25.07.21, 15:12Fot. via: Facebook - Mateusz Morawiecki

Niemiecka prasa: Polexit? Geopolityczny koszmar!

"(...) perspektywa Polski nieumocowanej, dryfującej między Europą Środkową a obszarem wpływów rosyjskich, jest geopolitycznym koszmarem" - czytamy w artykule zatytułowanym "Byle nie Polexit" opublikowanym w piśmie Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

"UE spiera się z polskim rządem o wspólne rozumienie demokracji i prawa. Konflikt długo rozkręcał się, teraz może się wymknąć spod kontroli. Narodowi konserwatyści Jarosława Kaczyńskiego kontynuują operację podporządkowania sobie wymiaru sprawiedliwości, chociaż Trybunał Sprawiedliwości UE wielokrotnie krytykował ich politykę" - pisze publicysta Konrad Schuller.

Kary, którymi straszy Komisja Europejska nie będą mogły zostać przyjęte w Warszawie bez poczucia kapitulacji.

Autor określa taką sytuację mianem "meksykańskiego pata" - żadna ze stron nie chce ustąpić i jednocześnie nikt nie może wygrać.

W ocenie publicysty Polska i UE zmierzają w fatalnym kierunku. Jego zdaniem podstawą funkcjonowania UE jest poszanowanie prymatu prawa Unii. W jego ocenie UE to w pierwszej kolejności organizacja broniąca demokracji, a w drugiej kolejności wspólny rynek zbytu.

"Z drugiej strony, perspektywa Polski nieumocowanej, dryfującej między Europą Środkową a obszarem wpływów rosyjskich, jest geopolitycznym koszmarem" - wskazuje Schuller.

Ocenia, że w takim wypadku Polska stałaby się "widownią walki o wpływy między Moskwą a tą siłą, która w danej chwili dominuje na Zachodzie".

"Polska nie może pozostać w UE, jeżeli pozostanie na obecnym kursie. To jedno. A drugie: wystąpienie (z UE) byłoby nieszczęściem. Jeszcze jest szansa, że zwycięży rozsądek. Czasu jest jednak coraz mniej" - konkluduje publicysta.

jkg/deutsche welle

Komentarze

PISkatolik2021.07.26 13:40
Moje środowisko jest za pozostaniem w Unii. Co do oceny reformy wymiaru sprawiedliwości to pan Niemiec powiela obiegowe kłamstwa o podporządkowaniu wymiaru sprawiedliwości dla rządzącej partii.
Portofino2021.07.26 6:54
Polexsit oznaczałby utratę przez Niemców kontroli nad Polską, a to rzeczywiście koszmar dla nich.
PRAWDA2021.07.26 6:29
ZA PO ==Tuska wyjechało z Polski za Chlebem 5 milionów Biedakow
Prawda2021.07.26 6:27
Niemcy prowadzą Polityke z 1939 roku === Likwidacja Państwa Polskiego ===
Anonim2021.07.26 6:07
UE i TSUE ma tyle wspólnego z demokracją ile miał Pol Pot w Kambodży.!!!!!!!!!!!!!
Niemcy już dawno2021.07.26 5:52
dogadali się z Sowietami o oddaniu z powrotem Polskę w ich władanie. Po to powstał NS I i NS II. Pomalutku, pocichutku Niemcy wypierają Polskę z UE, bo juz sie na tyle mocno w Polsce zainstalowali ) sklepy, fabryki,
Ma być tak jak żądają Niemcy2021.07.26 5:47
I to jest cała prawda o rzekomej demokracji w UE. Niemcy prą ze wszystkich sił o stworzenie nowego kołchozu (czy RWPG) pod nazw "sfederalizowane państwa UE bez swoich sądów , parlamentów , senatów", wszystko w Brukseli czyt. w Berlinie) , a w rzeczywistości stworzenie IV Rzeszy Narodu Niemieckiego. Niemcy potrzebują Polskę jako śmietnik dla swoich towarów -e-ntej kategorii ( setki sklepów Kauflad , lidl, itd. do których codziennie niemecki dostawca daje towary) , nie mówiąc o taniej sile roboczej, itd, itd.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.26 5:46
29- ty( część dziękczynna) dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
Żarty się skończyły! ustawa anty-TVN2021.07.26 5:40
Amerykanie ostrzegają PiS ws. ustawy anty-TVN. Władza poniesie "drastyczne" konsekwencje... "Wyszły na jaw nowe szczegóły telefonicznej rozmowy wicepremiera Jarosława Gowina z amerykańską sekretarz handlu Giną Raimondo w sprawie ustawy anty-TVN. Projekt PiS wymierzony w krytyczną wobec władzy stację jest obiektem zainteresowania USA. Jak podaje onet.pl, Gowin miał usłyszeć od amerykańskiej sekretarz handlu jasną deklarację: jeśli ustawa "lex TVN" zostanie przyjęta, Amerykanie zareagują bardzo drastycznie. Nie wobec Polski, Polek i Polaków, a wobec liderów pisowskiego obozu władzy. Gowin, mimo napiętej relacji z Kaczyńskim, miał mu przekazać tę informację. Biały Dom z niepokojem przygląda się firmowanemu przez Marka Suskiego projektowi ustawy "lex TVN", który de facto zakłada, że amerykański koncern Discovery zostałby zmuszony do sprzedaży udziałów w TVN. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o rozmowach wicepremiera Gowina z amerykańskim Departamentem Handlu. "Amerykańska sekretarz handlu Gina Raimondo podczas ważnej rozmowy telefonicznej z wicepremierem Jarosławem Gowinem podkreśliła wspólne wartości Polski i USA. Wzmacnianie współpracy ekonomicznej jest w naszym wspólnym interesie" – poinformował chargé d'affaires ambasady USA w Warszawie Bix Aliu."
Anonim2021.07.26 5:54
A po co Gowin wtraca sie w nie swoje sprawy
B522021.07.26 7:05
oczywiście że krytyka władzy jest potrzebna ale jeżeli nie krytykuje się lewactwa to można przyjąć że mamy do czynienia z tubą antypolską bo to Polacy wybierają rząd
Filip2021.07.26 5:27
W wystąpieniach Kaczyńskiego i Morawieckiego, promujących Polski Ład, pojawia się niezliczona liczba ekonomicznych bredni, przekłamań, manipulacji albo wprost kłamstw. Ale to tylko jeden z frontów walki PiS. A jest ich wiele. Kto pamięta pierwsze rządy PiS w latach 2005-07, pamięta także, że po ich upadku za jedną z jego głównych przyczyn uznawano, że partia Jarosława Kaczyńskiego postanowiła walczyć naraz z wieloma środowiskami, a wojna na wielu frontach rzadko kiedy się udaje. Czy interesy tych środowisk były słusznie naruszane i czy sięgnięto wówczas po najlepsze możliwe sposoby działania – to inny temat. Dziś można odnieść wrażenie, że historia się powtarza. Gdyby podliczyć fronty, na których walczy PiS, naliczylibyśmy ich wiele: Bruksela, Waszyngton, krytyczne wobec władzy media, przedsiębiorcy i lepiej sytuowani Polacy, duża część środowiska prawniczego – a to tylko najważniejsze, znalazłoby się wiele pomniejszych, takich jak część rolników (pomysły z piątki dla zwierząt). Nowym frontem, na którym PiS walczy w dużej mierze przeciwko części własnych dotychczasowych wyborców, jest ten sanitarystyczny.
Andrzej2021.07.26 5:18
Należy uświadomić Amerykanom że polityka niemiecka wobec Polski jest zła. Niemcy nie cierpią Polski. Najlepiej gdyby Polska siedziała cicho i była biedna.
krystyna2021.07.26 4:34
Proponuje juz nawiazac rozmowy z SOLIDNYMI KRAJAMI jak Korea Poludniowa lub Japonia w temacie kredytow. Fundusze odbudowy maja haczyki na kredytobiorcow i nie robmy tragedi, ze nam je wstrzymuja, trzezwo myslec i pozostac przy swoich planowanych zmianach w sadownictwie, ustepstwa to kapitulacja.
wolność2021.07.26 4:31
Nieszczęście? Chyba tylko dla świrów z KE. Zresztą, bez względu na polexit, UE i tak się rozleci jak stary gliniany dzbanek
Józef Bonkzdupytuska2021.07.26 4:28
Baniactwo niemieckie polega na tym, że obciążają nas tym co sami robią. Ale większe baniactwo prezentuje RUDY Tusk ten frajer dęty ze świtą swoich nieudaczników.
Wiesław2021.07.26 3:34
Większej bredni nie słyszałem, przecież to Niemcy są w obszarze wpływów Putina i Europa dzisiaj również płynie po tej putinowskiej rzece.
Taka prawda2021.07.26 2:38
Historia nie kłamie od 1000 lat szwabskie bydło wrogiem nr 1 dla Polski ,zawsze jakiś pretekst by chrystianizować by po przes propagandę odzyskiwać ziemie jakieś niby swoje by w politykę się mieszać by germanizować itd jeszcze przed chrztem robili wojny najazdy wypady w nasz kraj bądz nasze ziemie i struktury zradzającej się Polski od zawsze te skur. i ta ich urojona wyższość nad innymi brak tolerancji dla innych narodów kultur!!! ich powinno się wymazać z mapy świata i wyciąć dla świętego spokoju w Europie .
Anonim2021.07.26 2:07
To nie jest "meksykański pat". To jest polityczna szansa dla polskiej skrajnej lewicy.
! ! ! !2021.07.26 2:00
To żaden geopolityczny koszmar, Vladimir to nie to samo, co Stalin czy Brezhnev. Rosjanie obecnie mają więcej swobody niż Niemcy.
Judy2021.07.25 21:56
Jak za dotknieciem różdżki czarodziejskiej przegrana Trumpa w wyborach wpłyneła błyskawicznie na polityke unii wobec Polski.Ta rasa panów za odry nigdy nie przestanie mieszac sie do Polski.Co ciekawe za wszystkim stoi PO i reszta tych bandyckich politykierów z lewicy i PSL.Tylko madra i stanowcza polityka rządu oraz jedność społeczeństwa która stanowczo sprzeciwia sie Brukselii moze jeszcze uratować Polske.
Ant2021.07.25 23:07
Ten sprzeciw to na pokaz, już dawno podpisali cyrografy. W polsce obowiązuje jednak inne i jedyne prawo. To prawo naturalne. Jeżeli coś stanowi inaczej, to nie jest i nigdy nie będzie respektowane. A bandyci zapłacą za zbrodnie.
Aleks2021.07.26 5:38
Nie ma czegoś takiego jak prawo naturalne, to brednie i tyle.
Judy2021.07.26 7:28
O czym ty bełkoczesz?nie umiesz prosto i jasno wyrazic swoich mysli?
Anonim2021.07.25 21:13
"Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że amerykański prezydent Józio Biden musiał dogadać się z Naszą Złotą Panią co do wpływów w Polsce, żeby sobie poprawić stosunki z Niemcami." więcej - http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4999
Skrzypek na dachu2021.07.25 22:07
Falszywy uzurpator Joe zombi Biden to jest hologram na uslugach kabalu skrajnych demonkratow ktorzy uzgodnili z gburnymi dojczkami i brudnymi kacapami jakis nowy Kulturkampf zielono-tenczowy ktory ma demoralizowac i dezorientowac Polakow aby odrzucili tradycijne wartosci zasady wiare moralnosc katolickie i przykazan Boskich . Pierwszy krok do tego , ktory pokaze czy Rzad PiS jest na uslugach bezboznych globalistow , to bedzie wielki ostateczny Lockdown ktory bedzie wprowadzony w Piatek 13ego Sierpnia 2021 na rozkaz Pana Klausa Schwaba . PiS ma ostatnia szanse odrzucic klamstwo kowidowe miedzynarodowych globalistow , bo latem zadnej grypy nie ma . Teraz w USA , CDC i FDA raptem odrzucili testy PCR jako nieskuteczne . Nowe szybsze testy wprowadza firma Sorosa . Trzeba brac przyklad nie od niemcow ale od tych rzadow panstw ktore podaja chorym ludziom skuteczne bezpieczne i tanie lekarstwa na grype , i nie sieja strach wsrod naiwnych i latwowiernych ludzi . Kazdy juz wie ze szczepionka jest gorsza niz zaraza bo to nie jest szczepionka tylko biotrucizna mRNA retrowirusowa . Nikt juz nie wierzy ze PiS chce komus zdrowie i zycie chronic bo to kazdy widzi ze tylko niszcza i zatruwaja chorym i zdrowym ludziom i nawet bezbronne dzieci z domu dziecka wciska sie zastrzyki nanotoksyny szatanskie .
Anonim2021.07.25 21:08
Poexit? Geopolityczny koszmar - ale dla Niemiec? dla niemieckiej polityki wschodniej?
Skrzypek na dachu2021.07.25 21:02
Unijna eurowaluta nie da sie uratowac bez powaznych reform finansowych w panstwach eurostrefy . Rzad PiS jest zasmucony ze zostal oszukany , bo nie wiedzial co za tym sie kryje i teraz nie dostanie pozyczki za darmo od UE , jednak lepiej bylo wcale nie podpisywac zgode na te warunki do Funduszy Odbudowy Zagranicznych Zaobowiazan 2021 , bo to finansowe falszerstwo na ogromna skale wyczarowane z niczego , aby znowu doraznie ratowac , wbrew prawa finansowego Unii , pojedyncze kraje bankruty eurostrefy . Kazdy pamieta ze Anglicy odmowili udzialu w europozyczkach dla Grekow i oglosili referendum o Brexit ale nikt nie wie dlaczego , a to bylo przez to ze Pan Chancellor George Osborne powiedzial do Premiera David Cameron ze Grecja Portugalia Wlochy i Hiszpania w eurostrefie to finansowe zaobowiazania niczym beczka bez dna ktora tylko sie bedzie pogarszac bez reform ktore moglyby skrocic panstwowe rozdawnictwo . Podajac przyklad ze kazdy Grecki szpital utrzymuje sto ogrodnikow ktorzy maja sadzic , chodowac , podlewac i pilnowac warzywa i owoce dla chorych pacjentow , ale dawno temu te ogrody i dzialki sprzedane pod budowe parkingow i nowe osiedla , ale ogrodnikow nie wolno przerzucic na inne roboty . Wczoraj UE straszylo Polske ze jak odmowi doplaty do eurowaluty to bedzie to pierwszy krok do Polexit ale kiedy Rzad Morawieckiego sie tylko udobruchal to natychmiast eurokraci KE UE odmowili uzgodnione pozyczki . To jest mozliwe ze inflacja w Polsce bedzie nawet mniejsza przez to ze to falszerstwo Unijne bedzie opoznione , ale do Polexit bedzie potrzebny najpierw referendum . Dzisiaj napewno wiekszosc wyborcow w Polsce jeszcze chce przekonac Unie do Polskiej racji , ale to tez moze z czasem sie zmienic jak PiS bedzie dalej narzucac Plandemiczne oszukane glupoty , bo juz kazdy wie ze zadnej grypy nie ma . Dziekuje za uwage .
Templar2021.07.25 20:44
O czym jest ten artykuł ? Koszmarem jest to, że grupa eurokratów z poparciem niemieckim chce zmieniać polską konstytucję i stanowić prawo w Polsce, wbrew zawartym traktatom. UE to wspólny rynek, to organizacja od powstania gospodarcza, wszystko inne to lewackie bzdury. Dość łamania umów przez TSUE i KE. Konstytucja przede wszystkim, gdzie są teraz jej "obrońcy".
Skrzypek na dachu2021.07.25 21:13
Brawo Pan Templar , bardzo dobry komentarz . Wolny rynek to jest rynek wolnej konkurencji , ale w UE jest juz socjalistyczny rynek , tak zwany w marksizmie rynek zbytu , niczym Gosplan , gdzie moze zbraknac w kazdej chwili nawet papieru toaletowego , bo ceny sa urzedowo utrzymane nakazem prawnym .
Ursula von der schlampe....2021.07.25 20:22
...jak jej urosna cycki takie jak u merkel to moze z nami porozmawiac ....teraz rausssssssssssssssss
FACK EU...2021.07.25 20:17
...FACK GERMANY....STUPID GERMANS
duda nieszczescie Polski2021.07.25 20:14
Jak najszybciej wyjsc z tego szamba smierdzacego.Duda i tak sie zgodzi kolejny raz na dymanie Polski i coraz bardziej kolonizowac.orban nie ma z tym problemu, zdecydowanie dziala, bez tlumaczen, wlasnie zarzadzil referendum, oraz nie przejal sie wstrzymaniem pieniedzy, tylko bedzie finansowal z wlasnego funduszu, a UE i tak musi wypalcic..
witold2021.07.25 21:32
Duda jest nieszczesciem dla polszewickich pasazytow,folksdojczy i imbecyli ktorzy na nich glosuja.
Kruk2021.07.25 20:11
A CO SZWABSKIM ŚWINIĄ NIE NA RĘKĘ BO BYŚMY ODZYSKALI NIEPODLEGŁOŚĆ I NIE BYLI POD BUTEM SZWABA POWINNIŚMY HANDLOWAĆ I Z ZACHODEM I WSCHODEM I ZARABIAĆ NA TRANZYCIE A NIE BYĆ NIEWOLNIKIEM PODLUDZIE TANIĄ SIŁĄ ROBOCZA MUDZINEM SZWABÓW !
Skrzypek na dachu2021.07.25 19:53
Folksdojczkom Butem w Morde .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.25 19:51
Pojecie Polski umocowanej kojharzy mi sie z Generalna Gubernia i z Auschwitz.
Filip2021.07.25 19:46
Szantaż hitlerowców...
Filip2021.07.26 5:12
Ktoś używa mojego nicku. To nie jest mój wpis!!!
Portofino2021.07.26 6:16
Wstydzisz się tego wpisu?
Tersa2021.07.25 19:39
Olać oszukańczych Niemców i kombinatorów z UE, bez łaski. POLEXIT!
Skrzypek na dachu2021.07.25 19:36
Dzisiaj Pan Premier Mosiek Pinokio " Bankster " Morawitzer oszukany tak samo jak kiedys oszukiwal frankowiczow .
Prawda2021.07.25 19:24
PIS to Sługa Narodu Polski Dzieci Najedzone --Emeryci maja dzisiaj wiekszą stope zyciowa jak pracowali za Komuny Ruskiej w Polsce PZPR -pp === W ciagu 2 Lat przecietnie Emeryci maja od 50 euro do 70 euro większą siłe emerytury w stosunku do Euro ==
Skrzypek na dachu2021.07.25 19:45
Chyba nie wiesz , ty grzybie nie " prawda " , ze za kazde zlotowke co PiS beztrosko rozdaje to musi zabrac biednym uczciwym pracowitym ludziom az dwa zloty i w taki sposob wlasnie zabiera rodzinom pieniedzy i wyboru aby karmic dzieci tak jak mozliwie najlepiej , a udaje falszywego dobroczynca , kiedy naprawde pasozyci na krzywdzie Polakow .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.25 19:53
Komuna walczy o interesy milonerow ,zeby Narod zdychal.
Skrzypek na dachu2021.07.25 21:27
PiS to jest komuna , pobozna narodowo panstwowo okraglostolowa nomenklaturowo korporacijno socjalistyczno zwiazkowa zamordystyczna polskojezyczna komuna .
T.2021.07.25 19:19
Szkopstwo ma receptę: TSUE, Urszulę i Donka-kon. Śmiertelna mieszanka!
jon2021.07.25 19:10
a co to za GLUPIC pisze takie ANDROMY, no GEBELSIK od TUSKA!!!!!!!!!!
kali2021.07.25 19:08
poszanowanie prymatu prawa Unii ???
Skrzypek na dachu2021.07.25 20:04
Najnowsze prawo Unijne jest sprzeczne z istniejacym prawem Unijnym kiedy jest rownolegle i nie zastepuje albo nie odwoluje dawniejsze prawo , wtedy interpretacja jest niemozliwa , dlatego w Unii mozna banany i ogorki prostowac albo ograniczac dlugosc minimalne i maksymalne , a kobiete moze udawac kazdy umyslowo chory menszczyzner w sukience , bo badania genetyczne nie sa potrzebne , a to tylko dlatego ze Unia nie ma zadnej konstytucji .
442021.07.25 19:07
Nie po to wyzwoliliśmy się z pod dominacji radzieckiej, żeby zostać zdominowanym przez francusko-niemiecki układ pod nazwą Unia Europejska. Rządy tych krajów podporządkowują sobie kraje europejskie na swoją lewacką modłę, a niepokornych szantażują karami finansowymi. Mieszkam w Polsce, jestem Polakiem i wara mi od polskiego porządku prawnego oraz polskiej moralności opartej na Dekalogu. Zboczenia seksualne, hedonistyczna mentalność, moralny relatywizm oraz życie w narzuconym kształcie są mi obce.
sikorski2021.07.25 19:00
Polska UE jest do niczego potrzebna. Tyle co dojazd do malenkich krajow nadbaltyckich. PIS to pelzajacy lockdown a wobec tego jak i inflacji nie mozna przejsc obojetnie. Za PIS nie mona liczyc nawet na dobre relacje z Czechami. Na dodatek bezowocnie robią laske USA i Izraelowi
Templar2021.07.25 21:19
Jasne UE nikt nie jest potrzebny, na końcu zostanie Bruksela, czego sobie i mądrym Polakom życzę. Zanim odpalisz z grubej rury pomyśl.
waldeberg2021.07.25 18:54
Polexit? - ciekawa idea!
kat2021.07.25 18:32
"UE to w pierwszej kolejności organizacja broniąca demokracji, a w drugiej kolejności wspólny rynek zbytu". ... UE to wspólny rynek zbytu i kropka. Reszta jest nadinterpretacją, a "obrona demokracji" ma tak wiele odcieni, jak wiele jest jej interpretacji. Aktualnie dominuje wersja lewacka. UE w takiej formule długo nie pociągnie i tego jej życzę, jeśli w dalszym ciągu będzie zaglądać pod nie swoją kołdrę i do cudzych garów.
Uratować Polskę może...2021.07.25 18:31
Naród Polski gdy zostanie wywieziony na taczkach Kaczyński
jle_ffm2021.07.25 18:42
Przyjdzie taki czas że go wywiozą.
zaqq2021.07.25 18:43
spadaj kacapie moskiewski !
Templar2021.07.25 21:22
Jak czytam, że naród Polski zamiast Kaczyńskiego ma ratować "niemiecki szatniarz", to zimno mi się robi.
jle_ffm2021.07.25 18:09
Do czego to doszło, że przez tych pisowskich oszołomów i psychopatów w ogóle mówi się o polexicie. PiS to jest nieszczęście tego kraju, przez takich, im podobnych ludzi przegraliśmy już raz w przeszłości naszą niepodległość.
nie ślepy2021.07.25 18:32
Znaczy się piszesz o tego typy zdrajcach w przeszłości, jak PO !
Anonim2021.07.25 18:34
jle_ffm- ty albo jestes przyglupem albo ruskim agentem ale mysle ze to pierwsze.
jle_ffm2021.07.25 18:41
Argumenty ( a raczej inwektywy) typowe dla otumanionego pisowską propagandą.
dama pik2021.07.25 18:07
Szkopska schiza!!!... jeszcze chwila.. jeszcze dwie.. i ''te inżyniery'' brudasy .. tak ich ubogaca.. że będą spitalać w POdskokach.. do Polski!!!.....
Skrzypek na dachu2021.07.25 17:54
Pan Premier Mosiek Pinokio Morawitzer oszukany , bo nie wiedzial co podpisal , chyba nie przeczytal umowe do konca .
JM2021.07.25 17:51
Gdyby doszło do polexitu to gdzie szwaby by zęby wsadzały? Ruda rasa to wstrętna rasa.
Skrzypek na dachu2021.07.25 20:12
Zabojadom i makaroniarzom napewno .
Skrzypek na dachu2021.07.25 17:48
Unijny Fundusz Odbudowy Zagranicznych Zaobowiazan to pozyczki na siedem lat ale dlugi na 37 lat . Teraz zadnej pozyczki nie bedzie , ale wplaty i odsetki zostaja . To nie jest zaden interes .
@skrzypek2021.07.25 17:50
https://www.youtube.com/watch?v=cqtb6XBBBRc
Skrzypek na dachu2021.07.25 17:59
Unijny Fundusz Odbudowy Zagranicznych Zaobowiazan 2021 to falszerstwo ktore tylko sluzy do ratowania bankrutow eurostrefy .
Do zamrażalnika po lód do whisky2021.07.25 17:48
podchodzę z pałką z obawy, że z niej skrzypek-marudek osrrany wyskoczy.
JM2021.07.25 17:52
Co nie ma racji? Ty masz zawsze rację? Egoista i to jeszcze tępy.
Roman2021.07.25 17:46
'....UE to w pierwszej kolejności organizacja broniąca demokracji, a w drugiej kolejności wspólny rynek zbytu....." Jak niedemokratyczna instytucja może bronić demokracji co fałsz!!!
Anonim2021.07.25 17:44
Niemcom najbardziej szkoda że nie będzie miał kto zbierać szparagów i podcierać tyłki niemieckim starcom.
Skrzypek na dachu2021.07.25 17:39
Pan Premier Mosiek Pinokio Morawitzer oszukany bo podpisal umowe z bezboznymi globalistami .
KOCHAM NIEMCY TYLKO NIEMCY2021.07.25 17:36
POLSKA TO JE,BANA RUMUNIA A POLAK TO DEBIL. I TAKA JEST PRAWDA
kapax2021.07.25 18:16
Wal się debilny szwabie .
bogdanus2021.07.25 17:27
Jest to kolejna próba zmiękczenia słusznej polityki rządu. O tym kto w Polsce będzie rządził decydują obywatele a prawie nikt nie chce się podporządkować zewnętrznym mocodawcą. Berlin czy Moskwa nie będą w Polsce mieć dużych wpływów, ze względu na historyczne barbarzyństwo tych państw, dziennikarz nie zna realiów. Obiecali i zrobili nam nadzieję na marchewkę a teraz nam ją zabierają. Jest to jeden ze sposobów urabiania nieposłusznych. Inaczej mówiąc, nakazuje nam się poddaństwo za pieniądze, które będziemy i tak musieli oddać, to jest dopiero interes?
Newsroom2021.07.25 17:25
Niemieckie i brukselskie głupki już czują że nie wygrają z nami sporu o wartości, dlatego kombinują jak z tej pułapki jaką sami stworzyli wyjść z twarzą ! Polacy tzn. rząd PiS na pewno nie ustąpi, tak jak nie ustąpi rząd Viktora Orbana na Węgrzech.
Anonim2021.07.25 21:01
Cytuję: "Polacy tzn. rząd PiS " - i tu mam poważne wątpliwości? są liczne przykłady, że tak właśnie nie jest?
matis892021.07.25 17:24
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Olej2021.07.25 17:17
Polska nie jest do niczego umocowana i tym bardziej nie jest i nie powinna być związana bolszewizującą się Europą traktowaną instrumentalnie przez IV Rzeszę. Polska ma swój wyznacznik wartości cywilizacyjnych i kulturowych, nie potrzebuje nauczycieli ,,języka niemieckiego'' żeby artykułować swoją podmiotowość..
Jerzy2021.07.25 17:15
przecież morawiecki liże wasze szwabskie zady, i zawsze, ZAWSZE, wykonuje dokładnie to, co każe mu jakiś brukselski pedryl albo czeska szmata... to żul bez honoru, on tylko cwaniaczy w tvp kurskiego, a tak to jest zerem dążącym do likwidacji Polski, a także Polaków (#szczepimysie)
Anonim2021.07.25 17:03
Nie będzie tak źle. Dogadają się, bo Ziobro już zemścił się na tych co mu tatusia zamordowali.
Germanexit2021.07.25 16:58
Lepszy byłby germanexit - niech zabierają swoje markety i samochody z państw UE i spadają do Chin
! ! ! !2021.07.25 16:54
Polexit dla nas jest lepszym rozwiązaniem. Będziemy mieli nieograniczony dostęp do Kamczatki.
Anonim2021.07.25 17:13
Folksdojcze i żydostwo boi się POLEXIT-u? Polacy muszą sami zdecydować, komu w drogę, temu trampki?
Anonim2021.07.25 17:17
Jeżeli komuś nie podoba się Wielka Polska Katolicka, to mogą i na Kamcztkę, i na Bliski Wschód lub do Ameryki?
Hegemonia Niemiec to koszmar dla całej Europy2021.07.25 16:54
W 1989 r. ówczesna premier UK Margaret Thatcher była przeciwna zjednoczeniu Niemiec bo wiedziała, że powstanie potworny hegemon, który zniszczy EWG (teraz UE) od środka. Niemcy to nie jest naród który powinien rządzić Europą. Przypominam, że to plemiona germańskie zniszczyły Imperium Rzymskie w 476 r. (Odoaker) a teraz niszczą UE.
Anonim2021.07.25 16:51
o co tym q-wom faszystowskim chodzi??? że nie słuchamy sie nabożnie o wyższosci pedałowania nad chodzeniem? i o naszym deficycie brudasów z 4 stron świata? których pis co roku i tak nam załatwia + tysiące żydków z gotowymi paszportami bez żadnych warunków i okresów przejsciowych.na szczescie dobrą stroną covida jest brak wycieczek tych szmaciarzy po obozach
Anonim2021.07.25 16:36
Jak dla mnie, to Polexit? To szansa na odsunięcie od władzy żydokomuny okrągostołowej, jak i skorumpowanych sprzedawczyków interesów Polski? A zatem Żydów, Folksdojczy i lewactwo? Ten proces musi odwołać się do Narodu? Naród będzie musiał wyłonić nowe elity? Druga taka szansa może już się nie powtórzyć?
Anonim2021.07.25 16:51
Polext może odbić to, co żydostwo zagarnęło Solidarności?
Anonim2021.07.25 16:53
Trzeba wskrzesić autentyczny narodowy ruch - Solidarność v.2?
Hiena2021.07.25 22:02
ales ty glupi nie da sie wskrzesic tego co było 40 lat temu nie ci ludzie nie te czasy
2 takich co nienawidza Polaków2021.07.25 16:32
https://www.youtube.com/watch?v=vYY0MNOd3x8
Anonim2021.07.25 17:20
"Na prowincji, w niektórych rejonach Polski króluje ogromnie degradujący model zycia. Mówiąc żartem, często wychodka nie ma, ale video musi być. Wyrózniamy się w Europie libą magnetowidów. Ludzie pracują, jeżeli jeszcze jest praca, wracają do domu, pija wódkę i ogladają pornosy. Robią to też dzieci." https://youtu.be/vYY0MNOd3x8?t=65
Anonim2021.07.25 17:21
"Nie jestem zwolennikiem [...] powrotu do rodziny patrialchalnej, z ostrym podziałem zadań między współmażonków, z niepracującą żoną otoczoną masą dzieci. Nawiasem mówić, szczególnie w Polsce, gdzie co drugi mążczyzna jest mizernym pijaczyną i stawianie na niego jest nierokującym powodzenia przedsięwzięciem." https://youtu.be/vYY0MNOd3x8?t=687
Anonim2021.07.25 16:26
Polska to arena walki Żydów z Folksdojczami? Anarchia Państwa na rękami Niemiec? Polacy przyglądają się? Niemiecki publicysta Konrad Schuller nie doposzcza takiej myśli, że Polacy mogą wyjść na ulicę, i mamy gotowy Polexit? Polexit to załamanie polityki wschodniej Niemiec?
Polexit2021.07.25 16:23
My (POLSKA) wygramy: POLEXIT!!!
rychu2021.07.25 16:12
PiS-owcy są mocni jedynie w gębie. Gdy na horyzoncie pojawi się realna groźba odcięcia od zagranicznych funduszy, to podwiną ogon.
Ola2021.07.25 16:53
Twój nius to poziom 8 latka. współczuję,
Prawda2021.07.25 16:10
Niemcy prowadza polityke z 1939 roku --czyli Likwidacje Polski i Ukrainy taki jest dalej plan Rosja Niemcy od Wiekow ==
Filip2021.07.25 16:08
Antoni Macierewicz zmienił lokalizację wielu jednostek wojskowych umieszczając je przy wschodniej granicy. Chodziło o przypodobanie się elektoratowi głosującemu na PiS. Jednostki te tworzyły w tych rejonach nowe miejsca pracy. Jednak w przypadku agresji, armia rosyjska okrążyłaby te jednostki, pozbawiając je możliwości walki. Jarosław Kaczyński chce dokonać zakupu 250 czołgów "Abrams" za 24 mld zł, mając nadzieję na uzyskanie w zamian zgody Amerykanów na przyjęcie TVN-u. W przypadku dokonania tego zakupu brak będzie w Polsce serwisu do tych czołgów. Eksperci ewentualną decyzję o zakupie tych czołgów uznali za sabotaż. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 4 mld zł, a po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Mateusz Morawiecki w porozumieniu z Jarosławem Kaczyński zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Przejęcie TVN-u przez PiS ma nie dopuścić, żeby takie informacje przedostały się do wyborców. W 2015 roku politycy z PiS-u głośno krzyczeli o Polsce w ruinie, ale to nie była diagnoza stanu państwa, tylko obietnica wyborcza.
zamknij sie2021.07.25 22:05
gównojadzie
Filip2021.07.26 5:15
Twoje głupota przerasta moją wyobraźnie!!!!
AAAtomek2021.07.25 15:55
PiS? Putin likes it.
AAAtomek2021.07.25 15:54
POLEXIT i natychmiastowa emigracja 2-3 milionów Polaków do Niemiec i innych krajów Unii. :Paradne!
mateuszjegliński2021.07.25 15:59
aaatomek, nawet jak używasz 3 a na początku, to wcale nie oznacza 3 mln Polaków. Tak w ogóle Polak jesteś i na czym opierasz te swoje brednie, na pół litrze, które przed chwilą wypiłeś, czy może coś wciągnąłeś?
WON2021.07.25 16:19
ROZUMIEM ŻE TY I TOBIE PODOBNI NA CZELE Z TUSKIEM I JEGO ŚWITĄ WYJEDZIECIE I JUŻ WIĘCEJ O WAS NIE USŁYSZYMY - OBY TAK SIĘ STAŁO ,ODPOCZĄŁBY POLSKI NARÓD OD WASZEGO SMRODU
AAAtomek2021.07.25 16:29
Bawi mnie wasza prawicowa głupota. Nierozumienie świata to pięta achillesowa polskich prawiczków-katoliczków. WY wciąż tkwicie mentalnie w XIX wieku.
Franek2021.07.25 17:07
AAAtomek pozdrow dziadka SBEKA lewacki zdrajco
AAAtomek2021.07.25 17:10
Pozdrawiam twojego dziadka sbeka.
turkuć podjadek2021.07.25 17:09
ty tomus tkwisz z nosem w d....e specjalistom od rowerów
AAAtomek2021.07.25 17:11
???
UE nie przetrwa najbliższch 10 lat2021.07.25 16:14
Nie strasz emigracją zarobkową do UE bo prognozy gospodarcze przewidują co najmniej 10 lat recesji w strefie euro po epidemii covida. Jak z tego nie wyjdą to sami wykurzą wszystkich Polaków do domu.
AAAtomek2021.07.25 16:31
Unia przetrwa. na tym polega jej fenomen. A czy Polska przetrwa bez Unii? Przetrwa, w formie rezerwatu środkowej Europy.
UE nie przetrwa najbliższych 10 lat2021.07.25 16:41
"Fenomen" UE to hegemonia Nemiec. Jeżeli Niemcy uznają, że więcej zysków daje im handel z Chinami i Rosją sami ją zlikwidują lub stworzą nową organizację polityczno - gospodarczą która da im jeszcze więcej korzyści kosztem reszty państw UE.
AAAtomek2021.07.25 16:57
Jesteście tak tępi jako prawactwo, że aż szkoda słów. Tylko w Unii Niemcy nie są w stanie zdominować reszty krajów. W przeciwnym razie, osobno, zdominują każdy kraj. Qwa, jesteście taaaak tępi, że aż mnie skręca.
UE nie przetrwa najbliższych 10 lat2021.07.25 17:04
Przecież Niemcy już dominują nad całą UE - przez swój kapitał. I to oni mają największe banki w UE, które kredytami uzależniają pozostałych członków. Jeżeli chcemy powstrzymać dominację Niemiec to musimy wprowadzić cła i podatki na niemieckie towary - głównie samochody i ich sieci hadlowe bo właśnie wspólny obszar gospodarczy premiuje niemiecki kapitał w UE. Nie płacą ceł i podatków a konkurencja nie ma z nimi szans bez tych instrumentów. Wszędzie mają otwarte rynki dlatego tak bronią UE - bez tego wzrosłyby im koszty eksportu.
AAAtomek2021.07.25 17:15
Niemcy zamiast w biblistykę jak Polska, inwestują w inżynierię, Protestantyzm Niemców przynosi obecnie im owoce. Co bedzie za 100 lat, nikt tego nie wie, ale Niemcy wiedzą, że przetrwają tylko w Unii. Osobne Niemcy to marka niemiecka, droższe produkty niemieckie i bankructwo Niemców.
Do AAAtomek2021.07.25 17:55
Na razie "owoce" przynosi islamizacja Niemiec. Po takich "owocach" jedynym masowym produktem będzie chaos i bieda. Większość Niemców to ateiści a nie protestanci nie licząc tych z importu na dywanach latających.
Anonim2021.07.25 15:53
te niemiaszki są aż tak głupie czy tylko udają?
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.25 15:53
https://www.youtube.com/watch?v=Latka0hu-t4&t=2951s
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.25 15:53
Siostrzeniec premiera pinokio-Morawieckiego o konusie z Żoliborza Jarosławie Kaczyńskim.
B522021.07.26 7:09
znowu się zerwałeś czerwony pajacu z tęczowej gumy
mateuszjegliński2021.07.25 15:52
Niemiecki pismak prawidłowo stawia tezy, tylko, jak to u Niemca bywa zwyczajnie kłamie. Otóż dryfowanie między junią a Rosją, czyli bycie języczkiem uwagi, to jest właśnie sposób na największe korzyści. Niemcy o tym wiedzą, ale się z praworządnością zagalopowali i mają problem, bo to nie pisie tchórze wyjdą z junii, ale Polacy. Ktoś wpadnie na pomysł referendum i zbierze kilka milionów podpisów i praszczaj Bierlin. Nawet pisie tchórze nie zrobią referendum, bo to może przynieść efekt brytyjski. A kaczyści namawiali Polaków do przystąpienia do junii. Tak, tak pecety były za junią.
Grizzly2021.07.25 15:51
J***ć faszystowsko - bolszewicką Unię! J***ć Tuska!
Grizzly2021.07.25 16:09
Przywrócimy PRL bis!!!
Anonim2021.07.25 15:44
J***ć bolszewicką UE .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
442021.07.25 15:56
jak teraz Polska ustapi , nie podniesie sie juz nigdy! To sa brednie tych, ktorzy zycza Polsce Zle> Nie ma zadnych podstaw prawnych ,zeby ukarac Polske jakimikolwiek karami. Twarde NIE ! to jedyna szansa dla Polski .Jezeli teraz rzad ustapi , to niech sie poda do dymisji , ci zatwardziali zwolennicy Eurokolchozu sami sie przekonaja , ze to jest bankructwo zachodniej polityki. Kto nie rozumie powagi sytuacji , ten jest niezorientowany w ostatnim tchnieniu tzw. zachodu i jego kapitulacji