22.07.18, 06:51zdj. screen Youtube

Niesiołowski nie zostawia suchej nitki na Schetynie! 'Matołek i krętacz'

Były poseł Platformy Obywatelskiej, Stefan Niesiołowski w rozmowie z "Super Expressem" jest bezlitosny dla przewodniczącego swojej dawnej partii, Grzegorza Schetyny. 

We wrześniu 2016 r. Niesiołowski, wraz z wyrzuconymi z PO politykami, również odszedł z partii. Posłowie, którzy znaleźli się poza Platformą, utworzyli koło Unia Europejskich Demokratów. Nie jest tajemnicą, że Stefanowi Niesiołowskiemu niezbyt odpowiada styl, w jakim Grzegorz Schetyna kieruje PO i zapewne chciałby powrotu Donalda Tuska. W rozmowie z "Super Expressem" poseł Niesiołowski nie zostawia suchej nitki na obecnym liderze PO i bije w niego... prawie jak w PiS!

"(Grzegorz Schetyna- przyp. red.) Gra wyłącznie na siebie. Jest krętaczem. Nie robi nic, żeby rzeczywiście zjednoczyć opozycję i partnersko ustalić wspólne działania przeciwko PiS-owi"-stwierdził parlamentarzysta Unii Europejskich Demokratów. Zdaniem polityka, w Platformie Obywatelskiej panują obecnie niedemokrateyczne stosunki. Grzegorz Schetyna jest otoczony grupą wasali. Niesiołowski zarzuca politykowi również "kokietowanie populistów". Poseł UED twierdzi również, że Schetyna często głosuje jak Prawo i Sprawiedliwość, a poza tym dba wyłącznie o własny interes. 

"Zgłasza kandydatów prezydenckich w samorządach, mimo że są inni, którzy mają duże szanse, np. Robert Biedroń"-dodał parlamentarzysta, który nazwał Schetynę... politycznym matołkiem.


yenn/SE.pl, Fronda.pl