołowi jest CELOWĄ i ZAPLANOWANĄ akcją MASONERII i tak jest do dnia dzisiejszego.
Natalja Siwiec2020.09.3 10:43
Czyli ten zapis o przemaganiu bram piekielnych to tylko mit i plotka.
Szybka Randka2020.09.2 21:35
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
***2020.09.2 21:15
Jezus znów przyjdzie w tęczowej koszulce, a wy go znów ukrzyżujecie.
***2020.09.2 21:36
...znowu masz dyżur...debilu?
Anonim2020.09.2 20:28
Niemców 2 Wojna Światowa nauczyła, ze nienawiść i dyskryminacja może prowadzić do terroru i strasznych rzeczy. Potrafili wyciągnąć wnioski. A w katolickiej Polsce? Co niektórzy w Polsce są zbyt głupi i zaślepieni nienawiścią oraz nietolerancja, zeby to zrozumieć.
Andrzej2020.09.3 2:21
coś ci sie chyba pomyliło,miałeś wleźć na oko press a wlazłeś na frondę
Cleo2020.09.3 6:44
Andrzej masz racje, na Frondzie należy pluć jadem!
J.Radziszewski2020.09.2 20:07
niedługo lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie
anatol2020.09.2 19:19
a czy po Niemcach można się spodziewać czegoś innego - to oni przecież wybrali i kochali Hitlera
Anonim2020.09.2 19:14
Homoseksualizm to taki grzech, że aż szatana brzydzi. Chyba zbokowi coś się pokręciło, mówiąc o kościele miał na myśli świątynię szatana?
Wojtek Polak2020.09.2 18:27
Niemcom jak zwykle zawsze mało oni muszą zawsze coś zniszczyć Luter zniszczył jedność KK Hitler próbował zniszczyć świat a teraz ks.kard Marx oraz ks.Wiesel ks. M Strozyk ale to nie wszyscy jest tam ich dużo więcej próbują zniszczyć KK za pomocą nowej bolszewickiej rewolucji homo-terrorystycznej i upadłej moralnie. kto niszczy dzieło Pana tego Pan zniszczy.1 J 2,18-21 Należy wystrzegać się nauczycieli fałszu 218 Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst* nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. 19 Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha. 20 Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego* i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. 21 Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi.
Szybka Randka2020.09.2 17:18
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
verizanus2020.09.2 16:29
Skoro tacy księża jak Kneblewski, Międlar mają problemy ze zwierzchnikami to tacy jak ten nigdy ich nie będą mieli ;)
2 Tm 32020.09.2 15:53
Zapowiedź wielkiego odstępstwa 3 1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 * Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, 3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. 5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. 6 Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, 7 takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. 8 Jak Jannes i Jambres* wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: 9 bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.2 15:25
ODBYTNICA JEST SMACZNIEJSZA OD PISDY!
matis IQ89, jehowy "katolik" Kremla i2020.09.2 15:27
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 !
matis892020.09.2 15:24
Widać jak bardzo zwiódł tych ludzi oszust Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik. Bergoglio prowadzi ich prosto do piekła. Oczywiście oni z Bergoglio sympatyzują, powołują się na niego bo daje on im możliwość życia w grzechu który jest nazywany dobrem. Sama sodoma powołuje się na Bergoglio jak i sataniści, lewactwo i masoni. Tak działa oszust Bergoglio dla antychrysta.
tadeusz2020.09.2 15:49
Pan Jezus powiedział "jeżeli chcesz to pójdź za Mną", a Pan Bóg powiedział "NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ",
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.2 15:14
Jednak nie wszyscy krzyżowcy to debile?
franek2020.09.2 14:52
Ten "ksiądz" chce niszczyć Kościół Jezusa Chrystusa.
JPIII2020.09.2 15:52
Ten ksiądz zachowuje się jak chrystek. Ten też był pedałem co łajdaczył się po pustyni z 12-pedziami zw. apostołami. Jak chrystek mógł w kale penetrować? A teraz durne katole odprawiają modły. Czyż to nie hipokryzja katoli?
***2020.09.2 19:39
...znowu kłapiesz mordą?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 14:26
Sadząc po jego obleśnej gębie, to z niego taki ksiądz, jak ze mnie kacyk murzyński (bardziej rabin).
gay2020.09.2 20:12
rusku lubisz frondę..
katolik2020.09.2 13:56
dali mu papiery na księdza, żeby zniszczył Kościół, drogi masońskie różne w całkowitym natarciu
jasko2020.09.2 13:56
Dlaczego pracodawcę ma interesować z kim pracownicy ...
koma2020.09.2 13:54
Są tysiące " kościołów"dla tych którym nie pasuje nauka KK
katolik2020.09.2 14:01
ale inne im nie przeszkadzają, tylko Kosciół katolicki jest solą w oku, która regularnie od wieków jest na celowniku
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 13:51
Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jasno jak katolicy powinni się odnosić do osób homoseksualnych! : : : KKK 2358 ; Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.
Koma2020.09.2 13:58
„Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę”. Mk 10,6
Po 11 ...2020.09.2 14:07
Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się" I co? Ani słowa o księżach łamiących nakaz rozmnażania się. Ale czy to znaczy, że kler jest sprzeczny z boskim planem? Czy to znaczy, że należy go zwalczać? No, pomyśl>>>
koma2020.09.2 14:11
Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci ...
koma2020.09.2 14:14
No no już analizujesz Boskie plany .
Maria Błaszczyk2020.09.2 14:41
Na poczatku bóg stworzył ludzi także jako wegan - polecam to pod rozwagę: Rdz 1, 29 "I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem." O ile życie seksualne innych osób nie ma większego znaczenia dla świata, o tyle to jest kwestia wielkiej wagi.
Andrzej2020.09.3 2:45
gdzie ci to powiedzieli? na pogadance w Polsat rodzina?
koma2020.09.2 14:00
Rz 1,26-27 1 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.
Darek2020.09.2 14:16
Ominąłeś początek, czyli wyrwałeś z kontekstu. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę... Dlaczego? Za jakie zboczenie zesłanie przez Boga homoseksualizmu było dla nich karą? To perfidnie omijasz. "I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka" - za to właśnie zboczenie, za oddawanie czci podobiznom między innymi ludzkim Bóg pokarał grzeszników zsyłając na nich homoseksualizm. Nie wyrywaj proszę zdań z kontekstu bo to grzech kłamstwa.
koma2020.09.2 14:27
" ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów." To perfidnie omijasz.Nie wyrywaj proszę zdań z kontekstu bo to grzech kłamstwa.
Darek2020.09.2 14:45
To kontekstu nie zmienia, ale fakt była też i o tym mowa, jednak nie zmienia to w najmniejszym stopniu kontekstu - stanowi jedynie uzupełnienie listy przewinień. Kontekst zmienia się wtedy gdy się zmienia znaczenie poprzez wyrwanie frazy. Okrojenie tekstu wskazujące na konkretny jego fragment jeśli nie zmieni znaczenia w żaden sposób nie stanowi wyrwania z kontekstu, kłamstwa ani grzechu. Nie rozumiesz pojęcia kontekstu najwyraźniej.
koma2020.09.2 16:38
Moja być , ciemna , mieć pod gorka do szkoły i nie rozumieć co być białe a co gó...ne
gay2020.09.2 20:12
rusku lubisz frondę..
Marian2020.09.2 13:50
Ten ksiądz to chyba Niemcem nie jest. To na pewno żyd, oddelegowany do bycia księdzem katolickim.
Po 11 ...2020.09.2 13:48
Ja też marzę o Kościele, w który nie pyta o rasę, wiek, narodowość, poglądy polityczne, stan konta, płeć, ale o POWOŁANIE i to powołanie jest niezależne od tego, czy ktoś jest kobietą, mężczyzną, czy jest biedny, czy bogaty czy mądry, czy z PiS :)
kali2020.09.2 13:51
Powołanie do czego ?
Po 11 ...2020.09.2 14:01
W przypadku KK, powołanie do życia przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. ( o!, nauczyłem się odpowiadać poprawnie teologicznie, katolicko i .... całkowicie bez sensu:)
kali2020.09.2 14:06
Taki który nie będzie mówił o grzechu , pokucie , nawracaniu , piekle i takie tam ...
Tak jak2020.09.2 14:22
Wiara , łaska a nie logika
harry2020.09.2 13:44
Przecież to żaden kościół katolicki. To pederaści udający księży katolickich, którzy kiedyś podstępem wyłudzili święcenia kapłańskie.