10.09.20, 16:21Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika, tvnpl)

Nitek-Płażyńska odpowiada Owsiakowi: Chodzi o zasady, nie pieniądze

- „W tej sprawie nie chodzi oczywiście o pieniądze, a o zasady. Nie możemy pozwalać, by w Polsce bezkarnie obrażano pamięć ofiar nazistowskich Niemiec, nie może być naszej zgody na propagowanie hitleryzmu” – pisze Natalia Nitek-Płażyńska odpowiadając na dzisiejszą deklarację Jerzego Owsiaka.

Natalia Nitek-Płażyńska upubliczniła nagrania, na których zarejestrowała, jak niemiecki przedsiębiorca Hans G. wygłasza nazistowskie poglądy i przekonuje, że mógłby wymordować wszystkich Polaków. Gdański Sąd Apelacyjny uznał, że w ten sposób kobieta naruszyła dobre imię biznesmena, wobec czego zobowiązał ją do przeprosin, pokrycia kosztów procesowych oraz wpłacenia 10 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziś swoje stanowisko w tej sprawie zajął prezes WOŚP Jerzy Owsiak. Podkreślił on, że słowa wypowiadane przez Hansa G. również w nim budzą „ogromne wzburzenie”, a wyrok gdańskiego sądu jest „bardzo kontrowersyjny”. Wobec tego prezes WOŚP zapewnił, że Fundacja nie podejmie żadnych starań w celu wyegzekwowania nałożonej na Natalię Nitek-Płażyńską kary, a jeżeli mimo to będzie musiała ją wpłacić, to sam zwróci jej pieniądze.

Za pośrednictwem Facebooka Jerzemu Owsiakowi odpowiedziała już Natalia Nitek-Płażyńska, która podkreśla, że w całej sprawie nie chodzi o pieniądze, a o zasady:

- „Dziękuję za Pańską wypowiedź. W tej sprawie nie chodzi oczywiście o pieniądze, a o zasady. Nie możemy pozwalać, by w Polsce bezkarnie obrażano pamięć ofiar nazistowskich Niemiec, nie może być naszej zgody na propagowanie hitleryzmu” – napisała.

- „Fakt, że wyrok w mojej sprawie został uznany za bulwersujący przez osoby o bardzo różnych poglądach politycznych napawa otuchą. Moim zdaniem potwierdza to również, że Polacy oczekują od sądów bezstronności, elementarnej sprawiedliwości i sprawnego działania. Wierzę, że tego doczekamy” – dodała.

kak/Facebook, Fronda.pl

Komentarze

matis892020.09.10 19:18
Ciekawe, czy Nitek-Płażyńska miała nogę w gipsie.
czekista2020.09.10 19:03
Jerzy Owsiak zachowała się godnie; a co na to nieuleczalnie chory pt."katolicka kretynizacja polski 🇵🇱"?-jak widać jego skok na głowę do "czajki" nieodwracalne zaszkodził...tuman...
Randka juz dzis2020.09.10 18:38
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.10 16:36
nitek-płażyńska to następna męczennica PiSowska ,zaraz po marszałku karczewskim, która robi to dla idei a nie pieniędzy...
Japa2020.09.10 17:19
Nic Pan nie kapuje panie" KKP" Pan nie jest w stanie rozróżnić swojej kupy od kiełbasy .,A co tu myśleć o poznaniu różnicy pomiędzy zasadami , prawdą , a szmaciarstwem potomka Hitlera . Tym wyrokiem ta nadzwyczajna kasta pokazała swoją klasę moralną .
tyś nie japa jeno ciapa2020.09.10 20:32
a nawet cípa :-P
Japa2020.09.10 22:25
Hi hi hi hi .. Ciężko w tej ateistycznej kretynizacji co nowego wymyślić .Oj ciężko .....
zawierucha klimatyczna2020.09.10 20:33
Był zwyczajnym s…synkiem. Stawiał spację przed przecinkiem.
Anonim2020.09.10 18:23
Funkcyjne cretino, obsikałeś już teren czy sikasz dalej? Bo tylko tak można twoje wypociny zaklasyfikować.