27.12.19, 17:45Zdj. Kremlinru, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

Niemiecka gazeta komentuje antypolskie wypowiedzi Putina

"W minionych dniach prezydent Rosji Władimir Putin kilka razy denerwował się na Polskę"– pisze w piątkowym wydaniu „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Niemiecki dziennik zwrócił uwagę, że usprawiedliwianie paktu Ribbentrop-Mołotow zdominowało zarówno doroczną konferencję prasową Władimira Putna w Moskwie, jak i spotkanie Wspólnoty Niepodległych Państw w Sankt Petersburgu, a także naradę w Ministerstwie Obrony we wtorek.

"Krytykowane są także rosyjskie władze. Dobre pięć lat temu zmieniły wcześniejsze oficjalne stanowisko, przypisując Zachodowi odpowiedzialność za pakt Ribbentrop-Mołotow, a Polsce – współwinę za II wojnę światową" – pisze „FAZ”.

Gazeta podkreśla również to, że według prezydenta Rosji Związek Sowiecki to „ostatnie państwo w Europie, które zawarło pakt o nieagresji z nazistowskimi Niemcami”. Putin uważa, że Związek Sowiecki, który po napaści Hitlera na Polskę zabrał jej wschodnią część, „w rzeczywistości nic Polsce nie zabrał”. Rosyjski prezydent dodał również, że Polska „zrobiła pierwszy krok ku ludobójstwu i zagładzie narodu europejskiego”.

"Wprawdzie po układzie monachijskim o podziale Czechosłowacji polskie wojsko zajęło sporną od 1918 roku czechosłowacką część Śląska Cieszyńskiego. Jednak biorąc pod uwagę skalę zbrodni Hitlera i Stalina próba obarczenia Polski winą wydaje się pozbawiona umiaru i nieprzyzwoita"-czytamy w dzisiejszym „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Zdaniem „FAZ” Putinowi chodzi także o to, by „zabronić Zachodowi ustalania granic «silnych, ale poniżonych państw państw» pod przykrywką prawa międzynarodowego”. – Po aneksji Krymu i agresji na wschodnią Ukrainę taka logika nasuwa nowe pytania. Niektórzy przypuszczają, że chodzi o nowa rewizję dotyczącą Białorusi, z którą akurat trwają trudne negocjacje o głębszej integracji – czytamy w niemieckim dzienniku.

yenn/Tysol.pl

Komentarze

hrabia Potocki2019.12.27 19:59
Ten dziwny twor pol mongol pol rosjanin stara sie narzucic swoja narracjei slrzywiona i ,,nieprawdziwa,, prawde , czlowiek ktory posiada miliardy euro zdobyte w sposob nielegalny zainwestowane w roznych firmach czesto pod przykrywka innych ludzi --slupow wg Nawalnego, i ten malego wzrostu dyktatorek chce narzucac innym krajom swoja propagande , niedorzecznosci , falsz i oblude oraz totalne klamstwa. On nie umie inaczej myslec tylko sila , klamstwa morderstwa protekcjonizn i potworna obluda , zastraszanie innych narcyzm , wrodzone klamstwo i chamstwo to cechy tego malego kacapa
ryscy i niemcy = najwięksi złodzieje i mordercy 2019.12.27 19:50
Już Tacyt pisał, że do cech ludzi nikczemnych, należy pogarda dla tych, których skrzywdzili
wicek2019.12.27 19:23
Putinek-morderca, wpatrzony w Dzierżyńskiego traci panowanie nad sobą. Upokarzające.
anonim2019.12.27 19:21
Kiedy usłyszymy komentarz na antypolskie wypowiedzi Putina od Dudy, Morawieckiego czy jakiegoś dyżurnego episkopatu? tak zawsze drą zdradzieckie mordy, napinając się swoim patriotyzmem a jak jest konkretny wróg to milczą!!!
ateusz2019.12.27 19:39
Przecież nie będą gryźć ręki, która ich karmi
samograf2019.12.28 5:58
А в Америке негров линчуют.
Sprytny ninja2019.12.27 18:41
Jak komuś nie idzie, to nie idzie, po co się nas czepia. Lepiej niech uważa na Chińczyków, bo go w tyle zostawiają i tę jego światową potęgę gospodarczą.