02.12.19, 13:25fot. twittr/slusarzrafal

Niesamowite! Szef bohaterskiego Polaka ujawnia szczegóły akcji z Londynu

Szef firmy, w której pracuje Polak słynny z akcji obezwładnienia terrorysty, opublikował film, w którym wychwala swojego pracownika za jego odwagę. "Nie zobaczycie Łukasza, po pierwsze jest, zbyt skromny, a po drugie, nie ma materiału filmowego" - powiedział Toby williamson, dyrektor Fishmongers'Hall.

Idzie o atak terrorysty na Moście Londyńskim w stolicy Wielkiej Brytanii. Polak, kucharz imieniem Łukasz z Fishmongers' Hall, usłyszał na ulicy hałas i ruszył na pomoc atakowanym przez muzułmanina. Zbrojny w kieł narwala, który porwał ze ściany restauracji, próbował obezwładnić zamachowca. Pomógł go ująć, samemu odnosząc przy tym poważne rany. Teraz głos zabrał jego pracodawca, w rozmowie ze "Sky News" mówiąc o bohaterstwie Polaka.

"On myje naczynia w piwnicy. Słyszy krzyki. Jest przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, więc świadomie decyduje się wejść na górę. To dość oczywiste, co się dzieje. Terrorysta wymachuje dwoma nożami przy krzykach ludzi w kącie. (Łukasz) zdejmuje ze ściany ten kieł narwala i podejmuje walkę. W następnej chwili jest sam. Zyskuje czas na to, by inni mogli uciec" - opowiadał Toby Williamson.

"W tym czasie zadaje cios w kierunku terrorysty i wie, że coś jest nie tak, bo uderza go w klatkę piersiową i odbija się od niej. Ma kamizelkę lub coś takiego. W tym momencie toczy się zaciekła walka na noże, w której Łukasz doznaje pięciu cięć aż po ramię. Jest poważnie ranny, ale ani na chwilę się nie wycofuje. Potem dołącza do niego dwóch lub trzech innych i napastnik widząc, że mają przewagę liczebną, schodzi po schodach. Łukasz jest tuż za nim. Bardzo cierpiał i stracił siłę w lewej ręce, ale był tam do końca" - dodawał.

Ataku na Moście Londyńskim dokonał muzułmanin Usmar Khan - skazany już wcześniej za terroryzm. Mężczyzna wyszedł z więzienia warunkowo. W piątek rzucił się z nożami na uczestników seminarium nt. reintegracji przestępców, które odbywało się w Fishmongers' Hall. Terrorysta uciekł z Mostu i został zastrzelony przez policję.

Polskiemu kucharzowi podziękowali midzy innymi królowa Elżbieta II, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oraz burmistrz Londynu Sadiq Khan.
Muzułmanin zabił dwoje Brytyjczyków - 23-letnią Saskię Jones i 25-letniego Jacka Merritta.

Komentarze

Hanys672019.12.3 12:29
"on myje naczynia w piwnicy" - nie trzeba więcej komentować, kiedy merem Londynu jast bury muzułmanin.... także o nazwiku "khan", genau tak jak ten muslim z nożem
tak2019.12.2 20:12
przykro mi Panie Łukaszu ale te cioty w rurkach nie były warte pięciu ran
robaczek2019.12.2 16:45
MEDALU NIE BEDZIE!!! facet zaciekly przeciwnik PIS ;] Morawiecki jednak medalu nie da!!! hahahhahahhaha!! jaja coraz wieksze w tym kraju!! PARTIA rządzi partia radzi partia nigdy cie nie zdradzi!!!!! KUZWA PIĘKNE !!!!!1
Sonia2019.12.2 16:05
Łukasz jest prawdziwym facetem.Działał spontanicznie, ryzykował życiem.Sytuacja była bardzo niebezpieczna.Jestem dumna z naszego RODAKA.Pewnie uratował inne osoby przed śmiercią lub kalectwem.Sam został ranny.Dobrze ,że dołączyli do niego inni.Łukaszowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia,choć pewnie blizny zostaną.
Well, Maria Blaszczyk?2019.12.2 15:06
Maria Blaszczyk, . Time and time, you present yourself as a person who, among other things, has English language skills. Let me ask you then, do you speak English? Simple yes or no will be enough. Well, Maria Blaszczyk?
2019.12.2 15:46
No jedno jest pewne. Ty na pewno nie. :D Przygłupie :) :) :) Po jakiemu to napisałeś?
anonim2019.12.2 16:01
po twojemu debilu ;)
don't let me wait too long, you moron2019.12.2 17:15
correct me if you dare, but... Think twice (what a novelty for you is, "to think") before you take that faithful step.
2019.12.2 18:21
Chyba ci się lejce pomyliły, przygłupie. :)
anonim2019.12.2 18:33
Serio, no co ty debilu?
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.12.3 1:23
Pietrek witam , one tu po chińsku piszom. Denerwujem ciebiem niepotrzebniem. Spoko, tfuj angielski jezd dobrym pamientasz h+ujare ju b twoju mać. Czeba ich do szkul posłać ja to muwiem dokturuf mam 100
MirekT2019.12.2 14:31
Kieł narwala ok. 1,5 m, nóż terrorysty max. 30 cm długości - i ten terrorysta ranił Łukasza w rękę? Jak ? Szef go wychwala, a włodarze angielscy proszą prezydenta A. Dudę, aby ten odznaczył Łukasza medalem za bohaterstwo ! Czytam, patrzę do internetu, włączam telewizor i oczom własnym nie wierzę: Anglicy proszą naszego prezydenta, aby Łukasza odznaczył bo ten bronił Anglików. Szukam w internecie czy Anglicy nie mają żadnych odznaczeń medali, krzyży, a jeśli już nie mają, to czy jakać finansowa nagroda nie byłaby odpowiedna ?! Czyżby Anglicy byli aż do tego stopnia debilami ?! Wszystko na to wskazuje !!!
Sonia2019.12.2 16:10
Łatwiej zranić nożem, miał ich ponoć dwa.Łukasz miał tylko kieł długości 1,5 m.O wiele gorzej manewrować takim długim kłem.To była walka wręcz.
ty bys się osr*** ze strachu albo robił zdjęcia 2019.12.2 20:11
nie zapominaj że ten koz**bca miał na sobie atrapę pasu szahida który bronił go przed razami narwalowym tuskiem, a przede wszystkim wiedz o tym, że ten ciapaty czubek wiedział że zginie i jego zadaniem było zaszlachtować jak najwiecej ludzi, Łukasz dział całkiem na odwrót
Michał Jan2019.12.2 20:54
Kieł narwala z boku ma około 10 cm. Koleś chciał dźgać, a tu klops. Gdyby wiedział o kamizelce, to pewnie za drugi koniec by złapał i robił, jak "kropidełkiem".
Maria Blaszczyk2019.12.2 13:42
Po pierwsze - problem z tym terrorystą nie polegał na tym, że był on muzułmaninem, tylko że był dżihadystą mordującym ludzi. Skoro piszecie przed każdym wspomnieniem o nim "muzułmanin", to za każdym razem, gdy piszecie o kryształowym panu Banasiu powinniście pisać "katolik". Po drugie - po raz kolejny zapominacie wspomnieć, że razem z panem Łukaszem - zapewne katolikiem - na tę ulicę wybiegł jego kolega z pracy, Mohammed - zgaduję, że niekatolik. O czym wspomina rzeczony szef, https://metro.co.uk/2019/12/01/mohammed-kitchen-porter-joined-polish-chef-stop-london-bridge-terrorist-11248935/ https://images.app.goo.gl/Aib5aZrJ8qVtxgGZ6
Beno2019.12.2 13:51
A kto to jest dżihadysta? Dżihadysta to fanatyczny muzułmanin. I co to ma wspólnego z Banasiem? Pisz mądrze, albo nie pisz wcale.
Maria Blaszczyk2019.12.2 16:30
Nie. Jest to pewien wariant fanatycznego muzułmanina. Bo wiesz, na świecie jest ponad półtora miliarda muzułmanów. Obawiam się, że fanatyków wśród nich są miliony. Z nich kilkadziesiąt tysięcy wspiera dżihad. A z tych kilka tysięcy kogoś w jego imię zabija. Czyli mówimy tu o mniej niż jednej tysięcznej procenta. A co do pana Banasia... Jeśli definiujemy ludzi przede wszystkim przez wyznawaną przez nich religię - to przedstawienie, które pan Banaś dał ostatnio w telewizji z różańcem uzasadnia nazywanie go katolikiem. To nie ja piszę o kimś za każdym razem podając jego religię. Ja uważam religię za kompletnie nieistotną i prywatną sprawę.
Beno2019.12.2 18:16
Ręce opadają. Czy ty w ogóle wiesz, co ty piszesz? Najpierw piszesz, że dżihadysta to nie muzułamanin, a teraz "wariant fanatycznego muzułmanina." Ty jesteś wariant ale totalnej głupoty.
Maria Blaszczyk2019.12.3 1:04
Gdzie ja napisałam, że dzihadyści nie są muzułmanami??? Napisałam tylko, że nie to jest problem, że był muzułmaninem, tylko że był jakimś oszalałym mordercą. Elementarna logika, zbiory w zbiorach. Weźmy taki przykład. Bycie katolikiem jest OK. Na świecie jest mnóstwo katolików, coś koło miliarda, większość z nich nikomu krzywdy nie robi. Ksiądz Roman Behrendt jest katolikiem. Jest też sadystą, pedofilem i gwałcicielem. Konkretnie - księdzem-pedofilem, facetem, który dostęp do ofiar zyskiwał dzięki autorytetowi, jakim w Polsce cieszy się z automatu człowiek, będący księdzem. Bycie sadystą i gwałcicielem dziecka OK nie jest. Ale problem nie polega na tym, że Behrend jest katolikiem. Tylko na tym, że jest psycholem znęcającym się i gwałcącym dziecko. Mam nadzieję, że na tym przykładzie zdołasz to zrozumieć.
Cool2019.12.2 14:07
Komentując poprzedni artykuł o tym zdarzeniu, próbowałaś marginalizować rolę Polaka ... teraz próbujesz z drugiej strony! . ... jesteś wyjątkowo podła, nawet jak na lewaczke! TFUUU ...............
Maria Blaszczyk2019.12.2 16:33
Niby jak marginalizować??? Coś Ci się wymyśliło. To jakiś super odważny człowiek i nie marginalizowałam jego roli w żadnym wypadku. Tylko że nie uważam, by należało pomijać jego kolegę z pracy, który mu pomagał w tym odważnym czynie.
Romeo2019.12.2 17:31
Maria nie warto ciemnej masie odpowiadać , nie zrozumieli kompletnie tego co chciałaś przekazać , puste łby jak cała ta pisuarowa społeczność pod przykrywką Matki Boskiej !
anonim2019.12.2 17:46
dobra, spie**** obydwoje z portalu dla "ciemnej masy" i wejdźcie sobie na swój portal dla "POsowieckiej tęczowej zarazy"
zmykaj z tego portalu, jurgieltnico 2019.12.2 17:43
Od razu widać za kogo ty tu robisz, wszystko o czym raczysz nas tu informować, nie powiem ubrane w ładne słowa i poprawną na pierwszy rzut oka formę, dąży do tego żeby zohydzić katolików i 'wraży PiS', wszystko. Tacy ludzie, w slangu specsowieckich służb, są pogardliwie nazywani g a w n o j a d y. To ludzie którzy bez żadnego przymusu, nie werbowani, szkodzą własnemu krajowi i jego mieszkańcom, tylko dlatego że mają syndrom ojkofobii. No chyba ze jest inaczej, i "ten kraj" to nie jest twój kraj, a jego mieszańcy to nie twoi współobywatele, a ty bierzesz z tytułu swej przewrotowej działalności jurgielt. We wszystkich wymienionych przypadkach zasługujesz na społeczną infamie i w czasach honorowego kodeksu Boziewicza nie zasługiwałbyś na więcej niż splunięcie w pysk
Maria Blaszczyk2019.12.3 1:15
No więc jest wręcz przeciwnie. Nie ma nic dobrego w nienawiści i uprzedzeniach. Piętnowanie tego jest działaniem na rzecz mojego kraju i jego obywateli. Aha. A tego kodeksu Boziewicza chyba nie przeczytałeś, biedaku. Po pierwsze - był on antykatolicki. Kościół te zasady ze wszechmiar potępiał. Więc kto tu jest antykatolicki? A do tego nie przewidywał plucia komukolwiek w twarz, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet. Ani rozkazywania im. To jest poziom rynsztoka... No cóż, Twój wybór i Twój rynsztok. Mogę Ci tylko z całego serca życzyć, byś się z niego kiedyś wygrzebał...
Danuta2019.12.2 17:48
Wycisz się kobieto!
Maria Blaszczyk2019.12.3 1:15
Bo?
nie Maria Błaszczyk2019.12.2 23:34
jaki ty jesteś głupi, prymitywny i przypuszczam "tęczowy" lewak
Maria Blaszczyk2019.12.3 1:16
No cóż, obawiam się, że chociażbym się zawzięła, nie zdołam nawet w promilu dorównać Ci w tych cechach...