05.07.15, 09:47

Nowa ulotka PiS, czyli skąd wezmą pieniądze?

Jak dowiaduje się portal 300polityka.pl, politycy PiS mają od jutra rozdawać w całej Polsce ulotki z tym przekazem. Głównym celem przemówienia Szydło, które miało miejsce w sobotę, było przedstawienie wyliczeń. Chodziło również o zneutralizowanie argumentu Platformy, że propozycje PiS są nieodpowiedzialne i doprowadzą do „greckiego scenariusza”.

Jutro w porannych programach wszyscy politycy PiS będą prezentować materiał.

 

„Realizacja programu będzie kosztować 39 miliardów złotych” – o tej liczbie wielokrotnie usłyszymy w trakcie kampanii.

 

Szydło mówiła o źródłach finansowania z wykorzystaniem kilku slajdów, które PiS opublikowało też na Twitterze. Będzie to pierwsza tak bezpośrednia inicjatywa PiS w kampanii parlamentarnej.

 

KZ/300polityka.pl


Komentarze

anonim2015.07.5 10:06
Koniecznie dać pieniądze rodzicom na dzieci!! Bo gminy oddają dzieci do adopcji.
anonim2015.07.5 11:30
Odmóżdżonych trolli nic nie przekona i nadal będą się powoływali na takie autorytety jak pani dr Mucha, dr Środa, dr Hartman i dr Lasek... i dr h.c. Lech Wałęsa i dr h.c. Bronisław Komorowski.
anonim2015.07.5 12:07
@sstaszek44 p.Mucha jako minister (ministra) sportu popisała się znajomościa swego resortu udzielając odpowiedzi, iż zajmują sie problemami III ligi hokeja.... której nie ma.... jeśli nie posiadała fundamentalnej wiedzy na temat obszaru, którym zajmował sie jej resort, to niech przestanie wyliczać na kolanie wydatki opozycji, które tak bardzo bolą wszystkich ośmioletnich nieudaczników z PO.... jak wy wszyscy potraficie rozliczać tych którzy jeszzce nic nie zrobili a nie umiecie zająć się bandą pseudofachowców, która od ośmiu lat pogłębia dług publiczny... specjaliści od liczenia w kieszeni innych - rozliczcie się z nie-waszych pieniędzy w waszych kieszeniach....
anonim2015.07.5 12:17
"Specjaliści" z PO powinni najlepiej wiedzieć skąd się bierze pieniądze bo przecież to oni grabili społeczeństwo podatkami i zadłużali kraj w sposób mistrzowski. I to nie na realizacje obietnic bo tych nie zrealizowali.
anonim2015.07.5 12:48
@sstaszek- Z tą ,,ministrą" Muchą to już mogłeś sobie darować. Wielka mi ,,ekspertka"
anonim2015.07.5 13:10
Pieniądze na pokrycie częściowe utrzymania dziecka dziecka to dobra inwestycja państwa. Zamiast tego Kopacz woli łożyć na rozwój pedofilii w przedszkolach i szkołach.
anonim2015.07.5 14:01
Jesli nie obniżycie radykalnie składki ZUS dla najmniej zarabiających drobnych przedsiębiorców (takich, którzy są w stanie zarobić miesięcznie góra 1500 brutto) to zadne wasze ewolucje nie pomogą Polakom. Wpakujecie pieniądze w utrzymanie i edukację dzieci, ale w momencie gdy dojdą one do pełnoletności kazecie im słono płacić za prawo do pracy, żądając od nich tej horrendalnej składki ubezpieczeniowej. Wtedy te dzieci, karmione i edukowane do tej pory przez Polaków, wyjadą na Zachód, np. do Anglii, gdzie obowiązkowe ubezpieczenie kosztuje dwadzieścia razy mniej niz w Polsce. Polskie dziecko, wyhodowane przez polskiego podatnika, zdrowe i dorodne ucieknie z kraju i bedzie pracować na emerytów angielskich, nie na polskich... Polska stanie się fermą hodowlaną młodej i zdrowej siły roboczej dla Zachodu, a sama zamieni się w umieralnię dla starych, którzy nie bedą mieć zadnej emerytury (skoro młodzi wyjadą, to kto ją wypracuje?) i nawet nie będzie komu zmieniać tym starcom pieluchy...
anonim2015.07.6 5:52
sstaszek44 napisał: " Dziś w "śniadaniu" p. Mucha w kilka sekund wykonywała obliczenia (bo są proste "jak budowa cepa") obalające wyliczenia ekspertów którzy liczyli to przez 3 dni! Po prostu "śmiechem" załatwili pisowską propagandę! " *** Platforma przez czas swoich rządów: - podwyższała sukcesywnie podatki, choć w kampanii wyborczej obiecywano ich obniżenie - zrobiła skon na kasę z rezerwy demograficznej i OFE - doprowadziła do zapaści opiekę zdrowotną - popsuła szkolnictwo - niesamowicie zadłużyła kraj. dług publiczny przekroczył już bilion złotych i z każdą sekundą rośnie o kolejne 1 603 złote. Polska jest na najlepszej drodze, aby podzielić los Grecji. System skutecznie niszczył polskich przedsiębiorców - praktycznie ostali się tylko ci, którzy mają powiązania ze służbami lub potrafią opłacić kogo potrzeba. W jaki sposób niszczono górnictwo, można było usłyszeć na nagraniach, w tzw. "Aferze Taśmowej", której oficjalnie - podobnie jak wielu innych - nie było. Niech więc platformasi, podkulą ogony i wreszcie zamilkną.
anonim2015.07.6 5:58
xporferus1 napisał: "Czy nie lepszym pomysłem byłoby zwolnienie z podatku najuboższych? Emerytów rencistów i tych, którzy zarabiają najniższą krajową." A pomyśleć przez chwilę potrafisz? Czymże jest proponowana przez PiS kwota wolna od podatku, jeżeli nie zwolnieniem z płacenia tegoż osoby, które mają dochody poniżej minimum socjalnego? Gdyby chciano zwolnić jeszcze zarabiających najniższą krajową, to ta kwota musiała by być znacznie większa. *** Mądrych inaczej objaśniam, że owe 8 tys. zł wolne od podatków, to jest dochód roczny, a nie miesięczny.